GRAPES HAJI MURAT

  • Autori: Tadžikistan
  • Účel: Tabuľka
  • Bery: Tmavofialová
  • Chuť: harmonický
  • Čas dozrievania (filter): priemer
  • Čas dozrievania, dni: 125-135
  • Odolnosť proti mrazu, ° C: -22
  • Názvy synonymá: Mercedes, Tadžikistan, Alma ATA-9
  • Hmotnosť BUCHY, G: od 1000
  • Typ kvetu: OBOY

Pozrite si všetky charakteristiky

Často sa predpokladá, že rezné dĺhy hrozna sú horšie vo sladkostiach, ale nie je to vždy pravda. Medzi nimi sú odrody s úžasnou harmóniou cukru, matmessa dochuť. TAKOV patrí s hroznami triedy Haji Murat.

História odstránenia

Grapes Haji Murat má ďalšie mená: Mercedes, Tadžikistan, Alma ATA-9. Bol stiahnutý v Tadžikistane, ktorý hovorí o jednom zo synonymá. Autori sa považujú za ľudových chovateľov. Rozmanitosť patrí k stolu, je rozsiahly hybridný hybridom stredného času dozrievania. Čo sa týka rodičovských odrôd, nie je to všetko jasné. Podľa jedného predpokladov, „rodičia“ sú Kohlkan a Muscat Hamburg.

Podľa druhého stanoviska sú tieto odrody správne zvážiť „progenitors“ opísaného typu hrozna. Boli to tí, ktorí dali život víťazstvu, spolu s Trutzhobi, ktorí sa zúčastnili na vytváraní Haji Murata. Napriek nedostatku presných dát, táto trieda miluje. Hrozno nie sú určené na pestovanie v otvorenom prostredí v chladných klimatických zónach. Ale to zasiahne svoju fenomenálnu väčšinu, ktorá v kombinácii s vynikajúcou predajnosťou umožňuje prepravovať produkt do všetkých regiónov.

Distribúcia geografie

V tomto aspekte, hrozno nie sú šťastné: Trapa, ktorá netoleruje mráz a mínus zimné teploty. Preto ju na juh Ukrajiny, Moldavsko, pobrežie Kaukazu bude oblasť jeho kultivácie. Avšak, takéto vlastnosti stupňa ako ťažnosť v procese úvodu (presídlenie), ktoré umožnili rozšíriť geografiu do Európskej časti Ruska. Bude to v poriadku, ak mu vysoká úroveň prispôsobiteľnosti umožní v blízkej budúcnosti, aby sa objavil v chladnejších regiónoch

Popis

Haji Murat si ponechal externú krásu, atraktivitu a dekoratívnosť svojich predkov, ktoré z neho urobili jedno z populárnych a neustálych odrôd pestovaných nielen pre vnútornú spotrebu, ale aj na export. Má veľké lístie, bohaté zelené, kvety – obo. Výrazný znak odrody – prítomnosť krátkych intersals.

Čas dozrievania

Hrozno sa vzťahuje na stredomoria. Doba zrenia bobúľ – 125-135 dní. Odpočítavanie sa vykonáva od začiatku kvitnutia obličiek a na prvé zrelé kryty.

Bozk

Odroda je jedinečná s veľmi veľkými a krásnymi kužeľovými hranami s priemernou hustotou a hmotnosťou 1000 g. Dobrá agrotechnológia a správne pristátie umožňujú záhrady dostať kefy vážiace až 4 kilogramy, zatiaľ čo zväzky nie sú vystavené. Požiadavky na množstvo aktívnych teplôt sú pomerne mierne: pre úspešný rozvoj, Grads grabs 2700-2800 stupňov Celzia. Tieto ukazovatele sú charakteristické nielen pre strednú Áziu, ale aj pre Saratov, Voronezh, Chernigov, Kursk regióny.

Bobule

Veľké oválne bobule tmavej fialovej farby dosahuje hmotnosť 16-18 gramov a viac. Mäsité mäso je pokryté jemnou, ale hustou kožou, ktorá sa takmer necítila pri žuvaní. Cukráreň sa pohybuje od 18 g / ml. Dĺžka fetálu – až 40-50 mm, v priemere – 30-35 mm. Povrch je pokrytý hrubou vrstvou vosku Sizov. Kyslosť je nízka: v čase odstránenia plodín je 5-6 g / l. Keď Berry dosiahne plnú fyziologickú zrelosť, indikátor bude ešte nižší.

Chuť

Chuť plodov je harmonická, mierne sladká, s tenkou dotacou nutmess.

Výnos

Typicky je východný vinič charakterizovaný nízkym výťažkom, ale Haji Murat tiež ukázal svoje vynikajúce vlastnosti. Hojné výnosy sú vybavené veľkostí bobúľ a kefy. Z kríka sa zhromažďuje od 30 do 35 kg, s hektárom – až 140 ° C.

Výber výsadbového materiálu

Záhradníci s skúsenosťami odporúčajú nováčikov, aby si odrezávali odrezky a sadenice pre tých, ktorí ich robili z ich viniča a je zapojený do výroby takýchto materiálov profesionálne.

Cherenci

Môžete vyhodnotiť kvalitu, ktorá znižuje malé množstvo kôry. Pri pestovaní kríka z rezania a dodržiavania pravidiel agrotechnológií je miera prežitia približne 90%, vysoko kvalitné zariadenia sú prakticky zaručené. Existuje schopnosť kontrolovať rozvoj hrozna vo všetkých etapách.

Viac informácií

Schody

V súlade s pravidlami Agrotechnológie je miera prežitia približne 100%. Skriny by mali byť zdravé. Venujte pozornosť neprítomnosti poistky, rastu a iných príznakov chorôb.

Viac informácií

Vlastnosti pestovania

Haji Murat je neprimeranejší ako jeho orientálne ihličnany, ale stále má určité požiadavky na agrotechnológiu.

Pristátie

Odroda sa vyžaduje južné miesta na svahoch s maximálnym množstvom slnečného žiarenia a vysokých teplôt. Kríky vysadené z výskytu podzemnej vody. Pôda musí byť alkalický uhličitan alebo mať neutrálnu úroveň pH.

Pristátie

Aby sa do 3 rokov stal, vinič dáva zber signálu, je potrebné vziať do úvahy súbor faktorov – od typu pôdy na pozemku do neďalekých rastlín.Najlepší čas na pristátie Väčšina odrôd – jeseň a v chladných regiónoch, prípravy na pristátie začínajú v auguste. Survovanie sa prenesú na zem na konci septembra alebo za 1 desaťročie októbra. Na jeseň pristátie sú vhodné len rastliny s smiešnymi viničmi, s vyvinutým koreňovým systémom as 8-10 očami.Tipy pre začiatočníkov pomôžu zistiť optimálne schémy pre umiestnenie sadenice a odrezkov, ako aj v iných jemnosti tohto procesu.

Viac informácií

Typ pôdy

Hrozno pestované na piesku, čiernej zeme a hlinené pôdy. Pre každú z možností zloženia pôdy sa proces prípravy výrazne líši.

Viac informácií

Výsadba vegetatívnych stromčekov

Základné pravidlá sú rovnaké pre podivné a rastlinné sadenice. Zeleninové volanie sadenice získané skleníkom.

Viac informácií

Pristátie Cherenkov

Odrezky – procesy bez vlastného koreňového systému. Sú vždy zakorenené na jeseň. Postup začína po tom, čo bude lístie.

Viac informácií

Rastliny-susedia

Nasledujúce rastliny majú priaznivo ovplyvniť hrozno: Siderats, uhorky, jahody, cibuľa a cesnak, ruže, skoré triedy bielej kapusty a zelených.

Viac informácií

Opeľovanie

Vlastnená kvitnúca odroda eliminuje majitelia od potreby ďalšieho operácie.

Orezávanie

Rozsiahla odroda vyžaduje oživenie a ročné orezávanie podľa metódy stredného a silného skrátenia výhonkov s odchodom 4-5 očí. Na Bush nechajte 30-35 obličiek. Všetky následné a slabé odstránenie. Na jednom viniči by mal byť jeden klaster, aby nie je preťaženie rastliny.

Zalievanie

Odroda potrebuje mesačné zavlažovanie. V polovici mája, kríky sa rozliatia vodou zmiešanou s popolom, potom sa všetky zavlažovanie vykonávajú s čistou vodou, čistým vodou, naliatím pod viničom v predbežnej pôde tak, že dochádza k súčasnému obohacovaniu kyslíka.

Systémy zavlažovania

Aby boli bobule veľké a šťavnaté, je potrebné organizovať plné zavlažovanie a kŕmenie. Všetky normy musia byť upravené na poveternostné podmienky a rýchlosť odparovania tekutiny.

Čerstvé dúhovky

S častým systémom zavlažovania sa zvlhčovanie odporúča raz za dva týždne (to znamená dvakrát mesačne počas kvitnutia a vzhľadu bobúľ) toľko, takže pôda je impregnovaná 50 cm hlboko do rastliny, takže rastlina nie je Prepnite na povrchové (dewn) korene. Táto suma môže byť znížená, ak je slama mulčovanie.

Viac informácií

Zriedkavý poľsky

S vzácnym systémom zavlažovania, výber veku a času dozrievania hrozna môžete použiť štandardy uvedené v tabuľke v inom článku.

Viac informácií

Podriadený

Sylopal vinič vyžaduje ďalšie živiny. Prvé kŕmenie zväzku sa vykonáva na jar, počas obdobia vkĺbu sa druhá uskutočňuje počas tvorby. Rovnako dôležité striekanie s prípravou „označeného“ alebo roztoku superfosfátu vo výške 100 g / 10 litrov. Aj pre hrozna Haji Muratu, musíte zaviesť extrakčné kŕmenie. Pred kvitnutím je pôda obohatená o hnojivo, ako časť ktorej je súčasťou kyseliny boritej (5 g), síran draselný (50 g), superfosfát (80 g), močovina (40 g), rozvedený v 10 litroch vody.

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

V tejto oblasti nie sú parametre HADI MURAT obzvlášť impozantné: iba 19-22 stupňov pod nulou, čo je odstrašujúcim prostriedkom pri šírení rôznych vzdialených oblastí. V strednej línii Ruska potrebuje LOZA dodatočnú ochranu na zimné obdobie. Je flexibilný na zem, zaspí s pôdou a pokrytý poľnohospodárskym. V snehovom období sa drifty nalejú na vrchol.

Choroby a škodcov

Pre Haji Murat, existujú nebezpečné ochorenia, ako napríklad oidium a falošné trápenie. Aby sa zabránilo viničovi, pravidelne preskúmať, bez toho, aby zabudli odstrániť staré a choré výhonky, tiež stráviť striekanie fungicídov.

Prehľad všetkých chorôb a škodcov

Ak sú hrozno vystavené akémukoľvek chorobu alebo hmyzu, vždy sa odráža vo svojom vzhľade. Môže trpieť ako samostatné časti rastliny a celú kultúru ako celok.Hrozné obličky sú zvyčajne väčšina z nich trpia parazitmi.Poškodenie bobule sa objavujú hlavne v prítomnosti plesňových ochorení. Listy sú vždy ovplyvnené vo väčšej miere, mnohé choroby sú okamžite rozpoznané.

Viac informácií

> „>

Mildu >>

Najdôležitejšou znakom ochorenia je prítomnosť bielej naklápanej vlny v spodnej časti plechu.

Viac informácií

> „>

Oidium >>

Symptómy ochorenia sa prejavujú z hornej časti plechu – žlté škvrny s popolným šedeným kvetom, a to aj s bežeckým odtieňom.

Viac informácií

> „>

Gray GNIL >>

Hlavné príznaky šedej hniloby: vzhľad na lístie a bobule hnedých škvŕn a sivého plaku, výskyt hnedých rozvodov a sivého postreku na viniči.

Viac informácií

> „>

Antraznóza >>

Na listoch sú hnedé škvrny s tmavým farebným puzdrom. Časom, vzhľadom k tomu, že tkaniny z rastlín zomrie, otvory sa objavujú na listoch.

Viac informácií

Uskladnenie

Hrozno sa vyznačujú vynikajúcou prsnouplátou: nebudú žiadne chyby vo forme popraskania a odkazujúcich. Vytvorenie optimálnych podmienok vám umožňuje uložiť plodinu v čerstvej forme na dlhú dobu – až štyri mesiace.

Recenzie Recenzie

Starostlivá analýza Recenzie záhradníkov a profesionálnych Winegartes umožnilo urobiť veľmi príjemné závery. Ihneď je potrebné poznamenať veľkú túžbu milovníkov hrozna z chladných klimatických oblastí, aby získali v ich sekciách ako odroda. Absolútne, všetci vyjadrujú obdiv k veľkosti krytov a bobule, ako aj vynikajúcu chuť.

Pre tých, ktorí sa zaoberajú implementáciou, má vysoký význam vysoké komoditné kvality, vynikajúcu prepravu. Nie menej rešpekt sú dekoratívnosť a možnosť dlhodobého skladovania. Je to vždy príjemné na prekvapenie hostí s nádherným chuťou Haji Murat na slávnostnej sviatke. Rozmanitosť je schopná byť nezávislá výzdoba akejkoľvek tabuľky alebo svetlý dôraz medzi hojnosťou ovocia.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár