Červené ríbezle na jeseň

Ovocné kríky sú vystavené povinnému orezaniu a inak začínajú slabo ovocie. To platí aj pre červené ríbezle, ktoré sa môžu často nachádzať v oblastiach krajín. Vzhľadom k tomu, ker silne zarastený v priebehu roka, pred zimou je definovaný, ale je potrebné, aby to správne neublížilo rastlinu.

Červené ríbezle na jeseň

Za to, čo je potrebné?

Kríky červených ríbezlí – jeden z najbežnejších druhov ovocia v Dachase. S malým orezaním a vysokou kvalitnou starostlivosťou, dávajú hojný výnos letného bobule. Neskúsení záhradníci sa domnievajú, že orezanie červeného ríbezle na jeseň sa vykonáva v rovnakej schéme ako čierna, ale je to nesprávne. Tento ker je narezaný na takmer rovnaký spôsob ako husí. Prerezávanie akejkoľvek rastliny prvá prvá zahŕňa identifikáciu a odstránenie mŕtvych, pacientov a umierajúcich drevo. Okrem toho, všetky stonky, ktoré sú zamerané vo vnútri alebo visieť v blízkosti pôdy, musia byť odstránené.

Červené ríbezle by sa malo znížiť na:

  • Zabráňte partiu stredu kríka, pretože zahusťovanie môže znížiť prietok vzduchu a vyvolať výskyt takejto choroby ako malikous rosy;
  • zvýšiť výnos;
  • opäť.

Záhradník bude musieť odstrániť bilateerové pobočky, sivé stonky, ako aj staré. Zachovať v priemere na kríku od ôsmich až dvanástich najlepších mladých výhonkov, ktoré potešia dobrá, zdravá úroda. Červené ríbezle dáva ovocie na pobočkách predchádzajúceho roka, takže nesprávne prerezávanie povedie k odstráneniu pobočiek, ktoré budú musieť rásť budúci rok. Výhonky od 2 do 4 rokov vyrábajú väčšinu ovocia na kríku, ale hneď, ako sa stanú staršími ako štyri roky, je potrebné odstrániť. Treba mať na pamäti počas jesenného kríka. Ovocné kríky sú rezané, keď už spadli do sen, to znamená, že proces mäkkosti je dokončený. Na juhu našej krajiny, tento koniec novembra, v strednom pruhu a regióne Moskvy – začiatkom septembra.

Vždy je potrebné zamerať sa na poveternostné podmienky a rastu kroviny.

Červené ríbezle na jeseň

Červené ríbezle na jeseň

Požadované nástroje

Pre postup bude potrebovať záhradný nôž alebo secateur. Hrubšie vetvy sú lepšie nastoliť secateur, pretože to robí hladký rez a nemusíte robiť veľa úsilia. Všetky nástroje sú nevyhnutne spracované. Najlepšie je použiť miezdové riešenie alebo bielidlo. Tajomstvo je utretý zakaždým, keď idete z kríka k kríku, aby neprešiel možnou infekciou.

Červené ríbezle na jeseň

Červené ríbezle na jeseň

Typy a schémy rýchlosti

Každý záhradník, ktorý rastie na červenom priestore ríbezle, sa musí naučiť správne znížiť, aby neublil ker. Jesenné prerezávanie je dôležité, je to jeden z etáp prípravy ríbezle na chlad. Na zimu, starý Bush musí byť omladzovaný, ale stojí to dva týždne pred začiatkom mrazov. V jarnej príprave na plodnenie – úplne iná štádia domácej starostlivosti. Omlačenie bielych ríbezlí prechádza rovnakým princípom.

Pre začiatočníkov je rezanie červených ríbezlí nasledovne:

  • Nedávno, vysadený ker nevyžaduje žiadne orezávanie na zimu počas prvých 4 rokov, S výnimkou odstránenia pacientov, poškodených a mŕtvych vetiev;
  • Nové pobočky (bežný rok) by mali byť ponechané, Ale tí, ktorí majú vek asi dva roky, budú mať bočné výhonky, sú narezané na 2 obličky – takže záhradník ich môže stimulovať, zlepšiť výnos do budúceho roka.

Stanovené červené ríbezle, ktoré sa pestuje vo forme kordónu, by mala byť orezaná inou metódou. Znížiť hlavnú stĺpu aktuálneho roka o približne štvrtinu. Akonáhle rastlina dosiahne požadovanú výšku, jednoducho odrežte hlavného kmeňa naraz nad pobočkami predchádzajúcich rokov na začiatku pádu každého roka. Odrezať všetky bočné výhonky z hlavného drieku na 1 bud súčasne. Takéto spracovanie prispeje k zvýšeniu počtu bobúľ v nasledujúcich dvoch rokoch.

Na rozdiel od čiernej ríbezle sa červená a biela zvyčajne pestujú na krátku nohu. Odstráňte všetky obličky alebo výhonky vyklíčené od prvých 10 cm nad pôdou, aby ste udržali nohu. Červený ríbezle bude plodný na základni výhonkov, známy ako „strana“. Vyrastú z hlavných vetiev. Orezané jesenným puzdrom, aby každý rok odišiel od ôsmich až desiatich zdravých, silných hlavných pobočiek.

Červené ríbezle na jeseň

Červené ríbezle na jeseň

Na ročných kríkoch znížiť nové výhonky na jeseň polovicu. Urob to pred bud, prevedené, aby ovplyvnili smerovanie úteku, snahou o otvorenú centrum-forma glade. Avšak, ak je vetva nízka ide na zem, púčik, riešenie, je najlepšia voľba ako púčik smerom von. Ďalšia zima skrátia nové popredné výhonky.

Akonáhle dosiahli plnú veľkosť alebo naplnili priestor pridelenými, orezávanie sa stáva jednoduchším. Každý rok na jeseň odstránil všetky pobočky predchádzajúceho roka na jeden bud. Vyčistite stonky, ktoré sa stali neproduktívnymi, a nahradiť ich novými výhonkami, ktoré pomôžu uložiť formulár. Odstráňte vetvy, ktoré visia na zem, pretože ovocie môžu byť koncové a infikované ker.

Existuje ďalšie uskutočnenie. Perfektný tvar orezaného kríka červeného ríbezle – pozvaný s otvoreným centrom. Jednotné umiestnené vetvy musia čeliť stredu kríka a nie sú navzájom konkurovať pre cenovo dostupné slnečné svetlo. Odstráňte všetky pobočky, ktoré sú staršie ako 4 roky. Ako sme povedali, najlepšie ovocie, ako napríklad z hľadiska množstva a chuti, sa získavajú na 2- a 3-ročnom dreve. Ročné pobočky nedávajú ovocie, a keď sa stanú rozrušenou, ich produktivita sa zníži.

S každým ročným rezom jesenné orezávanie, len asi 1/3 z celkových častí. Odstráňte všetko až do základu. Prerezávanie medzi obličkami alebo bočnými výhonkami povedie k energetickému rastu malých vetiev, ktoré zhrupujú krík a blokujú slnečné svetlo.

Červené ríbezle na jeseň

Záhradník by mal odstrániť všetky hlavné výhonky z jesene, ktoré sa nachádzajú v strede kríka. Ak má ríbezlec otvorenú formu, staré vetvy podliehajú orezávaniu, ktoré sú tmavšie vo farbe a majú ochutenú kôru. Ak chcete vykonať úlohu, je lepšie použiť dobrý súbor secuteurs, pretože zrelé pobočky môžu byť príliš hrubé a rez by mal byť hladký.

Mŕtve drevo je ľahko odhaliť, pretože bude krehký a nemá obličky. Poškodené pobočky vznikajú tam, kde sú 2 unikne. Často je na takýchto častiach úplne neprítomné. Odstráňte všetky vetvy rastúce v strede kríka. Na ríbezle získal formu pohára, centrum stojí za kvalitatívne do kontextu. Jednou z výhod otvorenej formy je dobrá vetranie, pretože znižuje pravdepodobnosť vzhľadu formy na listoch a plodoch, a tiež zjednodušuje proces zberu.

Uistite sa, že odstráňte steps – Jednotné priame výhonky rastúce z pôdy okolo hlavného kmeňa. Sú narezané na pôdu. O odstraňovaní a pobočkách, ktoré sa navzájom rastú, pretože nižšia bude v tieni a neprináša dobré ovocie. Je lepšie ho odstrániť, pretože plody umiestnené v hornej časti sú ľahšie zbierať. A konečne, ak potrebuje záhradník a chce prispôsobiť veľkosť ovocia červených ríbezle, potom to bude trvať, aby sa odrezali laterálne výhonky na 2 obličky z minuloročných pobočiek.

Červené ríbezle na jeseň

Následná starostlivosť

Následná starostlivosť leží včas zavlažovanie, spracovanie a kŕmenie kríkov. Zalievanie kríkov po jeseň spracovanie sa vykonáva len raz, potom nie je potrebná voda. Pôda okolo môže byť meditovaná. Ak to chcete urobiť, použite kôru, seno. S vodou, môžete urobiť hnojivá. Dusík po jeseň orezávanie sa nevzťahuje, pretože dáva impulz nový nárast, a v tejto fáze nie je potrebné. Draslík a fosfor – najlepšie kŕmenie, vďaka ktorému sa kroviny a imunita zvýšia, a bude to dobré zásoby pre ďalšiu úrodu.

Manipulačné kríky sa môžu konať aj po orezaní. Keďže bobule sa už zhromaždili, je možné použiť silnejšie prípravky (napr. „Khoma“). Naplánujte červený ríbezle na slnku naplnené mokrou, ale dobre odvodnenou pôdou s pH, rovným 6-7, potom je potrebné minimalizovať jesennú starostlivosť.

Na jar, mulčová zem okolo základne rastlín na orezávanie a dal hnojivo, zopakujte postupy po orezaní.

Červené ríbezle na jeseň

Červené ríbezle na jeseň

Červené ríbezle na jeseň

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár