GRAPES CHAUSUS

 • Autori: Turecko
 • Účel: Tabuľka
 • Bery: Žltkastá zelená, na slnečnej strane s opáleninou
 • Chuť: Mierne sladké, s dous bylinnej chuti
 • S kosťami: Áno
 • Čas dozrievania (filter): Skoro
 • Čas dozrievania, dni: 131
 • Odolnosť proti mrazu, ° C: -Fiffen
 • Názvy synonymá: Heine, Genuer Weisser, Feger Tökszőlő (Fehér Tökszőlő), Chaus White, Chaus
 • Hmotnosť BUCHY, G: 240-350

Pozrite si všetky charakteristiky

Chasus Grapes, ako môžete uhádnuť titul, bol vyvinutý v Turecku. Ale v domácej praxi sa môže použiť celkom široko. Je potrebné len študovať jemnosti a nuansy používania, zistiť, ako úspešný výsledok.

História odstránenia

Táto tabuľová odroda sa objavila v Malayejskej Ázii veľmi dlho. Chaus je známy aspoň z XIX storočia. Špecifické autorstvo rozvoja nie je známe, nebolo tiež preukázané, či sa zacielený výber stalo, alebo toto je náhodné šťastie. Napriek dlhej histórii má kultúra stále určitý význam.

Distribúcia geografie

Chasus trieda sa používa v takmer všetkých častiach Krymského polostrova. Hlavne sú však zamerané v okrese Alushta av okolí Balaklavy. Pestovať ju v zahraničí – v Turecku sama, v Grécku, Bulharsku, Rumunsku. Tam sú tiež informácie o kultivácii takéhoto hrozna v celom stredomorskom pobreží. Ale v iných častiach sa používa výrazne menej.

Popis

Táto odroda má veľa synonymá – chaus, heinis, originér Weisser, Chaushem White, Feger Texel, Genueser Weisser, Feher Toheszolo. Pre rastliny typické pre veľké a hrubé listy päť-krídlo typu. Dokonca aj v suchých oblastiach výrazne rastú hrozno Chuse, je vyznačené predčasným starnutím viniča. Ťažkosti môžu byť spojené s udržiavaním optimálneho tepelného režimu a iných podmienok.

Čas dozrievania

Chaus – skoré hrozno. Približný čas dozrievania – 131 dní. Zvyčajne zber padá na druhú polovicu augusta.

Bozk

Tea’s kefy sú neurčitý a cylindro kužeľový tvar. Charakteristické časté vetvenie. Hrozno v partii zhromaždili voľne. Hmotnosť jedného viniča s úrodou dosahuje 0,24-0,35 kg. Nevýhodou je riziko silného.

Bobule

Zvláštnosti:

 • Žltá zelená farba;

 • prítomnosť kostí (2-3 spermy na 1 hrozno);

 • Dĺžka 2.2-2,5 cm;

 • Šírka 1.8-2,2 cm;

 • oválny alebo podobný formulár;

 • odlupovaný.

Chuť

Chasus mierne sladký. Má dobre viditeľný bylinný vkus. Obsah cukru v ovocí je 150 g / dm³. Tastors dali tento odhad odrody od 7 do 8 bodov.

Výnos

Zber je veľmi aplikovaný – môže dosiahnuť 112 centov na 1 hektár vinice. Ale veľa závisí od poveternostných podmienok a zručnosti vinárstva. S nepriaznivým nastavením môže plodnosť klesnúť na 30 centov. Existujú informácie, že stúpa niekedy až 200 centov. Rozhodujúcim faktorom v mnohých prípadoch je opelený.

Výber výsadbového materiálu

Záhradníci s skúsenosťami odporúčajú nováčikov, aby si odrezávali odrezky a sadenice pre tých, ktorí ich robili z ich viniča a je zapojený do výroby takýchto materiálov profesionálne.

GRAPES CHAUSUS

Cherenci

Môžete vyhodnotiť kvalitu, ktorá znižuje malé množstvo kôry. Pri pestovaní kríka z rezania a dodržiavania pravidiel agrotechnológií je miera prežitia približne 90%, vysoko kvalitné zariadenia sú prakticky zaručené. Existuje schopnosť kontrolovať rozvoj hrozna vo všetkých etapách.

Viac informácií

GRAPES CHAUSUS

Schody

V súlade s pravidlami Agrotechnológie je miera prežitia približne 100%. Skriny by mali byť zdravé. Venujte pozornosť neprítomnosti poistky, rastu a iných príznakov chorôb.

Viac informácií

Vlastnosti pestovania

Hrozno Chush dáva 54% neplodných výhonkov. Každý taký útek je vytvorený v priemere 1,4 viniči. Rastlina potrebuje intenzívnu chybu a dôstojné zavlažovanie. Na vylodenie sa odporúčajú piesočnaté a odber vzoriek. Je dôležité, aby sa zem dobre ohriala.

Pristátie

V stepnej a podhorí v bohatej zemi medzi kríkmi, 2 m. Zvyčajná svetelná pôda znamená medzeru 1,75 m. Na kostrovej pôde južného pobrežia Krymu sa vzdialenosť zníži na 1,5 m. Stále existuje štandardná ulička a konštanta. Použite dostatočne vysoké mretne; Výsadný materiál trvá prísne z najproduktívnejších výhonkov výnosových kríkov.

GRAPES CHAUSUS

Pristátie

Aby sa do 3 rokov stal, vinič dáva zber signálu, je potrebné vziať do úvahy súbor faktorov – od typu pôdy na pozemku do neďalekých rastlín.Najlepší čas na pristátie Väčšina odrôd – jeseň a v chladných regiónoch, prípravy na pristátie začínajú v auguste. Survovanie sa prenesú na zem na konci septembra alebo za 1 desaťročie októbra. Na jeseň pristátie sú vhodné len rastliny s smiešnymi viničmi, s vyvinutým koreňovým systémom as 8-10 očami.Tipy pre začiatočníkov pomôžu zistiť optimálne schémy pre umiestnenie sadenice a odrezkov, ako aj v iných jemnosti tohto procesu.

Viac informácií

GRAPES CHAUSUS

Typ pôdy

Hrozno pestované na piesku, čiernej zeme a hlinené pôdy. Pre každú z možností zloženia pôdy sa proces prípravy výrazne líši.

Viac informácií

GRAPES CHAUSUS

Výsadba vegetatívnych stromčekov

Základné pravidlá sú rovnaké pre podivné a rastlinné sadenice. Zeleninové volanie sadenice získané skleníkom.

Viac informácií

GRAPES CHAUSUS

Pristátie Cherenkov

Odrezky – procesy bez vlastného koreňového systému. Sú vždy zakorenené na jeseň. Postup začína po tom, čo bude lístie.

Viac informácií

GRAPES CHAUSUS

Rastliny-susedia

Nasledujúce rastliny majú priaznivo ovplyvniť hrozno: Siderats, uhorky, jahody, cibuľa a cesnak, ruže, skoré triedy bielej kapusty a zelených.

Viac informácií

Opeľovanie

Fatálne odrody sú Shasla a Sameavi. Vylodenie s nimi je vyrobené v kroku 2-3 riadkoch. Keď sa pripútané dažde, odporúča sa umelé znečistenie peľu rovnakých odrôd. Ak to nie je, výmena môže slúžiť ako peľ divokého hrozna.

Orezávanie

Vinič by sa mal obvykle orezať na priemernú metodiku. S týmto prístupom nechajte 6-8 očí. Niekedy sa vykonáva dlhé orezávanie s odchodom 8-10 očí. Postupom času je dlhé orezávanie čoraz častejšie, pretože najvzdialenejší z počiatočných viníc strieľa najplodnejšie.

Systémy zavlažovania

Aby boli bobule veľké a šťavnaté, je potrebné organizovať plné zavlažovanie a kŕmenie. Všetky normy musia byť upravené na poveternostné podmienky a rýchlosť odparovania tekutiny.

GRAPES CHAUSUS

Čerstvé dúhovky

S častým systémom zavlažovania sa zvlhčovanie odporúča raz za dva týždne (to znamená dvakrát mesačne počas kvitnutia a vzhľadu bobúľ) toľko, takže pôda je impregnovaná 50 cm hlboko do rastliny, takže rastlina nie je Prepnite na povrchové (dewn) korene. Táto suma môže byť znížená, ak je slama mulčovanie.

Viac informácií

GRAPES CHAUSUS

Zriedkavý poľsky

S vzácnym systémom zavlažovania, výber veku a času dozrievania hrozna môžete použiť štandardy uvedené v tabuľke v inom článku.

Viac informácií

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Hrozno Chush môžu byť prenesené pri teplotách až na -15 stupňov. Odolnosť voči pružinovým mrazom je malý. Preto aj v hlavných oblastiach bez pozorovania práce nemôžu robiť. Vo viac severných regiónoch potrebujú iné odrody.

Choroby a škodcov

Tu je situácia takto:

 • Silná expozícia miešania;

 • Vysoké riziko infekcie s oidium;

 • infekcia šedej hniloby je veľmi pravdepodobná;

 • K koreňovému fyloxéru je stupeň tolerantný, na list – citlivý;

 • Špecifické škodcovia hmyzov nie sú opísané, všetky tie, ktoré sa pokúšajú o iné odrody, sú nebezpečné.

GRAPES CHAUSUS

Prehľad všetkých chorôb a škodcov

Ak sú hrozno vystavené akémukoľvek chorobu alebo hmyzu, vždy sa odráža vo svojom vzhľade. Môže trpieť ako samostatné časti rastliny a celú kultúru ako celok.Hrozné obličky sú zvyčajne väčšina z nich trpia parazitmi.Poškodenie bobule sa objavujú hlavne v prítomnosti plesňových ochorení. Listy sú vždy ovplyvnené vo väčšej miere, mnohé choroby sú okamžite rozpoznané.

Viac informácií

GRAPES CHAUSUS> „>

Mildu >>

Najdôležitejšou znakom ochorenia je prítomnosť bielej naklápanej vlny v spodnej časti plechu.

Viac informácií

GRAPES CHAUSUS> „>

Oidium >>

Symptómy ochorenia sa prejavujú z hornej časti plechu – žlté škvrny s popolným šedeným kvetom, a to aj s bežeckým odtieňom.

Viac informácií

GRAPES CHAUSUS> „>

Gray GNIL >>

Hlavné príznaky šedej hniloby: vzhľad na lístie a bobule hnedých škvŕn a sivého plaku, výskyt hnedých rozvodov a sivého postreku na viniči.

Viac informácií

GRAPES CHAUSUS> „>

Antraznóza >>

Na listoch sú hnedé škvrny s tmavým farebným puzdrom. Časom, vzhľadom k tomu, že tkaniny z rastlín zomrie, otvory sa objavujú na listoch.

Viac informácií

Uskladnenie

Preprava plodov čaju je takmer nemožná. Spracovanie plodín vo víno alebo džúsoch. Uložte si to najlepšie v chladničke. Vo väčšine prípadov, celá úroda jesť rýchlo. Okrem spotrebovania čerstvého, takéto hrozno môže ísť na hrozienka alebo kompót.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár