Choroby a škodcov Pest Pears

Veľkosť plodín, chuťové charakteristiky ovocia a ich rozmery sú priamo závislé v závislosti od zdravých listov. Nezáleží na tom, bakteriálne, plesňové infekcie alebo škodlivý hmyz na listoch, by mala eliminovať infekciu. Profylaktická úprava záhradného pozemku je spravidla vhodná komplexne, v jednej udalosti vykonáva ochranu pred niekoľkými chorobami. Záhradník môže zabrániť výskytu ochorenia a môže začať bojovať, keď infekcia už zničí plodiny.

Choroby a ich liečba

Pears listy sú najčastejšie zvyšok stromu. Rovnako ako stav záhradkárov, ako pravidlo, dozvedieť sa o problémoch rastliny. Keď sa škvrny vznikli na listoch – žlté, hrdzavé, čierne, hnedé alebo iné farby, s najväčšou pravdepodobnosťou je strom ovplyvnený bakteriálnou alebo plesňou infekciou. Ak rozpoznáte chorobu včas, problém môžete vyriešiť v počiatočnom štádiu. Naše popisy hruších chorôb a škodcov a liečebných metód vám pomôžu.

Bakteriálne horenie

Plážové ovocné záhrady nášho času je bakteriálne horieť. Zahŕňa záhrady s rýchlosťou blesku, najprv listy vyzerajú ako poškriabané buď spálené slnečné lúče. V skutočnosti, toto ochorenie je spravidla dôvod, prečo listy sú skrútené a skrútené. Choroba pochádza z Ameriky a Japonska. Sleduje sa s bežnými liekmi, liečba sa uskutočňuje antibiotikami tetracyklínovej skupiny.

Na liečbu hrušky robí roztok: 2 tablety na vodnom veže. Avšak, vetvy, ktoré majú explicitné poškodenie, sú odrezané, a výsledná rana sa spracuje s kompozíciou: 2 tablety na 100 g vody.

Umiestnenie rezu je mazané záhradu. S veľkou distribúciou ochorenia na jednom strome je potrebné ju znížiť a spáliť.

Hrdza

Ďalší útok – hrdza. Pravidické ochorenie, ktoré je vytvorené na jalovec a potom spory sa šíria na veľké vzdialenosti vetrom, infikuje mnoho odrôd stromov. Prvé príznaky – vznik malých žltých bodov na mladom letáku. Ak sa nebude liečiť, choroba opustí vnútri a na zadnej strane listu, spiace sponh (bubliny). Sú to prasknutie a spory infikujú veľkú plochu hrušky. Listy vyletieť uprostred letnej sezóny, výhonky nerastú, stromové brúsne trhliny.

S vznikom prvých žltých škvŕn na listoch je potrebné pochopiť, že je hrdza v hruške a začať liečiť. Choroba je veľmi neustále, spracuje sa dlhý čas. Keď sa objaví hrdza, rastlín sprej s fungicídmi až 6-krát za sezónu. Prípravy sa praktizujú:

 • „Polym“;
 • „KNOKSAT“;
 • koloidná síra;
 • „Zrak“.

Chrast

Parsha alebo Fusikladium Pirinum Fungus, môže ovplyvniť rovnako a hrušku a iné ovocné zariadenia. Príznaky – plechová doska z rolomatickej strany s poškodením húb je pokrytá fľašiami fliaš s kvetom.

Táto flare je kolóniou húb. Pokrok, choroba prechádza do vznikajúcich plodov. Hrušky infikované hrušky sú posiate čiernymi škvrnami. Postupne, šupka na nich trhliny a mäso na postihnutých miestach stvrdne.

So silným poškodením, listy suché a odletieť, vodná bilancia stromu je narušená, ktorá nepriaznivo ovplyvňuje vyvinenie nielen prúdu, ale neskôr.

Opatrenia na prevenciu – striekanie s roztokom síranu meďnatého (Burgundská kvapalina). Na tento účel sa hruška lieči trikrát:

 • Keď sa na strome objaví prvá zeleň;
 • Akonáhle sa púčiky získajú ružovú farbu;
 • Po kvitnutí.

Čerstvý vzduch je tiež prevencia chorôb na stromoch. Príliš hrubá korunka v hruške interferuje s prílevom vzduchu. Musíme to neustále znížiť, odrezať extra pobočky. Rezné miesta sú spracované záhradnými borantmi. Korene tiež potrebujú vzduch. Aby ste to urobili, je potrebné dôkladne vyrábať lámanie pôdy v blízkosti prioritného kruhu. Nemali by sme zabúdať na sanitárne čistenie, neustále odstrániť padlé listy a ovocie.

Na konci sezóny, celé odpady zostavené výhodne horenie od stromov. Verné stromy infikované stromy s nástupom jesene je potrebné zvládnuť „dno“ pasty alebo „nitrafen“.

Poslal hubu (tiež nazývaný Mobile)

Ak má hruška čierne listy, potom je pravdepodobné, že porazí strom v čiernej farbe. Zdá sa, že čierny nájazd, ktorý sa objavuje na listoch v polovici leta, sa zdá, že má podobnosti so sadzom. Predtým sa stávajú obeťami najslabých stromov ovplyvnených všetkými druhmi škodcov a hmyzích škodcov.

Napríklad, Vlna produkuje cukornú látku, ktorá je vynikajúcim základom pre živý život. Pridelenie poškodenia štruktúry a mobil rýchlo preniká do tvarovaných trhlín. Okrem toho, utláčaná imunita stromu, poškodená škodcami hmyzom, neumožňuje odolávať chorobu.

Zimný mobil zažíva pod kôrou buď vo falošných lístiach, a s nástupom jari začína hľadať nové obete. Pre boj a prevenciu, liek „Calypso“. Používa sa na zabránenie koreňu hrušiek, extermíny nosiče sporu.

Aby sa obmedzil rozširovanie, huba v komplexe použitie FIDOVERTERM FUNGICIDE.

Nafúknutý rosa

Táto choroba sa šíri askomycetes (vzorové huby). Ochranné prejavy sú celkom špecifické, nie podobné iným chorobám. Výskyt práškovej rosy vo forme bielej pleseň môže byť pozorovaný s výskytom mladých listov na stromoch. Neskôr, Biele svetlo začína brať červenú farbu, a v krátkom čase, nezdravé listy a kvetenstvo vyblednú a lietajú. Pre mladých procesov je to skutočná katastrofa, celé kolónie AskaToomycet sú zhromažďované na nich.

Ako zápas, sušené a nezdravé vetvy a letáky sú v Rush Order, a potom zväzok, aby nedistribuovali infekciu. Z času na časové prípravy „sulfit“ a „fundazol“.

Tam sú tiež ľudové metódy na boj proti pulzným rosám na hruške.

 • Pre striekanie stromov z infekcie pripravte špeciálne riešenie. U 10 litrov vody, 50 g uhličitanu sodného a 10 g tekutého mydla.
 • Je tiež možné použiť 1 percentný roztok draslíkového mangát, ktorý sa liečia stromy.

Pest a bojovať proti nim

Hmyz je schopný aplikovať hrušku bez škody, odísť bez plodiny, schudnúť. Hruška je viac ovplyvňuje nasledujúci hmyz.

Hawkishnitsa

To je motýľ, z ktorých húsenica môžu zničiť väčšinu zelene na strome. Hawaver dáva vajcia, húsenice sú vyliahnuté z nich, ktorí dostávajú listy so závitmi a jesť ich. Caterpillars sa pomaly rastú a ohromujú v hniezdach z rozliatných nití. V máji – júni to všetko závisí od stavu počasia, sú búšil.

Striekanie vyrábané včas vám umožní zničiť húsenice, a tiež pomôže čisteniu listu na jeseň, zemné čerpanie pod stromom a preventívnu liečbu na jar.

Môže sa aplikovať z chemikálií:

 • „Chlorofos“;
 • „Metaton“.

Rúrka

Silkwall – Big Butterfly, ktorý v júli robí murivo vajcia v tvare hustých širokých krúžkov. Na jar sa objavujú domáce zvieratá, ktoré sa neskôr stali húsenicami, ktorí pohĺali listy a kvety, rana a ovocie hrušky. Caterpillars sa v polovici júna a po 2-3 týždňoch objavili motýle.

Metódy zápasu:

 • Vajcia murivo zničiť;
 • Barrel je pokrytý vápnom;
 • V invázii húsenice sa insekticídy praktizujú, optimálna možnosť je „nitrofén“.

Všetky druhy klienta

Ticks sajú šťavy z listov, v dôsledku čoho lietanie lietania, a nie je dobré odrážať na dozrievaní ovocia. V júli až auguste sa ženy ležali vajcia, ktoré sú ohromené v kôre. Je to v tomto čase, že spracovanie hrušiek so špecializovanými prostriedkami. Na jeseň, zametanie kôry a spracovanie barelu vápna.

Na boj proti Je potrebné použiť:

 • milujúci;
 • „Carbofos“;
 • „Trichlorometafos“;
 • „Abamectin“.

Medeanitsa

Hruška Moneyman sa živí šťavu, sanie z listov. Zrelé jedinci sú ohromení v vrkovaných listoch a v kôre, v jarnej samici robia masonovanie až 400 kusov vajec a larvy sú na výstupe. Dospelí jednotlivci sa objavujú počas hrušky.

Ich hmotnostná reprodukcia – koniec júnového začiatku júla. Žijú vo veľkých osadách a spôsobujú veľkú škodu na peer, sania šťavy z listov, vetvy a ovocia. Prideľujú exkrement obsahujúci cukor, ktorý uprednostňuje tvorbu mobilu.

Na jar sa hrušky manipulujú s meďou s medi, po výskyte listov – chemikálií, zdôrazňujú záhradnú plochu dymu a vystavuje rastliny na spracovanie tabakového prachu.

Lasthetertech

Húsenice leflerov sú zarážajúce listy, strieľa, krútiajúc ich v trubici, zvlákňovacím webe. Vajcia hmyzu sú ohromení na strome, larvy sú načrtnuté, čo spadne do valcovaných listov a potom sa objavujú húsenice. Prechod z Larvy na PUPPA trvá 2 týždne a motýľ vychádza z kokóna, môže to byť žltá, ružová, zelená. Žena môže okamžite vyrábať potomstvo.

Predtým, ako sa kvitnú hrušky liečených chemikáliami, poškodené listy sú zozbierané a postroje.

Štít

Hmyz saje šťavu, je možné ho určiť tým, že vznikne na kôru alebo listy s hmyzom Cornetnely chrbtice (štíty), až 3 mm. Larvy, vyliahnuté z vajec, dostať sa z nory a roztrúsených na strome, kde sú v rozpakoch na pobočky a listy.

Po mletke sa mladý hmyz stáva väčší a pokrytý krytom rohovky, aby murivo vajcia a zomreli. Z nich sa objaví nový potomstvo, ktorý sa usadí na rastline a bolí ho.

Zničiť vajcia vrstvy škodcov s prípravou „DNO“, „Decis“ sa používa na larvy.

Preventívne opatrenia

  Pestovať stres odolné, zdravé rastliny schopné poskytnúť dobrú kvalitu zberu, pomáhajú používať príslušné poľnohospodárske inžinierstvo, výber sadenice, hnojiva a konštantných profylaktických stromov. Nie je možné chrániť patogénne baktérie a hmyz škodcovia záhrad navždy. Hlavným cieľom nie je rozvíjať smrť, varte smrť kultúry.

  Komplex preventívnych opatrení zahŕňa:

  • Zmeny environmentálnej situácie podporujúce reprodukciu patogénnych baktérií;
  • chilly spracovanie zeme alebo klesá;
  • trvalé hnojenie;
  • Včasné zničenie burín rastúcich vedľa hrušiek;
  • Zber a eliminácia padlých listov a ovocia od minulého roka;
  • Striekanie, vápenca a lisovanie popruhov;
  • Odstránenie nezdravých výhonkov;
  • Striekanie koruny fungicídne, insekticídne lieky.

  Vykonávanie varovných opatrení na boj proti chorobám a škodcom, možno znížiť fyzické a finančné výdavky na starostlivosť o hrušku.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: