Gooserry lada

 • Názvy synonymá: RIBES UVA-CRISPA LADA
 • Typ rastu: stredný odolný
 • Popis kríka: Kompaktný
 • Epishers: rovný, hrubý
 • Stolička: Slabý
 • Kvety: bledý
 • Veľkosť bobule: Veľký
 • Hmotnosť bobúľ, g: Až do 8
 • Bobuľový formulár: ovál
 • Bery: zeleno-červená

Pozrite si všetky charakteristiky

Každý záhradník sa snaží zasadiť nenáročné gooserry, ktoré nevyžadujú špeciálne zručnosti v starostlivosti, ktorá má odolnú imunitu pre väčšinu chorôb, čo dáva hojnému výnosu chutných a užitočných bobúľ. Lada’s Gooserry plne stelesnené vyššie uvedené želania. Aby ste získali zdravé kríky, je však potrebné dodržiavať hlavné agrotechnické pravidlá.

Popis odrôd

Substrátový závod a kompaktný, siahajúci sa vo výške 150-200 cm. Krone’s Bushes široký a poloizolovaný. Výkonné a rovné výhonky, na ktorých je malé množstvo hrotov. Chýbajú na vrchole a na frukučné pobočky.

Veľké a stredne veľké listy, tri-čepeľ, hladký, mierny lesklý. Farba z nich svetlo zelená. Povrch na oboch stranách s downs. Kvetenstvo bieleho odtieňa, médium.

Stupeň má značné výhody:

 • Odolnosť proti mrazu a odolnosť voči suchu;

 • Vysoký výnos;

 • vysoká prispôsobivosť rôznym typom pôdy;

 • rezistencia voči väčšine chorôb, ktoré sú obsiahnuté v kultúre;

 • Vynikajúca chuť;

 • Veľká vec.

Nedostatky sú trochu, ale sú:

 • Zlá obnovenie výhonkov je vytvorená nadmerne malé množstvo náhradných ťahov, čo je dôvod, prečo je rastlina ťažké množiť;

 • Kvôli tenkej kožnej plody slabo toleruje prepravu.

Charakteristické pre bobule

Lada má veľmi veľké ovocie, oválny tvar. Hmotnosť jedného bobule môže dosiahnuť 8 g. Farba zrelé bobule nazelenalý s červeným odtieňom.

Chuť vlastnosti

Chuť desertu buničiny, sladká, v šupke je príjemná pochabosť. Na päťbodové ochutnávky sa odroda odhaduje na 4,8 bodov. Ovocie obsahujú veľké množstvo vitamínov a užitočného cukru. Z nich sa ukazuje veľmi chutné džemy, džemy, kompóty, dezerty. Bobule môžu byť tiež zmrazené a suché.

Dozrievanie a plodnenie

Zoradiť ročník, plodenie sa vyskytuje v druhom roku výsadby, rýchlo opúšťajú vrchol výnosu. Označuje neskoré zrenie. Ovocie začínajú dozrievať do konca augusta – začiatkom septembra. Odroda sa vzťahuje na jeden z trvanlivých kríkov schopných plodovať 20 rokov. Ak chcete získať dobrú zber, skúsení záhradníci sa odporúčajú pristáť niekoľko kríkov pre predajcov.

Výnos

Lada high-tri druhu. Z jedného kríka môžete zbierať asi 5 kg plodov. Ovocná kefa sa podobá hroznovi. Na jednej zemi dozrieva od 10 do 30 ks.

Rastúce regióny

Kultivte gooseberry môže byť v akejkoľvek oblasti Ruska – rastlina sa rýchlo prispôsobuje rôznym klimatickým podmienkam.

Pristátie

Kultúra uprednostňuje rásť na slnečných miestach, ale môže sa dať s malým. Pozemok by mal byť tiež vybraný na kopci a chránený pred vetrom. Lada Gooserbers nie je obzvlášť náročný na zloženie pôdy. Môže rásť na piesočnatej, hlinenej alebo strednej deliacej pôde. Kategoricky však netoleruje nadmerne kyslé, mokradí a zle zahrejúce miesta.

Najlepšie miesto pre pristátie je južná strana, pozdĺž plota, ustupuje zo steny 1,5 m. Nemali by ste pristáť kríky na mieste rastu malín, červených alebo čiernych ríbezlí, ako aj gooserry, pretože majú rovnaké patogény chorôb. Baktérie a huby zostávajú v zemi, schopné biť mladých sadeníc. Okrem toho, po týchto kultúrach pôdy sú veľmi vyčerpané.

Vybrať si sadenice, ktoré sa dostanú pozorne. Koreňový systém by mal byť dobre vyvinuté, s centrálnym koreňom a veľkým počtom malých koreňov. Farba je svetlohnedá, bez príznakov ochorení, suché, poškodené. Útek by mali byť 2-3, výška od 40 do 100 cm, svetlohnedú farbu, bez poškodenia.

V južných regiónoch a strednom pruhu, rastlinná rastlina môže byť jeseň (október). Tento čas je dosť na sadenís na koreň a úspešne spadnúť. V oblastiach s ťažším podnebím je pristávacia práca lepšie prenesená na jar (apríl).

Pristávacia jama je pripravená 2 týždne pred pristátím. Lunda robí objem 40×80 cm, veľkosť závisí od koreňového systému. Drenážna vrstva. Pripravujeme pôdu pozostávajúcu zo záhradného pozemku, kompostu alebo humusu, pridávame komplexné minerálne hnojivá. Po pripravenej zmesi položili 2 vrstvy, ktoré tvoria malý holMIK, ku ktorému je nainštalovaný semeno, korene sa jemne šíria.

Zostávajúca záhradná pôda zaspáva opatrne korene gooserry lady, prehlbuje koreňový krk nie viac ako 5-7 cm. Kvitnúce gang stimuluje vývoj nových výhonkov. Po dokončení je Bush hojný a zavraždený. Po pristátí sú stonky skrátené o polovicu, aby sa zlepšilo rozvetvenie.

Pestovanie a starostlivosť

Na získanie hojného zberu a udržiavania kríkov v dobrom stave za josetričom Lady, je potrebné kompetentne starostlivosť. Starostlivosť leží v miernom zalievaní, včasné prerezávanie a pravidelné kŕmenie.

Rastlina netoleruje prebytočnú vlhkosť v pôde. Zavlažovanie je zriedkavo vykonávané, ale hojne. Najmä počas období kvetenstva a bobúľ. Zavlažovanie je vyrobené s teplou vodou pod koreňom, snaží sa spadnúť na kmeň a lístie. Po každom zavlačení sa pôda vykonáva. Pre lepší odpočet, vlhkosť v zemi je položený vrstvou mulčovania pilín alebo slamy.

Prerezávanie strávte niekoľkokrát ročne. Jesenné prerezávanie je dokončiť odstránenie všetkých výhonkov z hľadiska pôdy. Menej aj menšie peny nemôžu. Môžu sa stať zdrojom vývoja infekcií a škodcovia môžu spadnúť do nich.

Na jar, so začiatkom povlaku na kríkoch, je tvorený z 5 až 7 výhonkov, nechať viac ako 5 najsilnejších a silných. Každý nasledujúci rok zvyšuje počet výhonkov na 2. Keď kríky vykonávajú sanitárne prestávky dlhšie ako 6 rokov. Odstráňte suché, poškodené a rozbité vetvičky.

Extra výživu začínajú zapadnúť do 2 rokov, až do tej doby, kríky dosť tohto hnojiva, ktorý bol vyrobený pri pristátí. Ďalej, Lada Feed 3 krát ročne. Na začiatku apríla, keď obličky začína kvitnú, pôda je obohatená o dusík, pre sadu vegetatívnej hmoty. Začiatkom júna. V septembri a októbri prinášate organický a fosfor draslíkom.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: