Grapes dočasné

 • Autori: Španielsko
 • Účel: Technické
 • Bery: Intenzívne čierne s matným kvetom
 • Čas dozrievania (filter): neskoro
 • Odolnosť proti mrazu, ° C: -18
 • Názvy synonymá: Aragonez, Aragones), Sensibel (Cencibel), Chinchilyano, Grenache de Logrono, Ojo de Liebre, Tempranilla, Tempranillo de la Rioja, Tinta Roriz, Tempranillo, Tempranilo Tinto (Tempranillo Tinto), Tinto del Pais, Tinto Fino (Tinto Fino) \ t , Tinto Madrid, Tinto de la Rioja, Tinto de Toro, Ull de llebre
 • Typ kvetu: OBOY
 • Koža: Tenký
 • Sa objavili pri prekročení: ALBILO MAJOR X Benedicto
 • Tvar bobule: zaoblené alebo mierne sploštené

Pozrite si všetky charakteristiky

Hrozno hrozno vyrobené v Španielsku a preložili ako „skoro“. Kvôli skorému času dozrievania v porovnaní s inými odrodami vína dostal slávu v polostrove pyrenánu. Odborníci zvážili tento hrozna odroda odroda odrody pinoto-noir.

História odstránenia

Podľa legendy, mnísi – pútnici z Burgundy priniesli odrezky GRAPES PINOTO NUAR v severnej provincii Španielsko – Riookhu. Historické dôkazy však neprítomné a biologické odborné znalosti popierajú relatívne korene týchto odrôd hrozna.

Distribúcia geografie

Hrozno sú časovo, pretože jeho nenársnosť a vynikajúca kvalita ovocia začal rásť v centre a na severe Španielska. V XVIII storočia sa Tempranilo rozšíril do Portugalska. Do konca 20. storočia, Severná Amerika, Európa, Austrália, Argentína ukázal záujem o neho.

Na území Ruskej federácie sa trieda pestuje len v teplých oblastiach:

 • Región Krasnodar;
 • Dagestan.

V Rusku je hrozno približne 1% kultúry výrobcov krajiny. Vo zvyšku regiónov môže táto kultúra chorá alebo zomrieť a bobule budú malá a kyslá chuť.

Popis

Hrozno dočasného má rýchlo rastúci krík s malým množstvom listov. Veľké listy, vrásčitý typ. Rastlina môže mať naraz 20 výhonky s dĺžkou asi 7 metrov, ktoré majú čas na zrelé.

Čas dozrievania

Obdobie vegetácie je 4-4,5 mesiace, ale za predpokladu, že kultúra bude rásť v klíme, podobne ako Stredomorskému more. Potom sa môže nastať zrenie 1-2 týždne pred termínom.

Bozk

Kefy tejto odrody sú podobné malým kužele a dosiahnuť váhy 600-700 gramov. Mladý často citlivý na brúsenie.

Prečítajte si viac  Vlastnosti lieku "záchranár hrozna"

Bobule

Veľkosť hrozna hrozna je malá, veľkosť v priemere na 1,5 cm. Tmavá koža s farbou. Váži jedno bobule asi 8 gramov. Tento hrozna ochutnávky dostane najvyššie hodnotenie.

Chuť

Plody s dostatočnou cudou a kyslosťou. S častými dažďami a vysokou vlhkosťou zhoršuje sa kvalita chuti bobúľ a telo sa stáva vodou. Víno z takejto plodiny bude nízka kvalita.

GRAPES TEMPRANILO – Populárna trieda v Španielsku a Portugalsku. Slávny Portwine s púšťou rôznych plodov – zvláštnosť tohto hrozna.

Výnos

Vzhľadom na malé veľkosti pristávacieho kríka sa odporúča robiť častejšie. Výnos z nej sa zvyšuje. Počas silných dažďov sa nezobrazujú Zerovy a kvety, čo nepoškodzuje zber. Fertilita zemskej a vysoko nadmorskej výšky Klimatické podmienky ovplyvňujú výnos.

Ak správne kultivujete túto perlu Španielska, môžete získať hojné výnosy – asi 5 kg hrozna z kríka.

Výber výsadbového materiálu

Záhradníci s skúsenosťami odporúčajú nováčikov, aby si odrezávali odrezky a sadenice pre tých, ktorí ich robili z ich viniča a je zapojený do výroby takýchto materiálov profesionálne.

Cherenci

Môžete vyhodnotiť kvalitu, ktorá znižuje malé množstvo kôry. Pri pestovaní kríka z rezania a dodržiavania pravidiel agrotechnológií je miera prežitia približne 90%, vysoko kvalitné zariadenia sú prakticky zaručené. Existuje schopnosť kontrolovať rozvoj hrozna vo všetkých etapách.

Viac informácií

Schody

V súlade s pravidlami Agrotechnológie je miera prežitia približne 100%. Skriny by mali byť zdravé. Venujte pozornosť neprítomnosti poistky, rastu a iných príznakov chorôb.

Viac informácií

Vlastnosti pestovania

Táto odroda je celkom rozmarná a pre ňu sú potrebné osobitné podmienky kultivácie:

 • Aplikácia spáčovača pre bránu;
 • Prevencia z chorôb a škodcov asi 3 krát za rok;
 • Sanitárne a tvoriace orezávanie kríka na zvýšenie zberu;
 • vytvorenie podzemného zavlažovania, mulčovania a drenáže pôdy;
 • Kŕmenie organických a minerálnych hnojív.

Pristátie

Dajte túto kultúru v máji, keď hrozba mrazov a zvýši svetelný deň. Je to nevyhnutné pre rozvoj výhonkov a tvorby nestály.

Pristátie

Aby sa do 3 rokov stal, vinič dáva zber signálu, je potrebné vziať do úvahy súbor faktorov – od typu pôdy na pozemku do neďalekých rastlín.Najlepší čas na pristátie Väčšina odrôd – jeseň a v chladných regiónoch, prípravy na pristátie začínajú v auguste. Survovanie sa prenesú na zem na konci septembra alebo za 1 desaťročie októbra. Na jeseň pristátie sú vhodné len rastliny s smiešnymi viničmi, s vyvinutým koreňovým systémom as 8-10 očami.Tipy pre začiatočníkov pomôžu zistiť optimálne schémy pre umiestnenie sadenice a odrezkov, ako aj v iných jemnosti tohto procesu.

Prečítajte si viac  Apple Tree Sokolovsky

Viac informácií

Typ pôdy

Hrozno pestované na piesku, čiernej zeme a hlinené pôdy. Pre každú z možností zloženia pôdy sa proces prípravy výrazne líši.

Viac informácií

Výsadba vegetatívnych stromčekov

Základné pravidlá sú rovnaké pre podivné a rastlinné sadenice. Zeleninové volanie sadenice získané skleníkom.

Viac informácií

Pristátie Cherenkov

Odrezky – procesy bez vlastného koreňového systému. Sú vždy zakorenené na jeseň. Postup začína po tom, čo bude lístie.

Viac informácií

Rastliny-susedia

Nasledujúce rastliny majú priaznivo ovplyvniť hrozno: Siderats, uhorky, jahody, cibuľa a cesnak, ruže, skoré triedy bielej kapusty a zelených.

Viac informácií

Opeľovanie

Kvety majú vlastnosti oboch pohlaví (obro), takže umelé opelenie sa nevyžaduje.

Orezávanie

Hroznové kríky sú prerezávanie každý rok, na jar a na jeseň. Vzhľadom k tomu, že vinič má dlhú vzdialenosť medzi uzlami, je narezaná na 6-7 obličiek. Po orezaní Bush získava formu „pohára“. Jar sa zbaví 80% rastu minulého roka. Takáto prevádzka orezávania hroznových kríkov by sa mala vykonávať len v zdravých rastlinách.

Záhradný nástroj by mal byť dobre ostrý a dezinfikovať. Orezané vinice je potrebné liečiť záhradnou borou.

Zalievanie

Správny režim zavlažovania zvyšuje zber tejto odrody hrozna dvakrát. Použite dve metódy zavlažovacieho hrozna viniča.

 • V priekope alebo brázde. Nevýhodou tohto spôsobu spočíva v nadmernej vlhkosti hornej vrstvy. To môže prispieť k plesňovým ochoreniam.
 • V drenáži vo forme jamy alebo diery. Plus táto metóda je, že vlhkosť a živiny ihneď idú do koreňového systému kríka.

Tam sú vegetatívne a vlhkosť ziskové zalievanie. Vegetatívne zavlažovanie sa vykonáva v etapách:

 • pred opuchom opuch;
 • po kvitnutí;
 • Po vytvorení bobúľ.

Vlhkosť Ziskové výrobky na jar a jeseň. Ak je semená zasadený na jeseň, potom zavlažovaný studenou vodou. Na jar, naopak, teplá voda.

Systémy zavlažovania

Aby boli bobule veľké a šťavnaté, je potrebné organizovať plné zavlažovanie a kŕmenie. Všetky normy musia byť upravené na poveternostné podmienky a rýchlosť odparovania tekutiny.

Prečítajte si viac  Ako zviazať paradajky?

Čerstvé dúhovky

S častým systémom zavlažovania sa zvlhčovanie odporúča raz za dva týždne (to znamená dvakrát mesačne počas kvitnutia a vzhľadu bobúľ) toľko, takže pôda je impregnovaná 50 cm hlboko do rastliny, takže rastlina nie je Prepnite na povrchové (dewn) korene. Táto suma môže byť znížená, ak je slama mulčovanie.

Viac informácií

Zriedkavý poľsky

S vzácnym systémom zavlažovania, výber veku a času dozrievania hrozna môžete použiť štandardy uvedené v tabuľke v inom článku.

Viac informácií

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Hrozno sa hlboko bojí mrazom, takže sa vyžaduje. Aby ste to urobili, aplikujte slamy, netkaný materiál.

Choroby a škodcov

Hrozno chýba imunita množstva chorôb:

 • Šedá hniloba;
 • pleseň;
 • Oidium.

Spracovanie sa vykonáva fungicídmi a insekticídmi kontaktných akcií. Najnebezpečnejším škodcom je fooxer, ktorý je v koreňoch hrozna a vedie bush na smrť. Pomôže vám iba chemické spracovanie.

Prehľad všetkých chorôb a škodcov

Ak sú hrozno vystavené akémukoľvek chorobu alebo hmyzu, vždy sa odráža vo svojom vzhľade. Môže trpieť ako samostatné časti rastliny a celú kultúru ako celok.Hrozné obličky sú zvyčajne väčšina z nich trpia parazitmi.Poškodenie bobule sa objavujú hlavne v prítomnosti plesňových ochorení. Listy sú vždy ovplyvnené vo väčšej miere, mnohé choroby sú okamžite rozpoznané.

Viac informácií

> „>

Mildu >>

Najdôležitejšou znakom ochorenia je prítomnosť bielej naklápanej vlny v spodnej časti plechu.

Viac informácií

> „>

Oidium >>

Symptómy ochorenia sa prejavujú z hornej časti plechu – žlté škvrny s popolným šedeným kvetom, a to aj s bežeckým odtieňom.

Viac informácií

> „>

Gray GNIL >>

Hlavné príznaky šedej hniloby: vzhľad na lístie a bobule hnedých škvŕn a sivého plaku, výskyt hnedých rozvodov a sivého postreku na viniči.

Viac informácií

> „>

Antraznóza >>

Na listoch sú hnedé škvrny s tmavým farebným puzdrom. Časom, vzhľadom k tomu, že tkaniny z rastlín zomrie, otvory sa objavujú na listoch.

Viac informácií

Uskladnenie

Zber hrozno Hrozno vyrobené v suchom počasí, aplikovanie ostrého noža alebo secateur. Táto odroda hrozna je prakticky uložená, ale úplne odoslaná na spracovanie, na varenie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: