Choroby a hrušky škodcov

Podobne ako akékoľvek iné záhradné stromy, hruška potrebuje chrániť pred rôznymi chorobami a škodcami, pretože aj najsilnejšie rastliny môžu trpieť sezónnymi chorobami alebo útokmi hmyzov.

Choroby a ich liečba

Po vysadení v jeho časti hrušky, musíte vopred vedieť, aké choroby sú pozor. A tiež by ste mali mať vždy na rukách informácií o tom, ako sa vysporiadať s najbežnejšími ochoreniami hrušiek.

Choroby a hrušky škodcov

Chrast

Z tohto ochorenia trpí kôň stromu a jeho lístie. Pošlite známky choroby len na listy. Sú pokryté čiernymi bodkami malých. Neskôr, tmavé škvrny môžu byť vidieť na ovocí. Títo začínajú hniloby a ich kôra – trhlina. Zrelé hrušky rastú na strome postihnutom párom, sa stávajú bez chuti.

Na ošetrenie stromu sa záhradníci zvyčajne používajú zlodej kvapaliny. Zasiaha rastliny aj na jar. Urob to trikrát: pred vzhľadom na strom pohárikov, počas, rovnako ako po skončení kvitnutia.

Aby sa zabránilo infekcii, koruna tiež musí pravidelne znížiť dopredu. Pobočky a listy lepšie horieť. Pôda pred začiatkom chladného počasia sa odporúča dobre.

Choroby a hrušky škodcov

Ovocie

Táto choroba sa najčastejšie prejavuje v lete. Symptómy ochorenia sa zvyčajne objavujú na plodoch sami, ktorí začínajú zahrievať a padajú na zem. Spôsoby liečby hrušiek sú rovnaké ako v predchádzajúcom prípade.

Na jar a jeseň musí byť strom na profylaxiu spracovávať zlodejkou kvapalinou. Listy a vetvy infikovaných hrušiek by mali byť zničené alebo exportovať vonku.

Choroby a hrušky škodcov

Senior huba

Táto choroba udivuje mladé sadenice a stromy dospelých. Infikované drevo začína čierne lístie. Potom sa na plodoch objavia čierne škvrny. Ak je hruška bez toho, že táto choroba nemusí prežiť. Preto si všimol jej príznaky, strom musí byť okamžite liečený bordinovou kvapalinou, ako aj riešením ľahkého mydla.

Postrekovanie je potrebné vykonať v teplom počasí. Najlepšie to vo večerných hodinách.

Choroby a hrušky škodcov

Nafúknutý rosa

Hlavným znakom tejto hrušky je hustá biela vzplanutie na zelené listy. Niekoľko dní po jeho vzhľade, strom začne vyschnúť. Jeho listy twist a padajú z pobočiek. Ak načas neučítate strom, môže zomrieť.

Najčastejšie sa táto choroba prejavuje na jar alebo začiatkom lete. K liečbe sadeníc mladých hrušiek je potrebné pristupovať. Najprv musíte odstrániť kontaminované výhonky. Potom musí byť rastlina liečená akýmikoľvek fungicídmi. Jedna z najobľúbenejších možností – „fytolavin“. Po 12-14 dňoch je potrebné opätovne spracovať rastlinu.

Choroby a hrušky škodcov

Hrdza

O infekcii hrdzavého stromu označujú objemové oranžové škvrny, ktoré sa objavujú na vetvy a listoch. Hruby sú spravidla zle v druhej polovici apríla alebo začiatkom mája. Všimnúť si prvé príznaky choroby, okamžite začať liečbu. Ak sa týždeň spustí, hruška zastaví ovocie.

Začíname, trup musí byť vyčistený z postihnutých listov a ovocia. Potom môže byť strom liečený roztokom močoviny alebo nestabilný Velvetsev zmiešaný s popolom.

Choroby a hrušky škodcov

Antonov

Táto choroba je úžasná nielen kôry záhradnej hrušky, ale aj jej pobočiek. Na strome sa okamžite objavia, Časom sa zvyšujú a stávajú sa hlbším. Ak sa nezúčastňujete, hnedé škvrny sa tiež začne objaviť na Cortex. Táto choroba robí rastlinu veľmi slabá. Tak sa stáva predmetom iných chorôb. V spustenej záhrade môžu takéto stromy zomrieť. Zaobchádzajte s hruškami z tejto choroby veľmi opatrne.

Stojí za to pamätať, že tento proces trvá dosť dlho, takže sa neponáhľajte. Najlepšie je bojovať proti tomuto ochoreniu, aby sa používal roztok sulfátu medi a kvapaliny zlodej. Takéto výrobky stromy musia striekanie periodicitou za niekoľko týždňov.

Choroby a hrušky škodcov

Bakteriálne horenie

Toto je nebezpečné ochorenie, ktoré sa veľmi rýchlo rozprestiera. Ak ho nezačnete včas, celá záhrada bude v nebezpečenstve.

Po zistení príznakov ochorenia by sa mala rastlina vyčistiť od pekných vetiev a listov a potom sa má liečiť roztokom sily železa. Antibiotiká sa môžu použiť aj na striekanie. Hlavná vec nesmie prekročiť dávku.

Ak choroba zasiahla väčšinu stromu, rastlina zostáva len vychádzať a horieť.

Choroby a hrušky škodcov

Buuray Spotty

Opis tejto choroby známy väčšinu záhradníkov. Na konci mája alebo začiatkom júna. Pear listy sú pokryté škaredými hnedými škvrnami. Ich suma sa každý deň zvýši. Postupom času sa lístie.

Pre liečbu drone špinenie, všetky listy by mali byť rezané a zničiť. Urob to v rukaviciach. Potom musí byť hruška nastriekaná dobrým fungicídom, ako aj roztokom medi. Môžete to urobiť len vtedy, ak nie sú na strome žiadne plody.

Choroby a hrušky škodcov

Mozaika na listoch

Toto ochorenie najčastejšie úvahy mladé stromy. Svetlo zelené škvrny sa objavujú na listoch, pripomínajúcom sa kúskami mozaiky.

Toto je jeden z tých chorôb, ktoré nie sú liečené. Postupom času sa choroba začína šíriť na iné hrušky a iné ovocné stromy. Stáva sa to veľmi rýchlo. Aby ste predišli tomu, infikované rastliny musia byť znížené a popáliť.

Choroby a hrušky škodcov

Trhliny v Kórei

Všimnúť si, že plody na strome boli malé, a jeho kmeň bol pokrytý hlbokými trhlinami, záhradník by mal začať znepokojovať. Koniec koncov, cez ich v strome môže pohárov alebo spór huby.

Trhliny dospelej rastliny sa musia starostlivo vyčistiť pomocou kovovej kefy alebo ostrého noža. Pozostatky zbytočnej kôry je potrebné zničiť. Po vyčistení kmeňa by sa mal strom liečiť zlodejkou kvapalinou zmiešanou s akýmkoľvek liekom proti chyby.

Po dokončení práce, hlboké praskliny musia byť dostatočne dobré mokré hlinky.

Choroby a hrušky škodcov

Biele škvrny

Povrch listov v prvých dňoch po infekcii je pokrytý bielymi škvrnami. V priebehu času, body začínajú meniť svoju farbu a stať sa hnedou. Zvyčajne, Strom je chorý na neskorom jari, keď hruška oslabuje imunitu.

Chrániť svoje hrušky z choroby, ich skoré jar, musíte zvládnuť zmes roztoku sulfátu medi a vápna. Po kvitnutí stromov závodu, bude potrebné striekať nahradenie.

Choroby a hrušky škodcov

Bakterióza

Táto choroba je ohromená mladými semenáčikmi a dosahmi. Spočiatku sa na lístie objavia veľké tmavé škvrny. Postupom času začínajú listy. V tomto okamihu, na miestach, môžete vidieť tmavé kruhy.

Liečba bakteriózou neberie veľa času. Postihnuté vetvy sú odrezané. Zároveň sa odstráni nielen chorý pozemok, ale aj 20-30 centimetrov zdravého. Rezné miesta sú starostlivo spracované medeným intenzívnym.

Choroby a hrušky škodcov

Monilióza

Toto ochorenie je tiež známe ako monilárne horieť. Hlavnými príznakmi sú vzhľad na listoch hnedých škvŕn, ako aj sušenie vetiev a ovocia.

Pre liečbu záhradnej hrušky môžete použiť aj konvenčnú kvapalinovú a meď. Striekanie sa odporúča 2-3 krát za sezónu.

Choroby a hrušky škodcov

Pest a bojovať proti nim

Rôzne škodcov, ktoré sa usadzujú na hruškach, môže tiež zničiť zdravú závod v krátkom čase. Preto by sa s tým záhradníci mohli vysporiadať.

Multikracker

Tento veľký motýľ s veľkými tmavými červenými krídlami je jedným z hlavných nepriateľov hrušky. Na pozemku môžete vidieť obaja dospelý hmyz a veľké tmavo modré húsenice pokryté žltými hrotmi. Pripravené chemické prípravky sa používajú na boj proti týmto škodcom.

Spracovanie pozemku je potrebné predtým, ako bude počet húserov príliš veľký. Všimnúť si škodlivé hniezda, musia sa ich tiež zbaviť.

Choroby a hrušky škodcov

Trubovert

Tento škodca sa vyznačuje veľkou veľkosťou. V dĺžke rastie až 10 mm. Hmyz je charakterizovaný medenou červenou farbou. Takéto chyby zvyčajne zima v pôde vedľa stromov. Malý hmyz na pozemku sa objavujú uprostred leta.

Bojujte s nimi najlepšie mechanicky. Chyby musia pretrepať a zničiť. Aby sa zabránilo vzhľadu škodcov, hrušky bezprostredne po skončení kvitnutia môže byť striekané špeciálnym prípravkom. Spracovanie stránky je najlepšie „Fufanon“ alebo „Carbofos“.

Choroby a hrušky škodcov

Ovocie

Veľké tmavo sivé motýle môžu byť vidieť na pozemku vo večerných hodinách. Malé larvy týchto hmyzov zvyčajne poškodzujú ovocie, tlmenie ľudí. Preto sa odporúča zbaviť ich pri prvej príležitosti.

Musíte manuálne zbierať malé škodcov. Okrem toho je žiaduce odstrániť z miesta a všetky poškodené ovocie. Na ochranu stromov z frozingu, sú tiež striekané hotovými liekmi.

Choroby a hrušky škodcov

Všímavý

Malá chyba – to je jeden z hlavných nepriateľov väčšiny záhradných rastlín. Ak chcete bojovať, môžete použiť špeciálne prípravky a opravné prostriedky. Najčastejšie sa na striekanie používa konvenčný roztok mydla alebo infúzia zaťalí.

Na ochranu rastlín z TLY, môžete tiež zasadiť kvety vedľa hrušiek, ktoré priťahujú Božie kravy. Ten sú hlavné nepriatelia Tlim. Môžete zasadiť sedmokrásky, harmomiles, melissa alebo mak. A tiež vo valcovacom golieri, môžete zasadiť petržlen, sorrel, cesnak alebo bazalku. Tieto rastliny vystrašia tru, takže sa neuskutočňuje na záhradných stromoch vedľa nich.

Choroby a hrušky škodcov

Medeanitsa

Tento škodca je nebezpečný pre väčšinu stromov. Jeho činnosť vedie k tomu, že listy sa stávajú malými a rýchlo pádu. Stáva sa to veľmi rýchlo. Postupom času sa strom stáva slabší a začína dilige.

Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako bojovať proti mediánu. Najúčinnejšia metóda sa považuje za sprej závodu emulzie kerosénu-olej. Ak chcete bojovať proti larvám mediánu na jar, môžete použiť „karbofos“ alebo iné podobné lieky.

Jesenné preventívne spracovanie je obzvlášť efektívne. Stromy sprej s maltou ihneď po ukončení štúdia. Tento postup umožňuje výrazne znížiť počet škodcov v budúcom roku.

Choroby a hrušky škodcov

Galovy roztoč

Tieto škodcovia sa vyznačujú veľmi malými veľkosťami, takže ich je veľmi ťažké. Zvyčajne, záhradníci budú rozpoznaní o ich vzhľade po vzniku galí. Krátko po tom, čo toto lístie začne vyschnúť a pád.

Na ochranu stromov z kliešťov sa nastriekajú „fufanon“ v skorom pružine alebo koloidnej sivej. V prípade potreby sa tento postup opakuje na konci jari a leta.

Striekacie stromy podľa akýchkoľvek liekov potrebujú, chránia ruky, oči a dýchacie cesty. V tomto prípade budú výrobky určite poškodiť ľudské zdravie.

Choroby a hrušky škodcov

Preventívne opatrenia

Ak chcete stráviť menej času na boj proti škodcom a chorobám, odporúčajú záhradkári, aby si vybrali niekoľko jednoduchých preventívnych opatrení.

  1. Vychutnávajúce hrušky na jeho pozemku, mali by vyzdvihnúť správnych susedov. Neodporúča sa lokalizovať tieto ovocné stromy v blízkosti javidla. Tieto kríky prispievajú k rýchlemu šíreniu rôznych plesňových ochorení.
  2. Vodné stromy potrebujú starostlivo, snaží sa nedotýkať listu. Najlepšie je naliať vodu priamo pod koreňom stromu.
  3. Na jeseň a jarné záhradné hrušky musia pravidelne znížiť. Stromy musia byť purifikované zo všetkých poškodených a sušených vetiev. Rezať ich potrebujú ostrý secateur, nôž alebo píl. SCEAN Scény sa musia ošetriť so záhradnými odbojmi. Odporúčané a všetky mladé prasivé rastúce vedľa hlavne. Včasné čistenie stránky vám umožní znížiť riziko infekcie hrušiek.
  4. Ak boli stromy chorý v lete alebo boli často vystavené útokom škodcov, na jeseň musia byť všetky zozbierané lístie a pobočky musia byť spálené alebo odstránené mimo lokality. Celý záhradný nástroj po čistení sa musí dezinfikovať.
  5. Po skončení všetkých jesenných postupov musí byť stránka prepínaná. V tomto prípade v pôde nezostane škodcov.
  6. Na jar na ochranu trupu je potrebné použiť riešenie vápna. Toto spracovanie šetrí strom z malého hmyzu, ako aj z bodovania slnečného svetla. V roztoku s vápnom sa odporúča, aby záhradníci pridali malé množstvo medi.

Choroby a hrušky škodcov

Choroby a hrušky škodcov

Ak je to včasné spracovanie stránky a sledujte jednoduchú radu skúsených záhrad, môžete sa spoľahnúť na dobrú úrodu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár