GRAPES ROMOSUS

  • Autori: Zagorulko Vitaly Vladimirovich
  • Účel: Tabuľka
  • Bery: Ružová červená
  • Chuť: harmonický, muškátový oriešok
  • Čas dozrievania (filter): Veľmi skoro
  • Odolnosť proti mrazu, ° C: -24
  • Hmotnosť BUCHY, G: 400-1200
  • Typ kvetu: OBOY
  • Smútok: Áno
  • Easívske škody: Udržateľný

Pozrite si všetky charakteristiky

Znalcov sladkých odrôd hrozna ako Roshmus. Niektorí považujú svoje bobule sú zbytočne zobrazené, ale skutočné sladké zuby a znalci hrozno tvrdia, že jej chuť je takmer ideálny pre jedálenské odrody. Okrem toho je Roshmus odolný voči chorobám, nevyžaduje komplexnú starostlivosť, toľko záhradníkov s radosťou pridelilo miesto pre kríky tohto hrozna na ich pozemku.

História odstránenia

Hrozno hrozno roshmus viedol na Ukrajine. Jeho autor, amatérsky chovateľ s dlhoročnými skúsenosťami v chovu Vitaly Vitaly Vladimirovich, dostal ho viacerými opakovanými priečkami hybridov získaných zo zelených a ružových odrôd hrozna – Arkady a Sophia.

Popis

Tvar hybridného tvaru tabuľky. Syloprierske kríky. Zelené listy, dobre pevné, prevažne nafúknuté. Na výhonkoch sú zvyčajne tvorené 3 kvetenstva.

Ovocie majú atraktívnu komoditu, nezvyčajnú chuť a vôňu. Pri preprave hrozna sa Roshmusové odrody prakticky nepodliehajú zmeny smerom von a nezhoršuje sa. Môžu byť prepravované na dlhé vzdialenosti.

Čas dozrievania

Hrozno veľmi skorého obdobia dozrievania. V podmienkach Zaporizhia, dozrieva už v poslednom desaťročí júla. Lehota trvá len 90-100 dní.

Bozk

Breakdie Rosemus rôznych veľkostí, kužeľovitých alebo cylindroconic. Hmotnosť sa pohybuje od 400 g do 1000 g. Niektoré kefy dosahujú váhy 1,2 kg. Niekedy je tu silné.

Bobule

Zaokrúhlené, menej často oválne vo forme bobúľ sa zbierajú v silných krásnych strapcov. Na farbenie hrozno pochádzajú z rôznych odtieňov ružovej. Väčšinou sú tmavo ružové, červené ružové. Bobule sú veľké, zriedka trhliny. Hmotnosť z nich približne 12 g.

Chuť

Pod tenkou kožou je mäsitá, hustá, veľmi sladká buničina s kombináciou harmonických a utesných chutí. Mnohí hroznové znalce veria, že Roshmus má charakteristickú vôňu čaju. Počas jedla sa koža necíti.

Prečítajte si viac  Vlastnosti a technológie chovu jabĺk

Výnos

Odroda je charakterizovaná priemerným výťažkom kríkov.

Výber výsadbového materiálu

Záhradníci s skúsenosťami odporúčajú nováčikov, aby si odrezávali odrezky a sadenice pre tých, ktorí ich robili z ich viniča a je zapojený do výroby takýchto materiálov profesionálne.

Cherenci

Môžete vyhodnotiť kvalitu, ktorá znižuje malé množstvo kôry. Pri pestovaní kríka z rezania a dodržiavania pravidiel agrotechnológií je miera prežitia približne 90%, vysoko kvalitné zariadenia sú prakticky zaručené. Existuje schopnosť kontrolovať rozvoj hrozna vo všetkých etapách.

Viac informácií

Schody

V súlade s pravidlami Agrotechnológie je miera prežitia približne 100%. Skriny by mali byť zdravé. Venujte pozornosť neprítomnosti poistky, rastu a iných príznakov chorôb.

Viac informácií

Vlastnosti pestovania

Rosemus Grapes je potrebné umiestniť na dobre osvetlené miesta. Môžete pristáť z južnej strany krajiny, Big Barn. Tvorba viniča je lepšie vykonať metódu stropu (na oblúku, altánku).

Pristátie

Pristátie je lepšie vyrábať na jar. Na to, asi 20 dní pred vynechaním, pozadia asi 70 cm široký, hĺbka asi 60 cm. Ak je pôda ťažká, potom je potrebné stanoviť vybranie malej vrstvy sutiny (asi 5 cm).

Po výsadbe sú kríky dostatok teplej vody.

Pristátie

Aby sa do 3 rokov stal, vinič dáva zber signálu, je potrebné vziať do úvahy súbor faktorov – od typu pôdy na pozemku do neďalekých rastlín.Najlepší čas na pristátie Väčšina odrôd – jeseň a v chladných regiónoch, prípravy na pristátie začínajú v auguste. Survovanie sa prenesú na zem na konci septembra alebo za 1 desaťročie októbra. Na jeseň pristátie sú vhodné len rastliny s smiešnymi viničmi, s vyvinutým koreňovým systémom as 8-10 očami.Tipy pre začiatočníkov pomôžu zistiť optimálne schémy pre umiestnenie sadenice a odrezkov, ako aj v iných jemnosti tohto procesu.

Viac informácií

Typ pôdy

Hrozno pestované na piesku, čiernej zeme a hlinené pôdy. Pre každú z možností zloženia pôdy sa proces prípravy výrazne líši.

Prečítajte si viac  GRAPES VIRIKA

Viac informácií

Výsadba vegetatívnych stromčekov

Základné pravidlá sú rovnaké pre podivné a rastlinné sadenice. Zeleninové volanie sadenice získané skleníkom.

Viac informácií

Pristátie Cherenkov

Odrezky – procesy bez vlastného koreňového systému. Sú vždy zakorenené na jeseň. Postup začína po tom, čo bude lístie.

Viac informácií

Rastliny-susedia

Nasledujúce rastliny majú priaznivo ovplyvniť hrozno: Siderats, uhorky, jahody, cibuľa a cesnak, ruže, skoré triedy bielej kapusty a zelených.

Viac informácií

Opeľovanie

Kvety, nevyžadujú ďalšie opelenie.

Orezávanie

Orezaný štandard, stráviť to lepšie na jeseň. Je tiež potrebné odstrániť vetvy, ktoré nie sú plodne. Sanitárne orezávanie rastlín, zbaviť sa poškodených výhonkov.

Zalievanie

Voda potrebovala 1 krát týždenne. Ak je vysušené počasie inštalované bez zrážok, množstvo zavlažovania sa zvyšuje na 2-3 krát týždenne.

Systémy zavlažovania

Aby boli bobule veľké a šťavnaté, je potrebné organizovať plné zavlažovanie a kŕmenie. Všetky normy musia byť upravené na poveternostné podmienky a rýchlosť odparovania tekutiny.

Čerstvé dúhovky

S častým systémom zavlažovania sa zvlhčovanie odporúča raz za dva týždne (to znamená dvakrát mesačne počas kvitnutia a vzhľadu bobúľ) toľko, takže pôda je impregnovaná 50 cm hlboko do rastliny, takže rastlina nie je Prepnite na povrchové (dewn) korene. Táto suma môže byť znížená, ak je slama mulčovanie.

Viac informácií

Zriedkavý poľsky

S vzácnym systémom zavlažovania, výber veku a času dozrievania hrozna môžete použiť štandardy uvedené v tabuľke v inom článku.

Viac informácií

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Roshmus kríky odolávajú silné mrazy (až 24 stupňov pod nulou). Ak v oblasti rastu, existuje šanca na zníženie teploty pod touto hodnotou, kríky musia zakryť zimu.

Choroby a škodcov

Rosemus má vysokú odolnosť voči plesňovým ochoreniam. Tolerancia (3 body v päťbodovej stupnici) sa nachádza takýmto bežným ochoreniam, ako je pleseň, šedej hniloby, oidium.

Kríky môžu zasiahnuť rakovinu hrozna. Vzhľadom k tomu, že nie je ľahké riešiť túto chorobu, je potrebné vykonať preventívnu liečbu rastliny, napríklad fytotavínové prípravky, fytoplazmín. Je potrebné starostlivo preskúmať mladé sadenice na známky ochorenia. Neodporúča sa zneužívať použitie dusíkatých hnojív.

Prečítajte si viac  Raspberry oranžový giant

Funkcia odrody, ktorá sa nemôže, ale radovať – ​​osy takmer nepoškodzujú bobule.

Prehľad všetkých chorôb a škodcov

Ak sú hrozno vystavené akémukoľvek chorobu alebo hmyzu, vždy sa odráža vo svojom vzhľade. Môže trpieť ako samostatné časti rastliny a celú kultúru ako celok.Hrozné obličky sú zvyčajne väčšina z nich trpia parazitmi.Poškodenie bobule sa objavujú hlavne v prítomnosti plesňových ochorení. Listy sú vždy ovplyvnené vo väčšej miere, mnohé choroby sú okamžite rozpoznané.

Viac informácií

> „>

Mildu >>

Najdôležitejšou znakom ochorenia je prítomnosť bielej naklápanej vlny v spodnej časti plechu.

Viac informácií

> „>

Oidium >>

Symptómy ochorenia sa prejavujú z hornej časti plechu – žlté škvrny s popolným šedeným kvetom, a to aj s bežeckým odtieňom.

Viac informácií

> „>

Gray GNIL >>

Hlavné príznaky šedej hniloby: vzhľad na lístie a bobule hnedých škvŕn a sivého plaku, výskyt hnedých rozvodov a sivého postreku na viniči.

Viac informácií

> „>

Antraznóza >>

Na listoch sú hnedé škvrny s tmavým farebným puzdrom. Časom, vzhľadom k tomu, že tkaniny z rastlín zomrie, otvory sa objavujú na listoch.

Viac informácií

Uskladnenie

Najlepšia metóda úložiska je ponechať klastra na kríkoch. Takže nestratia chuť na dlhú dobu a zvyšujú cukor. Ale ak nebudete odstrániť úrodu do konca septembra, chuť bobúľ sa zmení, stratia chuť Muscat.

Skladujte po kolekcii je potrebná v chladných, tmavých izbách. Môžete umiestniť klastra s tenkou vrstvou v krabiciach. Dobré výsledky zobrazujú skladovanie v pozastavenom stave.

Breakdi Roshmus je pomerne hustý, a koža na bobúľ je tenká, ak je hniloba len niekoľko bobúľ, môže viesť k poškodeniu všetkých zhlukov hrozna. Preto sa odporúča pravidelne preskúmať strapce, odstránenie hroznových kefiek zo skladovacích zariadení so známkami poškodenia a rotačných procesov.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: