GRAPES GUNA

  • Autori: Ns. Sukatnik, Lotyšsko
  • Účel: Univerzálny
  • Bery: tmavo ružová
  • Chuť: S arómou pásov
  • Čas dozrievania (filter): Skoro
  • Čas dozrievania, dni: 95-100
  • Odolnosť proti mrazu, ° C: -25
  • Hmotnosť BUCHY, G: 100-150
  • Typ kvetu: Funkčne ženy
  • Hustota luny: Stredná hustota

Pozrite si všetky charakteristiky

Jesť hroznové odrody nie sú príliš slávne, ale hodné pozornosti. Taká a odroda Guna, často pestovaná v strednom pruhu. Tento hybrid modrej lotyšskej odrody a zelenej francúzštiny na konci dáva Lilac-ružové ovocie, veľmi príjemné podľa chuti. Stupeň je silnejšia, prakticky nie je poškodená škodcami a chorobami. Je to celkom racionálne mať niekoľko kríkov v tejto nádhernej odrody vo svojej vinici.

História odstránenia

Rozmanitosť je odvodená talentovaným lotyšským chovateľom. Sukatnikom. Stalo sa to v roku 1959, aby získal nový hybrid, autor prešiel odrodou Daviez Zila a Madeleine Anhevin. Udržiava Zila – miestna lotyšská odroda, dokonale rastie v podmienkach pobaltského štátu, sa nelíši vo vysokom výťažku, v kefke na 20 bobule, ale je prispôsobené miestnym podmienkam, modrej bobule. Madeleine Anhevin – francúzsky vintage stolný hrozno, zeleno-biele bobule, so slnkom zo slnka, bol kedysi rozšírený na juhu Ruska a Ukrajiny.

Distribúcia geografie

Keďže severný hybrid je distribuovaný v pobaltských štátoch, stredného pruhu Ruska. Je pestovaný fanúšikmi nevhodnej kultúry v Moskve, Tver, Leningradských regiónoch.

Popis

Hrozno hrozno včasného dozrievania s červenými bobuliami. Môžete zbierať 6-8 kg od kríka. Univerzálny rozmanitosť, z toho môžete urobiť víno alebo jesť. Sladké mäso s jemným a belchom. Skin Berry hustá, šikmá šťava. Táto odroda hrozno má dobrú kompatibilitu s. Schopnosť urobiť mrazu na -25 stupňov robí túto odrodu sľubnú aj v strednom pruhu. V dôsledku tuhej kože má dobrú prepravu. Plusy zahŕňajú odolnosť voči plesni a oidium. Často sa toto hrozno pestuje ako ľubovoľné.

Čas dozrievania

Vzťahuje sa na začiatku, že sa pestuje v kultúre mimo Únie v strednom pruhu. Čas dozrievania bobule je od 90 do 100 dní. V závislosti na lete, odroda dozrieva v regióne Moskva koncom augusta – polovica septembra.

Bozk

Počet krytov na úteku – v priemere 1,5-1,8. Breakdi malé, vážiace 100-150 gramov, stredná hustota. Dĺžka stupňov – až 15 cm.

Bobule

Táto odroda má plody zaoblený alebo oválny tvar, majú tmavú ružovú farbu. Buničina je trochu sliznica, pri užívaní jedla, dotknutá vôňa sa cíti. Berry Mass – 4,5-5 gramov. Sladký a mierne s kyslým. Na úkor šupky je možné skladovať v chladničke, dobre prepravované.

Chuť

Bobule sú sladké s kyslou chuťou, ochutnajte trochu pripomína Isabella, pretože stupeň pochádza z modrej odrody.

Výnos

V závislosti od kultivačných podmienok z kríka môžete získať od 6 do 8, alebo dokonca 10 kilogramov. Ale pre dobrú zber, musí existovať veľmi hlboká vrstva úrodnej pôdy, aby boli korene, kde sa rozvíjať. Nie je možné, aby čerstvý hnoj, ale prevíjanie dá Bush veľa potrebných látok.

Výber výsadbového materiálu

Záhradníci s skúsenosťami odporúčajú nováčikov, aby si odrezávali odrezky a sadenice pre tých, ktorí ich robili z ich viniča a je zapojený do výroby takýchto materiálov profesionálne.

Cherenci

Môžete vyhodnotiť kvalitu, ktorá znižuje malé množstvo kôry. Pri pestovaní kríka z rezania a dodržiavania pravidiel agrotechnológií je miera prežitia približne 90%, vysoko kvalitné zariadenia sú prakticky zaručené. Existuje schopnosť kontrolovať rozvoj hrozna vo všetkých etapách.

Viac informácií

Schody

V súlade s pravidlami Agrotechnológie je miera prežitia približne 100%. Skriny by mali byť zdravé. Venujte pozornosť neprítomnosti poistky, rastu a iných príznakov chorôb.

Viac informácií

Vlastnosti pestovania

Ak sa Guna kultivuje v strednom pruhu, musíte sa starostlivo priblížiť k každej fáze. Najdôležitejšie je – vyberte správne miesto. NEPOUŽÍVAJTE SVOŽENÉ SOZPEČENSTVO NÁHRADU. A tiež nehodí ťažké, nízko-temperamentné, hlinené pôdy, bývalé peatlands. Táto kultúra potrebuje pohodlné podmienky.

Bush je vysadený na jar, takže bude mať čas na pevne. Zasadené v predbežnej jamke, s drenážnym zariadením a hnojivami a humusom. Miesto musí byť dobre pokryté počas celého dňa, inak by bobule nemusia stačiť slnečné žiarenie, nebudú spôsobiť.

Pristátie

Pit pod Bushom je pripravená na jeseň. Musí byť najmenej 60 centimetrov hĺbky a lepšie ako 1 meter. Je dobre vypustený: na dne sú črepy, tehlové čipy alebo kamene na drenáž. Potom vrstva piesku, potom úrodnú pôdu v pasáži s ohromujúcim trusom, aby nitroamhosy.

Pristátie

Aby sa do 3 rokov stal, vinič dáva zber signálu, je potrebné vziať do úvahy súbor faktorov – od typu pôdy na pozemku do neďalekých rastlín.Najlepší čas na pristátie Väčšina odrôd – jeseň a v chladných regiónoch, prípravy na pristátie začínajú v auguste. Survovanie sa prenesú na zem na konci septembra alebo za 1 desaťročie októbra. Na jeseň pristátie sú vhodné len rastliny s smiešnymi viničmi, s vyvinutým koreňovým systémom as 8-10 očami.Tipy pre začiatočníkov pomôžu zistiť optimálne schémy pre umiestnenie sadenice a odrezkov, ako aj v iných jemnosti tohto procesu.

Viac informácií

Typ pôdy

Hrozno pestované na piesku, čiernej zeme a hlinené pôdy. Pre každú z možností zloženia pôdy sa proces prípravy výrazne líši.

Viac informácií

Výsadba vegetatívnych stromčekov

Základné pravidlá sú rovnaké pre podivné a rastlinné sadenice. Zeleninové volanie sadenice získané skleníkom.

Viac informácií

Pristátie Cherenkov

Odrezky – procesy bez vlastného koreňového systému. Sú vždy zakorenené na jeseň. Postup začína po tom, čo bude lístie.

Viac informácií

Rastliny-susedia

Nasledujúce rastliny majú priaznivo ovplyvniť hrozno: Siderats, uhorky, jahody, cibuľa a cesnak, ruže, skoré triedy bielej kapusty a zelených.

Viac informácií

Opeľovanie

Kvety v hrozna výlučne ženy, je potrebné vziať do úvahy a pozemok v blízkosti puzdra.

Orezávanie

Jesenné Bush odrezané, bez orezania to bude zlé ovocie. Ak je stupeň výsadba ako dekoratívne, nemôžete ho orezať. Stačí dať kríky okolo altánok, znížiť len slabé a choré pobočky. Pri pristátí na jarmo, jeseň odstrániť všetky výhonky menej ako 1 centimeter v priemere. Na úteku opustiť 3 až 5 obličiek.

Systémy zavlažovania

Aby boli bobule veľké a šťavnaté, je potrebné organizovať plné zavlažovanie a kŕmenie. Všetky normy musia byť upravené na poveternostné podmienky a rýchlosť odparovania tekutiny.

Čerstvé dúhovky

S častým systémom zavlažovania sa zvlhčovanie odporúča raz za dva týždne (to znamená dvakrát mesačne počas kvitnutia a vzhľadu bobúľ) toľko, takže pôda je impregnovaná 50 cm hlboko do rastliny, takže rastlina nie je Prepnite na povrchové (dewn) korene. Táto suma môže byť znížená, ak je slama mulčovanie.

Viac informácií

Zriedkavý poľsky

S vzácnym systémom zavlažovania, výber veku a času dozrievania hrozna môžete použiť štandardy uvedené v tabuľke v inom článku.

Viac informácií

Podriadený

Hrozno ako kultúra a najmä Guna, miluje bohatú pôdu. Vyžaduje veľký počet hnojív – dobre prepracovaný hnoj, minerálne komplexy pre hrozno.

Dusík zodpovedný za predĺženie zelenej hmoty, rast útekov je vyrobený na jar ako močovine alebo dusičnan. Fosfor je potrebný na vytvorenie kvetov a ovocia, superfosfát je zavedený na začiatku kvitnutia. Draslík urýchľuje dozrievanie, je jasné bližšie k jeseň. Meď, bór a zinok sú tiež potrebné pre rozvoj rastliny, pričom sa prispejú ako súčasť špeciálnych komplexov stopových prvkov.

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

V zasneženej zime môže byť ohromený a bez prístrešia. Odporúča sa ako garážová odroda, potom nie je odstránený na zimu, a spravidla je dokonale ohromujúci.

Choroby a škodcov

Odroda je odolná voči hlavným ochoreniam plesne, oidium, plesne.

Prehľad všetkých chorôb a škodcov

Ak sú hrozno vystavené akémukoľvek chorobu alebo hmyzu, vždy sa odráža vo svojom vzhľade. Môže trpieť ako samostatné časti rastliny a celú kultúru ako celok.Hrozné obličky sú zvyčajne väčšina z nich trpia parazitmi.Poškodenie bobule sa objavujú hlavne v prítomnosti plesňových ochorení. Listy sú vždy ovplyvnené vo väčšej miere, mnohé choroby sú okamžite rozpoznané.

Viac informácií

> „>

Mildu >>

Najdôležitejšou znakom ochorenia je prítomnosť bielej naklápanej vlny v spodnej časti plechu.

Viac informácií

> „>

Oidium >>

Symptómy ochorenia sa prejavujú z hornej časti plechu – žlté škvrny s popolným šedeným kvetom, a to aj s bežeckým odtieňom.

Viac informácií

> „>

Gray GNIL >>

Hlavné príznaky šedej hniloby: vzhľad na lístie a bobule hnedých škvŕn a sivého plaku, výskyt hnedých rozvodov a sivého postreku na viniči.

Viac informácií

> „>

Antraznóza >>

Na listoch sú hnedé škvrny s tmavým farebným puzdrom. Časom, vzhľadom k tomu, že tkaniny z rastlín zomrie, otvory sa objavujú na listoch.

Viac informácií

Uskladnenie

Breakdi môže byť uložený v chladničke.

Recenzie Recenzie

Podľa recenzií, Guna je dobre tolerovaná zima bez prístrešia, výnos je priemerný. Tí, ktorí nemajú radi Isabelite Chuť, variť z tejto triedy Compote.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár