Debut

 • Autori: Monsanto Holland B. V.
 • Rok predpokladov: 2008
 • Názvy synonymá: Debut
 • Kategória: Hybrid
 • Typ rastu: Determinant
 • Účel: Čerstvé použitie, pre kečup a paradajkovú pastu
 • Čas dozrievania: Skoro
 • Načasovanie dozrievania, dní: 55-58 dní po výsadbe sadeníc na plodnenie
 • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky
 • Obchodovateľnosť: Vysoká

Pozrite si všetky charakteristiky

Profesionálny chovatelia rôznych krajín sveta sa zaoberajú odstránením nových odrôd paradajok. Počas niekoľkých desaťročí boli odvodené mnohé odrody ovocných plodín. Hlavným účelom špecialistov je zlepšiť hlavné charakteristiky rastlín, gastronomických vlastností a vzhľadu zberu. Debut je považovaný za jeden z najčastejších holandských hybridov. Môže byť úspešne pestovaný takmer v priebehu Ruska. Vo väčšine regiónov sa odrody kultivujú v skleníkoch.

Popis odrôd

Nízko-rýchlostné kríky nerastú viac ako 0,6 metra (v otvorených oblastiach) alebo 0,75 metra (s pestovaním v skleníkoch). Rovnako ako rast ovplyvňuje teplotný režim, poveternostné podmienky a dodržiavanie agrotechnológie. Typ rastu -. Vintage je pozoruhodne vhodná na varenie paradajkovej paste alebo kečup. Ako aj paradajky odporúčané jesť v čerstvej forme.

Kompaktné kríky, ale výkonné. Strieľa pokrývajú smaragdové listy strednej veľkosti. Formulár listový štandard pre paradajky. Sú predĺžené a postavené. Povrch mierne vlnitý. Maximálne plodnenie možno dosiahnuť v otvorených oblastiach v južných regiónoch. V strednom pruhu a ďalších regiónoch je najlepšie kultivovať v skleníkoch alebo skleníkoch. Medziľahlá kvetenstvo. Ovocie – s artikuláciou.

Hlavné kvality ovocia

Nezrelé paradajky svetlo zelené. Zrelé paradajky sa stávajú svetlými červenými. V hmotnosti, ovocie získavajú v priemere od 210 do 230 gramov, niektoré kópie rastú až 250 gramov. Rozmery sú označené ako veľké. Tvar – štandard pre paradajky, zaokrúhlené a tvrdohlavé. Povrch mierne rebrovaný. Keď je strih, zrejmé, mäsité a šťavnaté mäso so strednou hustotou.

Všetky paradajky sú rovnaké. Lesklá a hladká ruža dostatočne zhutnená na ochranu zberu z trhlín. Ripe Zelenina by mala byť prepravovaná úhľadne v vhodných nádobách. Dĺžka – stredná.

Prečítajte si viac  Kŕmenie repa v otvorenej pôde

Paradajky sa môžu pochváliť univerzálnosť aplikácie. Nie sú praskaním, udržiavanie atraktívneho vzhľadu. Dokonale vhodné pre marináciu a soli. Čerstvé paradajky pripravujú zeleninové občerstvenie a šaláty. Niektoré hostesky ich pridajú do polievok a mäsových jedál. Rozmery zeleniny vám umožňujú používať pre celé palivové billety na zimu.

Charakteristiky

Chuť vlastnosti tejto odrody – vynikajúce. Kvôli tejto charakteristike bol hybrid rozšírený v záhradkárov.

Dozrievanie a plodnenie

Od dňu výsadbových sadeníc a pred začiatkom plody od 55 do 58 dní. Čas dozrievania – skoro. Ovocné kríky na dlhú dobu, čo vám umožní zhromaždiť zbernú vlnu pre vlnu.

Výnos

Výnos debut je vysoký a je možné dosiahnuť takýto indikátor len s náležitou starostlivosťou o plantáž. S 1 m2 stránky zbierať 9,1 kilogramov zeleniny. Vegetabilita zrelého zeleniny – vysoká. Kríky sú nádherné ovocie, bez ohľadu na kultivačné podmienky. Kvalita paradajok ovplyvňuje výrobu kŕmenia a frekvencie zavlažovania.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Okolo posledného desaťročia marca prebieha hybridné semeno pristátie. Po 55-60 dňoch došlo k času prenosu mladých rastlín na trvalé miesto kultivácie, či už je to skleník, film skleníka alebo vonkajšieho priestoru. Pri pestovaní v skleníkových podmienkach môže byť transplantácia vykonaná o niečo skôr ako pri rezervácii pod holým nebom.

Pre rozšírenie sejacieho materiálu doma sa používa špeciálna pôda. Je nadobudnutý v obchodoch na záhradníctvo alebo pripraviť osobne. Výživná pôda pomôže semená rýchlejšie klíčiť a uchopiť. Ak chcete vytvoriť vhodnú pôdu, musíte zmiešať nasledujúce zložky v rovnakých pomeroch: vlhké, rašeliny a nerd pôdy. Tam sa pridajú dve poháre dreveného popola a polovica časti hrubého piesku. Domáca zmes by sa mala definitívne dezinfikovať pomocou slabého roztoku mangánu. Po pozemku ležal v kontajneroch.

Sejací materiál prehĺbiť do zeme nie viac ako jeden a pol centimetrov, zavreté odhadovanou vodou a pokryté hustou fóliou alebo sklom. Kvôli útulku Vytvorte efekt skleníkov a strieľa sa objavujú skôr. Tara s budúcim prevodom na semená na nové miesto s vysokými teplotami. Rovnako ako sadenice potrebujú slnečné svetlo. S jeho nevýhodou, špeciálne zariadenia na osvetlenie.

Prečítajte si viac  Ako aplikovať ammonárny alkohol pre paradajky?

Vychystávanie sa vykonáva len po dvoch skutočných listoch. Na potápanie sadenice Vyberte si plastové alebo rašelinové nádrže. Pri pestovaní sadeníc je dvojnásobok dusíkatých hnojív. Močovina a nitroposka prijala rozšírené. Medzi zavedením živín, musíte pozorovať časový interval v 10-12 dňoch.

O niečo menej ako dva týždne výsadbových rastlín kalených pre úspešnú úpravu na nových miestach. Kapacity sa odstránia na čerstvom vzduchu a nechajte na krátku dobu. Každý deň sa časový interval zvyšuje.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Odporúčaný systém vykládky pre debut – 40×60 centimetrov. Skúsené dačs sedieť na jeden meter štvorcový pozemok od 4 do 5 kríkov.

Pestovanie a starostlivosť

Ak chcete získať stabilnú a lahodnú zber z sezóny sezóny, musíte si vybrať správne miesto na pôdu. Pozemok by mal byť osvetlený. Hybridne uprednostňuje výživnú a voľnú pôdu, v ktorej sa koreňový systém dostane dostatočné množstvo kyslíka. Poznámky na pristátie sú umiestnené v riadiacom poradí. Takéto usporiadanie je pohodlné nielen pre kríky, ale aj starať sa o ne.

S transflekciou mladých sadeníc, pozemky nezničia. Každý yam sa posiela časť nutričného substrátu. Po umiestnení je zem úhľadne pečať a napojená. Na jednej rastline spotrebovalo 4-5 litrov vody. Na zavlažovanie, použite teplú a rozšírenú vodu. Studená tekutina negatívne ovplyvňuje koreňový systém a zariadenie ako celok.

Prečítajte si viac  Príčiny praskania broskyňových listov a opatrení na boj proti nej

Zavlažovanie hybridnej debut sa odporúča ako horné vrstvy pozemku. Zavlažovaný pod koreňom, nespadajúca vlhkosť na stonku a listy. Po zvlhčovaní by sa mala pôda uvoľniť okolo kríkov, elimináciu váh a suchých kôrov.

Pre všetky rastlinné plodiny je dôležité správne hnojivo. Ak sa sadenice už privádzali pred transplantáciou na nové miesto, potom môže byť následné hnojivo odmietnuť. Zem je pokrytá vrstvou mulčovania zo slamy alebo skosenej trávy. Organická mulčuje nielen vlhkosť, ale tiež živí zem užitočnými látkami ako rozkladu.

Kríky sú nízke, ale potrebujú lisovanie. Tvoria ich v 2 stonkách, ktoré pozitívne ovplyvňujú výnosy.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Paradajky majú odolné voči nasledujúcim chorobám:

 • Šedá hniloba;

 • Fusarióza;

 • alternatív;

 • Verticilome.

Pri nepriaznivých poveternostných podmienkach sa vyžadujú preventívne opatrenia.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: