Cherry Nord Star

  • Autori: Minnesota
  • Sa objavili pri prekročení: Anglicky Morello X Srbský koláč
  • Názvy synonymá: Severná hviezda
  • Typ trupu: drevo
  • Typ rastu: Slasserious, priemer
  • Koruna: hrubý, široký
  • Utiecť: Matte, úzko
  • Typ kvitnutia a plodovania: Zmiešané
  • Plná veľkosť: priemer
  • Veľkosť plodu, mm: 20 v priemere

Pozrite si všetky charakteristiky

Cherry Nord Star je kompaktná a superidová odroda, ktorá prináša veľký úrodu. Nerozlišujú nepostrestnou a silnou imunitou. Bobule sa používajú na konzervovanie, prípravu tinktúr a džemu, sušené ovocie, džemy.

Ostatné North Star Meno.

História odstránenia

Odroda sa objavila v roku 1918. Na experimentálnej stanici v americkom stave Minnesoty pri obnovení druhov: anglicky morello a srbský koláč.

Popis odrôd

Strom kompaktné otroctvo do 2-2,5 m, s širokou kruhovou korunou. Tmavé hnedé vetvy. Frosted listy, úzke, oválne s pílou. Bloom môže začať v apríli alebo v máji. Kvety Veľkosť 2 cm zozbierané v kvetenstve 4 ks. Ovocie sú viazané na ročných a trvalých výhonkoch. Sa líši nízkou rýchlosťou: len o 10 rokov môže dosiahnuť výšku 2 m. Vhodné na pestovanie v záhradách intenzívneho typu.

Ovocná charakteristika

Middle veľkosti bobule s hmotnosťou 4,5-5 g, sférické, burgundsko červené, buničiny hustá šťavnatá, malá kosť, oddelená. V chladničke sa uloží maximálne 2 týždne, v pivnici asi 10 dní.

Chuť vlastnosti

Chuť kyslej sladkej osviežujúcej obsahu cukru – 9,2%, kyseliny -1,5%. Ochutné skóre 4 body.

Dozrievanie a plodnenie

Strom začína byť ovocie jeden rok po pristátí. Toto je strednodobá odroda v časovaní zrenia: začína plody v júli, v samostatných oblastiach v auguste.

Možný mechanizovaný spôsob čistenia.

Výnos

Z jedného stromu môžete odstrániť až 15-20 kg, za priaznivých podmienok do 25 kg. Z štvorročného závodu zbierajte 4-8 kg.

Rastúce regióny

Odporúča sa pristáť v strednom pruhu Ruska, severozápadného regiónu, v regióne Volga.

Self-trvanie a potreba opeľovačov

Nord Hviezda čiastočne samočinne. Pristátie v blízkosti iných odrôd zvyšuje výnos. Rodiny môžu byť Cherry: Nefris, Meteor, Broudish, Volokhina, Apukhtín, Zhukovskaya, Mládež, Lomsk, Turgenevka.

Pristátie

Výsadba práce v apríli. V južných regiónoch je možné jesenné pristátie v polovici októbra. Táto čerešňa uprednostňuje otvorené oblasti s dobrým osvetlením a neferuntovanými podzemnými vodami. V nížinách sedí na špeciálnom nábreží. Pit sa kopanie hĺbku 50 cm, vleje sa do neho s chillocha s pridaním originácií, je nainštalovaný semenáčik, zem sa nalial, nalial, mulched. Medzi rastlinami je interval asi 2 metre, medzi radmi 3 m. V priemyselnom pestovaní je vysadená podľa schémy: 3×4 m. Schody napojené 1 krát týždenne 20 litrov vody. Potom rezané kostrové vetvy do 60 cm a bočné zmiešanie na 1/3.

Pestovanie a starostlivosť

Nord Star – moofly, zatiaľ čo odroda. Voda niekoľkokrát za sezónu: v máji, počas kvitnutia, v júni, keď má bobule, v júli po zbere av auguste. Pre jednu recepciu nalial z 3 na 6 vedier vody pod stromom v závislosti od počasia a dažďovej frekvencie. V lete po zavlažovaní sa pôda nevyhnutne uvoľní. V októbri vodotesné zavlažovanie. Krmizujte čerešňu v najmenších dávkach. Na jar, vybavenej močovinou alebo vápnikovým jadrám, kontrola je vyrobená hnojom alebo kompostom. Ak je strom zle, potom na konci sezóny je kŕmená superfosfátom. Minerálne kŕmenie, ak je to potrebné, priniesť zalievanie v júni.

Koruna musí byť pravidelne opätovné načítanie, odstránenie vetva rastúcich vnútri. Tvorba orezávania sa vykonáva v apríli alebo v októbri. Forma podľa typu misy alebo odpadovej hnačky. Sanitárne orezanie lepšie robiť na jar.

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Cherry má dobrú odolnosť voči chorobám a škodcom, najmä odolným voči kohútikóze a Klaasternosporióze. Môže byť ovplyvnená v niekoľkých rokoch moniliózy. V prípade výskytu chorôb, všetky postihnuté oblasti odstránia a sprej s fungicídmi. Z hmyzu sú nebezpečné ovocie, čerešňové rezanie a voško, preventívna liečba sa vykonáva na jar v máji pred kvitnutím. Pre profylaxiu z škodcov a plesňových ochorení sa zaobchádza v marci a októbri s kvapalinovým roztokom Bordeaux.

Stabilita na pôdne klimatické podmienky

Zimná ťažnosť v Cherry Nord Star High, odoláva mrazu z -30 stupňov a až -40 ° C. Mladé stromy na zimu sú úplne zakryté. V regiónoch s chladnými zimami, dospelé vetvy sa ohýbajú v kruhu alebo ventilátore, zabalené hustým materiálom, kmeň je zabalený s búrkou alebo papierom, koreňový systém je chránený vrstvou mulčovania, potom vrstva snehu. Na začiatku marca sa celá izolácia odstráni. Odroda odoláva tepelným a dlhým suchom. Zo pôdy preferuje svetlo a stredné hlinky s neutrálnou kyslosťou a dobrou permeabilitou vlhkosti.

Recenzie Recenzie

Záhradníci si všimli nenáročnosť a nenáročnosť tejto odrody. Cherry rastie a ovocie aj na vyčerpaných pôdach. Naozaj sa mi páči kompaktnosť stromu, ktorá netrasie stránku okolo. Ovocie sú zviazané aj v daždivých rokoch, veľmi dobré v kompótoch a džemy.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: