GRAPES ALIGOTE

 • Účel: Technické
 • Bery: žltá zelená farba s tmavými hnedými bodkami
 • S kosťami: Áno
 • Čas dozrievania (filter): Rannestered
 • Čas dozrievania, dni: 145
 • Odolnosť proti mrazu, ° C: -Twenty
 • Názvy synonymá: Bonua (Beaunois), Vert Blanc (Vert Blanc), Giboudot Blanc, Gray Blanc (Griset Blanc), Carcarone, Melon de Jura (Melon de Jura), Muhranuli, Piestón, Rastlina GRIS – sivá rastlina), Troyen Blanc
 • Hmotnosť BUCHY, G: 103
 • Výnos: 4-6 kg s krovím, 90-140 c / ha
 • Typ kvetu: OBOY

Pozrite si všetky charakteristiky

ALIGOTE (ALIGOTE) sa vzťahuje na víno biele odrody s storočnou históriou – je najmenej 300 rokov. Ocenil vo vinárskych farmách za nenáročnosť v kultivácii. Odolnosť voči chorobám je nízka – 4 body, ako aj v poškodení škodcov.

História odstránenia

Rozmanitosť bola odstránená vo Francúzsku viac ako tri storočia. DNA Vedecké štúdie rozpoznali materské odrody Pinot Sepazh (teraz zmizli) a Gue Blanc. Aligot je bohatý na aromatické, ochutnávky v mladých vínach, pre ktoré je v skutočnosti určený, ale aj synonymické názvy:

 • Bonaua (Beaunois), Vert Blanc (Vert Blanc);

 • Giboudot Blanc, Grey Blanc (Griset Blanc), Carcarone;

 • Melon de Jura (Melon de Jura), Mukhranuli, Piston, Plan Gris (rastlina GRIS – sivá rastlina), Troyen Blanc.

Hrozno majú čisto zvláštny účel – ako materiál pre mladých jedální, suché dynerové vína, ako aj na kúpanie s inými odrodami, napríklad stúpajúcim.

Distribúcia geografie

Aligote berie veľké plochy v USA, Austrálii, Európe – Burgundsko, Chardonna, Švajčiarsko, Bulharsko, Rumunsko, Ukrajina, Gruzínsko, v Rusku – Krym, Krasnodar Territory, Rostovský kraj. Ale toto nie je všetko biele rastúce regióny. On je dobre známymi záhradníkmi Urals a juhozápadnej Sibíri.

Popis

Mattering silné kríky dávajú vinič s dobrým starnutím a zvýšením 80%. Červenohnedé ročné výhonky pokryté s nízkym piatim päť-špicaté svetlé zelené lístie s hranicou ozubeného kolesa. Pád, listy zmenia farbu na citrónovú žltú. Berry je bohatý na rôzne vitamíny, aminokyseliny, a je tiež vynikajúcim antioxidantom. Okrem winemakingu, Aligot je dobrý v uchovávaní: Džúsy, Compotes, Jams, Jams.

Čas dozrievania

Závod v časovaní dozrievania sa vzťahuje na médium, pretože potrebný SAT je pre ňu 2766, približne 145 dní.

Bozk

Husté cylindrokonalové struky malých veľkosti majú strednú hmotnosť 103 gramov.

Bobule

Priemerné najväčšie zaoblené alebo okrúhle bobule sú natreté v žltej zelenej gama s tmavohnedou striekaním. Šťavnaté jemné mäso s 1-2 malými kosťami obklopenými tenkou kožou. Hmotnosť 1,8 gramov, priemer 12-15 mm. Cukráreň 143-231 g / DM³, kyslosť 7,5-10,4 g / dm³.

Chuť

Odroda má spoločnú chuť na biele víno hrozna – sladko-koláč s bylinnými a ovocnými odtieňmi.

Výnos

Stabilita agrotechnológie. Z kríka dostanete od 4 do 6 kg, niekedy až 10 kg bobule.

Výber výsadbového materiálu

Záhradníci s skúsenosťami odporúčajú nováčikov, aby si odrezávali odrezky a sadenice pre tých, ktorí ich robili z ich viniča a je zapojený do výroby takýchto materiálov profesionálne.

Cherenci

Môžete vyhodnotiť kvalitu, ktorá znižuje malé množstvo kôry. Pri pestovaní kríka z rezania a dodržiavania pravidiel agrotechnológií je miera prežitia približne 90%, vysoko kvalitné zariadenia sú prakticky zaručené. Existuje schopnosť kontrolovať rozvoj hrozna vo všetkých etapách.

Viac informácií

Schody

V súlade s pravidlami Agrotechnológie je miera prežitia približne 100%. Skriny by mali byť zdravé. Venujte pozornosť neprítomnosti poistky, rastu a iných príznakov chorôb.

Viac informácií

Vlastnosti pestovania

Aligot je charakterizovaný nenáročnosť, vysokými produktmi a organoleptickými vlastnosťami, ale za jeho stabilné plodenie je potrebné vykonávať tradičné opatrenia na pestovanie a starostlivosť.

Pristátie

V južných oblastiach sú sadenice zasadené na jar a jeseň, v regiónoch s miernym podnebím – na jar, keď sa pôda zahrieva až na +14.15 stupňov. Odroda preferuje čisté, ľahké, neutrálne kyseliny gaštanov alebo hlinené vápno pôda, slnečné pozemky chránené pred studenými vetrom a návrhmi.

Štandardné jamky: 80x80x80 cm s odvodňovačom 10-15-centimeter vrstvy nadol. 30-40 cm s organickými a minerálnymi hnojivami obohatenými o organické a minerálne hnojivá (Korovyan, superfosfát, drevený popol), po ktorom sa vysadili sadenice. Roots sa ponorte do kovboja a hlinené kovboj, jemne narovnajte cez povrch, ponáhľajte sa na zem, takže otvorený koreňový krk. Valcový kruh sa rozlial dvoma vediermi teplej vody, po niekoľkých dňoch je zem voľná a pokrytá vrstvou mulčovania.

Pristátie

Aby sa do 3 rokov stal, vinič dáva zber signálu, je potrebné vziať do úvahy súbor faktorov – od typu pôdy na pozemku do neďalekých rastlín.Najlepší čas na pristátie Väčšina odrôd – jeseň a v chladných regiónoch, prípravy na pristátie začínajú v auguste. Survovanie sa prenesú na zem na konci septembra alebo za 1 desaťročie októbra. Na jeseň pristátie sú vhodné len rastliny s smiešnymi viničmi, s vyvinutým koreňovým systémom as 8-10 očami.Tipy pre začiatočníkov pomôžu zistiť optimálne schémy pre umiestnenie sadenice a odrezkov, ako aj v iných jemnosti tohto procesu.

Viac informácií

Typ pôdy

Hrozno pestované na piesku, čiernej zeme a hlinené pôdy. Pre každú z možností zloženia pôdy sa proces prípravy výrazne líši.

Viac informácií

Výsadba vegetatívnych stromčekov

Základné pravidlá sú rovnaké pre podivné a rastlinné sadenice. Zeleninové volanie sadenice získané skleníkom.

Viac informácií

Pristátie Cherenkov

Odrezky – procesy bez vlastného koreňového systému. Sú vždy zakorenené na jeseň. Postup začína po tom, čo bude lístie.

Viac informácií

Rastliny-susedia

Nasledujúce rastliny majú priaznivo ovplyvniť hrozno: Siderats, uhorky, jahody, cibuľa a cesnak, ruže, skoré triedy bielej kapusty a zelených.

Viac informácií

Opeľovanie

Vlastnené Bloom Eliminuje záhradkárov z ďalších opeľovacích opatrení. Rastlina je dokonalá sebaúcta.

Orezávanie

Bush je potrebné normalizovať – ​​nie viac ako 50 očí a orezanie – 10 obličiek.

Zalievanie

ALIGOTE potrebuje mierne zalievanie teplou vodou večer viac ako 2-3 krát za sezónu (počas kvitnutia, dozrievania bobúľ, po zbere) za priaznivých poveternostných podmienok. V období Arid je vinič napojený, keď sa lístie začne rozjasniť, list je riedenie, odvráti sa. Spotreba vlhkosti 50 litrov na meter štvorcový alebo jeden krík.

Systémy zavlažovania

Aby boli bobule veľké a šťavnaté, je potrebné organizovať plné zavlažovanie a kŕmenie. Všetky normy musia byť upravené na poveternostné podmienky a rýchlosť odparovania tekutiny.

Čerstvé dúhovky

S častým systémom zavlažovania sa zvlhčovanie odporúča raz za dva týždne (to znamená dvakrát mesačne počas kvitnutia a vzhľadu bobúľ) toľko, takže pôda je impregnovaná 50 cm hlboko do rastliny, takže rastlina nie je Prepnite na povrchové (dewn) korene. Táto suma môže byť znížená, ak je slama mulčovanie.

Viac informácií

Zriedkavý poľsky

S vzácnym systémom zavlažovania, výber veku a času dozrievania hrozna môžete použiť štandardy uvedené v tabuľke v inom článku.

Viac informácií

Podriadený

Jar, aby sa dusík-fosforečné hnojivá, stimulujúce zelené hmoty, kvitnutie a plodnenie. Okrem toho, počas vegetatívneho obdobia, kríky vyžadujú kŕmenie draslík, ako aj meď, železo, dusičnan amoniaku, drevený popol.

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Aligot má dobrú odolnosť proti mrazu, až -20ºC, ale môže len zima v južnej klíme. V chladných oblastiach sa vinič odstráni z nosičov, ohýba sa na zem, pokrytý sweetheart, reed, slamou, na vrchole poľnohospodárstva. Kde je zima obzvlášť frosty, na vrchole snehu.

Choroby a škodcov

Stupeň môže byť ohromený oidium, mierkou, anthracnózou, šedej hnilobou, stabilitou 4 bodmi (citlivosť) – silná reakcia tvorby nádoru. Od škodcov pre neho, web tick, vlna, výlety, cherweans sú pre neho obzvlášť nebezpečné. Ako prevencia, striekanie podľa fungicídov, medi vitrios, insekticídy.

Prehľad všetkých chorôb a škodcov

Ak sú hrozno vystavené akémukoľvek chorobu alebo hmyzu, vždy sa odráža vo svojom vzhľade. Môže trpieť ako samostatné časti rastliny a celú kultúru ako celok.Hrozné obličky sú zvyčajne väčšina z nich trpia parazitmi.Poškodenie bobule sa objavujú hlavne v prítomnosti plesňových ochorení. Listy sú vždy ovplyvnené vo väčšej miere, mnohé choroby sú okamžite rozpoznané.

Viac informácií

> „>

Mildu >>

Najdôležitejšou znakom ochorenia je prítomnosť bielej naklápanej vlny v spodnej časti plechu.

Viac informácií

> „>

Oidium >>

Symptómy ochorenia sa prejavujú z hornej časti plechu – žlté škvrny s popolným šedeným kvetom, a to aj s bežeckým odtieňom.

Viac informácií

> „>

Gray GNIL >>

Hlavné príznaky šedej hniloby: vzhľad na lístie a bobule hnedých škvŕn a sivého plaku, výskyt hnedých rozvodov a sivého postreku na viniči.

Viac informácií

> „>

Antraznóza >>

Na listoch sú hnedé škvrny s tmavým farebným puzdrom. Časom, vzhľadom k tomu, že tkaniny z rastlín zomrie, otvory sa objavujú na listoch.

Viac informácií

Uskladnenie

Uložiť zostavený zber v chladných priestoroch s vetraním a miernou vlhkosťou.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár