GRAPES AUGUSTINE

  • Autori: Nihiviv G. Pleven (Bulharsko)
  • Účel: Tabuľka
  • Bery: Biely
  • Čas dozrievania (filter): priemer
  • Čas dozrievania, dni: 117
  • Odolnosť proti mrazu, ° C: -24
  • Názvy synonymá: Fenomén, Pleven udržateľný, V-25/20
  • Hmotnosť BUCHY, G: 400-500
  • Výnos: 120-140 c / ha
  • Typ kvetu: OBOY

Pozrite si všetky charakteristiky

Augustín je jednou z najobľúbenejších a nenáročných odrôd hrozna, ktorý je dôsledne spokojný s jeho úrodou a krásnym vzhľadom. Skúsení záhradníci nemajú ťažkosti pri jeho kultivácii, ale veľa pochybností sa objavuje v nováčikoch: Je to za to získavať to pre dosť veľké peniaze a bude existovať nejaké problémy s ním. Pred nákupom a výsadbou semien je dôležité vyhodnotiť všetky výhody a nevýhody.

História odstránenia

Fenomén – druhý názov Augustínového hrozna, bol chovaný v Bulharsku prechodom odrôd Pleven a Villar Blanc. Kvôli tomuto výberu rodičovských párov sa nová trieda ukázala byť veľmi odolná voči hnilobe, plesňovým ochoreniam a zlému počasiu. Je to vďaka tomuto Augustínu, alebo Pleven, stabilné, čo je skvelé v severných regiónoch krajiny a nevyžaduje veľa starostlivosti.

Popis

Kríky tejto odrody sú pomerne silné, majú obrovské množstvo Liana, ktorí vyzerajú skvele v záhrade. Hrozno sa používajú nielen ako dekor, ale tiež poteší sladké bobule.

Čas dozrievania

Augustín je zrenie tabuľky pre stredné obdobie – 117 dní. Prvé plody sa objavujú na konci leta, ale nemôžete sa ponáhľať okamžite zbierať – bobule na ďalšie 2-3 týždne môžu zostať na kríku, bez toho, aby ste stratili chuť a formy.

Bozk

Voľné, drobivé klastre majú štandardnú kužeľovitú formu. Priemerná hmotnosť je 350-400 gramov. Niekedy sú klamania pod váhou bobúľ znížené nižšie, ale nie je nič hrozné – Bush bez akýchkoľvek problémov.

Bobule

Ovocie – biela, niekedy mierne jantárové bobule s hmotnosťou 5-6 gramov. Koža je veľmi hustá, na rozdiel od iných odrôd, ale zrelé ovocie sa prakticky necíti.

Chuť

Bobule sladké a husté, podobajú sa jemnej marmeláde. Avšak, chuť je hrdzala, nie sú žiadne muškáre, pretože je mierne populárny s milencami neobvyklého. Obsahujú 17-20% cukru a kyslosť ovocia – 7 g / dm³. Rating TASTING – 8,2 bodu.

Výnos

Grand Augustine dáva dobrú úrodu – 120-140 c / ha. Napriek tomu, že z jedného kríka každého roka môžete získať toľko bobule, ich kvalita sa nemení v priebehu času na horšie.

Výber výsadbového materiálu

Záhradníci s skúsenosťami odporúčajú nováčikov, aby si odrezávali odrezky a sadenice pre tých, ktorí ich robili z ich viniča a je zapojený do výroby takýchto materiálov profesionálne.

Cherenci

Môžete vyhodnotiť kvalitu, ktorá znižuje malé množstvo kôry. Pri pestovaní kríka z rezania a dodržiavania pravidiel agrotechnológií je miera prežitia približne 90%, vysoko kvalitné zariadenia sú prakticky zaručené. Existuje schopnosť kontrolovať rozvoj hrozna vo všetkých etapách.

Viac informácií

Schody

V súlade s pravidlami Agrotechnológie je miera prežitia približne 100%. Skriny by mali byť zdravé. Venujte pozornosť neprítomnosti poistky, rastu a iných príznakov chorôb.

Viac informácií

Vlastnosti pestovania

Pristátie

Ako je uvedené vyššie, Augustínové hrozno sú veľmi odolné voči zlým počasím a nepriaznivým podmienkam. Avšak, aby ste získali skutočne bohatý úrodu, je potrebné pripraviť miesto s úrodnou pôdou: mix obyčajná zem s rašelinou a kompostom. Augustín miluje vodu, ale to nie je dôvod, prečo ho pristáť v nizen. Odporúča sa zasadiť hrozno z južnej alebo juhozápadnej strany.

Skúsení záhradníci odporúčajú, aby sa zasadiť kríky v blízkosti seba navzájom, optimálna vzdialenosť medzi rastlinami jedného riadku – 150 cm a medzi susednými riadkami – najmenej tri metre. To umožní nielen zjednodušiť starostlivosť o hrozno, ale tiež dať všetky kríky dostatočne slnečné svetlo, pretože vinice nebudú môcť navzájom tieňovať.

Je dôležité si vybrať správne sadenice triedy Augustine. Mali by mať elastické a dlhé korene, zelený trup pod hnedou kôrkou, vinič nie je menší ako 35 cm dlhý a prítomnosť 4-6 obličiek.

Pre mladé sadenice je potrebné pripraviť jamy na 1 meter hĺbku, ich dno 60 cm zaspávajú humusom, zmiešaným s dreveným popolom a síranom amónnym, môže byť pridaný superfosfát. Sú vysadené buď na konci marca, alebo v septembri.

Pristátie

Aby sa do 3 rokov stal, vinič dáva zber signálu, je potrebné vziať do úvahy súbor faktorov – od typu pôdy na pozemku do neďalekých rastlín.Najlepší čas na pristátie Väčšina odrôd – jeseň a v chladných regiónoch, prípravy na pristátie začínajú v auguste. Survovanie sa prenesú na zem na konci septembra alebo za 1 desaťročie októbra. Na jeseň pristátie sú vhodné len rastliny s smiešnymi viničmi, s vyvinutým koreňovým systémom as 8-10 očami.Tipy pre začiatočníkov pomôžu zistiť optimálne schémy pre umiestnenie sadenice a odrezkov, ako aj v iných jemnosti tohto procesu.

Viac informácií

Typ pôdy

Hrozno pestované na piesku, čiernej zeme a hlinené pôdy. Pre každú z možností zloženia pôdy sa proces prípravy výrazne líši.

Viac informácií

Výsadba vegetatívnych stromčekov

Základné pravidlá sú rovnaké pre podivné a rastlinné sadenice. Zeleninové volanie sadenice získané skleníkom.

Viac informácií

Pristátie Cherenkov

Odrezky – procesy bez vlastného koreňového systému. Sú vždy zakorenené na jeseň. Postup začína po tom, čo bude lístie.

Viac informácií

Rastliny-susedia

Nasledujúce rastliny majú priaznivo ovplyvniť hrozno: Siderats, uhorky, jahody, cibuľa a cesnak, ruže, skoré triedy bielej kapusty a zelených.

Viac informácií

Opeľovanie

Augustín má strach kvety, takže sa môžu očarovať sami seba – nepotrebujú kríky opačného pohlavia.

Orezávanie

Rezanie hrozna a viniči by mali byť dosť objemné. Svetlo orezávanie tipov a odstránenie listov nedáva nič, pretože rastlina má tendenciu rýchlo rastu a distribúciu. Iba silné orezávanie povzbudí rastlinu, aby dali fertilné výhonky, kde sa môžu objaviť ovocie. Obriezka zvyšuje pravdepodobnosť tvorby veľkých krytov, prehnane na bobule.

V prvom roku je potrebné ponechať 2-3 uniknúť, v druhej – 3-4 vinice, a po zbere je skrátenie. V treťom roku musíte vytvoriť šípku ovocia a kŕmenie náhrad, ktoré sú odrezané každý rok, takže nové výhonky.

V lete je potrebné uhasiť kroky. Na jednej kefke by nemali byť viac ako 5 listov, zvyšok sa odstráni.

Zalievanie

Odroda Augustine preferuje hojné zalievanie, ale nie príliš často. Stačí na 2-3 lyžica vody v izbovej teplote raz mesačne počas prvého roka, po znížení množstva tekutiny. Pred kvitnutím a zberom je potrebné zvýšiť zalievanie o 1,5 krát.

Systémy zavlažovania

Aby boli bobule veľké a šťavnaté, je potrebné organizovať plné zavlažovanie a kŕmenie. Všetky normy musia byť upravené na poveternostné podmienky a rýchlosť odparovania tekutiny.

Čerstvé dúhovky

S častým systémom zavlažovania sa zvlhčovanie odporúča raz za dva týždne (to znamená dvakrát mesačne počas kvitnutia a vzhľadu bobúľ) toľko, takže pôda je impregnovaná 50 cm hlboko do rastliny, takže rastlina nie je Prepnite na povrchové (dewn) korene. Táto suma môže byť znížená, ak je slama mulčovanie.

Viac informácií

Zriedkavý poľsky

S vzácnym systémom zavlažovania, výber veku a času dozrievania hrozna môžete použiť štandardy uvedené v tabuľke v inom článku.

Viac informácií

Podriadený

Táto hroznová odroda sa krmivá trikrát ročne: na začiatku jari, pár týždňov pred kvitnutím a po zbere.

Na jar sa to robí počas zalievania: 20 gramov superfosfátu sa pridá do vody, polovicu polievkovej lyžice potašovej soli a toľko dusičnanu amónneho. Táto zmes zavŕtala kríky vo vzdialenosti 30-35 cm od základne.

Jeseň Použite potašové hnojivá. Zmiešajte 10 gramov potašových solí, 20 gramov superfosfátu, 1 gramu kyseliny boritej a rovnakého množstva jodidu draselného. K tejto kompozícii Pridajte 2 gramy sulfátu zinočnatého a síranu mangánu. Skúsení záhradníci radia nielen vyrábané produkty pre Augustín, ale aj komplexné drogy: „Florovit“ a „Kemira“.

Pred ochranou závodu na zimu, krajina okolo neho je posypaná drevným popolom.

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Táto odroda sa vyznačuje odolnosťou voči mrazu: je odolajúci mrazu na -24 stupňa. Avšak aj napriek tomu Augustín požaduje azyl na zimu – je pritlačená proti zemi, zaspíte podľa lístia a je pokryté poľnohospodárskymi.

Choroby a škodcov

Odroda je odolná voči chorobám a škodcom, ale aj on má niekedy zdravotné problémy. Aby ste nestratili Bush, musíte vedieť, ktoré choroby najčastejšie nájdené.

Najbežnejšia – antracóza. Augustínové listy sú pokryté tmavými hnedými škvrnami, rozpadajú sa a pád. Ovocie majú modrastý odtieň, trhliny alebo suché. Vyhnite sa infekcii celej rastliny, odstránenie infikovaných častí krík a spracovanie hrozna drogami.

Biely hniloba sa javí ako menej často, zvyčajne na starom a slabom hrozna. Ovocie budú plodné, nie je vtipné a postihnuté, infekcia ide strieľať, a sú pokryté svetlom hnedým nájazdom. Ak chcete vyliečiť rastlinu, je potrebné ho spracovať s 2% kvapalinovým roztokom.

Čierna škvrna je plesňové ochorenie, ktoré sa vyvíja, keď vlhkosť vzduchu dosiahne 80%, a teplota je 20-25 stupňov. Hnedé škvrny sa objavujú na pobočkách, ktoré časom čierna. Infikované výhonky neužívajú, ale môžete zabrániť vzhľadu ochorenia, striekanie kríkov fungicídov počas obdobia kvitnutia.

Prehľad všetkých chorôb a škodcov

Ak sú hrozno vystavené akémukoľvek chorobu alebo hmyzu, vždy sa odráža vo svojom vzhľade. Môže trpieť ako samostatné časti rastliny a celú kultúru ako celok.Hrozné obličky sú zvyčajne väčšina z nich trpia parazitmi.Poškodenie bobule sa objavujú hlavne v prítomnosti plesňových ochorení. Listy sú vždy ovplyvnené vo väčšej miere, mnohé choroby sú okamžite rozpoznané.

Viac informácií

> „>

Mildu >>

Najdôležitejšou znakom ochorenia je prítomnosť bielej naklápanej vlny v spodnej časti plechu.

Viac informácií

> „>

Oidium >>

Symptómy ochorenia sa prejavujú z hornej časti plechu – žlté škvrny s popolným šedeným kvetom, a to aj s bežeckým odtieňom.

Viac informácií

> „>

Gray GNIL >>

Hlavné príznaky šedej hniloby: vzhľad na lístie a bobule hnedých škvŕn a sivého plaku, výskyt hnedých rozvodov a sivého postreku na viniči.

Viac informácií

> „>

Antraznóza >>

Na listoch sú hnedé škvrny s tmavým farebným puzdrom. Časom, vzhľadom k tomu, že tkaniny z rastlín zomrie, otvory sa objavujú na listoch.

Viac informácií

Uskladnenie

Táto odroda sa môže uchovávať najviac 2-3 týždne na čerstvom vzduchu, po ktorom sa chuť zmení. V zamrznutej forme sa môžu bobule udržiavať dosť dlho, ale Augustín sa nedá nazývať najlepšou úložnou odrodou.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár