GRAPES DARČEKTORY Magaracha

 • Autori: Ukrajina, Niviv „Magarach“
 • Účel: Technické
 • Bery: Biela, keď peeling
 • Chuť: pekné, harmonické
 • Čas dozrievania (filter): Rannestered
 • Čas dozrievania, dni: 130
 • Odolnosť proti mrazu, ° C: -25
 • Názvy synonymá: Magarach 124-66-14
 • Hmotnosť BUCHY, G: 160
 • Výnos: 120-140 c / ha

Pozrite si všetky charakteristiky

Darčeková Magaracha – technický stupeň, ktorý nie je vyznačený úžasnou a sladkou chuťou ovocia, ale dáva záhradkárom schopnosť produkovať neuveriteľne chutné víno nápoje. Je ľahké rásť, a s náležitou starostlivosťou bude mať bohatú úrodu.

História odstránenia

Rozmanitosť bola vyvedená na Ukrajine, v Nivivi „Magarach“ (vďaka ktorým dostal svoje meno). A má tiež iný názov – Magarach 124-66-14. Tento hrozna sa objavil v dôsledku prechodu odrôd Rkaziteli a Magarach 2-57-72 (Mrtsan Kakhetsky X Sochi).

Distribúcia geografie

Ideálne oblasti pre pestovanie triedy sú:

 • Rusko;

 • Ukrajina;

 • Maďarsko;

 • Moldavsko;

 • Krym.

Popis

Čas dozrievania

Breakdi v priemere dozrievajú asi 130 dní. Čas dozrievania je začiatkom stredu.

Bozk

Bunda je pomerne veľký, cylindro kužeľový tvar a nie príliš silná hustota. Jeden v priemere váži asi 160 g. Majú vysokú prepravu.

Bobule

Stredné bobule sú zaoblené a biele, keď sa korenie, stávajú ružovou. Majú tenkú, trvanlivú, ale elastickú kožu a mierne sliznicu, ktorá je rozbitá s plným zrenia. Jeden hrozna váži asi 1,8 g.

Plody sa aktívne používajú na výrobu rôznych nápojov, ako napríklad:

 • koňaky;

 • Dezert a tabuľkové biele vína;

 • Dietetické šťavy.

V čerstvej forme bobule prakticky nepoužívajú.

Chuť

Plody majú harmonický a príjemný vkus.

Výnos

Odroda je vysoko výhodná, z jedného kríka je možné zozbierať približne 120-140 ° C / ha. Koeficient plodnice je 1,5, na jednom streľbe sú asi dva kryty.

Výber výsadbového materiálu

Záhradníci s skúsenosťami odporúčajú nováčikov, aby si odrezávali odrezky a sadenice pre tých, ktorí ich robili z ich viniča a je zapojený do výroby takýchto materiálov profesionálne.

Cherenci

Môžete vyhodnotiť kvalitu, ktorá znižuje malé množstvo kôry. Pri pestovaní kríka z rezania a dodržiavania pravidiel agrotechnológií je miera prežitia približne 90%, vysoko kvalitné zariadenia sú prakticky zaručené. Existuje schopnosť kontrolovať rozvoj hrozna vo všetkých etapách.

Viac informácií

Schody

V súlade s pravidlami Agrotechnológie je miera prežitia približne 100%. Skriny by mali byť zdravé. Venujte pozornosť neprítomnosti poistky, rastu a iných príznakov chorôb.

Viac informácií

Vlastnosti pestovania

Technologické odrody sú mimoriadne jednoduché rásť, pretože nie sú tak rozmarné ako stolovanie. Napriek tomu kultúra vyžaduje základnú starostlivosť. Grošné víno, je potrebné zabezpečiť, aby bola kultúra dobre nahromadená látkou potrebnou na získanie slušného materiálu na prípravu vína.

Pristátie

Mali by ste pristáť sadenice na dobre osvetlenom území, kde bude teplý. Typ hodnoty pôdy nemá, ale bude lepšie, ak je pôda dostatočne strata a úrodná. Pôdu môžete použiť, v zložení, z ktorých je humus. Ak je v Zemi príliš veľa piesku, nebude riadne oneskoriť vlhkosť. Ak je zem príliš hlinka, nebude prejsť vodu, ktorá prispeje k načítaniu koreňového systému.

Na vylúčenie možnosti problémov stojí za to dôkladne premiešať pod Bush, aby sa dosiahla potrebná konzistencia. Treba tiež zapamätať si taký faktor ako kyslá alkalická rovnováha pôdy. Ak je zem veľmi kyslá, je potrebné urobiť vápno. Ak je Zem alkalická, potašové soli, síran alebo chlorid amónny.

Pristátie

Aby sa do 3 rokov stal, vinič dáva zber signálu, je potrebné vziať do úvahy súbor faktorov – od typu pôdy na pozemku do neďalekých rastlín.Najlepší čas na pristátie Väčšina odrôd – jeseň a v chladných regiónoch, prípravy na pristátie začínajú v auguste. Survovanie sa prenesú na zem na konci septembra alebo za 1 desaťročie októbra. Na jeseň pristátie sú vhodné len rastliny s smiešnymi viničmi, s vyvinutým koreňovým systémom as 8-10 očami.Tipy pre začiatočníkov pomôžu zistiť optimálne schémy pre umiestnenie sadenice a odrezkov, ako aj v iných jemnosti tohto procesu.

Viac informácií

Typ pôdy

Hrozno pestované na piesku, čiernej zeme a hlinené pôdy. Pre každú z možností zloženia pôdy sa proces prípravy výrazne líši.

Viac informácií

Výsadba vegetatívnych stromčekov

Základné pravidlá sú rovnaké pre podivné a rastlinné sadenice. Zeleninové volanie sadenice získané skleníkom.

Viac informácií

Pristátie Cherenkov

Odrezky – procesy bez vlastného koreňového systému. Sú vždy zakorenené na jeseň. Postup začína po tom, čo bude lístie.

Viac informácií

Rastliny-susedia

Nasledujúce rastliny majú priaznivo ovplyvniť hrozno: Siderats, uhorky, jahody, cibuľa a cesnak, ruže, skoré triedy bielej kapusty a zelených.

Viac informácií

Opeľovanie

Vďaka kvetijúcim okrajom je zariadenie schopné seba-účinné a nevyžaduje niektoré iné poliehanie.

Orezávanie

Včasné orezávanie je nevyhnutné ako tabuľka aj technické odrody. Najlepšia možnosť bude prerezávanie 3-4 očí v prítomnosti 45-50 očí na Bush.

Systémy zavlažovania

Aby boli bobule veľké a šťavnaté, je potrebné organizovať plné zavlažovanie a kŕmenie. Všetky normy musia byť upravené na poveternostné podmienky a rýchlosť odparovania tekutiny.

Čerstvé dúhovky

S častým systémom zavlažovania sa zvlhčovanie odporúča raz za dva týždne (to znamená dvakrát mesačne počas kvitnutia a vzhľadu bobúľ) toľko, takže pôda je impregnovaná 50 cm hlboko do rastliny, takže rastlina nie je Prepnite na povrchové (dewn) korene. Táto suma môže byť znížená, ak je slama mulčovanie.

Viac informácií

Zriedkavý poľsky

S vzácnym systémom zavlažovania, výber veku a času dozrievania hrozna môžete použiť štandardy uvedené v tabuľke v inom článku.

Viac informácií

Podriadený

Keďže kultúra rastie, malo by sa oplodniť s použitím minerálnych a iných hnojív, ktoré je potrebné zvoliť, vzhľadom na znaky oblasti a klimatických podmienok.

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Odroda je schopná odolať nízkym teplotám do -25 stupňov. Najčastejšie sa hrozna nevzťahujú na zimu, ale podnebie regiónu, v ktorej sa kultivá pestuje. Ak je zima mäkká, dary Magaracha neohrozujú.

Choroby a škodcov

Rastlina tolerantná do pleseň a koreňového a fóliu Fliploxser (3 body stabilita). Napriek tomu sa odporúča chrániť odrody z rôznych chorôb a hmyzu, aby sa bobule udržali v slušnej kvalite. Na tento účel sa používajú špeciálne chemikálie. Tu sú niektoré možnosti pre preventívne opatrenia pre rôzne problémy.

 • Na ochranu kultúry od Oidium sa má použiť nasledujúci roztok: 90 g koloidných síry sa musí rozpustiť v 20 litroch vody.

 • Tak, že hrozno nie sú napadnuté leták, kríky a viničia sú vyčistené od starej kôry v jarnom období, po ktorom je rastlina spracovaná roztokom (10 g medi nálady, 50 g koloidnej síry na 10 litrov vody ).

 • Aby sa nebola báť hroznového hriadeľa, odporúča sa, aby v pružinovom procese Bush s 2% roztokom „Nitrafen“.

 • Na vtáky nie sú harfové, račlety, mesh a hromadne.

 • Z OS šetrí pasce z fliaš, v ktorých je umiestnená zmes sladkého sirupu a insekticídu.

Prehľad všetkých chorôb a škodcov

Ak sú hrozno vystavené akémukoľvek chorobu alebo hmyzu, vždy sa odráža vo svojom vzhľade. Môže trpieť ako samostatné časti rastliny a celú kultúru ako celok.Hrozné obličky sú zvyčajne väčšina z nich trpia parazitmi.Poškodenie bobule sa objavujú hlavne v prítomnosti plesňových ochorení. Listy sú vždy ovplyvnené vo väčšej miere, mnohé choroby sú okamžite rozpoznané.

Viac informácií

> „>

Mildu >>

Najdôležitejšou znakom ochorenia je prítomnosť bielej naklápanej vlny v spodnej časti plechu.

Viac informácií

> „>

Oidium >>

Symptómy ochorenia sa prejavujú z hornej časti plechu – žlté škvrny s popolným šedeným kvetom, a to aj s bežeckým odtieňom.

Viac informácií

> „>

Gray GNIL >>

Hlavné príznaky šedej hniloby: vzhľad na lístie a bobule hnedých škvŕn a sivého plaku, výskyt hnedých rozvodov a sivého postreku na viniči.

Viac informácií

> „>

Antraznóza >>

Na listoch sú hnedé škvrny s tmavým farebným puzdrom. Časom, vzhľadom k tomu, že tkaniny z rastlín zomrie, otvory sa objavujú na listoch.

Viac informácií

Uskladnenie

Najčastejšie nie sú plody uložené, ale v prípade potreby môžu byť na chvíľu spasené.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: