GRAPES MALBEK

 • Autori: Francúzsko
 • Účel: Technické
 • Bery: Tmavo modrá, s hrubým voskom
 • Čas dozrievania (filter): priemer
 • Čas dozrievania, dni: 141-156
 • Odolnosť proti mrazu, ° C: -18
 • Názvy synonymá: Mačka, Cahors, Costa Rosa, Noir de Presak, Nauro, Oxrua, Tinturin, Fran Moro, Jacobin Blauer
 • Výnos: 40-160 c / ha
 • Typ kvetu: OBOY
 • Hustota luny: RHYLEY

Pozrite si všetky charakteristiky

Malbek – Jeden z najobľúbenejších odrôd hrozna. Dnes je to milované pestovať moderných záhradníkov na ich dôvodoch, pretože má jedinečné vlastnosti a je široko používaný vo vlnke.

História odstránenia

Veľké odrody vo Francúzsku, pred niekoľkými storočiami, križovatou dvoma typmi – Magdalen Noir de Sharant a Prunelarard.

Distribúcia geografie

Malbek je rozšírený vo Francúzsku, odkiaľ sa objavil. V 20. storočí by to mohlo byť všeobecne stretnutie v Európe. V roku 1956 bola pozorovaná drsná a dlhá zima, po ktorej je stupeň takmer zaniknúť. To je jeden z hlavných dôvodov, prečo nemal malbek tak často možný, aby sa stretol na vinohradoch.

Pokiaľ ide o moderné víťazstvo, hrozno sa úspešne pestuje nielen na vinice na celom svete, ale aj oblastiach krajín. Väčšina všetkých odrody je distribuovaná v Argentíne. Môžete sa stretnúť s poliami vysadenými v Amerike, Čile a Taliansku.

Popis

Opísané hrozno sa týkajú technických odrôd vína. Ďalšie mená, pod ktorým je známy:

 • Mačka;
 • Cahors;
 • OXROUA;
 • Tón.

Stredne veľké kríky, rast rastu je malý. Rastie najlepšie na tienenom území alebo v komplexe s vysokým vinohrom. Ideálnym miestom pre pestovanie – vysočiny, kde deň a noc teplota prudko kolíše.

Útek môže rásť až 12 centimetrov. Pevné lístie, byt. Nižšie je malá zbraň.

Hrozno vyžadujú starostlivú starostlivosť, pretože jedna z jej hlavných nevýhod – kvety sa môžu rozpadať.

Čas dozrievania

Časový priemer. Po 141-156 dňoch si môžete vychutnať chutné a voňavé bobule.

Bozk

Prestávky sú tvorené kužeľovou alebo bivocone. Hustota Rohyla.

Bobule

Bobule majú zaoblený formulár. V skale, sú natreté v tmavomodrej, majú vosk, dobre viditeľný nájazd. Ako zrelé hrozno, tmavší z jeho farby.

Koža nie je veľmi hrubá, priemerná. Dužina je veľmi šťavnatá, roztopí v ústach.

Plody majú hmotnosť 14,7-14,2 gramov. Stredná dĺžka – 1,6 cm. Keď si vyrazí bobule tejto odrody 90% šťavy.

Chuť

Podľa chuti vlastnosti Malbek – štandard pre červené víno z vysokej pevnosti. Je mierne sladký a voňavý.

Výnos

Výťažok opísaného hrozna je 40-160 c / ha. Stojí za to povedať, že takýto ukazovateľ nie je charakteristický každý rok. Hrozno sú známe pre svoju nestabilitu, pretože kvety môžu vážne rozpadať. Ak je počasie priaznivo, potom môžete zbierať maximálny výnos z jedného hektára.

Účel

Toto nie je tabuľka, ale extrémne technická odroda hrozna.

Výber výsadbového materiálu

Záhradníci s skúsenosťami odporúčajú nováčikov, aby si odrezávali odrezky a sadenice pre tých, ktorí ich robili z ich viniča a je zapojený do výroby takýchto materiálov profesionálne.

GRAPES MALBEK

Cherenci

Môžete vyhodnotiť kvalitu, ktorá znižuje malé množstvo kôry. Pri pestovaní kríka z rezania a dodržiavania pravidiel agrotechnológií je miera prežitia približne 90%, vysoko kvalitné zariadenia sú prakticky zaručené. Existuje schopnosť kontrolovať rozvoj hrozna vo všetkých etapách.

Viac informácií

GRAPES MALBEK

Schody

V súlade s pravidlami Agrotechnológie je miera prežitia približne 100%. Skriny by mali byť zdravé. Venujte pozornosť neprítomnosti poistky, rastu a iných príznakov chorôb.

Viac informácií

Vlastnosti pestovania

Na dosiahnutie vysokých výnosov stojí za to starať sa o miesto pristátia. Je to najlepšie na pozemné odrezky na južnej strane kopca. Plodný chernozem je ideálnym primérom pre Malbek. Je potrebné, aby v mieste pristátia bola vysoká úroveň podzemnej vody.

Opísaná odroda hroznice sa nedotýka s mrazom, takže je zasadený od polovice apríla. To všetko závisí od regiónu – neskôr tam prichádza na jar, neskôr sa vykonáva pristátie odrezkov.

Pristátie

Dajte pre neho každé kotlety do jednej diery oddelene. Odvodňa sa vytvára vopred a vybledne. Dokonalý malty. Pred koreňovým krčka maternice bude potrebné posilniť substrátom, a potom je dobré naliať vodu. Pred pristátím v jamke stojí za to pridať vodu s biostimulantom.

GRAPES MALBEK

Pristátie

Aby sa do 3 rokov stal, vinič dáva zber signálu, je potrebné vziať do úvahy súbor faktorov – od typu pôdy na pozemku do neďalekých rastlín.Najlepší čas na pristátie Väčšina odrôd – jeseň a v chladných regiónoch, prípravy na pristátie začínajú v auguste. Survovanie sa prenesú na zem na konci septembra alebo za 1 desaťročie októbra. Na jeseň pristátie sú vhodné len rastliny s smiešnymi viničmi, s vyvinutým koreňovým systémom as 8-10 očami.Tipy pre začiatočníkov pomôžu zistiť optimálne schémy pre umiestnenie sadenice a odrezkov, ako aj v iných jemnosti tohto procesu.

Viac informácií

GRAPES MALBEK

Typ pôdy

Hrozno pestované na piesku, čiernej zeme a hlinené pôdy. Pre každú z možností zloženia pôdy sa proces prípravy výrazne líši.

Viac informácií

GRAPES MALBEK

Výsadba vegetatívnych stromčekov

Základné pravidlá sú rovnaké pre podivné a rastlinné sadenice. Zeleninové volanie sadenice získané skleníkom.

Viac informácií

GRAPES MALBEK

Pristátie Cherenkov

Odrezky – procesy bez vlastného koreňového systému. Sú vždy zakorenené na jeseň. Postup začína po tom, čo bude lístie.

Viac informácií

GRAPES MALBEK

Rastliny-susedia

Nasledujúce rastliny majú priaznivo ovplyvniť hrozno: Siderats, uhorky, jahody, cibuľa a cesnak, ruže, skoré triedy bielej kapusty a zelených.

Viac informácií

Opeľovanie

Postarajte sa o ďalšie opelenie nie je potrebné. Rozmanitosť je dokonale prispôsobená prírodnému prostrediu, v ktorom rastie.

Orezávanie

Zmiešané orezávanie viniča. Vzhľadom k tomu, viniči sa rýchlo zhoduje, znižuje hrozno nie viac ako raz za 3 roky.

Prvé orezávanie sa vykonáva po posledných mrazoch na jar, druhý – keď boli vytvorené prvé rany, tretí – na konci jesene. Na výstrele je najlepšie ponechať 2-4 oči.

Zalievanie

Hrozno kvôli nedostatku požadovaného množstva vlhkosti zníži kvety. Počas obdobia sucha je najlepšie na vode raz niekoľko dní, na jar a jeseň sa pozrieť na stav pôdy. Zavlažovanie sa vykonáva len striekaním. Je veľmi dôležité zorganizovať prirodzený drenážny systém.

Systémy zavlažovania

Aby boli bobule veľké a šťavnaté, je potrebné organizovať plné zavlažovanie a kŕmenie. Všetky normy musia byť upravené na poveternostné podmienky a rýchlosť odparovania tekutiny.

GRAPES MALBEK

Čerstvé dúhovky

S častým systémom zavlažovania sa zvlhčovanie odporúča raz za dva týždne (to znamená dvakrát mesačne počas kvitnutia a vzhľadu bobúľ) toľko, takže pôda je impregnovaná 50 cm hlboko do rastliny, takže rastlina nie je Prepnite na povrchové (dewn) korene. Táto suma môže byť znížená, ak je slama mulčovanie.

Viac informácií

GRAPES MALBEK

Zriedkavý poľsky

S vzácnym systémom zavlažovania, výber veku a času dozrievania hrozna môžete použiť štandardy uvedené v tabuľke v inom článku.

Viac informácií

Podriadený

Malbek potrebuje ďalšiu výživu. Urobte prospešné látky v pôde najmenej 3-krát za sezónu. Je pravidlo, že je to dusík, ktorý je vložený do zeme v čase tvorby zelene a fosforu – keď sa objaví oblasť. Keď hrozno začína byť ovocie, pridajte kŕmenie draslíka.

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Ospravedlňujeme sa odolnosť proti mrazu – až -18 ° C, ale je potrebný úkryt stráca.

Choroby a škodcov

Zatvorte prvok – Hlavný nepriateľ hrozna. Vynásobené veľmi rýchlo. Hlavnými prostriedkami boja proti nim – syntetický insekticíd.

GRAPES MALBEK

Prehľad všetkých chorôb a škodcov

Ak sú hrozno vystavené akémukoľvek chorobu alebo hmyzu, vždy sa odráža vo svojom vzhľade. Môže trpieť ako samostatné časti rastliny a celú kultúru ako celok.Hrozné obličky sú zvyčajne väčšina z nich trpia parazitmi.Poškodenie bobule sa objavujú hlavne v prítomnosti plesňových ochorení. Listy sú vždy ovplyvnené vo väčšej miere, mnohé choroby sú okamžite rozpoznané.

Viac informácií

GRAPES MALBEK> „>

Mildu >>

Najdôležitejšou znakom ochorenia je prítomnosť bielej naklápanej vlny v spodnej časti plechu.

Viac informácií

GRAPES MALBEK> „>

Oidium >>

Symptómy ochorenia sa prejavujú z hornej časti plechu – žlté škvrny s popolným šedeným kvetom, a to aj s bežeckým odtieňom.

Viac informácií

GRAPES MALBEK> „>

Gray GNIL >>

Hlavné príznaky šedej hniloby: vzhľad na lístie a bobule hnedých škvŕn a sivého plaku, výskyt hnedých rozvodov a sivého postreku na viniči.

Viac informácií

GRAPES MALBEK> „>

Antraznóza >>

Na listoch sú hnedé škvrny s tmavým farebným puzdrom. Časom, vzhľadom k tomu, že tkaniny z rastlín zomrie, otvory sa objavujú na listoch.

Viac informácií

Uskladnenie

Plody sa nedá dlhodobo uchovávať. Malbeck nie je možné prepravovať, okamžite sa nechá okamžite dovoliť do výrobného procesu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár