Hrozná manikúra prstom

  • Autori: Výber Inštitútu Wuhar, Japonsko
  • Účel: Tabuľka
  • Bery: Biela základňa, červený koniec
  • Chuť: harmonický
  • Čas dozrievania (filter): priemer
  • Čas dozrievania, dni: 130-140
  • Odolnosť proti mrazu, ° C: -22
  • Názvy synonymá: Necht
  • Hmotnosť BUCHY, G: 400-1500
  • Typ kvetu: OBOY

Pozrite si všetky charakteristiky

Neobvyklá škála stolových hrozna s bobuliami pripomínajúcim prst s pestrofarebným hrotom prsta na nechty – pred viac ako 30 rokmi, vyrábali furoru medzi chovateľmi. Jeho svetlý vzhľad je doplnený vynikajúcimi chuťovými vlastnosťami, je vysoko cenený v ázijských krajinách. Pre ruských záhradníkov je stále exotickým hosťom, ale neustále získava popularitu v regiónoch s mäkkou prímorskou klímou. Hrozno tejto odrody tiež prichádza na trh pod názvom klinec.

História odstránenia

Hrozný plemenný ústav Wuhar (Japonsko). Manikúra prst odročením odrôd Sunicorn No. 2 x Baladi v roku 1988. Jeho distribúcia slúžila ako aktívna popularizácia v Číne. Odtiaľ sa trieda začala aktívne vyvážať v krajinách Ázie a potom po celom svete. V Japonsku sa jeho kultivácia praktizuje v skleníkoch.

Popis

Manikúra prst sa vyznačuje výrazným rastovým výkonom. Pri pestovaní v cornesologickej kultúre, mladé kríky ukazujú pomalé dozrievanie viniča. O formácii je veľmi viac času. Ale dospelé rastliny sa ľahko vyrovnávajú s touto úlohou. Na sklade problém so starnutím viniča sa vyskytuje oveľa menej. S vakcinačnými stupňami dáva dobrý boj.

Čas dozrievania

Pri dosahovaní technickej zrelosti čapov na odrode manikúra trvá 130-140 dní. Hrozno sa považujú za priemer v čase zrelosti, zbierajú ho začiatkom septembra. Plodenie začína 2 roky po vylodenie.

Bozk

Pre kefy, valcový tvar, priemerná hustota, masová hmota. Hmotnosť zeme sa pohybuje od 400 do 1500 g.

Bobule

Neobvyklé sfarbenie kôry v dvoch tónoch priťahuje pozornosť s hrotom manikúru prsta. Biela základňa a červený koniec každej bobule tvoria pôvodný duo v počiatočnom štádiu zrelosti, potom svetlý tón vyplní celý povrch. Formulár je tiež zaujímavý, rozšírený zakrivený. Dĺžka bobule dosahuje 50 mm, jeho strednú hmotnosť – 12,6 g. Vnútri je hustá, mäsitá buničina.

Chuť

Stupeň má harmonickú chuť. Obsah cukru v IT dosiahne 175 g / dm3, kyslosť – 6,1 g / dm3.

Výnos

Manikúra prstom – vysoko výnosové hrozno, s Bushom zbierať až do 20 kg bobule.

Výber výsadbového materiálu

Záhradníci s skúsenosťami odporúčajú nováčikov, aby si odrezávali odrezky a sadenice pre tých, ktorí ich robili z ich viniča a je zapojený do výroby takýchto materiálov profesionálne.

Cherenci

Môžete vyhodnotiť kvalitu, ktorá znižuje malé množstvo kôry. Pri pestovaní kríka z rezania a dodržiavania pravidiel agrotechnológií je miera prežitia približne 90%, vysoko kvalitné zariadenia sú prakticky zaručené. Existuje schopnosť kontrolovať rozvoj hrozna vo všetkých etapách.

Viac informácií

Schody

V súlade s pravidlami Agrotechnológie je miera prežitia približne 100%. Skriny by mali byť zdravé. Venujte pozornosť neprítomnosti poistky, rastu a iných príznakov chorôb.

Viac informácií

Vlastnosti pestovania

Prispôsobenie odrody v kontexte ruskej klímy je určitá zložitosť. Vykonáva sa jeho kultiváciou. V severných regiónoch sa odroda často chýba množstvo aktívnych teplôt pre sadu požadovanej úrovne zrelosti. Zväzky kontraindikované svetlé slnko.

Kríky sa pestuje na t-tvarovanej mreží, najdôležitejšia intenzita jej rastu. Je tiež možné vytvoriť vinič z ventilátora, na altánku.

Pristátie

Hlavná metóda kultivácie – na preťaženie so strednou a slabou rastlinnou silou. To kompenzuje hojnú tvorbu bočných výhonkov, udržuje príliš rýchly rozvoj, charakteristický pre odrodu. Pri pristátí, miesta si vyberú mierne PRIENE, mimo južných svahov, inak by bobule mohli jednoducho „variť“ pred starnutím. Ochrana vetra je povinná, pôda musí byť svetlá, s neutrálnou kyslosťou.

Skriny sa umiestnia do zeme v pripravených zákopoch alebo jamkách s veľkosťou 30×30 cm s povinným odvodňovaním spodnej časti. Môžete urobiť humus a hnojivo pre ďalšie fit.

Pristátie

Aby sa do 3 rokov stal, vinič dáva zber signálu, je potrebné vziať do úvahy súbor faktorov – od typu pôdy na pozemku do neďalekých rastlín.Najlepší čas na pristátie Väčšina odrôd – jeseň a v chladných regiónoch, prípravy na pristátie začínajú v auguste. Survovanie sa prenesú na zem na konci septembra alebo za 1 desaťročie októbra. Na jeseň pristátie sú vhodné len rastliny s smiešnymi viničmi, s vyvinutým koreňovým systémom as 8-10 očami.Tipy pre začiatočníkov pomôžu zistiť optimálne schémy pre umiestnenie sadenice a odrezkov, ako aj v iných jemnosti tohto procesu.

Viac informácií

Typ pôdy

Hrozno pestované na piesku, čiernej zeme a hlinené pôdy. Pre každú z možností zloženia pôdy sa proces prípravy výrazne líši.

Viac informácií

Výsadba vegetatívnych stromčekov

Základné pravidlá sú rovnaké pre podivné a rastlinné sadenice. Zeleninové volanie sadenice získané skleníkom.

Viac informácií

Pristátie Cherenkov

Odrezky – procesy bez vlastného koreňového systému. Sú vždy zakorenené na jeseň. Postup začína po tom, čo bude lístie.

Viac informácií

Rastliny-susedia

Nasledujúce rastliny majú priaznivo ovplyvniť hrozno: Siderats, uhorky, jahody, cibuľa a cesnak, ruže, skoré triedy bielej kapusty a zelených.

Viac informácií

Opeľovanie

Obrne kvety, odroda je úspešne opelená nezávisle.

Orezávanie

Hrozno sú veľmi silnejšie, orezávanie je potrebné. Zároveň, kvôli charakteristikám odrody, musíte opustiť mnoho krokov. CHAKCING NA KRYTI MANKÁLNEJ ROKUMENTU. Na konci úteku zostane niekoľko krokov. Krimpovacie ovocné viniči vykonáva 8-10 vrcholov.

Systémy zavlažovania

Aby boli bobule veľké a šťavnaté, je potrebné organizovať plné zavlažovanie a kŕmenie. Všetky normy musia byť upravené na poveternostné podmienky a rýchlosť odparovania tekutiny.

Čerstvé dúhovky

S častým systémom zavlažovania sa zvlhčovanie odporúča raz za dva týždne (to znamená dvakrát mesačne počas kvitnutia a vzhľadu bobúľ) toľko, takže pôda je impregnovaná 50 cm hlboko do rastliny, takže rastlina nie je Prepnite na povrchové (dewn) korene. Táto suma môže byť znížená, ak je slama mulčovanie.

Viac informácií

Zriedkavý poľsky

S vzácnym systémom zavlažovania, výber veku a času dozrievania hrozna môžete použiť štandardy uvedené v tabuľke v inom článku.

Viac informácií

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Odroda je prispôsobená miernym klimatickým podmienkam. Odolnosť proti mrazu pomerne nízky. Na pokrytie viníc je potrebné v kontexte ruských zimov. Ochranné opatrenia sa odporúčajú v komplexe. Keď sa atmosférické teploty zmenšujú na úroveň pod -22 ° C, je možné smrť útekov.

Choroby a škodcov

Nízka odolnosť chorôb. Varnosť potrebuje osobitnú pozornosť z grapiča. Je dôležité pravidelne skúmať kríky na prítomnosť škodcov, ktoré môžu zaútočiť na výhonky. Požadované povinné spracovanie z bielej hniloby a anthraznózy. Oidium a pleseňové kríky sú ohromené menej často, ale odporúča sa aj prevencia.

Prehľad všetkých chorôb a škodcov

Ak sú hrozno vystavené akémukoľvek chorobu alebo hmyzu, vždy sa odráža vo svojom vzhľade. Môže trpieť ako samostatné časti rastliny a celú kultúru ako celok.Hrozné obličky sú zvyčajne väčšina z nich trpia parazitmi.Poškodenie bobule sa objavujú hlavne v prítomnosti plesňových ochorení. Listy sú vždy ovplyvnené vo väčšej miere, mnohé choroby sú okamžite rozpoznané.

Viac informácií

> „>

Mildu >>

Najdôležitejšou znakom ochorenia je prítomnosť bielej naklápanej vlny v spodnej časti plechu.

Viac informácií

> „>

Oidium >>

Symptómy ochorenia sa prejavujú z hornej časti plechu – žlté škvrny s popolným šedeným kvetom, a to aj s bežeckým odtieňom.

Viac informácií

> „>

Gray GNIL >>

Hlavné príznaky šedej hniloby: vzhľad na lístie a bobule hnedých škvŕn a sivého plaku, výskyt hnedých rozvodov a sivého postreku na viniči.

Viac informácií

> „>

Antraznóza >>

Na listoch sú hnedé škvrny s tmavým farebným puzdrom. Časom, vzhľadom k tomu, že tkaniny z rastlín zomrie, otvory sa objavujú na listoch.

Viac informácií

Uskladnenie

Vysoká predajnosť, dobrá prepravovateľnosť, dlhodobé skladovanie a prispôsobené uskladnenie – toto všetko robí manikúru prst dobrú voľbu pre pestovanie na predaj.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár