Hrozno alminsky

 • Autori: Vnieviv „Magarach“
 • Účel: Technické
 • Bery: Čierna
 • Chuť: harmonický, muškátový oriešok
 • Čas dozrievania (filter): priemer
 • Odolnosť proti mrazu, ° C: -26
 • Výnos: 140 c / ha
 • Typ kvetu: OBOY
 • Sa objavili pri prekročení: Muscat Vira X Magarach № 124-66-26
 • Rok predpokladov: 2007

Pozrite si všetky charakteristiky

Neexistuje žiadny veľký rozdiel medzi hroznovým rastom na vlastnom dvore alebo vo veľkom vinici. Jediný rozdiel je priestor a počet kríkov.

TECHNICKÉ ODBORY sa spravidla používajú na víno, medzi ktorými Alminsky nezaberá, nie posledné miesto.

História odstránenia

Tento hroznový bol chovaný v VNieviv „Magarach“. Východiskovým materiálom bol:

 • Muscat Vira;

 • Magarach № 124-66-26.

Na použitie Alminsky bol prijatý v roku 2007.

Popis

Pretože opísaná odroda sa používa výlučne na výrobu vína, je označovaná technická. Ak hovoríme o silu rastu výhonkov, potom je priemer, takže nie je potrebné žiadne intenzívne orezávanie.

Čas dozrievania

Čas dozrievania tohto priemeru hrozna.

Bozk

Pokiaľ ide o veľkosť krytov, sú pomerne veľké pre technické hrozno a môžu dosiahnuť hmotnosť od 300 do 400 gramov.

Bobule

Vo farbe plodov almine čiernej. Obsahujú asi 300 g / dm³. Plody majú zaoblenú formu, malé.

Chuť

Tastarors hovorí o chuti opísanej odrody jednoducho, že je muškátový oriešok a harmonický.

Výnos

Výťažok dospelých čiar je 140 c / ha.

Výber výsadbového materiálu

Záhradníci s skúsenosťami odporúčajú nováčikov, aby si odrezávali odrezky a sadenice pre tých, ktorí ich robili z ich viniča a je zapojený do výroby takýchto materiálov profesionálne.

Hrozno alminsky

Cherenci

Môžete vyhodnotiť kvalitu, ktorá znižuje malé množstvo kôry. Pri pestovaní kríka z rezania a dodržiavania pravidiel agrotechnológií je miera prežitia približne 90%, vysoko kvalitné zariadenia sú prakticky zaručené. Existuje schopnosť kontrolovať rozvoj hrozna vo všetkých etapách.

Viac informácií

Hrozno alminsky

Schody

V súlade s pravidlami Agrotechnológie je miera prežitia približne 100%. Skriny by mali byť zdravé. Venujte pozornosť neprítomnosti poistky, rastu a iných príznakov chorôb.

Viac informácií

Vlastnosti pestovania

Mulčovanie je povinné, ak sa hrozno pestuje v zemi. Keď záhradník pridáva mulč, zabraňuje prílišnému odparovaniu vody z pôdy a chráni korene pred poškodením.

Najlepšie mulčovanie s hrôzou – borovicová kôra, kompost, drvené listy alebo kamienky. Kamienky vyzerajú najlepšie. Stojí za to pridávať novú vrstvu mulčovania každý rok, pretože má tendenciu znižovať pri zalievaní.

Pristátie

Kopať jamku, ktorá by mala byť dvojnásobná koreňová kóma. Po položení sadenice je pokrytá rovnakou pôdou, ktorá bola vyňatá, keď pristávacia jama.

Po pristátí sme ležali tenkú vrstvu kompostu cez pôdu, aby sme udržali vlhkosť a poskytli mu živiny. Nie je hnojenie len zasadené s hroznovým viničom, kým nezačne aktívne rásť. Zvyčajne trvá približne niekoľko mesiacov.

Ideálny čas na výsadbu Hrozno závisí od toho, kde žije záhradník. Ak je to mäkká klimatická oblasť, potom najlepší čas na výsadbu je jar alebo začiatkom leta. Najlepšie, pretože rastlina má čas rásť bez vplyvu mrazov, ktoré zastaví rast.

Tí, ktorí žijú v trópoch, môžu pristáť sadenice v zime.

Hrozno alminsky

Pristátie

Aby sa do 3 rokov stal, vinič dáva zber signálu, je potrebné vziať do úvahy súbor faktorov – od typu pôdy na pozemku do neďalekých rastlín.Najlepší čas na pristátie Väčšina odrôd – jeseň a v chladných regiónoch, prípravy na pristátie začínajú v auguste. Survovanie sa prenesú na zem na konci septembra alebo za 1 desaťročie októbra. Na jeseň pristátie sú vhodné len rastliny s smiešnymi viničmi, s vyvinutým koreňovým systémom as 8-10 očami.Tipy pre začiatočníkov pomôžu zistiť optimálne schémy pre umiestnenie sadenice a odrezkov, ako aj v iných jemnosti tohto procesu.

Viac informácií

Hrozno alminsky

Typ pôdy

Hrozno pestované na piesku, čiernej zeme a hlinené pôdy. Pre každú z možností zloženia pôdy sa proces prípravy výrazne líši.

Viac informácií

Hrozno alminsky

Výsadba vegetatívnych stromčekov

Základné pravidlá sú rovnaké pre podivné a rastlinné sadenice. Zeleninové volanie sadenice získané skleníkom.

Viac informácií

Hrozno alminsky

Pristátie Cherenkov

Odrezky – procesy bez vlastného koreňového systému. Sú vždy zakorenené na jeseň. Postup začína po tom, čo bude lístie.

Viac informácií

Hrozno alminsky

Rastliny-susedia

Nasledujúce rastliny majú priaznivo ovplyvniť hrozno: Siderats, uhorky, jahody, cibuľa a cesnak, ruže, skoré triedy bielej kapusty a zelených.

Viac informácií

Opeľovanie

Kvety oboch pohlaví sú vytvorené na viniči – oboat kvetinový typ.

Orezávanie

V priebehu niekoľkých mesiacov po pristátí až do konca prvého vegetačného obdobia nie je potrebné plodiť rastliny. Mali by sa voľne rásť, vyvíjajú sa pevný koreňový systém.

Ale stojí za to odstrániť výhonky, ktoré sú viac ako dva roky a tí, ktorí neprinášajú viac ovocia.

Najlepší čas na orezanie hrozna – od neskorej zimy až po skoré jar, len dve obličky odchádzajú.

Najzávažnejšie orezávanie sa vyskytuje na konci zimy, keď rastlina začne resetovať listy. V lete, ak robia orezávanie, potom len mierne.

Zalievanie

Hroznový vinič potrebujú pravidelne a hlboko vodu, ale pôda by mala byť len mierne vlhká. Je veľmi dôležité, aby sa rastliny zamietli, pretože surový primér je prvou príčinou vzhľadu formy.

Systémy zavlažovania

Aby boli bobule veľké a šťavnaté, je potrebné organizovať plné zavlažovanie a kŕmenie. Všetky normy musia byť upravené na poveternostné podmienky a rýchlosť odparovania tekutiny.

Hrozno alminsky

Čerstvé dúhovky

S častým systémom zavlažovania sa zvlhčovanie odporúča raz za dva týždne (to znamená dvakrát mesačne počas kvitnutia a vzhľadu bobúľ) toľko, takže pôda je impregnovaná 50 cm hlboko do rastliny, takže rastlina nie je Prepnite na povrchové (dewn) korene. Táto suma môže byť znížená, ak je slama mulčovanie.

Viac informácií

Hrozno alminsky

Zriedkavý poľsky

S vzácnym systémom zavlažovania, výber veku a času dozrievania hrozna môžete použiť štandardy uvedené v tabuľke v inom článku.

Viac informácií

Podriadený

Rovnako ako akákoľvek rastlina, hrozno potrebujú hnojivo. V prvom roku sa do pôdy pridáva na všeobecnú zmenu na všeobecné účely.

Každý rok je hroznový vinič pravidelne kŕmenie zvetraným hnojom alebo kompostom. Používajú sa aj nízky dusík a vysoký draslík a fosfor. Najmä sú dôležité na jar, keď sa obdivujú obličky. Je potrebný fosfor a keď sa na kríkoch objaví plody.

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Úroveň odolnosti proti mrazu je na -26 stupňoch. Ak by sa to malo zasadiť hrozna v regióne, kde je chladnejšie, potom je potrebné ho posilniť. Najjednoduchšou možnosťou je použitie pobočiek ihličnatých stromov. Najdrahší – špeciálny Agrofiber.

Choroby a škodcov

Vo vegetačnej sezóne musí byť vinič dvakrát profylaktickým spracovaním. Prvý je potrebné predtým, ako sa kvety objavia na výhonkoch, druhý – po kvitnutí.

Ak hovoríme o odolnosti proti chorobám, ktorý je charakteristický pre túto záhradnícku kultúru, potom alminsky je odolný voči philoxéru, šedej hnilobe, plesni a oidium.

Hrozno alminsky

Prehľad všetkých chorôb a škodcov

Ak sú hrozno vystavené akémukoľvek chorobu alebo hmyzu, vždy sa odráža vo svojom vzhľade. Môže trpieť ako samostatné časti rastliny a celú kultúru ako celok.Hrozné obličky sú zvyčajne väčšina z nich trpia parazitmi.Poškodenie bobule sa objavujú hlavne v prítomnosti plesňových ochorení. Listy sú vždy ovplyvnené vo väčšej miere, mnohé choroby sú okamžite rozpoznané.

Viac informácií

Hrozno alminsky> „>

Mildu >>

Najdôležitejšou znakom ochorenia je prítomnosť bielej naklápanej vlny v spodnej časti plechu.

Viac informácií

Hrozno alminsky> „>

Oidium >>

Symptómy ochorenia sa prejavujú z hornej časti plechu – žlté škvrny s popolným šedeným kvetom, a to aj s bežeckým odtieňom.

Viac informácií

Hrozno alminsky> „>

Gray GNIL >>

Hlavné príznaky šedej hniloby: vzhľad na lístie a bobule hnedých škvŕn a sivého plaku, výskyt hnedých rozvodov a sivého postreku na viniči.

Viac informácií

Hrozno alminsky> „>

Antraznóza >>

Na listoch sú hnedé škvrny s tmavým farebným puzdrom. Časom, vzhľadom k tomu, že tkaniny z rastlín zomrie, otvory sa objavujú na listoch.

Viac informácií

Uskladnenie

Hrozno nie sú uložené, z tohto dôvodu ho okamžite pošle na spracovanie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár