Goosebers African

 • Typ rastu: stredný odolný
 • Popis kríka: Mierne sa šíri
 • Veľkosť bobule: Dostatočne veľké
 • Hmotnosť bobúľ, g: 3.5
 • Bobuľový formulár: ovál
 • Bery: Čierna, s voskom RAID
 • Koža : Tenký, neotvorený
 • Chuť: sladké a sladké, so slabou chuťou čiernej ríbezle
 • Účel: Univerzálny
 • Zimná ťažkosť: Vysoká

Pozrite si všetky charakteristiky

Všetky kultúry Berry, medzi ktorými a gooserry zahŕňajú obrovské množstvo a rozmanitosť odrôd. Líšia sa v mnohých vlastnostiach, ako je farba bobúľ, chuť, zber, poľnohospodárske pestovanie a tak ďalej. Triedenie Afriky možno nazvať celkom exotický kultúrny zástupca. A miloval záhradkárov nielen kvôli neobvyklým druhom, ale aj kvôli jeho nenársnosti, absencia hrotov, silného zdravia.

História odstránenia

Triediť Afriky je známa už dlhú dobu, prichádza v sedemdesiatych rokoch. Kultúra bola odvodená domácimi chovateľmi na základe experimentálnej stanice Saratov Horticultural. Avšak, taký nie je zahrnutý v štátnom registri, čo mu nebráni rastúcemu v celej krajine.

Popis odrôd

Rastlina sa rozlišuje priemernou strieľačkou, miernou krovinou. Výška Bush dosahuje spravidla 1-1,2 metra, ale niekedy rastie až 130 cm. Strieky sú zriedkavé a malé, niekedy nie sú.

Goosery African má mnoho výhod. Tie obsahujú:

 • vysoký výnos;
 • Vynikajúci nákladný druh ovocia;
 • príjemná chuť;
 • Jednoduchá starostlivosť;
 • univerzálnosť použitia;
 • prepravovateľnosť;
 • Vysoký obsah vitamínov a minerálnych látok.

Minusy, len citlivosť kultúry pre anthracnózu.

Charakteristické pre bobule

Oválne tvary bobule majú stredné veľkosti. Ich hmotnosť sa líši od 2,5 do 4 g. Formázna farba z tmavo červenej na takmer čiernu. Na plodoch sa nachádza vosk.

Chuť vlastnosti

V Gooseberry je veľmi jemné a šťavnaté mäso. Sladké bobule ako niečo pripomenuli chuť čierneho ríbezle.

Dozrievanie a plodnenie

Afričan – kultúra metropolitného dozrievania bobúľ. Ak poskytneme závod z kvalitnej starostlivosti, aktívny vyvrátenie začne na druhom treťom roku vývoja.

Výnos

Goosetring opísanej odrody je charakterizovaná pomerne vysokou mierou výťažku, v niektorých prípadoch ukazovateľ až 12 kilogramov z kríka.

Pristátie

Hľadáte trvalé miesto, sadenice opísanej rastliny môžu byť ako na jar a na jeseň. Odborníci odporúčajú uprednostniť pristátie vykonávané v jesenných mesiacoch. Hlavná vec je urobiť to vopred, niekoľko týždňov pred ochladzovaním, prvými mrazom. V tejto dobe je koreňový systém lepší rozširovanie. Jarné obdobie sa považuje za menej priaznivé pre pristátie. Faktom je, že obličky sú fúkané dosť skoro, a pristátie, nie včas, môže viesť k chorobám rastliny a dokonca aj na zníženie plodiny.

Pre pestovanie kultúry by ste si mali vybrať pozemok na nadmorskej výške, ktorá bude dobre osvetlená slnkom. Podzemná voda by nemala byť bližšie k jednému a pol metrom od povrchu. Pôdy sú vhodné jemné alebo polievky. Je tiež dôležité chrániť kríky z konceptov a tokov studeného vzduchu.

Výber sadenice, je potrebné uviesť preferencie jednej alebo dvojročnej, ktoré už boli dobre vytvorené koreňový systém. Hlavná vec je kúpiť nákup v škôlkach s dobrou povesťou. Pred zákrokom pristátia by sa mali korene nasiaknuť osobitným riešením, ktoré stimuluje ich rast.

Pestovanie a starostlivosť

Goosetrie z triedy, ktorá bola považovaná za veľmi zle toleruje navlhčenú pôdu. Preto je dôležité vykonať osobitné opatrenia starostlivosti pre pôdu. Takže, na jar, ihneď po tom, čo sa sneh topí, je potrebné vytiahnuť pôdu pod Bushom veľmi dobre, to pomôže zabezpečiť prítok kyslíka do koreňového systému. Následne bude potrebné vykonať tento postup (uvoľnenie) podľa potreby, ale aspoň 4-násobok rastúcej sezóny.

Každá vodná kvapalina s gooseers Bush v 1-2 lyžiach. Je dôležité sledovať tak, že voda nie je stála.

Povrch zeme okolo kríkov je pokrytý mulčovačom – dosť 7-8-centimetrová vrstva. Takže pôda nebude vysušená a buriny nebudú rásť.

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Gooseberry má dobrú imunitu, je imunita vo vzťahu k takýmto chorobám ako škodlivé rosy, ako aj iné hubové ochorenia. Avšak, na prevenciu sa odporúča zaobchádzať rastliny s roztokom Burgue-3%, v období pred rozpustením obličiek, ako aj 1% roztoku rovnakého prostriedku pred tečúcou. Odborníci sa domnievajú, že to pomôže zabrániť chorobám kríka.

Odolnosť voči nepriaznivým klimatickým podmienkam

Dôležitým charakteristickým znakom odrody je jeho odolnosť voči indikátorom vysokých aj nízkych teplôt. Napríklad počas obdobia sucha bude stačiť na naliehanie veľkého množstva vody pod kríkom, aby to 2-3 krát počas sezóny. Studená odolnosť je vyjadrená kvitnúcou kultúrou, ktorá je možná aj pri teplote vo vzduchu na +10 stupňov a v zimnom období sú vetvy schopné preniesť mrazu na -30 stupňov Celzia.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: