GRAPES MERLO

 • Autori: Francúzsko
 • Účel: Technické
 • Bery: Čierna s hojným voskom
 • Chuť: Harmonické, strúhané
 • S kosťami: Áno
 • Čas dozrievania (filter): neskoro
 • Čas dozrievania, dni: 152-164
 • Odolnosť proti mrazu, ° C: -22
 • Názvy synonymá: ALICANTE, ALICANTE NOIR, BLACK ALICANTE, BINI, BINI ROUGE, BIDAL, BORDENDEZA, VIDAL, VITER, ODIGLES HERCHUM, ODIGLES, PICARD, MEDOCA plán, Syd de Grav Vital
 • Hmotnosť BUCHY, G: 113-150

Pozrite si všetky charakteristiky

Medzi technickými odrodami zostáva Merlot jedným z najobľúbenejších – dôsledne drží druhé miesto z hľadiska sveta. Rozmanitosť sa pestuje v mnohých krajinách s vhodnou klímou, navrhnutá na získanie vína.

História odstránenia

Merlot sa objavil vo Francúzsku, jeho malé rodisko sa považuje za Bordeaux, kde sa nachádza mnoho viníc v jedinečnej klíme na najkrajších svahoch a rovinách. Dokumentárne údaje o jeho vylučovaní sa zachovali, preto sa uskutočnili genetické štúdie. S ich pomoc, zistili – rodičovské odrody boli Cabernet Fran a Magdalen Noir de Sharan. Synonymá v Merlot Set:

 • Alicante;

 • Alicante noir;

 • Čierna alicante;

 • Bini a Bini Rouge;

 • Bidal a Bordendeza;

 • Vidal, Viter a Sud de Grav VIDAL;

 • Odigles Herchum, Odigles, Picard, Medocal Plan.

História jeho rodičov je tiež ťažké – ak s odrodou otca Cabernet Fran všetko bolo jasné, potom je situácia oveľa zaujímavejšia. Objav Magdalen Noura de Sharan, podľa oficiálnych údajov, predstavoval na konci 20. storočia, alebo skôr sa to stalo v roku 1992. Avšak obyvatelia severnej Brittany boli pestované Magdeleine Noire Des Chasasertes dlho predtým, než sa stalo známe vede o vinohradníctve a vinárstve. Zavolali mu Magdalena na počesť svätého, ktorého deň osláv, 22. júla, bol dohodnutý.

Distribúcia geografie

Merlot rastie v krajinách s vhodnou klímom: USA, Španielsko, Francúzsko, Čierna Hora, Chorvátsko, Moldavsko, Ukrajina.

Pokiaľ ide o Rusko, odroda je zónovaná pre väčšinu regiónov, ale najlepšie podmienky pre IT v Krasnodarovom území. V ruskom štátnom registri bol zaradený do roku 2002.

Popis

MERLOT – Vysoký technický stupeň, určený pre vinárstvo. Nosenie kríkov, ročné výhonky natreté vo svetle hnedej gama, dospelý vinič má tmavšiu farbu. Vinič je pokrytý zaoblenými strednými nohami tmavo zelenými pylónmi. Vlastný list má slabú poslubu vo forme náplasti. Frekvencia výhonkov 52,8%, Koeficient na vyvrátenie 1.7.

Čas dozrievania

Merlo Grapes označuje neskoré odrody, 3300 – potrebný SAT. Bude to trvať 152 dní na dosiahnutie technickej zrelosti pre jedálne vína, pre dezerty – 164 dní.

Bozk

Hmotnosť malých strednodobých cylindro kužeľovitých kefiek je 113-150 g, forma môže byť pravá a bočná krídlo (vetva). Bolestivosť je takmer nikdy pozorovaná.

Bobule

Čierny zaoblené ovocie pokryté hrubým pruhovým RAID, s 2-3 kosťami a veľkostí 13-14 o 12-13 mm, vážia od 1 do 1,4 gramov. Šťavnatá buničina s bezfarebnou šťavou pokrytou tenkou, ale veľmi hustou kožou.

Chuť

Merlot má harmonickú a bohatú chuť, v ktorej sa cítia poznámky ríbezle a čerešne, čučoriedky a slivky, karamely a čokolády, bylinky a čierne papriky. V dôsledku mnohých rokov vín v dubových sudoch je paleta obohatená o kávu a hľuzovky. Okrem toho má pôda priamy vplyv na chuť – na piesočnatej je mäkšia, pri výraznejšom vápencovi, s jasnou arómou.

Výnos

Odroda sa vyznačuje vysokým výnosom, ak hovoríme o tradičných klimatických zónach pre Merlot – od 47 do 57 c / ha. Vzhľadom k tomu, záhradníci naučili pestovať tepelno milujúce odrody aj v regiónoch s veľmi miernym podnebím, potom existujú oveľa nižšie výnosy a všetko závisí od podmienok vytvorených.

Výber výsadbového materiálu

Záhradníci s skúsenosťami odporúčajú nováčikov, aby si odrezávali odrezky a sadenice pre tých, ktorí ich robili z ich viniča a je zapojený do výroby takýchto materiálov profesionálne.

Cherenci

Môžete vyhodnotiť kvalitu, ktorá znižuje malé množstvo kôry. Pri pestovaní kríka z rezania a dodržiavania pravidiel agrotechnológií je miera prežitia približne 90%, vysoko kvalitné zariadenia sú prakticky zaručené. Existuje schopnosť kontrolovať rozvoj hrozna vo všetkých etapách.

Viac informácií

Schody

V súlade s pravidlami Agrotechnológie je miera prežitia približne 100%. Skriny by mali byť zdravé. Venujte pozornosť neprítomnosti poistky, rastu a iných príznakov chorôb.

Viac informácií

Vlastnosti pestovania

Pestovať odrody a získať zber s ním aj začínajúci vinársky vinár, pretože stupeň je nenáročný a nie obzvlášť náročný.

Pristátie

V teplých poliach sa sadenice vysadili na jar a jeseň. V chladnejšej klíme by ste nemali riskovať – ​​jesenné pristátie môže viesť k smrti závodu. Odroda uprednostňuje hlinku s prímesou riečneho piesku, poskytujúce priepustnosť vzduchu, niekedy na ten istý účel sa pridáva do najmenšieho rozdrveného kameňa. Skúsené hrozno za deň pred pristátím do nádoby v kontajneri s teplou vodou.

 1. 10-14 dní pred vypočutím Pripravte si jamy 80x80x80 cm. Nastavte odkazy.

 2. Drenážna vrstva sa naleje do dna, potom pár vedier o zmesi humusu a úrodnej pôdy.

 3. Kostik inštalácia v strede jamiek. Korene jemne narovnajú, zatiaľ čo krk koreňov musí byť na úrovni okraja.

 4. Pôda sa nalial, vyleje sa, valcový kruh je namontovaný rašelina, drevené piliny, mach, tráva.

Vzdialenosť medzi krídlami 1,5 metrami medzi radmi 2 m.

Pristátie

Aby sa do 3 rokov stal, vinič dáva zber signálu, je potrebné vziať do úvahy súbor faktorov – od typu pôdy na pozemku do neďalekých rastlín.Najlepší čas na pristátie Väčšina odrôd – jeseň a v chladných regiónoch, prípravy na pristátie začínajú v auguste. Survovanie sa prenesú na zem na konci septembra alebo za 1 desaťročie októbra. Na jeseň pristátie sú vhodné len rastliny s smiešnymi viničmi, s vyvinutým koreňovým systémom as 8-10 očami.Tipy pre začiatočníkov pomôžu zistiť optimálne schémy pre umiestnenie sadenice a odrezkov, ako aj v iných jemnosti tohto procesu.

Viac informácií

Typ pôdy

Hrozno pestované na piesku, čiernej zeme a hlinené pôdy. Pre každú z možností zloženia pôdy sa proces prípravy výrazne líši.

Viac informácií

Výsadba vegetatívnych stromčekov

Základné pravidlá sú rovnaké pre podivné a rastlinné sadenice. Zeleninové volanie sadenice získané skleníkom.

Viac informácií

Pristátie Cherenkov

Odrezky – procesy bez vlastného koreňového systému. Sú vždy zakorenené na jeseň. Postup začína po tom, čo bude lístie.

Viac informácií

Rastliny-susedia

Nasledujúce rastliny majú priaznivo ovplyvniť hrozno: Siderats, uhorky, jahody, cibuľa a cesnak, ruže, skoré triedy bielej kapusty a zelených.

Viac informácií

Opeľovanie

Merlot ozeeple kvety preto v dodatočných operačným opatreniam nie je potrebné.

Orezávanie

Záhradníci sa používajú 2 Typy orezávania: Tvorba a sanitárne. Prvé strávené na jeseň – odstráňte staré výhonky, čím stimulujú rast a plodenie nových. Jar sa vykonáva hygienickým orezaním, elimináciou kríkov z poškodených a chorých vetiev. Pre Merlot Výhodne, priemerná alebo krátka tvorba kríka, počet cristes na Shoot – 1.2.

Zalievanie

Stupeň toleruje stuhol dobre a jeho rozšírené a rastúce takmer všetky klimatické zóny neumožňujú ponúknuť presnú schému zavlažovania. To všetko závisí od terénu. V priemere je to až 6 vedierníka pre každý bush 3-4 krát počas vegetatívnej sezóny.

Systémy zavlažovania

Aby boli bobule veľké a šťavnaté, je potrebné organizovať plné zavlažovanie a kŕmenie. Všetky normy musia byť upravené na poveternostné podmienky a rýchlosť odparovania tekutiny.

Čerstvé dúhovky

S častým systémom zavlažovania sa zvlhčovanie odporúča raz za dva týždne (to znamená dvakrát mesačne počas kvitnutia a vzhľadu bobúľ) toľko, takže pôda je impregnovaná 50 cm hlboko do rastliny, takže rastlina nie je Prepnite na povrchové (dewn) korene. Táto suma môže byť znížená, ak je slama mulčovanie.

Viac informácií

Zriedkavý poľsky

S vzácnym systémom zavlažovania, výber veku a času dozrievania hrozna môžete použiť štandardy uvedené v tabuľke v inom článku.

Viac informácií

Podriadený

Pri výsadbe pôdy by mala byť plne obohatená všetkými potrebnými nutričnými prvkami, takže v prvých 3 rokoch Bush nepotrebuje kŕmenie. Potom sa vykonávajú trikrát v sezóne:

 • 14 dní pred začiatkom kvitnutia, močoviny, dusičnanu amónneho, hnojiva obsahujúce dusík;

 • Keď bobule Merlot Green a pevné, pružinové podávače opakujú objem dusíkatých hnojív;

 • Posledná operácia sa vykonáva na jeseň, po zbere – drevo popol a sulfát amónny prispieva k pôde.

Striekacie hrozno sa krmivo trikrát – jar týždenne pred kvitnutím a po. Tretí postrek strávi mesiac pred zberom.

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Merlot má dobrú odolnosť proti mrazu, je schopný odolať mínus teploty do 22 ° C. V horúcom podnebí, zima triedy v otvorenom stave – je celkom jednoduché zvýšiť korene. V chladných oblastiach potrebujú ochranu. Výhonky sa odstránia z podpory, ohýbajú sa na zem, pokryté miláčikom, maticami, slamou. Na vrchole filmu alebo Burlap a posypeme Zem. Zároveň je potrebné zapamätať si – prehriatie pre Merlot je tiež nebezpečný ako zmrazenie. Tam, kde je zima mäkká a teplá, použite metódu polovice. Výhonky sú položené na paletách alebo HUSKNIK, TOP s poľnohospodárstvom, korene sú inšpirované extraktom.

Choroby a škodcov

Odroda odoláva pleseňou a ovocím hnilom, ale takmer bez bezbrancov pred Oidium. Na prevenciu sú potrebné fungicídy alebo medené vitriory.

Prehľad všetkých chorôb a škodcov

Ak sú hrozno vystavené akémukoľvek chorobu alebo hmyzu, vždy sa odráža vo svojom vzhľade. Môže trpieť ako samostatné časti rastliny a celú kultúru ako celok.Hrozné obličky sú zvyčajne väčšina z nich trpia parazitmi.Poškodenie bobule sa objavujú hlavne v prítomnosti plesňových ochorení. Listy sú vždy ovplyvnené vo väčšej miere, mnohé choroby sú okamžite rozpoznané.

Viac informácií

> „>

Mildu >>

Najdôležitejšou znakom ochorenia je prítomnosť bielej naklápanej vlny v spodnej časti plechu.

Viac informácií

> „>

Oidium >>

Symptómy ochorenia sa prejavujú z hornej časti plechu – žlté škvrny s popolným šedeným kvetom, a to aj s bežeckým odtieňom.

Viac informácií

> „>

Gray GNIL >>

Hlavné príznaky šedej hniloby: vzhľad na lístie a bobule hnedých škvŕn a sivého plaku, výskyt hnedých rozvodov a sivého postreku na viniči.

Viac informácií

> „>

Antraznóza >>

Na listoch sú hnedé škvrny s tmavým farebným puzdrom. Časom, vzhľadom k tomu, že tkaniny z rastlín zomrie, otvory sa objavujú na listoch.

Viac informácií

Uskladnenie

Vďaka vlastnostiam obsiahnutým v odrode – nízky podiel na taniach, priemerná hustota – Merlot nie je možné dlhodobo skladovať. V špeciálnych priestoroch alebo chladničkách, odoláva najviac 3-4 týždne.

Recenzie Recenzie

Všetci záhradníci sú spokojní s kvalitou a počtom vín z Merlot. Ako som napísal jedného zo záhradkárov, z 2-3RD vedier bobule, dostáva až 15 litrov vynikajúceho vína s vynikajúcou kyticou. Grapedays poteší stabilitu viniča proti úrode. S niektorými ľútosťou zaznamenaním slabú odolnosť voči Oidium, ale každý chápe – neexistujú žiadne kultúrne odrody, absolútne nepotrebuje ľudskú pomoc.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár