Broskyňový donskoy morozouplovaný

 • Typ rastu: stredný odolný
 • Čas dozrievania: Skoro
 • Účel: Na spotrebu v čerstvom, na konzervovanie, na varenie šťavy
 • Výnos: Vysoká
 • Jar: 3-4 roky života
 • Distribúcia kosti z buničiny: Zlý
 • Zimná ťažkosť: Vysoká
 • Hmotnosť plodu, g: 60-80
 • Brušný švec: Vyjadrený
 • Maľovanie ovocia: Žltá s červenaním

Pozrite si všetky charakteristiky

Moderný výber ponúka broskyne úplne odlišných typov prispôsobených rôznym klimatickým podmienkam. Pre našu krajinu je to neoceniteľný dar, pretože na zvýšenie južného ovocia vo svojej záhrade na začiatku minulého storočia sa nezdá byť možné. Neslé broskyňa Donskoy Frost odolný voči skupine odrôd odolných voči mrazu, ktorých ovocie sú vhodné nielen na spotrebu v čerstvej forme, ale aj na zimné prázdne miesta, a tiež sa líšia vo vysokej preprave.

História odstránenia

Odroda je odvodená na chovateľovi pilotnej stanice Donecku L. A. Taranenko v roku 1960.

Popis odrôd

Priemerný (3-4 m) drevo má kompaktnú korunu stredne hrubého a vetvenia s priemerom nepresahujúcim dva metre. Výhonky pokryté hnedou kôrkou s ľahkým hnedým odtieňom.

Výhody odrody:

 • Spoločnosť;
 • silná imunita;
 • Seba-needlines a prepravovateľnosť;
 • Vynikajúca chuť a atraktívny vzhľad.

Nevýhody – Znížená odolnosť voči suchu, ktorá vedie k strate kvalitných a plodín.

Hladké tmavo zelené listy majú predĺžený tvar s silne pozdĺžnym, špicatom. Centrálna žila a bočné vetvy sú na doske viditeľné, hrany sú hladké, bez jarbínu. Opačná strana je jasnejšia. Kvety rastliny hojne, bohaté ružové a malinové kvety, získavanie v tomto čase maximálne dekoratívne vlastnosti.

Ovocná charakteristika

Veľké (60-80 g) zaoblené ovocie sú pokryté silnou ponukou, ale hustou kožou. Varenie farba žltá s tmavým karmínovým červenaním, ktorý zaberá väčšinu povrchu. Kosť je pomerne ťažké oddelená od buničiny, brušný švec je viditeľný.

Chuť vlastnosti

Šťavnatý, krémová buničina má jemnú štruktúru, ktorá je v ústach a má silnú arómu.

Dozrievanie a plodnenie

Odroda patrí k skorému, pravidelnému plodovaniu – plodina začína zbierať od polovice augusta a pokračovať až do polovice septembra. Fruhota – 3-4 roky po pristátí.

Výnos

Donskaya odolný voči mrazu sa vzťahuje na odrody s vysokým podávaním – z jedného stromu v priemere zbierať až 10 vedier.

Rastúce regióny

Broskyňa prispôsobená pre južné regióny a centrálnu časť Ruskej federácie.

Self-trvanie a potreba opeľovačov

Rastlina sa vzťahuje na seba-leštené, takže prípustné kultivácie bez odrody opeľovačov, avšak krížové opeľovanie sa efektívne zvyšuje.

Pestovanie a starostlivosť

Broskyňové svetlo a tepelné láskyplné, takže miesto pre to je vybrané s južnou orientáciou, ochranou proti severným vetrom a konceptom. Broskyňa sa bude rozvíjať na akejkoľvek pôde, ale plodnosť zvyšuje plodinu a posilňuje akúkoľvek rastlinu.

Napriek zvýšeným požiadavkám zavlažovania sa trieda nemá rád mokrade a intimitu podzemných vôd, ktorých prítomnosť bude nevyhnutne spôsobiť hnijúce a smrť koreňového systému.

Sedenie sezón – jar alebo jeseň, avšak v južných regiónoch uprednostňujú jesenné pristátie. Pri výbere materiálu v škôlke by sa mali prednostne udeliť sadenice z ZKS (uzavretý koreňový systém), pretože sú viac životaschopné a takmer nevytvárajú časové adaptácie.

Optimálna veľkosť pristávacej jamy je 50x50x60 cm a viac. Pôda musí mať neutrálnu úroveň pH. Ak Zem má zvýšenú kyslosť, opatrenia by sa mali prijať na jeho deoxidáciu. Ak to chcete urobiť, použite Dolomitovú múku, kriedové, vápno a tak ďalej. V spodnej časti jamy je 10-centimetrová drenážna vrstva usporiadaná z sutiny, kamienkových, štrkových, rozbitých tehál a okamžite nainštalovať podporu stromčeru.

Nefermentačná vrstva sa odstráni, horná zem je obohatená o organické (vlhké, komposty, vtáčie vrh), riečne piesok, trávnik a listové zem, komplexné minerálne hnojivá, drevený popol. Po pristátí je valcovaný kruh zhutnený, bohato zalievaný teplú vodu. Nasledujúci deň, mokrá pôda voľná alebo zaspať vo vrstve rašeliny mulčovania. Rašelina môže nahradiť slamu, skosenú trávu.

Ďalšia starostlivosť leží v tradičných podujatiach charakteristických pre všetky ovocné stromy. Pravidelné zalievanie pre mladé rastliny je podľa potreby podľa potreby ako kyslík, najmä v suchom období. Dospelý strom je miešaný menej často, ale zároveň zvyšuje rýchlosť aplikácie vody v každom koreni – od 40 do 50 litrov. Zavlažovanie strávite asi 4-krát mesačne.

V suchu, broskyňa vďačne reaguje na top posype. S dostatočným množstvom prirodzených zrážok sa zavlažovanie vykonáva len podľa potreby. Plebené pomáha udržiavať užitočné látky pre pestovanú rastlinu, mulčovanie zabraňuje odparovaniu vlhkosti a neumožňuje praskanie pôdy.

Extrakcia ďalších živín začínajú 2-3 roky po pristátí. V jarnej kultúre je potrebný dusík na výstavbu vegetatívnej hmoty, počas vzhľadu obrysstiev, s potašenitým fosforečnými kompozíciami prispievajú na jeseň, obsedantné kruhy zaspávajú hustou vrstvou. Počas sanitárneho orezávania sa odstránia rozbité, suché, ovplyvnené a výhonky. Tvorba eliminuje korunu z zahusťovania.

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Donskaya Frost Resistants má vysokú zimnú ťažnosť, ale trvá dlhé sucho horšie. V tomto okamihu je potrebné poskytnúť dodatočné zavlažovanie. Ešte nebezpečnejšie pre neho je zimná topia, keď sa obličky môžu mýliť sa a potom zahynúť z vracaných mrazov.

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Stupeň má dostatočne silnú imunitu a dobre sa vyrovná s najbežnejšími chorobami – MILLOWING ROZPLATNOSTI A CURLNY LOUNS. Preventívne spracovanie insekticídov a fungicídov sa pomôžu vyrovnať sa s škodcami a inými chorobami.

Požiadavky na pôdne klimatické podmienky

Charakteristickým znakom tejto broskyňovej odolnosti proti mrazu, schopnosť niesť zníženie teploty na -30 ° C a nižšie. A dokonca aj v prípade mrazu a smrti nadzemnej časti, morská kapacita závodu je na takej vysokej úrovni, že v jednej sezóne úplne obnovuje stratenú časť. So sucha je situácia zložitejšia – v tomto ohľade sa odroda nemôže pochváliť osobitným vlastnostiam a potrebuje dodatočné zavlažovanie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: