GRAPES ZIMUS

 • Autori: Pianka Oleg Mikhailovich
 • Účel: Tabuľka
 • Bery: Biela, na slnečnej strane je zlatá
 • Chuť: Muscade Citron Type Aroma
 • S kosťami: Nie
 • Čas dozrievania (filter): Veľmi skoro
 • Čas dozrievania, dni: 95-100
 • Odolnosť proti mrazu, ° C: -23
 • Názvy synonymá: Kish Mish Cimus, 01-28
 • Hmotnosť BUCHY, G: 800-1000

Pozrite si všetky charakteristiky

Vintage Zimus – tabuľka hybridná forma súkromného výberu. Je to charakteristické pre skoré dozrievanie, dobrú odolnosť voči mrazu a prežití. Vinič z hroznovej kultúry je naklonená aktívnemu rastu a rozvoju.

História odstránenia

Originálne hybridné odrody Zimus – ukrajinské hrozna a skúsený leginger Pussy Oleg Mikhailovich. Ako materský základ, oslovil rozmanitosť darček na zaporizhia Dusty Velée odrody. Kombinácia sa skladá z genotypu Kishmických odrôd pozdĺž línie „otca“ a udržateľnosti charakteristické pre nadšenú skupinu. Zimus je skratka z počiatočných písmen slov opisujúcich chuť tohto hrozna: citrón a muškát. Tento názov je ideálny pre toto hrozno. Charakteristiky odrody Pysanky sú vo veľkej miere totožné s výročím vinice v. N. Crainov, odvodený v Novocherkassku. Majú podobný opis bobúľ, konfiguráciu oblakov a oveľa viac.

Popis

Čas dozrievania

Z dohľadu zimus odkazuje na veľmi skoré odrody. Dozrievajúce plodiny po dobu 95-100 dní.

Bozk

Veľké, kužeľové, menej často cylindro kužeľové, rozvetvené, s miernou voľbou a hustotou. Môže byť len ohromujúci – vážiace až 2 kg a viac spotené. Stredná hmotnosť 800-1000 g.

Bobule

Priemerná hmotnostná hodnota jedného bobulu je 5 g. S náležitou starostlivosťou je možná dvojitá hmotnosť. Forma ovocia oválu a farba mäkkej kože a buničiny biela, so zlatým žiarou na slnečnej strane.

Trieda meshhamononity tejto odrody – iv, skôr toto hrozno možno nazvať len Kishmis. Pre prítomnosť alebo neprítomnosť semien v bobule priamo ovplyvňuje ich veľkosť a počasie v čase kvitnutia. Malé bobule sa skladajú z čistej buničiny a vo väčšej kategórii až 2 semená. Nemajú chuť, mäkké, neprinášajú nepríjemné pocity pri žuvaní. Obsah cukru v hroznovej šťave zimus je 17-18%, keď je kyslosť uvedená v rozsahu 6-7 g / l.

Chuť

Mäso mäsité a šťavnaté, s hustou a tenkou kožou. V chuti je vyslovený aróma orechy s citrusovými odtieňmi.

Výnos

Ovocné vinice sa objavujú z prvých obličiek. Jeden útek je zviazaný až 3 kvetenstvá.

Výber výsadbového materiálu

Záhradníci s skúsenosťami odporúčajú nováčikov, aby si odrezávali odrezky a sadenice pre tých, ktorí ich robili z ich viniča a je zapojený do výroby takýchto materiálov profesionálne.

Cherenci

Môžete vyhodnotiť kvalitu, ktorá znižuje malé množstvo kôry. Pri pestovaní kríka z rezania a dodržiavania pravidiel agrotechnológií je miera prežitia približne 90%, vysoko kvalitné zariadenia sú prakticky zaručené. Existuje schopnosť kontrolovať rozvoj hrozna vo všetkých etapách.

Viac informácií

Schody

V súlade s pravidlami Agrotechnológie je miera prežitia približne 100%. Skriny by mali byť zdravé. Venujte pozornosť neprítomnosti poistky, rastu a iných príznakov chorôb.

Viac informácií

Vlastnosti pestovania

Pristátie

Pri určovaní miesta na výsadbu sadeníc je potrebné vziať do úvahy, že pre rast Zimu je potrebný veľa Slnka. Je lepšie umiestniť vinič vedľa budov a stromov a v blízkosti podzemných vôd.

Mladí výhonky môžu byť zasadené dvakrát za rok: na jeseň a jar.

V jesennom období sú hrozno zasadené od októbra na začiatok mrazu. Spring Landing sa vyrába na konci mraziacej sezóny, keď sa teplota stabilizuje.

Pristátie

Aby sa do 3 rokov stal, vinič dáva zber signálu, je potrebné vziať do úvahy súbor faktorov – od typu pôdy na pozemku do neďalekých rastlín.Najlepší čas na pristátie Väčšina odrôd – jeseň a v chladných regiónoch, prípravy na pristátie začínajú v auguste. Survovanie sa prenesú na zem na konci septembra alebo za 1 desaťročie októbra. Na jeseň pristátie sú vhodné len rastliny s smiešnymi viničmi, s vyvinutým koreňovým systémom as 8-10 očami.Tipy pre začiatočníkov pomôžu zistiť optimálne schémy pre umiestnenie sadenice a odrezkov, ako aj v iných jemnosti tohto procesu.

Viac informácií

Typ pôdy

Hrozno pestované na piesku, čiernej zeme a hlinené pôdy. Pre každú z možností zloženia pôdy sa proces prípravy výrazne líši.

Viac informácií

Výsadba vegetatívnych stromčekov

Základné pravidlá sú rovnaké pre podivné a rastlinné sadenice. Zeleninové volanie sadenice získané skleníkom.

Viac informácií

Pristátie Cherenkov

Odrezky – procesy bez vlastného koreňového systému. Sú vždy zakorenené na jeseň. Postup začína po tom, čo bude lístie.

Viac informácií

Rastliny-susedia

Nasledujúce rastliny majú priaznivo ovplyvniť hrozno: Siderats, uhorky, jahody, cibuľa a cesnak, ruže, skoré triedy bielej kapusty a zelených.

Viac informácií

Opeľovanie

Hoboj.

Orezávanie

Hroznové kríky sú narezané na zvýšenie výnosov klasickou metódou, rezané z 8 až 12 očí.

V prvom roku rastu, výhonky nie sú odrezané. V druhom roku, môžete začať s jesenným orezávaním, ktorý predchádza zimovaniu. Odstráňte zbytočné výhonky a listy, aby sa zabránilo mraziacemu kríku. Najčastejšie je vinič narezaný na štvrtinu. V jarnom odrezaní mŕtvych vetiev. Počas leta (2-3 krát za sezónu) sú steats odstránené.

Bush je vytvorený, vedený výpočtom 10-12 viničov, ktorý sa nachádza 1 m výšky. Toto sa robí na vytvorenie 1-2 hlavných oblakov na každom streľbe.

V prípade potreby sa odstránia slabé vinice. Pomáha kompetentne distribuovať zdroj Bush.

Zalievanie

V Kishmických odrodách Špeciálna potreba vlhkosti. Priemerný objem kvapaliny spotrebovanej kultúry – 30 l týždenne.

Pri pristátí na piesočnatých pôdach sa potreba zvyšuje voda o 1,5 krát.

Zavlažovanie potrebujú výlučne pod koreňmi rastliny.

2-3 týždne pred zberom namiesto hojného zavlažovania sa používa ľahké zavlažovanie pôdy.

Počas zberu, hrozno nie je napojené.

Jedným z možných spôsobov zavlažovania je zavlažovanie odkvapkávania.

Systémy zavlažovania

Aby boli bobule veľké a šťavnaté, je potrebné organizovať plné zavlažovanie a kŕmenie. Všetky normy musia byť upravené na poveternostné podmienky a rýchlosť odparovania tekutiny.

Čerstvé dúhovky

S častým systémom zavlažovania sa zvlhčovanie odporúča raz za dva týždne (to znamená dvakrát mesačne počas kvitnutia a vzhľadu bobúľ) toľko, takže pôda je impregnovaná 50 cm hlboko do rastliny, takže rastlina nie je Prepnite na povrchové (dewn) korene. Táto suma môže byť znížená, ak je slama mulčovanie.

Viac informácií

Zriedkavý poľsky

S vzácnym systémom zavlažovania, výber veku a času dozrievania hrozna môžete použiť štandardy uvedené v tabuľke v inom článku.

Viac informácií

Podriadený

Na začiatku sezóny vybudovať zelenú hmotnosť agrárneho kríka, používajú dusíkové hnojivo a „planofol“, ktorý jasne pôsobia podľa pokynov.

V celej sezóne sa podávajú monofosfát draselný, síran a síran horečnatý.

Pri vytváraní hnojív je potrebné cítiť opatrenia. Vývoj strniska spomaľuje, čo je negatívne odráža na plodiny, ako aj v stave kultúry ako celku.

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Hrozno hrozno Zimus odoláva až -23 s (vyžaduje prístrešok). Na izoláciu a ochranu sú výhonky pokryté plastovými fľašami so 4 vetracími otvormi. Vinič pre zimu je pokrytá srdiečkou.

Choroby a škodcov

Odolnosť proti chorobám je priemer. Včasné zaobchádzanie a preventívne opatrenia riešia problémy bez straty plodiny.

Hlavné nebezpečenstvo pre kultúru tejto odrody predstavuje:

 • Cellic Ticks;

 • OSS;

 • larvy chrobákov;

 • Najmenej.

Na jar, na samom začiatku sezóny, spracovanie hroznových kríkov je Bordrian zmes.

Bojujte s osami pomocou pascí hmyzu s pridaním cukrového sirupu a chlorfos. A tiež účinne fumuje viniacim dym, striekanie s ocotom a inými bezpečnými produktmi.

Korene kultúry chránia pred larmivými chrobákmi s odporom pôdy v blízkosti kríkov. V procese všetkých larvy zistených na mieste odstrániť zo zeme.

Proti záložným kliešťom a letákom Aplikujte rozprašovacie insekticídy, ktoré sú jasne pôsobiace podľa pokynov.

Prehľad všetkých chorôb a škodcov

Ak sú hrozno vystavené akémukoľvek chorobu alebo hmyzu, vždy sa odráža vo svojom vzhľade. Môže trpieť ako samostatné časti rastliny a celú kultúru ako celok.Hrozné obličky sú zvyčajne väčšina z nich trpia parazitmi.Poškodenie bobule sa objavujú hlavne v prítomnosti plesňových ochorení. Listy sú vždy ovplyvnené vo väčšej miere, mnohé choroby sú okamžite rozpoznané.

Viac informácií

> „>

Mildu >>

Najdôležitejšou znakom ochorenia je prítomnosť bielej naklápanej vlny v spodnej časti plechu.

Viac informácií

> „>

Oidium >>

Symptómy ochorenia sa prejavujú z hornej časti plechu – žlté škvrny s popolným šedeným kvetom, a to aj s bežeckým odtieňom.

Viac informácií

> „>

Gray GNIL >>

Hlavné príznaky šedej hniloby: vzhľad na lístie a bobule hnedých škvŕn a sivého plaku, výskyt hnedých rozvodov a sivého postreku na viniči.

Viac informácií

> „>

Antraznóza >>

Na listoch sú hnedé škvrny s tmavým farebným puzdrom. Časom, vzhľadom k tomu, že tkaniny z rastlín zomrie, otvory sa objavujú na listoch.

Viac informácií

Uskladnenie

Ovocie sú veľmi dobre zachované (niekoľko mesiacov) a prepravované.

Recenzie Recenzie

Zimus je zaujímavý pre predčasné zrenie, chutné názory a harmonický vkus. Kisham je považovaný za podmienený, skôr je to softmate. Existuje šanca, že liečba Gibberlinu zachráni zo semien, ale na riešenie takýchto opatrení je malá agarita.

Hybridný tvar hrozna tejto odrody sa pestuje na mnohých letných chát a záhradách. So vhodnou starostlivosťou sa kultúra môže získať konzistentne vysokou úrodou šťavnatých plodov s harmonickým chuťou.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár