GRAPES SHIRAZ (SIRA)

  • Autori: Francúzsko
  • Účel: Technické
  • Bery: čierna
  • Chuť: harmonický
  • Čas dozrievania (filter): priemer
  • Odolnosť proti mrazu, ° C: -18
  • Názvy synonymá: Shiraz, Series, Servan Black, Pie Sira, Hermitage
  • Typ kvetu: OBOY
  • Hustota luny: Stredná hustota
  • Sa objavili pri prekročení: Mondez Blanche X Double

Pozrite si všetky charakteristiky

Shiraz – šieste najobľúbenejšia odroda v hrozna na svete. Vhodné na výrobu červených a ružových vín s jedinečnou nádhernou kyticou. Známy: Series, Serin, Serin Black, Pie Sira, Hermitage, Kandiv, Marsan Noir, Inen Noir, Antinsurn, Plan de la-Bjon, Bion, Balzine, Rossissimo, Wisen, Lancelotta, Ancelotta.

História odstránenia

Jedna z najstarších odrôd. Presný dátum vzhľadu nie je nainštalovaný. Pôvod sa stanovil pomocou analýzy DNA. Genetika nainštalovaná: Rôznorodá sa vyskytuje, keď sa červené hrozno zmiešalo v červenom hrozna a bielej modsenej Blanche v oblasti severného Rona (juhovýchod Francúzsko).

Distribúcia geografie

Kultivovať v Rusku na území Krasnodar, na Kryme: Alma Valley, Kacha, Belbek.

Popis

Craznikový stupeň pestovaný pre vinárstvo. Charakterizované nízkym výťažkom. Odoláva teplotám rozdielom, posunom počasia, odolné voči množstvu chorôb. Prispôsobí rôznym klimatickým podmienkam.

Sa líši mierna sila rastu. Je to charakteristické pre strednodobé kríky s malými zaoblenými listami C tri alebo päť čepelí, dobre pevné dno, slabo dospievajúci. Povrch listu je brilantná svetlá zelená farba s ľahkými žilami. Keď sa chladenie, púčiky a rany môžu rozpadať.

Čas dozrievania

Triedy kvitne neskoro, ale bobule sú ovplyvnené. Označuje stredne neskoré odrody: doba tvorby ovocia je 145-160 dní. Vytvoriť zber môže už od augusta.

Bozk

Kefy kompaktné, vo forme kužeľového valca, nie veľmi hustý. Bobule nezachovávajú. Zvážte od 115 do 150 g.

Bobule

Izcín-čierny, malý, mierne oválny, pokrytý hustým modrastým kvetom. Priemer od 1,2-2 cm a hmotnosť od 1.3-2,3 g. Koža je hrubá, bohatá na taníny a farbenie látok. Mäso s šťavnatým svetlom nie je maľované, malé kosti. Obsah čistého šťavy – 75% z celkovej hmotnosti ovocia.

Chuť

Harmonický, koncentrovaný, v aróme a dochuť. Obsahuje veľa cukru – 200 g na 1 DM3, mierne kyslý – 5,5-6,5 g na 1 dm3. Chutné odtiene sa menia z veku: Mladé hrozno majú korenené korenie poznámky a 10-ročné vinice sa objavujú odtiene čiernych plodov.

Výnos

Nie sú zlé indexy výnosov – na jeden vinič vytvoril 2-3 klastre. Ak chcete získať nápoje s vysokou kvalitou chuti, je potrebné obmedziť plodenie. Ak zrelé kefy nezhromažďujú včas, špeciálna aróma a tartness sa stratia.

Výber výsadbového materiálu

Záhradníci s skúsenosťami odporúčajú nováčikov, aby si odrezávali odrezky a sadenice pre tých, ktorí ich robili z ich viniča a je zapojený do výroby takýchto materiálov profesionálne.

Cherenci

Môžete vyhodnotiť kvalitu, ktorá znižuje malé množstvo kôry. Pri pestovaní kríka z rezania a dodržiavania pravidiel agrotechnológií je miera prežitia približne 90%, vysoko kvalitné zariadenia sú prakticky zaručené. Existuje schopnosť kontrolovať rozvoj hrozna vo všetkých etapách.

Viac informácií

Schody

V súlade s pravidlami Agrotechnológie je miera prežitia približne 100%. Skriny by mali byť zdravé. Venujte pozornosť neprítomnosti poistky, rastu a iných príznakov chorôb.

Viac informácií

Vlastnosti pestovania

Priaznivá priemerná denná teplota pre kultiváciu +17 stupňov Celzia. Rastie na akomkoľvek type pôdy. V závislosti od kultivačnej oblasti, nové odtiene chuti. Ovocie viac ako sto rokov.

Pristátie

Zasadené na oblasti chránené pred vetrom. Potrebujete podporu a teplé slnečné miesto, najlepšie na svahu. Konzistentné zmeny teploty ovplyvňujú načasovanie dozrievania. Dobrý rastie na pôdach obsahujúcich aktívny vápenec. S blízkymi pôdnymi vodami sa odporúča, aby sa drenáž.

Zasadené na jar alebo na jeseň pred nástupom zima. Grokes sú opití, potašové hnojivá, kompost, humus sú zavedené pod každým semenáčikom.

Pristátie

Aby sa do 3 rokov stal, vinič dáva zber signálu, je potrebné vziať do úvahy súbor faktorov – od typu pôdy na pozemku do neďalekých rastlín.Najlepší čas na pristátie Väčšina odrôd – jeseň a v chladných regiónoch, prípravy na pristátie začínajú v auguste. Survovanie sa prenesú na zem na konci septembra alebo za 1 desaťročie októbra. Na jeseň pristátie sú vhodné len rastliny s smiešnymi viničmi, s vyvinutým koreňovým systémom as 8-10 očami.Tipy pre začiatočníkov pomôžu zistiť optimálne schémy pre umiestnenie sadenice a odrezkov, ako aj v iných jemnosti tohto procesu.

Viac informácií

Typ pôdy

Hrozno pestované na piesku, čiernej zeme a hlinené pôdy. Pre každú z možností zloženia pôdy sa proces prípravy výrazne líši.

Viac informácií

Výsadba vegetatívnych stromčekov

Základné pravidlá sú rovnaké pre podivné a rastlinné sadenice. Zeleninové volanie sadenice získané skleníkom.

Viac informácií

Pristátie Cherenkov

Odrezky – procesy bez vlastného koreňového systému. Sú vždy zakorenené na jeseň. Postup začína po tom, čo bude lístie.

Viac informácií

Rastliny-susedia

Nasledujúce rastliny majú priaznivo ovplyvniť hrozno: Siderats, uhorky, jahody, cibuľa a cesnak, ruže, skoré triedy bielej kapusty a zelených.

Viac informácií

Opeľovanie

Má valcované kvety, ktoré sú dobre reverzibilné. Počas kvitnutia by teplota nemala klesnúť pod +14 stupňov. Po opeľovaní sa rany objavia neskoro. S nepriaznivým počasím sa časť kvetov nevyvíja v námornej a bobule.

Orezávanie

Pred opuchom obličiek, suché, poškodené vinič. Jarné dlhé výhonky musia znížiť, zanechať najsilnejší. Letné špičky Tipy tak, že nerastú viac ako 1,7 m. Po zbere. Pre zimu urobte krátke orezávanie.

Zalievanie

Rastliny slabo prenášajú nízku úroveň vlhkosti v pôde. Rastliny si vyžadujú zavlažovanie Narnish: 4-5 vedrá na 1 Bush každé dva týždne. Perfektná možnosť je odkvapkávaná voda.

Systémy zavlažovania

Aby boli bobule veľké a šťavnaté, je potrebné organizovať plné zavlažovanie a kŕmenie. Všetky normy musia byť upravené na poveternostné podmienky a rýchlosť odparovania tekutiny.

Čerstvé dúhovky

S častým systémom zavlažovania sa zvlhčovanie odporúča raz za dva týždne (to znamená dvakrát mesačne počas kvitnutia a vzhľadu bobúľ) toľko, takže pôda je impregnovaná 50 cm hlboko do rastliny, takže rastlina nie je Prepnite na povrchové (dewn) korene. Táto suma môže byť znížená, ak je slama mulčovanie.

Viac informácií

Zriedkavý poľsky

S vzácnym systémom zavlažovania, výber veku a času dozrievania hrozna môžete použiť štandardy uvedené v tabuľke v inom článku.

Viac informácií

Podriadený

Vykonávať niekoľkokrát za sezónu: skoré jar na opuch – vlhký a superfosfát 10: 1, po kvitnutí – vodný roztok s superfosfátmi a pridruženým, po vytvorení ziniek – kvapalných organických hnojív. V neprítomnosti dažďových sprej každé 2 týždne s roztokom močoviny pri naliatí krytov. Po odstránení zberu je privádzaný cenovým riešením s riešením hnoja.

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Sa nelíši odolnosť proti mrazu, až do -22 stupňov, slabo tolerovať zmrazenie. Odporúča sa vysoko kvalitný prístrešok pre zimu, pre jar robí ľahšie druhy. Na zimu sú umiestnené na špičkových konštrukciách, na vrchole pokryté smrekovou zeleninou alebo geotextíliou.

Choroby a škodcov

Naklonené chloridom. Ohromený kliešťami a sivom hnilobou. Insektoakaricídmi lístia. V priemere s miernym a oidium. Na jar sa liečia špeciálnym zariadením, Nitroposkom, „Kemiru“ rozptýlený v blízkosti valcového kruhu,.

Prehľad všetkých chorôb a škodcov

Ak sú hrozno vystavené akémukoľvek chorobu alebo hmyzu, vždy sa odráža vo svojom vzhľade. Môže trpieť ako samostatné časti rastliny a celú kultúru ako celok.Hrozné obličky sú zvyčajne väčšina z nich trpia parazitmi.Poškodenie bobule sa objavujú hlavne v prítomnosti plesňových ochorení. Listy sú vždy ovplyvnené vo väčšej miere, mnohé choroby sú okamžite rozpoznané.

Viac informácií

> „>

Mildu >>

Najdôležitejšou znakom ochorenia je prítomnosť bielej naklápanej vlny v spodnej časti plechu.

Viac informácií

> „>

Oidium >>

Symptómy ochorenia sa prejavujú z hornej časti plechu – žlté škvrny s popolným šedeným kvetom, a to aj s bežeckým odtieňom.

Viac informácií

> „>

Gray GNIL >>

Hlavné príznaky šedej hniloby: vzhľad na lístie a bobule hnedých škvŕn a sivého plaku, výskyt hnedých rozvodov a sivého postreku na viniči.

Viac informácií

> „>

Antraznóza >>

Na listoch sú hnedé škvrny s tmavým farebným puzdrom. Časom, vzhľadom k tomu, že tkaniny z rastlín zomrie, otvory sa objavujú na listoch.

Viac informácií

Uskladnenie

Zozbierané klastre sa skladujú na chladnom mieste 4-5 mesiacov bez straty druhov a chuti. Dlhodobá doprava vydržaná.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: