Cherry Novella

  • Autori: ALE. F. Kolesnikova, E. N. Digid, O. D. Goleyev, A. ALE. Gullyaeva
  • Sa objavili pri prekročení: Rossoshanskaya X Revival číslo 1
  • Rok predpokladov: 2001
  • Typ trupu: drevo
  • Typ rastu: stredný odolný
  • Koruna: zaoblené, natiahnuté, zdvihnuté
  • Epishers: Priamo, hnedé, holé
  • Utiecť: vaječný, tmavo zelený, matný, s biconostropyl
  • Kvety: Vidnik, ploché, otvorené, biele okvetné lístky, sú umiestnené zadarmo
  • Typ kvitnutia a plodovania: Na pekárske pobočky a rast minulého roka

Pozrite si všetky charakteristiky

Cherry Omella bol špeciálne odstránený pre tých, ktorí sú unavení z plesňových ochorení čerešňa. Pri odrode nádherné zdravie.

História odstránenia

Vishnya Novella bola zaradená do štátneho registra druhov v roku 2001. Rodičia odrody – Cherry Rossoshanskaya a revival číslo 1. Revival – Toto je kultivar, ktorý je nositeľom stability do CockClock. Rossoshanskaya – slávna čerešňa odvodená v Voronezh skúsenej stanici špecializujúcu sa na komerčné, krásne a lahodné odrody. Rossoshanskaya – Cherry Krásna a chutná, ale v chladnom a daždivom lete je veľmi ohromený moniliózou. Tento nedostatok sa rozhodol odstrániť.

Popis odrôd

Cherry Novella je médium vo výške obce až 3 m. Krone krásne, široké, so zvýšenými pobočkami. Upokojuje rovno, s hladkou kôrkou, pokrytá tmavými zelenými listami bez lesku. Biele kvety, široko otvorené, zozbierané v kvetenstve 4 ks. Kvety sa objavujú v priemerných termínoch, asi 10-18 mája vo väčšine regiónov strednej kapely – to je čas, kedy riziko spätných mrazničiek už nie je.

Ovocná charakteristika

Bobule strednej veľkosti, 4,5-5 g, zaoblené-sploštené, v priemere 17-18 mm. Farba kože nasýtená, burgundsko-čierna, chutné, mäso – hustá-tmavo červená. Šťava z bobúľ má nasýtenú čerešňu farbu. Buničina elastických, šťavnatých, nie tvrdých, ale tiež nenechá. Kostné váženie 0,15 gramov je dokonale oddelené od buničiny, ktorá je obzvlášť vhodná vo varení. Bobule sú dobre tolerované dopravy na dlhé vzdialenosti, veľmi atraktívne. Hodnotenie výrobných kvalít – 4,2 bodu, čo je pomerne vysoký ukazovateľ. Čerešne s takýmto hodnotením majú zarovnané kalibrované bobule, krásny tvar a farba.

Prečítajte si viac  Goosery Black Nedravok

Chuť vlastnosti

Chuť je jasná, s takmer identickým pomerom kyseliny a sladkosti, ale kyselina je trochu dominantná, ochutnávka – 4,2 bodu. Účel bobúľ – univerzálny. Themella čerešne sú spotrebované v čerstvom, pridajte ich k pečleniu, prvé a druhé jedlá, dezerty, pripraviť džemy, compotes, džemy. TART Cherry s dostatočnou kyselinou a strednou konzistenciou je veľmi dobrá pre šťavy a víno. A bobule zamrznú a sušia.

Dozrievanie a plodenie

Dozrievajú bobule v priemerných termínoch – podľa strednej alebo tretej dekády júla. Ovocie sa nebudú držať ovocie, príjemné do medzery, sú pohodlné zbierať. Spearness je tiež priemer – Cherry začne dávať výnosy po 4. ročníku po pristátí.

Výnos

Vysoký výnos, stredné – 77,6, maximálne – 99,8 c / ha. S 1 stromom sa odstráni až 15 kg, je to asi 2-2,5 vedrá. Útočisko Friendly Crop.

Self-trvanie a potreba opeľovačov

Odroda je čiastočne samočinne, aby sa dostali vysoké výnosy, ktoré je potrebné pripojiť blízko iných odrôd. Najlepšia voľba bude slávny Cherry Vladimirskaya, moderná čokoláda, ako aj staroveký španielsky stupeň pestovať Israeim.

Pristátie

Cherry román v pristátí sa nelíši od iných odrôd. Je nenáročná na pôdnu zloženie, miluje svetlo, priestranné, ale navíjavé miesta, dostatočné množstvo vlhkosti. Optimálna pôda – hlinitá, neutrálna kyslosť, veľmi dobrá drenáž.

Osobitná pozornosť sa venuje príprave pôdy – je to polovičný úspech. Mal by byť úrodný, voľný, neutrálny. Aby sa príliš tesná pôda viac vzduchu, v prípade potreby sa pridá piesok aj jemný štrk (do 10 mm). Piesok je lepšie vziať rieku – je väčšia a nerobí pôdnu viskóznu a mrazené, ako betón. Piesok sa zameriava na vlastné pocity. Ak môžete ponoriť svoju ruku na zápästie bez problémov – zem je dosť voľná.

Prečítajte si viac  Paradajková sladká fontána

Stojí za to starať sa o výber miesta, kde sa vlhkosť nezhromažďuje na jar. Snacking a stagnácia snehu Cherry nováčik vníma veľmi citlivý. Často môžete počuť odporúčanie na rastliny čerešňových stromov v blízkosti plotov. Je to naozaj pohodlné, plot chráni rastliny pred vetrom. Avšak miesto musí byť stále priestranné, s dobrým vetraním.

Príliš kyslé pôdne vápno. V pôde sa vytlačí krieda, vlasový vápno, dolomitová múka alebo popol. Posledným je tiež zdrojom veľmi užitočných draslíkových čerešní a tiež dezinfikuje pôdu, ničí škodlivé mikroorganizmy.

Mladé rastliny sú zasadené na jeseň, alebo ak takáto možnosť – na jar.

Pies až do priemeru 60 cm, 45 cm hlboké, tieto obrázky sa môžu trochu meniť v závislosti od veľkosti sadenice. V spodnej časti jamiek sa živinatá zmes vyleje: polovica vody a podlahu pohára popola + 1 h. L. Superfosfát, polovica potvrdená vaječná škrupina. Všetko dôkladne uvoľnené, posypeme pôdu a dajte jamku stáť 2 týždne. Ak existujú pochybnosti v dobrej permeabilite vlhkosti pôdy, drenážna vrstva sa naleje na dno jamy. Potom je román zasadený takým spôsobom, že koreňový krk rastliny je krátky s pôdou.

Mladé sadenice často potrebujú podporu, spechové kolíky. Na uľahčenie zalievania okolo stromu tvoria zemný valček, jeho vzdialenosť od trupu stromu – 30-35 cm. Ihneď po pristátí, romány dobre zhutnené zem.

Pestovanie a starostlivosť

Nový stupeň je odolný voči praskaniu ovocia, hoci stále nestojí za zneužívanie tolerancie stromu na nezrovnalosť. V sezóne bude rastlina potrebovať 3-4 zavlažovanie, číslo a časová os sa posunie v závislosti od počasia. Na jeseň sa vyžaduje veľmi bohatá vlhkosť ziskové zalievanie – nie menej ako 6 vedierní na strome. Takéto rastliny majú čas pripraviť sa na zimu.

Stupeň má vynikajúce zdravie. Toto je zaznamenané aj tie záhradníci, ktorí majú neideálne podmienky pre čerešne. Rastlina nie je ohromená moniliózou, Coccquomsis, plesňové ochorenia. Dostatočné profylaktické liečby pre „fytosporín“ a biostimulanty („epin“, „zirkón“), ako aj štandardná záhradná starostlivosť: kontrola a odstránenie všetkých poškodených častí rastliny, čistiacich listov na jeseň, pôdne mulčovanie len s čisté materiály.

Prečítajte si viac  Tomato Fumerfy Red

Je možné použiť priemyselné prostriedky na striekanie, ale metóda ľudu sú dobré: poškriabaný vaječný škrupina alebo krieda, uvoľnite.

Kôra a drevené čerešne sú veľmi chutné pre hlodavce, takže pred zimovaním všetkých kmeňov bielych a mladé stromy sú tiež zabalené s akýmkoľvek priedušným materiálom: jedľa vetvy, burlap, kukuričné ​​stonky.

S dobrou starostlivosťou o čerešňový román rastie a ovocie dlhšie ako ostatné odrody, Cherry Garden nemusí aktualizovať po 10 rokoch.

Stabilita na pôdne klimatické podmienky

Zimná ťažnosť stromu je vysoká, ale kvetinové obličky môžu byť mierne poškodené vratnými mrazmi.

Recenzie Recenzie

Recenzie sú dosť trochu. Značka nemala čas. Jeho zdravie sa hodnotí vysoko. Ale bobule môžu byť razené, nerovnomerne a na dlhú dobu, aby sa v prvých rokoch plody alebo neúspešného leta. Rozmanitosť, naozaj, je nižšia ako ratingové odrody, ktoré majú chuť, napríklad Kharitonovskaya má ochutnávku 4,7-4.8 Body, Zhukovskoy – 5 bodov. Ale obe odrody sú veľmi ohromené moniliózou a kokalizmom. Nový stupeň by sa mal zvážiť, ak potrebujete plodnú, vysoko kvalitnú, pretrvávajúcu, „dlhodobú“ čerešňu, čo potrebuje minimálne liečby chorôb.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: