Currant Baghira

 • Autori: Zvyagina T. S., Sergeeva K. D. (FGBNU Federálne vedecké centrum. A. V. Michurina)
 • Sa objavili pri prekročení: Minai Schmeyrie Bradtorp
 • Rok predpokladov: 1994
 • Načasovanie dozrievania: Stredná sila
 • Typ rastu: stredný odolný
 • Výnos: Vysoká
 • Účel: Univerzálny
 • Hmotnosť bobúľ, g: 1,1-2.3
 • Hodnotenie ochutnávky: 4.5
 • Epishers: stredná hrúbka, rovná, svetlohnedá, dospievajúci

Pozrite si všetky charakteristiky

Čierny ríbezle rastie takmer všetky súkromné ​​časti Ruskej federácie. Odrody takejto kultúry sú veľmi, ale sú tu niektorí, ktorí si zaslúžili špeciálnu lásku k záhradkárom. To napríklad, stupeň vrecka. Majestic meno plne odôvodňuje, pretože takéto ríbezle sú veľmi ťažké nájsť chyby.

História odstránenia

Federálne vedecké centrum bolo vybrané v FGBNU. A. V. Michurina. Vedci Zvygin a Sergeeva pracovali na vývoji. Ak chcete získať odrodu, použili takéto odrody ako Minai Schmeyr a Bradtorp. Úsilie chovateľov bolo korunovaných úspechom av roku 1994 bola výsledná trieda uvedená v štátnom registri.

Popis odrôd

BAGHIR’S Čierny ríbezle je ker strednej triedy. Bush Semenomics, jeho priemer je asi 200 cm. Upokojuje z rastliny nie sú veľmi hrubé, nie je ohnutý. Farba je svetlohnedá, je tu malé delo. S vekom sa strieľa stmavnú a stále existuje veľmi rýchly rast.

Deterpasívny bush pôsobivý. Zelené letáky, spravidla, majú 5 čepelí. Plechové dosky sa vyznačujú fosencou a hladkosťou, okrajami vlnových listov. Zaujímavé je, že telá na doskách majú červený odtieň.

Obličky v tvare rastliny sa podobajú vajíčku, vrchol, ktoré majú akútny. Počas kvitnutia, kultúra vytvorila zasklievacie kvety. Ich Cupid má zaujímavú zeleno-fialovú farbu. Tašky batožiny tvoria až 6 cm dlhé. V každom z nich sa šíri od 4 do 7 čiernych bobúľ.

Prečítajte si viac  Paradajka lenivá

Ak hovoríme o hlavných plusoch odrody, budú nasledovné:

 • Schopnosť odolať mrazom a suchom;

 • Vysoké komoditné vlastnosti, možnosť prepravy bez deformácií;

 • vynikajúce plodiny, dobrý vkus;

 • Veľkosti;

 • Schopnosť self-znesivácie

Nedostatky v rastline málo. Takže ríbezlí priemerne plesne, ako aj jeho kickle. Silná hrdza sa tiež často vyskytuje.

Charakteristické pre bobule

Z názvu odrody je jasné, že bugger dáva čierne bobule. Sú veľmi veľké, čo môže vážiť viac ako 2 gramy. Form plody sa podobajú loptičke, ale môžu byť ploché terminály. Koža, krycia bobule, nie je príliš hustá, ale vyznačuje sa atraktívnym lesklým leskom. Buničina je dosť mäkká, veľmi jemná, ale nie voda a šťavnaté. Vo vnútri je priemerné zrno.

Chuť vlastnosti

Rovnako ako väčšina odrôd čiernych ríbezlí, vrecovacie ovocie sa získajú kyslým sladkým. Bobule sú veľmi voňavé a v nich zvýšené množstvo vitamínu C. Cukor sa pohybuje od 8,8 do 12,1%, takže bobule môžu byť úplne zvyknutí na tých, ktorí priľnú k diéte. Posúdenie chuti – 4,5 bodu.

Dozrievanie a plodnenie

Baghir je stredná odroda. Bobule pohľad súčasne, takže uľahčuje prácu záhradníka. Jedzte s Bushom sa vykonáva od konca júla a pred začiatkom augusta.

Výnos

Okrem zvyšku výhod, má Banosra tiež veľký výnos. Takže jeden Bush dá 3,6 kg bobule a hektár – 12 ton.

Rastúce regióny

Najlepšie je kultivovať popísanú rozmanitosť v západnej a východnej sibíri, v Urals, strednej Volga. A Volga-Vyatsky a severozápadné regióny budú vhodné na pestovanie.

Self-trvanie a potreba opeľovačov

Indikátor Samopiness Bagiry je 67%, čo znamená, že vo všeobecnosti nepotrebuje v opeľovačoch. Ale množstvo plodín sa môže zvýšiť. Na tento účel sa zasadil v blízkosti týchto odrôd čiernych ríbezlí, ktoré kvitnú súčasne so základným.

Pristátie

Výsadba Bagira produkuje buď skoro na jar alebo neskoro na jeseň. Ak je zvolené jarné obdobie, pristávacie studne sa zbierajú z jesene, a ak jeseň, potom mesiac pred umiestnením sadeníc v zemi.

Prečítajte si viac  Vlastnosti rastúce jahody a jahody na balkóne

Miesto musí byť vybrané zodpovedne. Straight Sunlight Culture sú kontraindikované, pretože je náchylné na popáleniny lístie. Prítomnosť vetra nie je tiež najlepším riešením, ako sa nachádza vedľa pôdy povrch podzemnej vody. Substrát pre vrecovanie stojí za výber úrodného. Dobré možnosti – SAMP A LOAME s neutrálnou kyslosťou. Na ťažkých pôdnych kríkoch nebudú rásť.

Sadenice Bagira sú najlepšie prispôsobené novým podmienkam, ak ich vek nepresahuje dva roky. Spreads v zdravých kópiách sú flexibilné a zelené a na koreňoch nie sú žiadne deformácie. Dĺžka koreňov by mala byť maximálne 0,2 m. Pred pristátím môžete namočiť vo vode s rastovým stimulátorom.

Technológia pristátia vyzerá rovnako ako v prípade akéhokoľvek iného ríbezle. Musíte však venovať pozornosť systému pristátia. Takže vzdialenosť medzi kríkmi v rade je 150 cm a medzi samotnými riadkami – 200 cm.

Pestovanie a starostlivosť

Baghir je zvyčajne nenáročný v starostlivosti. Takže to vyzerá veľmi ťažké. S teplým počasím sa Bush zavinený raz týždenne, ak je leto príliš pečené, potom 2 krát. Súčasne sa 5 vedrami nalial do štvorcového metra Zeme. Zavlažovanie sa vykonáva len večer.

Podkarind začína len 3 roky. Na jeseň a skoré jarné pôdy vedľa každého krídla zmiešané s 5 kilogrammi kompostu a močoviny (40 gramov). Uprostred pružiny môžu byť rastliny oplodnené s riešením vrhov. Akonáhle je zber zostavený, každý Bush by mal dostávať 50 gramov superfosfátu a 20 gramov síranu draselného.

Sanitárne orezávanie je potrebné pre kríky. Najlepšie je cvičiť spolu s formátom. Vytvorenie kríka bude mať asi 5 rokov, až potom, čo bude mať potrebnú formu. Po päťročnom veku zostane len orezávanie proti starnutiu, aby sa zvýšila plodina a rozšírenie života kríka.

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Odroda je relatívne rezistentná voči anthracnóze a je veľmi primerane výtokom. Ale, ako už bolo spomenuté, mierny rosa a stĺpárna hrdza. Aby sa zabránilo takýmto problémom, musia sa zlepšiť rastliny. Veľké množstvo vody je ešte horšie ako jeho nedostatok. Okrem toho je vždy lepšie byť zdržanlivý a rozprašovaný „fytoosporín“ kríky vopred alebo burgundsku tekutinu.

Prečítajte si viac  Čo a ako cítiť spánok na Apple?

Pokiaľ ide o pušky, môže to zasiahnuť kultúru v rôznych štádiách vegetácie. Ak je to ročný fenomén, odporúča sa ešte pred kvitnutím použiť akaricídy. Vykonávať prevenciu as pomocou cesnaku. Na to, 150 gramov nasekaného výrobku sa nalial lopatkou vody a trvá na približne 8 hodinách. Spracovanie sa vykonáva striekaním.

Odolnosť voči nepriaznivým klimatickým podmienkam

Rastliny sú veľmi dobre ohriať a sucho. Sú veľmi zimné. Prístrešok pre zimu budú potrebné len mladé kópie. A je mimoriadne odporúčané organizovať ho, ak je zimné sľuby nízke.

Recenzie Recenzie

Bagiri Love Gealers zo všetkých oblastí Ruskej federácie. Vďaka ľahkému pristátiu a minimálnej starostlivosti sa odroda použije na rast aj v tých, ktorí sa tento prípad prvýkrát zvýšili. SUMEY Všimnite si veľkú veľkosť ovocia, rovnako ako ich bohatá chuť. Pozitívne emócie spôsobujú, že odroda môže byť pestovaná a bez operátorov. Avšak, pravdepodobnosť záhradníkov tiež berie do úvahy, preto ich hlavné odporúčanie je preventívne spracovanie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: