Dievča Hrozno v krajinnom dizajne

Jeseň polstrovaný liana s názvom Dievča Hrozno používateľom v krajinnom dizajne od XVII storočia. Je to považované za skutočný palice v dekorácii nevzhľadných budov a zdobenie neekóznych záhrad.

Funkcie, profesionálov a nevýhody

Vedci nemohli špecifikovať čas a miesto vzhľadu divokého hrozna. Predpokladá sa, že jeho vlasť sa stala Čínou alebo Severnou Amerikou, a už odtiaľ sa šírila cez zvyšok krajín a kontinentov. Jedinou spoľahlivou skutočnosťou je, že XVII storočia Liana bola rozšírená ako dekoratívna kultúra, zároveň bol vytvorený jeho biologický opis.

Takže, čo je divoké hrozno? Toto je listová Liana, oficiálny názov – Parthenocissus. V prírodných podmienkach rastie až 20-25 m, vzostup vertikálnych podperov sa vykonáva na úkor fúzni s prísadami. Falcup-komplexné listy, odtieň listových dosiek nasýtených-smaragd. Kvetenstvo sú pomerne neporušené a žiadna estetická hodnota.

S príchodom jesenného zlého počasia, listy zmenia svoje maľby na crimson-aluu a burgundy. V rovnakom období začínajú dozrievať farebné kefy modrých čiernych bobúľ.

Obsahujú kyselinu Sorval, takže ľudia ich nejedia v potravinách, ale perie ich neodmietajú, aby si ich vychutnali v chladných zimných dňoch.

Divoké hrozno medzi dizajnérmi krajiny získali slávu veľmi životnej kultúry. Medzi jeho výhody patrí nasledujúce funkcie.

  • Odolnosť teploty mínus. Liana s ľahkosťou toleruje a studené zimy, a vracajú pružinové mrazy, nevyžaduje prístrešok aj v chladných oblastiach.
  • Vysokorýchlostný rast. Pre jednu sezónu, oblasť obsadená týmto LIAN sa zvyšuje v dvoch, a niekedy trikrát. Páry Troika stačí, aby úplne označili záhradný predmet. Zároveň divoké hrozno nevyžaduje žiadnu podporu – je celkom spokojná so stenou domu, altánkom alebo plotom z Rabity.
  • Praktickosť a užitočnosť. Cvron divokého hrozna hrubého. Kvôli tomu chráni materiál stien z priamych ultrafialových lúčov a tým prispieva k udržiavaniu priaznivého mikroklímu v miestnosti v horúcich letných mesiacoch. Aj rastlina má schopnosť vyschnúť zem v blízkosti základu. Okrem toho sa často používa na maskovanie nenápadných podnikateľských budov.
  • Neslušný. Závod neukladá špeciálne požiadavky na kvalitu a štruktúru pôdy. Má vytrvalosť najviac škodcov a chorôb, nepotrebuje osobitnú starostlivosť a pravidelné kŕmenie. Divoké hrozno bude úspešne rásť, aj keď sa človek nestará o hrozno vôbec.

Minusy zahŕňajú schopnosť v čo najkratšom čase dostať všetky blízke priestory, vysídlenie susedných kultúrnych rastlín. Najaktívnejšie výhonky môžu dokonca poškodiť integritu strechy a spôsobiť únik. Existujú prípady, keď boli mladé výhonky panenského hrozna naplnené drenážnym sklzom a spôsobili blok odpadových vôd.

Prečítajte si viac  Ako pestovať cibuľu zo semien?

Pomocou Lian na maskovanie budov, musíte si uvedomiť, že stonky a hmotnosť plechu sú dosť ťažké. Takéto zaťaženie stačí, aby sa zabezpečilo, že budova odpadkov alebo prijatý plot sa zrútil.

Ak chcete získať svieži, uniformu a zároveň bezpečný kryt, budete musieť odtrhnúť extra výhonky z času na čas, čím sa prispôsobí smer rastu.

Metódy použitia

Divoké hrozno sa vyznačujú vyrezávanými listami, takže poháňaný povrch sa získava a hustá a úľava v rovnakom čase. Počas všetkých letných mesiacov Liana poteší elegantnú formu listu a na jeseň je výhoda vytvorená na úkor jasného a farebného farebného efektu. Rastlina je rozšírená v záhradných miestach. Jeho použitie je založené na jednom z nasledujúcich myšlienok.

Živý plot

Grapes Devichi sa považujú za jeden z najjednoduchších a lacných spôsobov, ako zdobiť nevzhľadný plot. Liana sa používa na vytvorenie dekoratívnych živých plotov v miestnej oblasti alebo vylodenie z vonkajšej strany.

V dôsledku toho sa ukáže štýlový plot – av skutočnosti, a v inom prípade je veľmi dôležité postarať sa o dostatočnú pevnosť a silu podpornej štruktúry.

Vertikálne dekorové budovy

Klasické použitie panenského hrozna je maskovanie nevzhľadných stien rezidenčnej budovy, záhradnej kuchyne alebo akejkoľvek inej konštrukcie na pozemku. Jeho jediné nepríjemnosti súvisí s rýchlym rastom Liana, musí sa udržiavať pod neustálym kontrolou.

Ak neplatíte túto otázku dostatočnej pozornosti, výhonky v okresnom týždni zastaví kvetinové postele a premeniť miestnym nákupu džungle do skutočných nepriechodov.

Zdobenie balkónov a terás

Dievča s hrozna sa pestuje nielen v záhradách, ale aj na balkónoch a terasách. Jeho pobočky zabalí oddiely a tým vytvárajú živú stenu. To prispieva k zlepšeniu estetiky dodatočného priestoru, okrem toho robí obývaciu izbu s chladičom a zatemneným. Táto Liana je veľmi životný čas, takže ho môžete pestovať v konvenčných kontajneroch.

Jediná vec, ktorú musíte urobiť v tomto prípade – čas od času, aby sa výživné kŕmenie.

Horizontálne záhradníctvo

Tradične, rodné hrozno používané na dekoratívne vertikálne záhradníctvo. Môže sa však použiť v horizontálnej rovine. Takýto krajinný dizajn nebol rozšírený, ale dáva skôr nezvyčajný účinok.

Vďaka výnimočnému prežitiu, nenársnosti a rýchlosti rastu je Liana často zasadená pozdĺž diaľnice. Tam ľahko odoláva výfuku automobilu a absorbuje škodlivý oxid uhličitý. Divoké hrozno ako pôdny priemysel môže byť vysadený v blízkosti skalného svahu. Bude rásť na jeho povrchu, a tým aj tvoriaci dekoratívny vyrezávaný koberec.

Prečítajte si viac  Hrozno Gina

Starostlivosť

Divoké hrozno – jedno z najschopnejších rastlín. Starostlivosť o neho odoberie veľa času. Znížuje sa hlavne na tvarovanie orezávanie zbytočných výhonkov a ich fixáciu v požadovanom smere. Raz pre sezónu, zvyčajne v apríli – máj, stráviť sanitárne orezávanie, odstráňte všetky suché výhonky a vytvorte hnojivo obsahujúce dusík. V lete, keďže pôda môže mať uvoľnenie a plač.

Pokiaľ ide o zalievanie, Liana je dosť pre vodu, že rastlina dostane vo forme zrážok. Ak je leto a potom, je lepšie produkovať 3-4 zavlažovanie.

Na území Ruska boli distribuované prevažne odolné odrody odolné voči mrazu (triocentované a fivietylistické) – nevyžadujú ďalšie prístrešie na zimu. A aj keď Liana to urobí v silných mrazoch, potom kvôli spánkovej obličky sa rýchlo obnoví.

Krásne príklady

Ak chcete ozdobiť hrozna vo svojej lokálnej oblasti, môžete absolútne čo máte. Ak záhrada stojí za nevzhľadného stodola, môžete to urobiť oveľa estetickejšie. Určite mnohí oboznámiť situáciu, keď je porucha v strede lokality a kazí celý dekor. Zbúrať a vybudovať novú budovu – nie možnosť, ale situácia môže byť stanovená. Len dal okolo divokého hrozna a po niekoľkých rokoch, stavba bude vyzerať naozaj luxusné.

V stredoveku, hrozno zabalené gotické zámky. Vytvorte analóg takejto dekor v našom čase nie je ťažkosti – pre to potrebujete len zasadiť niekoľko kríkov hrozna pod stenami vášho domova. Žiadne ďalšie podpery nemusia robiť, na úkor fúzy s prísavkami sa bude prechádzať sám.

Tip: Ak sú v stenách praskne, potom sa hrozna určite v nich urobí – táto krása je veľmi deštruktívna. Aby ste predišli poškodeniu štruktúry, pred pestovaním hrozna, načrtnite mriežku na stenu, takže budete chrániť svoju obytnú budovu.

V takom jednoduchom spôsobe vytvoríte skutočnú gotickú atmosféru na našich stránkach. A ak postavíte zdanie stĺpcov na stenách a nadmorskej výške nad strechou z výstuže, potom môžete s pomocou viniča s minimálnymi nákladmi na vytvorenie rozprávkového hradu kráľa kráľa Arthur.

Veľmi originál považovaný za myšlienku vytvárania hroznovej misky. Takýto krajinný dizajn dekorácie spôsobí radosť okoloidúcich a závisti so susedmi. Byť si istý – čoskoro nebude nikto taký lopta na vašej ulici. Urobte to veľmi jednoduché. Pracovať len plastové odtokové potrubie veľkého priemeru, niekoľko kovových plastových rúrok, upevnenie pre nich, ako aj drôt.

Prečítajte si viac  Čo liečivo Ruže z Caterpillarov?

Ak chcete začať, musíte ohnúť kov-plastové rúrky a dať im formu kruhu. Konce sú pevné pomocou špeciálnych spojovacích materiálov alebo spájkovania. Zvyčajne sú dva kusy potrubia dosť na vytvorenie štyroch strán lopty. Pri vytváraní lopty impozantných veľkostí budete potrebovať dizajn troch kusov potrubia.

Ďalej potrebujete veternú drôtu hrubého šatky. Stačí, aby ste vytvorili len približné obrysy, jasnejší kruhový tvar získa vinič pri vytváraní viniča. Potom vložte do zeme vedľa lopty potrubia a dajte pod ním štyri spony, jeden po druhom na každej strane.

Veľmi čoskoro sa mladé výhonky klíčia na potrubí vonku a začnite rásť na váš dizajn. Všetko, čo potrebujete, je len robiť lisovanie, pretože rastie. Musíte získať veľmi veľkolepú a krásnu loptu.

Ak potrebujete miesto, kde v lete môžete odísť do chladu a tieňov – urobte baldachýn, zabalený divokým hroznam. Ak to chcete urobiť, najprv vytvorte návrh z armatúr, dreva, mesh alebo akéhokoľvek iného materiálu. Poslal blízko jej Lian, a za rok dostanete útulný tienistý.

Ako rám pre divoké hrozno, môžete použiť spáč – to môže byť kovové alebo drevené. Majte na pamäti, že drevené konštrukcie na území záhradných miest budú vyžadovať špeciálnu impregnáciu, ktorá chráni dizajn z vody a hniloby.

Veľmi veľkolepé v krajine, je tu biskupinovaný Lian oblúk, môže byť inštalovaný nad záhradnou cestou alebo umiestnenie ako nezávislý dekoratívny prvok. Na úspešnú implementáciu tejto myšlienky má štruktúra štruktúry zásadný význam. Ak chcete podporovať jej dekoratívne druhy, musíte vykonať z času na čas.

Divoké hrozno sa často používajú na usporiadanie Pergola – arbors s oku. Zakrivenie Liana tvorí živú strechu na drevenom alebo vinylovom lepidle. S cieľom zmeniť dizajn na útulný altánok, chytí 3-4 roky.

Lian v záhradnom dizajne často v kombinácii s inými dekoratívnymi kultúrami. Takže, veľmi malebné zloženie dievčenského hrozna a clematis s veľkými farbami jasných nasýtených odtieňov.

Výber takejto úpravy je však potrebné pripomenúť, že Clematis miluje osvetlené oblasti.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: