GRAPES MOLDAVIAN

  • Autori: Moldavsko
  • Účel: Tabuľka
  • Bery: Tmavo modrá, pokrytá hojným voskom
  • Chuť: harmonický
  • Čas dozrievania (filter): neskoro
  • Čas dozrievania, dni: 140
  • Odolnosť proti mrazu, ° C: -Fiffen
  • Názvy synonymá: Agrio Mavo, Agrio Mavr, Gara Kokur, Gara Kokur, Coyna Nagre, Coarna Neagra, Persia, Persia, Sultanka, Sultanca, SultanKa, Tyrno Greyko, Tirno Greiko, Tyrno Greiko
  • Hmotnosť BUCHY, G: 400-1000
  • Výnos: 80-120 c / ha

Pozrite si všetky charakteristiky

Moliavske hrozno má veľký dopyt medzi modernými záhradkami a mnohými dôvodmi. Je to chutné, dlho je možné skladovať, má mnoho prospešných vlastností pre telo.

História odstránenia

Dal odrody v Moldavsku. A odtiaľ sa šíri po celom svete.

Popis

Funkčné dámske kvety sú vytvorené na kríkoch tejto odrody. Silnorosal Bush. Na jednej rastline je percento neplodných výhonkov medzi 63 až 68%. Koeficient plodovania je 0.8-1.

Čas dozrievania

140 dní – trvanie dozrievania plodov tohto kríka.

Bozk

Zariadenie tvorí veľké klastre, ktorých tvar môže byť opísaný ako kužeľ. Hustota vo veľkej miere závisí od toho, ako bolo vysoko kvalitné opelenie. Hmotnosť jedného klastra môže dosiahnuť 1 kilogram, ale nie menej ako 400 gramov.

Bobule

Moldavčine sa vzťahuje na odrody stolov. Plody sú dokonale prepravované a vlastníci frekvencie od 72 do 82%.

Farba bobúľ je tmavo modrá, vrch je jasne viditeľný vosk. Koža je odolná a hrubá, vo vnútri chrumkavého mäsa. Plody môžu dosiahnuť hmotnosť 10 gramov každý hrozna.

Chuť

Chuť sa odhaduje ako harmonické.

Výnos

Úroveň výnosov sa pohybuje od 80 do 120 centov na hektár.

Výber výsadbového materiálu

Záhradníci s skúsenosťami odporúčajú nováčikov, aby si odrezávali odrezky a sadenice pre tých, ktorí ich robili z ich viniča a je zapojený do výroby takýchto materiálov profesionálne.

Cherenci

Môžete vyhodnotiť kvalitu, ktorá znižuje malé množstvo kôry. Pri pestovaní kríka z rezania a dodržiavania pravidiel agrotechnológií je miera prežitia približne 90%, vysoko kvalitné zariadenia sú prakticky zaručené. Existuje schopnosť kontrolovať rozvoj hrozna vo všetkých etapách.

Prečítajte si viac  Paradajková pruhovaná čokoláda

Viac informácií

Schody

V súlade s pravidlami Agrotechnológie je miera prežitia približne 100%. Skriny by mali byť zdravé. Venujte pozornosť neprítomnosti poistky, rastu a iných príznakov chorôb.

Viac informácií

Vlastnosti pestovania

Pre akékoľvek hrozno, miesto je dôležité, kde je vysadené, a táto odroda nie je výnimkou. Záhradníctvo je lepšie vybrať si slnečný pozemok, ktorý sa nachádza na malom kopci, takže plody môžu získať požadované množstvo tepla. Miesto pristátia by nemalo byť bludní s severným vetrom.

Pokiaľ ide o vlhkosť, Moldavien miluje dobre odvodnenú pôdu, o čom sa musí záhradník postarať.

Pristátie

Výsadba sadenice je vyrobené v malých jamčkách, 40×40 cm. Po prvej vrstve pôdy padá, je potrebné mierne stratiť ruky, aby sa eliminoval vzhľad vzduchových vreciek. V tomto štádiu sa semeno mierne vody. Keď je pristávacia jamka úplne zakrytá, opakovaná zavlažovanie a pokrývajú pôdu okolo mulčovania. Ako to môžete použiť ihličnaté kôry.

Pristátie

Aby sa do 3 rokov stal, vinič dáva zber signálu, je potrebné vziať do úvahy súbor faktorov – od typu pôdy na pozemku do neďalekých rastlín.Najlepší čas na pristátie Väčšina odrôd – jeseň a v chladných regiónoch, prípravy na pristátie začínajú v auguste. Survovanie sa prenesú na zem na konci septembra alebo za 1 desaťročie októbra. Na jeseň pristátie sú vhodné len rastliny s smiešnymi viničmi, s vyvinutým koreňovým systémom as 8-10 očami.Tipy pre začiatočníkov pomôžu zistiť optimálne schémy pre umiestnenie sadenice a odrezkov, ako aj v iných jemnosti tohto procesu.

Viac informácií

Typ pôdy

Hrozno pestované na piesku, čiernej zeme a hlinené pôdy. Pre každú z možností zloženia pôdy sa proces prípravy výrazne líši.

Viac informácií

Výsadba vegetatívnych stromčekov

Základné pravidlá sú rovnaké pre podivné a rastlinné sadenice. Zeleninové volanie sadenice získané skleníkom.

Viac informácií

Pristátie Cherenkov

Odrezky – procesy bez vlastného koreňového systému. Sú vždy zakorenené na jeseň. Postup začína po tom, čo bude lístie.

Viac informácií

Rastliny-susedia

Nasledujúce rastliny majú priaznivo ovplyvniť hrozno: Siderats, uhorky, jahody, cibuľa a cesnak, ruže, skoré triedy bielej kapusty a zelených.

Prečítajte si viac  Hruška ruská krása (krása chernenko)

Viac informácií

Opeľovanie

Vyžaduje sa opelenie, pretože na kríku sú vytvorené výlučne ženské kvety.

Orezávanie

Prerezávanie je potrebné Moldavský priemer, s potrebou normalizácie.

Zalievanie

S nedostatkom vlhkosti v pôde bobule tejto odrody je menšia, vinič rastie horšie a v dôsledku toho sa výnos znižuje. Preto, ak je pôda suchá, a dlhú dobu nie je dážď, hrozno by mali byť vodu. Nepoužívajte studenú vodu, k nemu sú citlivé. Priemerná rýchlosť 3-4 vodných vedier na jednom kríku. Pôda po zakrývaní voľnej a mulčovanie, aby ste udržali vlhkosť. Zavlažovanie sa zastaví 2-3 týždne pred zberom.

Systémy zavlažovania

Aby boli bobule veľké a šťavnaté, je potrebné organizovať plné zavlažovanie a kŕmenie. Všetky normy musia byť upravené na poveternostné podmienky a rýchlosť odparovania tekutiny.

Čerstvé dúhovky

S častým systémom zavlažovania sa zvlhčovanie odporúča raz za dva týždne (to znamená dvakrát mesačne počas kvitnutia a vzhľadu bobúľ) toľko, takže pôda je impregnovaná 50 cm hlboko do rastliny, takže rastlina nie je Prepnite na povrchové (dewn) korene. Táto suma môže byť znížená, ak je slama mulčovanie.

Viac informácií

Zriedkavý poľsky

S vzácnym systémom zavlažovania, výber veku a času dozrievania hrozna môžete použiť štandardy uvedené v tabuľke v inom článku.

Viac informácií

Podriadený

Súčasne s napájaním moldavského hrozna. Preferované komplexné minerálne hnojivá so stopovými prvkami, organické kŕmenie: infúzia klobúka, vták vrh a popol.

Vo všeobecnosti sa sezóna vykonáva 4 podávače root. Prvýkrát – začiatkom jar, druhý – v období aktívneho rastu výhonkov a listov (pred kvitnutím) a tretí – fosforečné-potaš hnojivá na začiatku bobule liatie. Štvrtý obliekanie sa vykonáva po zbere, je potrebné urýchliť dozrievanie a nosenie výhonkov.

Hnojivá sú najlepšie vyrobené v riešeniach, kŕmenie priamo na korene cez studne alebo brázdy.

Extra rohový podávač sa vykonáva podľa svedectva, ak sú rastliny presné, farba listov sa mení. 2-3 dni po extrakxorálnom kŕmení hrozna spreja s čistou vodou na rozpustenie hnojivu zostávajúce na listoch.

Mimoriadne kŕmne mikroverilizátory môžu urýchliť dozrievanie Moldavian Hrozno asi týždeň. Na to, 10 g kyseliny boritej, 5 g síranu zinku, 1 g manganistanu draselného, ​​8 g amónneho molybdata. Každá látka sa rozpustí oddelene a potom postupne sa zriedi v 10 litroch vody.

Prečítajte si viac  BlackBerry Loche teste

Keď je závod už dosť zvýšená zelená hmotnosť, začína obdobie intenzívneho rastu bobúľ. Doplnky draselného-fosfát s pridaním 10 g kyseliny boritej, 5 g síranu mangánu, 1 g yodid draslíka sa používajú na stimuláciu telies bobúľ. Prítomnosť v roztoku antiseptiká (kyselina boritá, jodid draselný) čiastočne chráni ovocie z hniloby.

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Mrazu odolnosť iba -15 stupňov, takže pri pristátí v regiónoch s miernym podnebím bez prístrešia nemôže robiť.

Choroby a škodcov

Odolnosť proti chorobám nízko do Moldavian. Na päťbodovej stupnici, imunita v pliesku, oidium a sivú hnilobu je len 2.

Na začiatku dozrievania, hrozna striekajúcej striekajúcej sódy (100 g / 10 litrov vody). Takéto ošetrenie zabraňuje vývoju sivej formy a zvyšuje obsah cukru v ovocí.

Ihneď po kvitnutí je potrebné liečiť 1% burgundovou kvapalinou alebo inými liekmi obsahujúcimi meď, aby sa zabránilo šíreniu infekcie.

Hlavným preventívnym opatrením proti mnohým chorobám je liečba fytoosporínu každé dva týždne. Začnite hneď po odhlásení listov. Bobule môžu byť konzumované cez deň po postreku.

Prehľad všetkých chorôb a škodcov

Ak sú hrozno vystavené akémukoľvek chorobu alebo hmyzu, vždy sa odráža vo svojom vzhľade. Môže trpieť ako samostatné časti rastliny a celú kultúru ako celok.Hrozné obličky sú zvyčajne väčšina z nich trpia parazitmi.Poškodenie bobule sa objavujú hlavne v prítomnosti plesňových ochorení. Listy sú vždy ovplyvnené vo väčšej miere, mnohé choroby sú okamžite rozpoznané.

Viac informácií

> „>

Mildu >>

Najdôležitejšou znakom ochorenia je prítomnosť bielej naklápanej vlny v spodnej časti plechu.

Viac informácií

> „>

Oidium >>

Symptómy ochorenia sa prejavujú z hornej časti plechu – žlté škvrny s popolným šedeným kvetom, a to aj s bežeckým odtieňom.

Viac informácií

> „>

Gray GNIL >>

Hlavné príznaky šedej hniloby: vzhľad na lístie a bobule hnedých škvŕn a sivého plaku, výskyt hnedých rozvodov a sivého postreku na viniči.

Viac informácií

> „>

Antraznóza >>

Na listoch sú hnedé škvrny s tmavým farebným puzdrom. Časom, vzhľadom k tomu, že tkaniny z rastlín zomrie, otvory sa objavujú na listoch.

Viac informácií

Uskladnenie

Hrozno nie sú zlé, ak je na to poskytovať potrebné podmienky.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: