Cherry Kharitonovskaya

 • Autori: Kharitonova E.N., Zhukov O.S.
 • Sa objavili pri prekročení: Zhukovskya X Diamond
 • Rok predpokladov: 1998
 • Typ trupu: drevo
 • Typ rastu: stredný odolný
 • Koruna: sférické, zdvihnuté, stredne hrubé
 • Chladivo: Stred
 • Epishers: Priame, hnedé hnedé
 • Utiecť: eliptická, tmavo zelená
 • Kvety: Veľká, biela farba

Pozrite si všetky charakteristiky

Táto kultúra môže byť nazývaná sľubná pre pestovanie v teplých a miernych klimatických podmienkach. A veľké, univerzálne a lahodné bobule s tajomnou a pikantnou cherryamukhovovou chuťou, bezpochyby kompenzujú skromné ​​náklady práce, ktoré investujete do procesu starostlivosti o túto jedinečnú čerešňu.

História odstránenia

Žiadosť o registráciu kultúry bola podaná Ústavom. Michurina v roku 1992., kde bola vyvinutá e. N. Kharitonova a O. S. Zhukov. Od roku 1998 sa skladá na štátnom trhu, a získaný metódou prechodu diamantom so Zhukovskya. Je pozoruhodné, že Black Maiac Cherry Maak, rastie v Primorye, čo vysvetľuje prítomnosť korenistých chuťových tokov novo získanej odrody. Byť bežným pohľadom, kultúra je univerzálna, s vynikajúcou obchodovateľnosťou a strednou úrovňou dopravy. Odporúča sa pre kultiváciu v centrálnom regióne Black Zem.

Popis odrôd

Priemer dreva, výška 2-3 m, s mierne zvýšenou strednou hlúposťou korunkou. Implantácia strednej intenzity a náprava hnedohnedých vetiev tvoria horúcu sférickú korunu. Veľké hladké eliptické konfiguračné listy s špicatými tipmi a zaoblenými pozemkami natretými v tmavom zelenom valčeku. Leaf dosky rovno, s vysoko veľkým množstvom cien a ozubených hrán.

Biele a veľké kvety. Kvet a plodenie sa vyskytujú na sušienskych pobočkách a minuloročnom ziskách. Plusy kultúry zahŕňajú:

 • vysoká úroveň odolnosti proti chorobám na coccquomskóza a moniliózu;
 • čiastočná sebakoncepcia;
 • Veľká veľkosť ovocia;
 • Stabilná úroveň plody;
 • vysoký výnos;
 • kompaktnosť;
 • Vynikajúce chuťové vlastnosti bobule;
 • Bobule po dozrievaní sa nezobrazujú, z plodov sú oddelené suchým okrajom;
 • univerzálnosť ovocia;
 • Kultúra odolnosti v suchu.

Minusy:

 • Úroveň odolnosti proti mrazu nie je veľmi vysoká;
 • veľké kosti;
 • Nízka úroveň prepravy bobúľ.

Ovocná charakteristika

Bobule veľké (18×16 mm) a relatívne masívne (až 5 g), jednorozmerná, zaoblená konfigurácia. Vo farbe – tmavo červená a úplne dozrievaná – bližšie k čiernej farbe. Kožné médium, neotvorené a džús – ľahký červený tieň. Oranžové telo, jemný. Ovocie sú pevne držané na plodoch, ale zmizli bez ťažkostí. Kosti stredných veľkostí, oválne, ľahko oddelené od buničiny. V chemickej stanici, bobule zahŕňajú: suché látky – až 18%, cukor – 3%, kyseliny – 1,2%, vitamín C – 12 mg% \ t.

Chuť vlastnosti

V chuti vlastnosti bobuľového kyslého sladkého s ľahkou chuťou čerešňa. Ochutné skóre v bodoch – 4.7.

Dozrievanie a plodnenie

Proces plodovania začína od 5 rokov rast kultúry. Dátumy dozrievania – Stred. Tlmenie ovocia – od polovice júla.

Výnos

S kompetentným plnením agrotechnických techník dosahuje výnos 15-20 kg zo stromu.

Self-trvanie a potreba opeľovačov

Kultúra čiastočne skúmala, produktívna pre jej susedov budú stromy opeľovačov Zhukovovskaya a Vladimirskaya (nemali tie hlavné stromy). Cherrytovskaya čerešňa kvitne na konci pružiny a rany sú vytvorené na nudných pobočkách a minuloročných výhonkoch. Pri absencii rastlín opeľovačov asi 5-20% kvetov sa stanú bobule. Prvé plody dozrievajú od polovice júla. Kvety kultúra mimoriadne hojne.

Pristátie

Preferované pre pôdnu kultúru – neutrálny bubon alebo piesčitý. Funkcie vyzerajúce štandard pre čerešne.

Umiestnenie podzemnej vody nie je bližšie k 2 m na povrchu pôdy. Dobré miesto pre pristátie bude napríklad južná strana plota alebo západného svahu so svahom najviac 15 °.

V južných zemepisných šírkach je kultúra zasadená na jeseň, po líski. Vo viac severnej – skoré jar. Prípravné udalosti Uzemnenie by mali byť dokončené pred zverejnením obličiek. Poradie pristátia je štandard.

To stojí za to dať o čerešne ker rastliny so silnými, rýchlymi šíriacimi štýlovými koreňmi: Raspberry, Sea Buckthorn, BlackBerry. Nevhodné susedov zahŕňajú javory, Linden, breza, duby, ktoré sa vyznačujú látokmi, ktoré sú schopné uhlia rozvoja čerešní. Neodporúča sa zasadiť v blízkosti a strúhaných kultúr.

Korene dospelých čerešní je vhodné prúdiť z prehriatia a aby sa zachránili vlhkosť. Na tento účel je potrebné použiť pôdne rastliny: inhibičné, kopyto, barquincom, pár.

Výber sadenice, osobitná pozornosť sa venuje korene a výške stromov: pre ročnú normálnu výšku bude 80 cm a pre dvojročné – 110 cm. Masivá a farba kôry. Uzelnená farba ukazuje, že v procese rastúcich sadeníc bol použitý príliš veľa dusíkatých spojov. Takýto prebytok negatívne ovplyvňuje vývoj stromov. Pred vykonaním pristávacích podujatí by mali byť korene rastlín kaše o 3 hodiny, pričom sa pridávajú do kapacity „Corneseser“ alebo iné rastové stimulanty.

LANTOVANIE RECESS PRIPRAVA STANDARDOVÉHO VEĽKOSTI: 40-60 cm hlboko a až 80 cm v priemere. Horné vrstvy pôdy sú obohatené humusom s pridaním 50 g fosforu a draslíka. V prípade potreby pridajte piesok.

Pri vykládke sa posadnutie krčka maternice musí zvýšiť nad povrchom pôdy o 5-7 cm. Po pristátí existujú hojné zavlažovanie a mulčovanie blízkeho.

Pestovanie a starostlivosť

Systematické zavlažovanie sadeníc, ktoré neumožňujú sušenie pôd, sa vyžaduje len počas prvej vegetatívnej sezóny. Ďalej sa zavlažovanie vykonáva podľa potreby. Cvičenie čitateľa jesenného vlhkosti musí.

Na kreslenie sa používajú tradičné minerálne doplnky na výpočet veľkého počtu zlúčenín dusíka a potašov, ale malý počet fosfátov. Kultúra často reaguje na null. Mulčovanie neďalekého priestoru sa preto môže uskutočniť pomocou výrobkov pre hospodárske zvieratá, pridanie popola. Sanitárne a tvárnenie stromov sú vyrobené z prvých rokov vývoja trhu, ktorý vo veľkej miere prispieva k hojnému zberu.

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Kultúra je vysoko odolná voči chorobe Cokkkomciasis a monilion. Pravdepodobnosť lézie počas útokov na povolenie je na priemernej úrovni.

Požadovaným komplexom preventívnych postupov pre kultúru je požadovaným prvkom starostlivosti. To zahŕňa pravidelné čistenie pozemku, ktorý vykonáva formatívne a sanitárne orezanie. Invázie TLY a čerešňovej šupky dobre zastaví spracovanie tradičných insekticídnych činidiel.

Stabilita na pôdne klimatické podmienky

Hoci kultúra je vysoko odolná voči suchám, zavlažovanie sa odporúča 1-2 krát mesačne. Hladina praxe odolnej voči mrazu sa hodnotí ako médium, takže stupeň je nevhodná na pestovanie v chladných zemepisných šírkach. Na prekážku hlodavcov, kmene sú pokryté burnou alebo inými materiálmi.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: