GRAPES KRASNOSTOP ZOLOTOVSKY

 • Autori: Vnieviv IM. Ja.A. Potapenko, pobočka FGBNU „Franz“
 • Účel: Technické
 • Bery: Čierna a modrá, často s fialovým odtieňom, s hojným voskom
 • Čas dozrievania (filter): priemer
 • Čas dozrievania, dni: 136
 • Odolnosť proti mrazu, ° C: -22
 • Názvy synonymá: Krasnostop, čierne víno
 • Hmotnosť BUCHY, G: 175-220
 • Výnos: 60-80 c / ha
 • Typ kvetu: OBOY

Pozrite si všetky charakteristiky

Stredné hrozno Grapes Krasnostop Zolotovsky má technický účel, zaujímavú a variabilnú históriu ruského pôvodu. Navrhnuté na výrobu suchých a polosladných vín ako jediná zložka alebo odpaľovanie s inými odrodami.

História odstránenia

Napriek oficiálne uznanému autorskému orgánu chovateľov VERVIEV. Ja. A. Potapenko, pobočka FGBNU „Franz“, existuje niekoľko zaujímavých teórií pôvodu Grape odrody Krasnostop Zolotovsky.

 1. Jedna z verzií sa vzťahuje na Don WinAmaking a European Cabernet Sauvignon. Predpokladá sa, že prvé sadenice sa objavili v tejto oblasti v roku 1812 a priniesli kosáčky.

 2. Druhá verzia pôvodu hrozna je spojená s Kaukazom. Ruská vinikatúra A. A. Potapenko je presvedčený, že Krasnostop má dagestan pôvod a bol doručený od v VIII storočí.

 3. Podľa tretej teórie, Krasnostop je považovaný za autochtonickú odrodu. Takýto názor sa objavil po štúdiu švajčiarskeho ampelografu Jose Wuiimo Tri Don Odrody: Krasnostop Zolotovsky, Sibirkovsky, Tsimlyansky Black. Po porovnaní svojej DNA s profilovou základňou viac ako 2000 svetových stupňov, nemali žiadnu náhodu. V dôsledku toho vedecký vedec dospel k záveru, že odrody DON by sa mohli bezpečne pripísať domorovi, vrátane Krasnostop Zolotovského.

V každom prípade zostáva vynikajúcim základom pre získanie voňavého vína.

Distribúcia geografie

Rozmanitosť je zónovaná pre Krasnodar Territory, Rostovský kraj, dokonale ovocie na Kryme, Dagestan av okolitých republikách.

Popis

Mid-stupeň kríky s plne predvídavými lítkami viniča päť-, tri pieskových listov. Povrch lesklého, ale pokrčená plechová doska je pokrytá plytkou mriežkou, má po prúde odozra. Puffs, ako centrálne žily – vína-červená. Okraje listu sú pokryté malými pílmi.

Čas dozrievania

Požadované množstvo aktívnych teplôt pre Kolotnostop Zolotovsky – 2820, priemerný počet dní pred nadobudnutím technickej zrelosti – 136. Doma, v dolnej časti, odroda zamieta obličky na konci apríla, bobule dozrievajú v prvej dekáde augusta. Charakteristickým znakom je nerovnomerná ofenzívna technická a fyziologická RHEELING – Čím dlhšie zostáva bobuľ na viniči, tým nižšia je úroveň kyslosti, takže je prípustné utiahnutie zberu zberu.

Bozk

Stredne husté, niekedy voľné, slabo kužeľové alebo valcové kefy majú hmotnosť 175-220 g. Hmotnosť a veľkosť závisia od miesta rastu a vlhkosti pôdy. Suchá pôda prispieva k tvorbe voľných, malých kefiek 50-60 g. Na mokrej pôde dosahuje hmotnosť svoje maximálne ukazovatele.

Bobule

Čierna a modrá, s fialovým odtieňom zaoblené bobule sú pokryté hustým penisom. Mierne sliznicu, šťavnaté, rozbité buničiny skryté cez tenké, ľahko oddelené kožou. Priemerná veľkosť bobúľ dosahuje 13 mm. Cukráreň – 250, kyslosť – 10-10,5 g / DM³, ale plody sú náchylné na zníženie hladiny kyseliny až po dobu dosiahnutia fyziologickej zrelosti.

Chuť

Odroda má harmonické, s ľahkými plodmi, chuť.

Výnos

Krasnostop Zolotovsky sa považuje za strednodobý výnos. V priemere sa od 1 hektára zhromažďuje 60-80 centov.

Výber výsadbového materiálu

Záhradníci s skúsenosťami odporúčajú nováčikov, aby si odrezávali odrezky a sadenice pre tých, ktorí ich robili z ich viniča a je zapojený do výroby takýchto materiálov profesionálne.

GRAPES KRASNOSTOP ZOLOTOVSKY

Cherenci

Môžete vyhodnotiť kvalitu, ktorá znižuje malé množstvo kôry. Pri pestovaní kríka z rezania a dodržiavania pravidiel agrotechnológií je miera prežitia približne 90%, vysoko kvalitné zariadenia sú prakticky zaručené. Existuje schopnosť kontrolovať rozvoj hrozna vo všetkých etapách.

Viac informácií

GRAPES KRASNOSTOP ZOLOTOVSKY

Schody

V súlade s pravidlami Agrotechnológie je miera prežitia približne 100%. Skriny by mali byť zdravé. Venujte pozornosť neprítomnosti poistky, rastu a iných príznakov chorôb.

Viac informácií

Vlastnosti pestovania

Kultivácia Agrotechnológia je štandardná, jeho dodržiavanie a správna voľba priestoru vám umožní prijímať stabilné výnosy.

Pristátie

Pristátie na jar a jeseň, ale odborníci uprednostňujú jesenné obdobie. Pred výsadbou sadeníc, musíte si vybrať ten správny, najpriaznivejšie miesto. Jedná sa o južné a východné svahy, bez toho, aby sa zatvorili uzemnenie podzemných vôd. Krasnostop miluje komplexné osvetlenie s opaľovacími lúčmi, chránený pred návrhmi a severným vetrom.

Na pristátie Pripravte si jamy štandardnej veľkosti: 80x80x80 cm. Drenážna vrstva z rozbitých tehál, plytké kamienky a t. D. Pôda je obohatená superfosfátom, hnojom, kompostom. Ak sú sadenice vysadené na úrodných čiernych pôdach, potom v ďalšej výžive, mladé rastliny nepotrebujú prvé roky života. Toto pravidlo sa nevzťahuje na vyčerpané oblasti. Vzdialenosť medzi krídlami a radmi – 1,5-2 metra, pred pristátím sa korene spracúva s hlinenou nullovou skrutkou.

GRAPES KRASNOSTOP ZOLOTOVSKY

Pristátie

Aby sa do 3 rokov stal, vinič dáva zber signálu, je potrebné vziať do úvahy súbor faktorov – od typu pôdy na pozemku do neďalekých rastlín.Najlepší čas na pristátie Väčšina odrôd – jeseň a v chladných regiónoch, prípravy na pristátie začínajú v auguste. Survovanie sa prenesú na zem na konci septembra alebo za 1 desaťročie októbra. Na jeseň pristátie sú vhodné len rastliny s smiešnymi viničmi, s vyvinutým koreňovým systémom as 8-10 očami.Tipy pre začiatočníkov pomôžu zistiť optimálne schémy pre umiestnenie sadenice a odrezkov, ako aj v iných jemnosti tohto procesu.

Viac informácií

GRAPES KRASNOSTOP ZOLOTOVSKY

Typ pôdy

Hrozno pestované na piesku, čiernej zeme a hlinené pôdy. Pre každú z možností zloženia pôdy sa proces prípravy výrazne líši.

Viac informácií

GRAPES KRASNOSTOP ZOLOTOVSKY

Výsadba vegetatívnych stromčekov

Základné pravidlá sú rovnaké pre podivné a rastlinné sadenice. Zeleninové volanie sadenice získané skleníkom.

Viac informácií

GRAPES KRASNOSTOP ZOLOTOVSKY

Pristátie Cherenkov

Odrezky – procesy bez vlastného koreňového systému. Sú vždy zakorenené na jeseň. Postup začína po tom, čo bude lístie.

Viac informácií

GRAPES KRASNOSTOP ZOLOTOVSKY

Rastliny-susedia

Nasledujúce rastliny majú priaznivo ovplyvniť hrozno: Siderats, uhorky, jahody, cibuľa a cesnak, ruže, skoré triedy bielej kapusty a zelených.

Viac informácií

Opeľovanie

Vine je charakterizovaný ráfikom kvetom a nevyžaduje ďalšie opelenie.

Orezávanie

Hrozno potrebujú jarné sanitárne orezávanie. Vykonáva sa na vytvorenie silných kríkov a zvýšenie výnosov. Prerezávanie v prvom roku života prispieva k rozšíreniu výhonkov a vegetatívnej hmoty. Na jeseň stráviť krátke orezávanie na 2-4 očiach.

Zalievanie

Pre hrozno tejto odrody je potrebné mierne zalievanie na začiatku rastu a vývoja, bohatý – v suchých obdobiach.

Systémy zavlažovania

Aby boli bobule veľké a šťavnaté, je potrebné organizovať plné zavlažovanie a kŕmenie. Všetky normy musia byť upravené na poveternostné podmienky a rýchlosť odparovania tekutiny.

GRAPES KRASNOSTOP ZOLOTOVSKY

Čerstvé dúhovky

S častým systémom zavlažovania sa zvlhčovanie odporúča raz za dva týždne (to znamená dvakrát mesačne počas kvitnutia a vzhľadu bobúľ) toľko, takže pôda je impregnovaná 50 cm hlboko do rastliny, takže rastlina nie je Prepnite na povrchové (dewn) korene. Táto suma môže byť znížená, ak je slama mulčovanie.

Viac informácií

GRAPES KRASNOSTOP ZOLOTOVSKY

Zriedkavý poľsky

S vzácnym systémom zavlažovania, výber veku a času dozrievania hrozna môžete použiť štandardy uvedené v tabuľke v inom článku.

Viac informácií

Podriadený

Pred začiatkom nasadenia v pôde, dusíku a organické sú zavedené (kuracie vrh 1: 20). Dva týždne pred kvitnutím, puzdra sprej humálne sodík (4 g na 10 litrov vody). Na jeseň je pôda opitá s organickými hnojivami: hnoja, kompost, humus.

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Odolnosť proti mrazu mierna – trieda toleruje zníženie teploty na -20 stupňov, ale potrebuje prístrešok. Úkryt viniča podľa metódy výkopu s hĺbkou najmenej 30 cm. Výhonky odstránené z podpery, viazať a dať na predplatné dosky. Saje zem a plnený filmom alebo agrofrixom.

Choroby a škodcov

Napriek komparatívnej rezistencii rôznych plesňových ochorení a plesní – 2 body, potrebuje preventívne spracovanie fungicídmi. Aby sa zabránilo útoku s hroznovým kliešťom a fyloxom, je nastriekaný insekticídmi.

GRAPES KRASNOSTOP ZOLOTOVSKY

Prehľad všetkých chorôb a škodcov

Ak sú hrozno vystavené akémukoľvek chorobu alebo hmyzu, vždy sa odráža vo svojom vzhľade. Môže trpieť ako samostatné časti rastliny a celú kultúru ako celok.Hrozné obličky sú zvyčajne väčšina z nich trpia parazitmi.Poškodenie bobule sa objavujú hlavne v prítomnosti plesňových ochorení. Listy sú vždy ovplyvnené vo väčšej miere, mnohé choroby sú okamžite rozpoznané.

Viac informácií

GRAPES KRASNOSTOP ZOLOTOVSKY> „>

Mildu >>

Najdôležitejšou znakom ochorenia je prítomnosť bielej naklápanej vlny v spodnej časti plechu.

Viac informácií

GRAPES KRASNOSTOP ZOLOTOVSKY> „>

Oidium >>

Symptómy ochorenia sa prejavujú z hornej časti plechu – žlté škvrny s popolným šedeným kvetom, a to aj s bežeckým odtieňom.

Viac informácií

GRAPES KRASNOSTOP ZOLOTOVSKY> „>

Gray GNIL >>

Hlavné príznaky šedej hniloby: vzhľad na lístie a bobule hnedých škvŕn a sivého plaku, výskyt hnedých rozvodov a sivého postreku na viniči.

Viac informácií

GRAPES KRASNOSTOP ZOLOTOVSKY> „>

Antraznóza >>

Na listoch sú hnedé škvrny s tmavým farebným puzdrom. Časom, vzhľadom k tomu, že tkaniny z rastlín zomrie, otvory sa objavujú na listoch.

Viac informácií

Uskladnenie

Skladovanie hrozna technických odrôd nie je poskytnuté – je okamžite odoslané na recykláciu v vinárstve.

Recenzie Recenzie

Väčšina majiteľov viniča tejto odrody je vďačná osláviť jeho nenársnosť a stabilitu plodovania.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár