GRAPES DENISOVSKY

  • Autori: Vnieviv IM. Ja.A. Potapenko, Rusko. Autori Huseynynov Sh.M., Kovalev B.M., Lycheva B.ALE., Potapenko ya.A., Smakur L.A., Skripnikova A.S., Pavlyuchenko N.G.
  • Účel: Technické
  • Bery: čierna
  • Chuť: Víno, harmonické
  • S kosťami: Áno
  • Čas dozrievania (filter): Skoro
  • Čas dozrievania, dni: 100-110
  • Odolnosť proti mrazu, ° C: -26
  • Hmotnosť BUCHY, G: 200-300
  • Výnos: 140 c / ha, 4 kg s kríkom

Pozrite si všetky charakteristiky

Denisovsky odroda patrí k technickým typom hrozna. Väčšinou ovocie sa používajú na prípravu červených suchých, šumivých a sladkých vín. Ak chcete získať bohatú úrodu, mali by ste sa dozvedieť o tejto odrode.

História odstránenia

Denisovsky odroda sa ukázal ako výsledok prekročenia severného hrozna a zmesi peľových svalov. Tento druh sa začal uplatňovať od roku 2006 a autori sú ruskí chovatelia vnieviv. Ja. A. Potapenko.

Popis

Bush sa rozlišuje priemernou rastovou silou, má dobre vyvinutý koreňový systém. Plechová doska rozrezaná a pokrytá svetlom vpravou na spodnej strane. Na jednom počte kilometrov sa nachádza 1.1-1,3 kmene.

Čas dozrievania

Denisovsky odkazuje na odrody s predčasným obdobím dozrievania, prvé klastre sa môžu odstrániť po 100-110 dňoch.

Bozk

Majú valcový tvar a miernu hustotu. Hmotnosť každého klastra – 200-300 g.

Bobule

Ovocie malé, ich hmotnosť je len 2 g, majú čiernu farbu a zaoblený tvar, každý prúd obsahuje 2-3 kosti.

Chuť

Pre bobule sa charakterizuje harmonický vína vína, obsah cukru – 200-220 g / dm³ a kyslosť – 7-8 g / dm³. Skinny koža, ale skôr trvanlivé, šťavnaté mäso. Ovocie môžu byť použité nielen pri vinárstve, ale aj na varenie džem, džem, Compote, dôraz.

Výnos

Denisovsky pozri odrody s vysokou výnosou. Výsledok zberu – približne 140 c / ha alebo 4 kg s kríkom. Medzi výhonkami sú dobré plodnice 60-70%.

Výber výsadbového materiálu

Prečítajte si viac  Hrozno galben nou

Záhradníci s skúsenosťami odporúčajú nováčikov, aby si odrezávali odrezky a sadenice pre tých, ktorí ich robili z ich viniča a je zapojený do výroby takýchto materiálov profesionálne.

Cherenci

Môžete vyhodnotiť kvalitu, ktorá znižuje malé množstvo kôry. Pri pestovaní kríka z rezania a dodržiavania pravidiel agrotechnológií je miera prežitia približne 90%, vysoko kvalitné zariadenia sú prakticky zaručené. Existuje schopnosť kontrolovať rozvoj hrozna vo všetkých etapách.

Viac informácií

Schody

V súlade s pravidlami Agrotechnológie je miera prežitia približne 100%. Skriny by mali byť zdravé. Venujte pozornosť neprítomnosti poistky, rastu a iných príznakov chorôb.

Viac informácií

Vlastnosti pestovania

Hlavnou výhodou prezentovanej odrody je nevýhodou pre typ pôdy. Jednotné výnimky – babý terén alebo soľ.

Pristátie

Pri výbere miesta na pristátie, dávajte prednosť dobre osvetlené pozemky, ktoré nie sú tienené inými krídlami. Ak Bushové plemená so stavou, potom v prvom roku pristávacie materiál dá mocným výhonkom. Dennis Rôzne Bush rastie dobre, takže pri pristávaní sadenice je dôležité ponechať obdobie najmenej 1,5 metra, a vzdialenosť medzi radmi by nemala byť nižšia ako 3 metre. Majte na pamäti, že na odrezkoch sú povolené iné odrody.

Pristátie

Aby sa do 3 rokov stal, vinič dáva zber signálu, je potrebné vziať do úvahy súbor faktorov – od typu pôdy na pozemku do neďalekých rastlín.Najlepší čas na pristátie Väčšina odrôd – jeseň a v chladných regiónoch, prípravy na pristátie začínajú v auguste. Survovanie sa prenesú na zem na konci septembra alebo za 1 desaťročie októbra. Na jeseň pristátie sú vhodné len rastliny s smiešnymi viničmi, s vyvinutým koreňovým systémom as 8-10 očami.Tipy pre začiatočníkov pomôžu zistiť optimálne schémy pre umiestnenie sadenice a odrezkov, ako aj v iných jemnosti tohto procesu.

Viac informácií

Typ pôdy

Hrozno pestované na piesku, čiernej zeme a hlinené pôdy. Pre každú z možností zloženia pôdy sa proces prípravy výrazne líši.

Prečítajte si viac  Ruby Roman Grapes (Roman Ruby)

Viac informácií

Výsadba vegetatívnych stromčekov

Základné pravidlá sú rovnaké pre podivné a rastlinné sadenice. Zeleninové volanie sadenice získané skleníkom.

Viac informácií

Pristátie Cherenkov

Odrezky – procesy bez vlastného koreňového systému. Sú vždy zakorenené na jeseň. Postup začína po tom, čo bude lístie.

Viac informácií

Rastliny-susedia

Nasledujúce rastliny majú priaznivo ovplyvniť hrozno: Siderats, uhorky, jahody, cibuľa a cesnak, ruže, skoré triedy bielej kapusty a zelených.

Viac informácií

Opeľovanie

Odroda má seno kvety, takže hmyz znečisťuje. Je dobre rozvedený vegetatívnym spôsobom s očkovaním.

Orezávanie

Kritizuje dôležitú manipuláciu rastliny. Počas orezávania viniča nechajte 6-7 očí, aby bolo pohodlné odolať zaťaženia.

Systémy zavlažovania

Aby boli bobule veľké a šťavnaté, je potrebné organizovať plné zavlažovanie a kŕmenie. Všetky normy musia byť upravené na poveternostné podmienky a rýchlosť odparovania tekutiny.

Čerstvé dúhovky

S častým systémom zavlažovania sa zvlhčovanie odporúča raz za dva týždne (to znamená dvakrát mesačne počas kvitnutia a vzhľadu bobúľ) toľko, takže pôda je impregnovaná 50 cm hlboko do rastliny, takže rastlina nie je Prepnite na povrchové (dewn) korene. Táto suma môže byť znížená, ak je slama mulčovanie.

Viac informácií

Zriedkavý poľsky

S vzácnym systémom zavlažovania, výber veku a času dozrievania hrozna môžete použiť štandardy uvedené v tabuľke v inom článku.

Viac informácií

Podriadený

Počas starostlivosti o kultúru neignorujte zalievanie, liečbu škodcov, ako aj zavedenie minerálnych a organických hnojív. Odroda reaguje dobre na dusík, fosfor a draslík. Kŕmenie vitamínmi sa aplikujú menej.

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Rastlina môže odolávať teplotám až do -26 stupňov, čo znamená, že ho nepotrebuje v prístrešku, aj keď sa pestuje v severných regiónoch krajiny.

Choroby a škodcov

Odolnosť odrody do plesnia sa odhaduje na 3,5 bodu, o Oidium – na 4 bodoch, takže skúsení záhradníci odporúčajú spracovať rastlinu so sivou. Fungicides „Bayleton“ a „Rubigan“ sú vhodné. Hybrid je odolný voči sivej hnilobe, anthracnózy, letáku. Okrem toho sa predpokladá, že odroda nepritiahne OS, ale súdiac podľa recenzií, nie je to tak a vosa stále často zaujímajú o hrozno. V tomto prípade sa hmyz ušetrí malú sieťovinu.

Prehľad všetkých chorôb a škodcov

Prečítajte si viac  Pear Berer Winter Michurina

Ak sú hrozno vystavené akémukoľvek chorobu alebo hmyzu, vždy sa odráža vo svojom vzhľade. Môže trpieť ako samostatné časti rastliny a celú kultúru ako celok.Hrozné obličky sú zvyčajne väčšina z nich trpia parazitmi.Poškodenie bobule sa objavujú hlavne v prítomnosti plesňových ochorení. Listy sú vždy ovplyvnené vo väčšej miere, mnohé choroby sú okamžite rozpoznané.

Viac informácií

> „>

Mildu >>

Najdôležitejšou znakom ochorenia je prítomnosť bielej naklápanej vlny v spodnej časti plechu.

Viac informácií

> „>

Oidium >>

Symptómy ochorenia sa prejavujú z hornej časti plechu – žlté škvrny s popolným šedeným kvetom, a to aj s bežeckým odtieňom.

Viac informácií

> „>

Gray GNIL >>

Hlavné príznaky šedej hniloby: vzhľad na lístie a bobule hnedých škvŕn a sivého plaku, výskyt hnedých rozvodov a sivého postreku na viniči.

Viac informácií

> „>

Antraznóza >>

Na listoch sú hnedé škvrny s tmavým farebným puzdrom. Časom, vzhľadom k tomu, že tkaniny z rastlín zomrie, otvory sa objavujú na listoch.

Viac informácií

Uskladnenie

Denisovsky odroda sa vyznačuje hustými klastrami a tenkými, ale trvanlivými kožou ovocia, čo znamená, že je charakterizovaná dlhou životnosťou. Dobre hrozno sa ukázali pri preprave na dlhé vzdialenosti.

Recenzie

Najčastejšie znalec odrody Denisovského sa stávajú hrozna Kaukazu. K dispozícii je výrazná chuť na víno pripravenej z tejto odrody kvôli vysokým plodám cukru. Medzi výhody patria aj poľnohospodári nenársnosť. Mnohí zaobchádzalo s rastlinou so sivou proti Oidium a odporučil to urobiť ráno a večer, pretože pri nízkych teplotách účinku nebude nie, a v tepla je pravdepodobnosť horiacej kultúry.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: