GRAPES JUPITER

  • Autori: University of Arkansas, USA
  • Účel: Univerzálny
  • Bery: Tmavá fialová farba s modrastým vzorkovaním, pokrytý penisom
  • Chuť: zmes rôznych ovocných tónov v kombinácii s lightovými orientovanými tónmi
  • S kosťami: Nie
  • Čas dozrievania (filter): Skoro
  • Čas dozrievania, dni: 101
  • Odolnosť proti mrazu, ° C: -Try
  • Názvy synonymá: Arkansas 1985
  • Hmotnosť BUCHY, G: 200-320

Pozrite si všetky charakteristiky

Kultivácia hrozna má veľa času, síl a vyžaduje určité materiálne náklady, takže každý záhradník chce získať maximálny návrat vo forme veľkých krytov, plne vystrašených sladkými bobuľou, ktoré vydržia dopravu a dlhodobé skladovanie. V snahe vytvoriť ideálnu odrody, špecialisti krížia rôzne odrody, ale získať dobrý výsledok je dosť ťažký. Jupiter’s Grapes sa stal jednou z najlepších odrôd.

História odstránenia

Americkí vedci z University of Arkansas prevzali odvahu a uskutočnili experiment na križovatke dvoch odrôd hrozna – Arkansas 1258 a Arkansas 1672. Arkansas 1985 dostal od svojich rodičov. Rok vedľa mena štátu v názve je rok odvodenia odrody, ale svet sa dozvedel o tomto zázraku len v roku 1998, po skončení všetkých testov.

Distribúcia geografie

Vintage – j. Ročník. Clark – bol presvedčený, že Jupiter bol odstránený len na pestovanie v Spojených štátoch, ale vďaka špeciálnemu odolnosti voči mrazu, bola trieda zakorenená v mnohých krajinách, a to aj na severe Ruska.

Popis

Hrozno sa vyznačuje vysokými výťažkami, veľkými a sladkými bobuľou, odolnosťou voči mrazom a odolnosťou proti hubovým ochoreniam. To je, ako sa odroda robí jeden z najobľúbenejších medzi milencami a skúseným hroznom.

Čas dozrievania

Ďalšou výhodou Jupiter – Skoré zrenie. Bobule sú potrebné 100-102 dní, aby ste potešili záhradkárov s ich chuťou.

Bozk

Jupiter má stredne cylindródonmické klastre s hmotnosťou 200-320 gramov, plne bojovať bobule. Funkcia odrody je absencia.

Bobule

Veľké bobule tmavej fialovej farby av skutočnosti spojenej s priestorom, ale planéta s rovnakým názvom nie je veľmi podobná. Majú oválny tvar a vážia priemer 4-5 gramov. Koža, pod ktorou je šťavnatá buničina bez semien skrytá, hustá, pokrytá pluin.

Chuť

TASTORS odhadnúť hrozna kvality chuti v 8.9-9.2 bodov z 10 možných. Sladké bobule, kombinácia rôznych plodov s ľahkými oturačnými odtieňmi sa cíti. Ovocie sú charakterizované vysokým obsahom cukru (22-24%) a malú kyslosť – 5-7 g / dm3.

Výnos

Univerzálne hrozno Jupiter má vysoký výnos – 150 c / ha, ovocná rastlina začína na druhý rok.

Výber výsadbového materiálu

Záhradníci s skúsenosťami odporúčajú nováčikov, aby si odrezávali odrezky a sadenice pre tých, ktorí ich robili z ich viniča a je zapojený do výroby takýchto materiálov profesionálne.

Cherenci

Môžete vyhodnotiť kvalitu, ktorá znižuje malé množstvo kôry. Pri pestovaní kríka z rezania a dodržiavania pravidiel agrotechnológií je miera prežitia približne 90%, vysoko kvalitné zariadenia sú prakticky zaručené. Existuje schopnosť kontrolovať rozvoj hrozna vo všetkých etapách.

Viac informácií

Schody

V súlade s pravidlami Agrotechnológie je miera prežitia približne 100%. Skriny by mali byť zdravé. Venujte pozornosť neprítomnosti poistky, rastu a iných príznakov chorôb.

Viac informácií

Vlastnosti pestovania

Na rozdiel od analógov môže byť Jupiter pestuje doma a priemyselné váhy. To všetko je z dôvodu nenáročných a vytrvalosti. Hrozno nevyžadujú osobitné podmienky a dokonale prichádzajú v akýchkoľvek oblastiach krajiny.

Pristátie

Tvorcovia odrôd sa odporúčajú zasadiť Jupiter v otvorenej pôde na pružine, keď je konštantná teplota nastavená najmenej + 12-15 s. Miesto pristátia by malo byť chránené pred vetrom a nie je v nížinách, pretože vysoká vlhkosť vedie k chorobám. Odporúča sa vybrať si slnečné miesto, pretože akumulácia cukru závisí od množstva svetla. Vzhľadom na zvláštnosti koreňového systému Jupitera môže byť vzdialenosť medzi dvoma susednými krídlami oveľa nižšia ako ostatné odrody – 1,5-2 m, a medzi radmi – 2-3 metra.

Je dôležité, aby sa ponáhľali a riadne pripravili pôdu – Jupiter nie je terris, ale nedostatok živín nepriaznivý vplyv na stav hrozna. Pit musí byť vykopaná za 10-12 dní pred pristátím, byť najmenej 90 cm hlboko, mať drenáž a byť 2/3 plnené vlhkým, popolom a superfosfátmi.

V diere opatrne umiestni korene semenáčikov, ich dôvody sú posypané, vodou a mulched slamou. Výsadba sadenice môže byť na začiatku jesene, ale v tomto prípade sa rastlina nemusí starať.

Jupiterove odrezky sú najlepšia vakcína. Výber odrody záhradníka, ale väčšina z najznámejších výziev, ktorý hrozí, je ideálny. Čestné úseky musia byť pripravené na jeseň a ponorení v parafíne, po všetkých odstránení listov a hornej časti úteku. Na Jupiter, existuje 3-4 vrcholy a odstrániť rezne na chladnom mieste, napríklad v pivnici.

Pred očkovaním (uprostred pružiny) musí byť návrh Jupitera ponechaný v teplej vode zmiešanej s rastovými stimulantmi, počas 20-30 hodín, odrezajte dolný okraj a vložte do štiepenia. Miesto vakcinácie je zviazané handričkou a zmenšuje hlinku.

Pristátie

Aby sa do 3 rokov stal, vinič dáva zber signálu, je potrebné vziať do úvahy súbor faktorov – od typu pôdy na pozemku do neďalekých rastlín.Najlepší čas na pristátie Väčšina odrôd – jeseň a v chladných regiónoch, prípravy na pristátie začínajú v auguste. Survovanie sa prenesú na zem na konci septembra alebo za 1 desaťročie októbra. Na jeseň pristátie sú vhodné len rastliny s smiešnymi viničmi, s vyvinutým koreňovým systémom as 8-10 očami.Tipy pre začiatočníkov pomôžu zistiť optimálne schémy pre umiestnenie sadenice a odrezkov, ako aj v iných jemnosti tohto procesu.

Viac informácií

Typ pôdy

Hrozno pestované na piesku, čiernej zeme a hlinené pôdy. Pre každú z možností zloženia pôdy sa proces prípravy výrazne líši.

Viac informácií

Výsadba vegetatívnych stromčekov

Základné pravidlá sú rovnaké pre podivné a rastlinné sadenice. Zeleninové volanie sadenice získané skleníkom.

Viac informácií

Pristátie Cherenkov

Odrezky – procesy bez vlastného koreňového systému. Sú vždy zakorenené na jeseň. Postup začína po tom, čo bude lístie.

Viac informácií

Rastliny-susedia

Nasledujúce rastliny majú priaznivo ovplyvniť hrozno: Siderats, uhorky, jahody, cibuľa a cesnak, ruže, skoré triedy bielej kapusty a zelených.

Viac informácií

Opeľovanie

Kvety pre Jupiter sú obobe, vďaka tomu, že aj samostatne sedí bush nemá problémy so operiatom.

Orezávanie

Jupiter je známy ako odroda náchylná na preťaženie zberom – 20-30 kg bobule na každom kríku sú určite príliš silné na pobočke. Môžete sa vyhnúť poškodeniu viniča pomocou orezávania. Vykonáva sa niekoľkokrát ročne – na jar a jeseň.

Pružné orezávanie vyžaduje, aby opustil 30-40 očí na každom kríku, prerezávanie dĺžky – 8-9 obličiek. Na jar sa nevyhnutne odstránia poškodené a slabé výhonky.

Na jeseň, všetky výhonky sú orezané 6-7 očami, je potrebné ponechať viac ako 30 výhonkov na kríku. Základné vinice sú zničené.

Zalievanie

V regiónoch, kde sa dažde nepovažujú za zriedkavé, je potrebné napojiť Jupiter trikrát: Keď sa objavia púčiky, tvorba strunov a po zbere. Objem vody – nie viac ako 15 litrov pre každý krík. Vo suchých dňoch hrozno potreboval ďalšie zavlažovanie: každých 4-5 dní od 10 litrov.

2 týždne pred zberom zaťaženia musí byť zastavené.

Systémy zavlažovania

Aby boli bobule veľké a šťavnaté, je potrebné organizovať plné zavlažovanie a kŕmenie. Všetky normy musia byť upravené na poveternostné podmienky a rýchlosť odparovania tekutiny.

Čerstvé dúhovky

S častým systémom zavlažovania sa zvlhčovanie odporúča raz za dva týždne (to znamená dvakrát mesačne počas kvitnutia a vzhľadu bobúľ) toľko, takže pôda je impregnovaná 50 cm hlboko do rastliny, takže rastlina nie je Prepnite na povrchové (dewn) korene. Táto suma môže byť znížená, ak je slama mulčovanie.

Viac informácií

Zriedkavý poľsky

S vzácnym systémom zavlažovania, výber veku a času dozrievania hrozna môžete použiť štandardy uvedené v tabuľke v inom článku.

Viac informácií

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Rastlina môže odolávať teplotám až do -30 stupňov a nepotrebuje prídavný prístrešok. V oblastiach, kde priemerná teplota v zime dostane na -35 a nižšie, kríky musia byť pokryté jedľami vetvami alebo filmom, a po pádu snehu.

Choroby a škodcov

Jupiter je odolný voči plesňovým ochoreniam, takže zvýšená vlhkosť nie je tak hrozná. Avšak aj táto odroda je niekedy chorá z plesne a sivého hniloba, preto je prevencia dôležitá – spracovanie kvapaliny Bordeaux alebo fungicídov 1-2 krát za sezónu. Pred zimovaním stojí za to, aby sa nalievať kríky so železnými vitriérmi.

Možná je aj porážka rastliny, kliešťov a letákov. Je dôležité identifikovať prvé príznaky v čase a odstrániť poškodené časti Jupitera, je potrebné frilovať pôdu okolo kríka a bojovať proti burinám. Pri infekcii sa kríky spracujú insekticídmi.

Vtáky a osy – škodcov, ktoré môžu zanechať záhradníkov bez zberu. Návnada s jedom a krytmi na zväzkoch pomôže zachrániť bobule.

Prehľad všetkých chorôb a škodcov

Ak sú hrozno vystavené akémukoľvek chorobu alebo hmyzu, vždy sa odráža vo svojom vzhľade. Môže trpieť ako samostatné časti rastliny a celú kultúru ako celok.Hrozné obličky sú zvyčajne väčšina z nich trpia parazitmi.Poškodenie bobule sa objavujú hlavne v prítomnosti plesňových ochorení. Listy sú vždy ovplyvnené vo väčšej miere, mnohé choroby sú okamžite rozpoznané.

Viac informácií

> „>

Mildu >>

Najdôležitejšou znakom ochorenia je prítomnosť bielej naklápanej vlny v spodnej časti plechu.

Viac informácií

> „>

Oidium >>

Symptómy ochorenia sa prejavujú z hornej časti plechu – žlté škvrny s popolným šedeným kvetom, a to aj s bežeckým odtieňom.

Viac informácií

> „>

Gray GNIL >>

Hlavné príznaky šedej hniloby: vzhľad na lístie a bobule hnedých škvŕn a sivého plaku, výskyt hnedých rozvodov a sivého postreku na viniči.

Viac informácií

> „>

Antraznóza >>

Na listoch sú hnedé škvrny s tmavým farebným puzdrom. Časom, vzhľadom k tomu, že tkaniny z rastlín zomrie, otvory sa objavujú na listoch.

Viac informácií

Uskladnenie

Tesné kože chráni bobule pred poškodením počas prepravy a dlhodobého skladovania na chladnom mieste.

Je potrebné, aby každé 10 dní skontrolovali úrodnosť na prítomnosť zhnitých bobúľ a včas ich vyčistiť.

Recenzie Recenzie

Skúsené a začiatočníci záhradníci v jednom hlasi odporúčajú triediť Jupiter – nevyžaduje osobitnú starostlivosť, dáva obrovskú úrodnosť v krátkom čase, samotné bobule sú veľké, sladké a bez semien, hrozno odoláva nízke teploty a poteší možnosť dlhodobého hľadiska Skladovanie a spracovanie šťavy a vína.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: