Goosebers Ksenia

  • Autori: Švajčiarsko
  • Názvy synonymá: Rafzära
  • Typ rastu: stredný odolný
  • Popis kríka: stredná hustota, s sférickou korunou
  • Epishers: Silný, rovný, vždy umiestnený vertikálne
  • Stolička: Slabý
  • Špice: Slabý, slobodný
  • LOKUMENT: Zamerajte sa na dno stonky, v hornej časti výhonkov nie sú žiadne
  • Veľkosť bobule: Veľký
  • Hmotnosť bobúľ, g: 10-14

Pozrite si všetky charakteristiky

Ksenia’s Gooseberry je vzácna odroda, ktorá kombinovala všetky najlepšie vlastnosti očakávané od závodu so záhradníkom. Toto je priateľské skoré dozrievanie, slabé spadnutie, vynikajúcu produktivitu s veľkým počtom veľkých chutných plodov. Rovnako ako kultúra noncaperity je vhodná na takmer celé územie krajiny.

História odstránenia

Kultúra bola patentovaná v roku 1990 vo Švajčiarsku, v Commute Rafts. Na získanie novej egreštiny sa práca uskutočnila na križovatke odrôd invikt (mužský typ) a LS 9-31-54 (prípadne český výber). Autor Kultúry Peter Hauenstein strávil výber na základe veľkosti a farby ovocia, ako aj ich začiatkom.

Odroda Gorge získaná v dôsledku týchto experimentov je jednou z najobľúbenejších v Európe. Ksenia je jeho obchodný názov, je tiež známy ako RAFZUERA. V Rusku, jeho synonym – rafzuer.

Popis odrôd

Bush sa vyznačuje priemerným strieľaním, má sférickú korunu a výšku na merač. Strieky na výhonkoch v spodnej časti Bush Single a slabé, horné časti pobočiek sú úplne zbavené, čo robí bezpečný a pohodlný postup na zber bobúľ. Bush sa vyvíja vertikálne, výhonky, ale aj rastliny s korunou downgrade. V tomto prípade sú kríky vytiahnuté na výšku na 1,2 m. Stredná hustota.

Ksenia listy nie sú príliš široké, rezačky dosahujú 3 centimetre. Jediné kvitnúce letáky sú zvyčajne svetlé zelené, s anthocianikom prílivom, dospelé listy majú jasnú zelenú farbu, líšia sa lesklým leskom, ich šírka je 5,5 cm. Kvety ker v apríli jednotlivé kvety (to je v kvetenstve len jednej kvety), farbu šálky a anthocians. Zrelé bobule môžu visieť na pobočkách na veľmi dlhú dobu, nie premiešanie. Majú suchý výťažok.

Charakteristické pre bobule

Bobule Ksenia sú veľmi krásne, hladké, majú tvar lopty. Ich odtieň je ružový, je tu purpurová opálenie. Swiss Gooserry je považovaný za veľký. Hmotnosť bobúľ je od 10 do 14 gramov a ak sa merajú v centimetroch, potom každé ovocie dosiahne 2,3-2,5 cm.

Chuť vlastnosti

Koža goosebers mäso, to chutí ovocie sladké, s úžasnou bobuľovou arómou. Bobule sú chutné a keď je jedia čerstvé, a vo forme džemu, compotes, pasty. Fit ovocie na sušenie a mráz.

Dozrievanie a plodnenie

Európska roklina Goosebers označuje na začiatku, pretože začína ovocie v polovici júna. Buď to bude koniec júna – začiatkom júla závisí od rastúceho regiónu. Ovocie dozrievajú priateľské. Zároveň sa trieda nerozlišuje vedľa seba.

Výnos

Výťažok Ksenia Gooseberbers nie je možné nazývať vynikajúci, ale v priemere s Bushom možno zbierať z 12 na 14 kilogramov ovocia, čo je dobrý indikátor.

Rastúce regióny

Väčšina ruských regiónov je vhodná pre úspešné rastúce gooseberry zo Švajčiarska.

Pristátie

Pristátie Navrhnuté odrody Gorge sa môže konať ako skoro na jar a jeseň. Jarná padacia potreba mať čas na to, než sa goosebers bude objaviť prvé letáky, ale zároveň po pravdepodobných mrazničkách. V rôznych regiónoch môže byť iný čas. V južných regiónoch sa pristátie nastáva v polovici marca. Pokiaľ ide o jesenné pristátie, je dôležité mať čas stráviť ho na 2 desaťročia na prvé mrazy.

Je veľmi dôležité si vybrať správne miesto pod pristátím Ksenia Goosebers. Územie musí byť dobre pokryté slnkom. A rastlina je dôležitá na ochranu pred vetrom zo severu a severozápadného.

Medzi užitočnými susedmi gooserry budú paradajky, pikantné bylinky (šalvia a bazalka), ktorá bude schopná chrániť kultúru z mnohých záhrad. Ale čierne ríbezle nie je možné umiestniť, pretože tieto plodiny majú rovnaké ochorenia. Rozmanitosť Ksenia bude rásť zle a v blízkosti jahôd z dôvodu svojich agresívnych koreňov.

Pestovanie a starostlivosť

Európska odroda Ksenia Nekaprizen. Bude dobrý na to, aby reagoval na jednoduchú starostlivosť, po použití svojho majiteľa s vynikajúcou úrodou. Hlavnou vecou je stráviť včasné zavlažovanie, kŕmenie, ako aj chrániť rastliny pred chorobami a škodcami.

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Swiss Goosebers Grade je dosť odolný voči škodlivým rosám a iným hubovým infekciám.

Odolnosť voči nepriaznivým klimatickým podmienkam

Kultúra dokonale toleruje zamračené počasie a dážď, zatiaľ čo plody sa neotvoria a nevybuchnite. Dokonale tolerovať mráz na -35 stupňov.

Nevýhodou je možné zvážiť, že počas sucha, ako aj, ak sa stav pôdy zhoršuje, plodina môže znížiť výťažok a kvalitu ovocia. Ďalšia nešťastie leží v neprítomnosti príležitosti šíriť rôzne odrezky.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár