GRAPES ZILGA

 • Autori: Paul Sukatnik, Lotyšsko
 • Účel: Univerzálny
 • Bery: Modrá
 • Chuť: Isabelle
 • Čas dozrievania (filter): Veľmi skoro
 • Čas dozrievania, dni: 102-108
 • Odolnosť proti mrazu, ° C: -25
 • Hmotnosť BUCHY, G: 320-400
 • Typ kvetu: OBOY
 • Ochutnávka, body: 7,1

Pozrite si všetky charakteristiky

Hrozné odrody Zilga sú nádherné na varenie. Drink je nasýtený tmavý červený. Samostatne stojí za zmienku sofistikovanej a sedacej chuti.

História odstránenia

Rozmanitosť Zilga sa objavila na začiatku 60. rokov minulého storočia. Bol vytvorený chovateľom z Lotyšska Pavla SUKATNIKI Crossingom tri odrody: Darkovanka plus zmes peľových odrôd Motion Zila a výročie Novgorod. Použitím odrôd rezistentných na mrazu, nová trieda získala ich vytrvalosť a iné charakteristiky. A Zilga získala odolnosť voči chorobám a voňavým plodom.

Distribúcia geografie

Tento druh rastie veľký vo svojej vlasti v Lotyšsku. A tiež pestované v Kanade, Estónsku, Švédsku a Maďarsku. Na území post-sovietskeho priestoru možno vinice nájsť v Bielorusku a rôznych regiónoch Ruska.

Popis

Táto odroda sa považuje za univerzálnu kvôli tomu, že ovocie môžu byť použité v čerstvej forme a na varenie. Jedná sa o stripované rastliny s tromi-lopatkami nasýtenými zelenými listami. Na území pobaltských štátov sa hrozno používajú ako živý hedg, ako aj na zdobenie terás, balkónov a arbors.

Čas dozrievania

Záhradná kultúra sa vzťahuje na predčasné odrody dozrievania. Doba dozrievania má od 102 do 108 dní. Vďaka krátke vegetačné obdobie je možné získať plodinu nielen na území regiónu Moskvy, ako aj v Sibíri a Leningradu regiónu.

Bozk

Zrelé klastre majú valcový tvar s krídlom. Niektoré kolusy môžu byť kužeľ. Indikátor hustoty – médium alebo vysoké. Hmotnosť ovocia sa líši od 320 do 400 gramov. Na jednej vetve sa vytvorí maximálne 3 klastre.

POZNÁMKA: Vysoká hustota negatívne ovplyvňuje zachovanie ovocia a začínajú sa hniť. Na ochranu zberu je potrebné liečiť roztokom s obsahom aspirínu. Práca sa vykonáva v procese dozrievania bobúľ a na začiatku kvitnutia.

Bobule

Bobule škvrny v tmavomodrej farbe. Indikátor kyslosti – od 4,5 do 5 g / dm³. Cukor – od 180 do 220 g / dm³. Pokožka – hustý. Hmotnosť jednej boble – približne 4 gramy. Veľkosť – Veľká. Telesná buničina. Ovocie majú formu oválu. Vnútri je 2-3 veľké kosti.

Chuť

Ovocie tejto odrody majú kyslú sladkú chuť. Odborníci oslavovali ľahký a príjemný Chuť o Nutmegu, môžete tiež chytiť strawberry poznámky. Aby boli bobule menej kyslé, musia byť zostavené od augusta do septembra. Mnohí porovnávajú túto chuť so slávnou škálou Isabella. HODNOTENIE TASTRIEDOV – 7.1 BODY.

Výnos

S príslušnou starostlivosťou z jedného dospelého kríka môžete zbierať až 12 kilogramov ovocia. Na úkor predčasného obdobia dozrievania bobule je možné zozbierať pôdu na konci júla alebo začiatkom augusta. Odborníci odporúčajú opustiť úrodu na pobočkách na chvíľu – tak budú sladšie a chutnejšie. S teplou a suchou jeseň, bobule vľavo na pobočkách strácajú vlhkosť a zmenili sa na hrozienka.

Výber výsadbového materiálu

Záhradníci s skúsenosťami odporúčajú nováčikov, aby si odrezávali odrezky a sadenice pre tých, ktorí ich robili z ich viniča a je zapojený do výroby takýchto materiálov profesionálne.

Cherenci

Môžete vyhodnotiť kvalitu, ktorá znižuje malé množstvo kôry. Pri pestovaní kríka z rezania a dodržiavania pravidiel agrotechnológií je miera prežitia približne 90%, vysoko kvalitné zariadenia sú prakticky zaručené. Existuje schopnosť kontrolovať rozvoj hrozna vo všetkých etapách.

Viac informácií

Schody

V súlade s pravidlami Agrotechnológie je miera prežitia približne 100%. Skriny by mali byť zdravé. Venujte pozornosť neprítomnosti poistky, rastu a iných príznakov chorôb.

Viac informácií

Vlastnosti pestovania

Táto odroda je silnejšia a musí sa zohľadniť pri kultivácii kultúry. Záhradníci oslavujú vysoké percento neplodných výhonkov – od 80 do 85. Na kríkoch odchádzajú z 30 do 40 očí. Ak chcete získať stabilnú úrodu, musíte splniť všetky požiadavky na pestovanie.

Pristátie

Pristátie môže byť strávené na jar alebo na jeseň. Počas tejto doby bude mať rastlina čas prispôsobiť sa poveternostným podmienkam a bude sa cítiť pohodlne. Na území severných regiónov sa odporúča pristáť na jar. Akonáhle mrazy konečne prechádzajú, hrozno vysadené na trvalom mieste. V severozápadnom pruhu do práce na začiatku júna. Ak sa rozhodne zasadiť hrozno na jeseň, je potrebné to urobiť pred začiatkom mrazu.

Pri pristátí v jarnej sezóne sa na jeseň pripraví jama:

 • Najvhodnejšie miesto je slnečný graf, ktorý je úplne chránený pred vetrom a návrhmi;

 • Optimálna hĺbka úrodnej vrstvy je 70 centimetrov;

 • V pôde je potrebné pripojiť piesok, ak je pôda ílu alebo závažná;

 • Priemerná hĺbka jamy je 60 centimetrov, drenážna vrstva je položená na dno;

 • Naplňte jamu zmesou – kompostu, koňský hnoj a záhradný pozemok;

 • Pokrývajú jamu hustým a tmavým filmom.

Pred začatím pristátia musíte odstrániť prebytočnú pôdu z lokality.

Pristátie

Aby sa do 3 rokov stal, vinič dáva zber signálu, je potrebné vziať do úvahy súbor faktorov – od typu pôdy na pozemku do neďalekých rastlín.Najlepší čas na pristátie Väčšina odrôd – jeseň a v chladných regiónoch, prípravy na pristátie začínajú v auguste. Survovanie sa prenesú na zem na konci septembra alebo za 1 desaťročie októbra. Na jeseň pristátie sú vhodné len rastliny s smiešnymi viničmi, s vyvinutým koreňovým systémom as 8-10 očami.Tipy pre začiatočníkov pomôžu zistiť optimálne schémy pre umiestnenie sadenice a odrezkov, ako aj v iných jemnosti tohto procesu.

Viac informácií

Typ pôdy

Hrozno pestované na piesku, čiernej zeme a hlinené pôdy. Pre každú z možností zloženia pôdy sa proces prípravy výrazne líši.

Viac informácií

Výsadba vegetatívnych stromčekov

Základné pravidlá sú rovnaké pre podivné a rastlinné sadenice. Zeleninové volanie sadenice získané skleníkom.

Viac informácií

Pristátie Cherenkov

Odrezky – procesy bez vlastného koreňového systému. Sú vždy zakorenené na jeseň. Postup začína po tom, čo bude lístie.

Viac informácií

Rastliny-susedia

Nasledujúce rastliny majú priaznivo ovplyvniť hrozno: Siderats, uhorky, jahody, cibuľa a cesnak, ruže, skoré triedy bielej kapusty a zelených.

Viac informácií

Opeľovanie

Počas kvitnúceho obdobia je rastlina pokrytá seno kvetmi. Kvôli tomu hrozí, môže byť leštené nezávisle. Odporúča sa zasadiť niekoľko kríkov tejto odrody vedľa seba.

Orezávanie

Zilga Grapes sa rozvíja veľmi rýchlo, takže potrebuje intenzívne orezávanie. Hranice sú vytvorené na raste aktuálneho roka. V hraniciach severných regiónov by sa mala venovať osobitná pozornosť dvojročným a ročným výhonkom. Ročné orezávanie je nevyhnutne držané na jeseň. Pri práci na výhonke nechajte 5 až 7 obličiek. S príchodom letného štipka nadmerne dlhé pobočky. A tiež odstrániť zbytočné a poškodené výhonky. Mladé kríky, ktorých vek pozostáva z dvoch rokov, je prakticky nerezaný.

Zalievanie

Pre mladé kríky hrozna musíte organizovať systematické zavlažovanie. Táto odroda rastie pozoruhodne a vyvíja sa na mierne navlhčenú pôdu. V horúcom počasí je potrebné pravidelne vodu rastlina, neumožňuje sušenie pôdy. Pri vytváraní sa musí zastaviť zavlažovacie zavlažovanie.

Stagnácia vlhkosti Tento druh netoleruje. Malé drážky okolo obvodu pomôžu zbaviť sa prebytočnej vody.

Systémy zavlažovania

Aby boli bobule veľké a šťavnaté, je potrebné organizovať plné zavlažovanie a kŕmenie. Všetky normy musia byť upravené na poveternostné podmienky a rýchlosť odparovania tekutiny.

Čerstvé dúhovky

S častým systémom zavlažovania sa zvlhčovanie odporúča raz za dva týždne (to znamená dvakrát mesačne počas kvitnutia a vzhľadu bobúľ) toľko, takže pôda je impregnovaná 50 cm hlboko do rastliny, takže rastlina nie je Prepnite na povrchové (dewn) korene. Táto suma môže byť znížená, ak je slama mulčovanie.

Viac informácií

Zriedkavý poľsky

S vzácnym systémom zavlažovania, výber veku a času dozrievania hrozna môžete použiť štandardy uvedené v tabuľke v inom článku.

Viac informácií

Podriadený

Raz každé tri roky potrebujú kŕmiť kríky. Odporúča sa používať organické kompozície. Za pol metra od napätia okolo obvodu, musíte vykopať drážku. Kôň alebo kravský hnoj je v tom položený. Po drážke potrebujete úhľadne posypeme pôdou. Funkcia Hrozno na jar – na jednom Bush použitie zhruba vedro hnoja.

Keď dôjde doba kvitnutia, hrozno sú kŕmené fosforu. Pod bush, aby sa pohár popola. Rovnako ako popol odporúčaný na kŕmenie rastliny na jeseň. Draslík obsiahnutý v jeho zložení pomôže hrozno pripraviť sa na zimu, 300 gramov popola bude dosť dosť na to, aby sa zmestili na jednu rastlinu.

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Zilga’s Grade sa nebojí mrazom a môže tolerovať mrazu na 25 stupňov Celzia pod nulou. Hrozno sa považujú za sklamanie, ale na území legingradu a regiónu Moskvy sa odporúča chrániť koreňový systém. Ak to chcete urobiť, použite bootfish a prerezávacie výhonky. Prístrešok hrozna v sibíri a iných regiónoch s ťažkou a dlhou zimovou.

Choroby a škodcov

Hrozno majú dobré odolné voči rôznym hubovým ochoreniam. Napriek tomu nezabudnite na jednoduché preventívne opatrenia. Spracovanie so špeciálnymi kompozíciami je tiež potrebné v nepriaznivých poveternostných podmienkach.

Prehľad všetkých chorôb a škodcov

Ak sú hrozno vystavené akémukoľvek chorobu alebo hmyzu, vždy sa odráža vo svojom vzhľade. Môže trpieť ako samostatné časti rastliny a celú kultúru ako celok.Hrozné obličky sú zvyčajne väčšina z nich trpia parazitmi.Poškodenie bobule sa objavujú hlavne v prítomnosti plesňových ochorení. Listy sú vždy ovplyvnené vo väčšej miere, mnohé choroby sú okamžite rozpoznané.

Viac informácií

> „>

Mildu >>

Najdôležitejšou znakom ochorenia je prítomnosť bielej naklápanej vlny v spodnej časti plechu.

Viac informácií

> „>

Oidium >>

Symptómy ochorenia sa prejavujú z hornej časti plechu – žlté škvrny s popolným šedeným kvetom, a to aj s bežeckým odtieňom.

Viac informácií

> „>

Gray GNIL >>

Hlavné príznaky šedej hniloby: vzhľad na lístie a bobule hnedých škvŕn a sivého plaku, výskyt hnedých rozvodov a sivého postreku na viniči.

Viac informácií

> „>

Antraznóza >>

Na listoch sú hnedé škvrny s tmavým farebným puzdrom. Časom, vzhľadom k tomu, že tkaniny z rastlín zomrie, otvory sa objavujú na listoch.

Viac informácií

Uskladnenie

Uložiť zozbierané ovocie je potrebné na chladnom mieste mimo slnečného svetla. Drevené boxy sú perfektné. Takéto nádrže pomáhajú vyhnúť sa zberu. A bobule sú pozoruhodne prevedené dlhodobú dopravu. Udržiavajú chuť, prospešné vlastnosti a komoditný vzhľad.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár