Hrozno dámy prsty

 • Účel: Tabuľka
 • Bery: Žltkastá zelená, žltkastá ružová
 • Chuť: Sladká, s nevedomou, osviežujúcou kyslosťou
 • S kosťami: Áno
 • Čas dozrievania (filter): priemer
 • Čas dozrievania, dni: 126-138
 • Odolnosť proti mrazu, ° C: -Fiffen
 • Názvy synonymá: Husayne White, Absheron Helinbarmagi, Line, Izaptuk, Hatun Barmak, Shah Raisin, Chilga Husayne
 • Hmotnosť BUCHY, G: 300
 • Výnos: 80-100 c / ha

Pozrite si všetky charakteristiky

Slávne hrozna Dámske prsty sú považované za benchmarku chuti. Toto je najlepšia klasika a vždy skutočná rozmanitosť tabuľky v celej histórii vinohradníctva. Záhradníci oceňujú hrozno pre jedinečnú chuť a originálny vzhľad bobule. Bohužiaľ, to neberie na väčšinu ruských území, kde je zima príliš studená a leto je krátkodobé. V južných oblastiach, mimoriadne lahodné hrozno rastie bez špeciálnych problémov.

História odstránenia

Dame prsty sa pestujú v strednej Ázii. Predpokladá sa, že darca tejto umelo odvodenej odrody sa stal divokým hroznam. Porovnanie s pôvabnými prstami dostal odrodu z dôvodu neštandardnej formy ovocia. Domáci záhradníci poznajú odroda ako Husayne White. Dagestanis zavolá tepelno-milujúca trieda Shah Raisin, Arméni – Izaptuk, Astrakhana – Line.

Distribúcia geografie

Odroda bola distribuovaná vo svojej rodnej krajine – v Uzbekistane a všade v strednej Ázii. Rast Grape Kultúra Dámske prsty sa získavajú všade, kde sú optimálne podmienky: na Kryme, na pozemkoch v Kaukaze a ďalších regiónoch, kde teplé zimy a plnohodnotné letné obdobie. V realite priemerných ruských zemepisných šíriek, populárna odroda rastie s ťažkosťami z dôvodu klimatických funkcií.

Popis

Busta s elegantnými bobuľou sa vyznačuje silným rastom, potrebujú silné podpory. Silný vinič, trvanlivý a dlhý, rastie až 5-6 m. Pokryté malými šťavnatými zelenými zaoblenými listami.

Čas dozrievania

Dozrievanie je pomerne dlhá – sezóna vegetácie trvá 126-138 dní. V regiónoch s krátkym letným obdobím nemajú zväzky čas dozrievať. Dokonca aj v stredných ázijských krajinách, ovocie sú predstierané nie skôr ako september.

Bozk

Kužeľový tvar, s voľnou štruktúrou. Každá banda dosahuje hmotnosť asi 300 g.

Bobule

Farba zo žltkasto zelenej do žltkastých ružov. Tvar – Cylinder Conical. V šťavnaté, mierne chrumkavé mäso, od 2 do 3 semien. Tenké rozmerné ovocie sú pokryté koreňovým voskom.

Chuť

Dámske prsty – jeden z najviac šťavnatých a lahodných odrôd hrozna. Vo šťave sa určuje množstvo cukru 170 g / dm3 na kyslosti 4-4,5 g / dm3. Ovocie sa vyznačujú jedinečnou vlastnosťou – so všetkými ich sladkosťami dokonale uhasí smäd. Tento efekt poskytuje kombináciu hladiny cukru s nízkou ovocnou kyslosťou. Opravené bobule strácajú svoju jasnú chuť. Ochutné hodnotenie kritérií chuti je určené o 8,5 z 10 bodov na špeciálnom meradle.

Výnos

Úplný výnos by sa mal očakávať z 5. ročníka života kultúry. Vysoký výnos, aj keď nestabilný. Rozmanitosť je veľmi rozmarná, a za dobrý výnos je dôležité vytvoriť vhodné podmienky.

Výber výsadbového materiálu

Záhradníci s skúsenosťami odporúčajú nováčikov, aby si odrezávali odrezky a sadenice pre tých, ktorí ich robili z ich viniča a je zapojený do výroby takýchto materiálov profesionálne.

Cherenci

Môžete vyhodnotiť kvalitu, ktorá znižuje malé množstvo kôry. Pri pestovaní kríka z rezania a dodržiavania pravidiel agrotechnológií je miera prežitia približne 90%, vysoko kvalitné zariadenia sú prakticky zaručené. Existuje schopnosť kontrolovať rozvoj hrozna vo všetkých etapách.

Viac informácií

Schody

V súlade s pravidlami Agrotechnológie je miera prežitia približne 100%. Skriny by mali byť zdravé. Venujte pozornosť neprítomnosti poistky, rastu a iných príznakov chorôb.

Viac informácií

Vlastnosti pestovania

Ázijská trieda potrebuje určité starostlivé udalosti.

Pristátie

Miesto musí byť spravodlivo osvetlené, chránené pred fúkaním severného vetra. Dôležité podmienky sú považované za nedostatok tieňovej a svetlej zeme zemskej pôdy. Optimálna možnosť pristátia na mieste – z južnej alebo juhozápadnej strany, na mieste odomknutej stenou alebo výsadbou zo severu.

K nepochybným výhodám odrody sa dámske prsty označujú na možnosť výsadby v každom čase okrem zimy. Osobitné termíny sa určujú na základe typu klimatických vlastností a chovu kultúry.

Pristátie

Aby sa do 3 rokov stal, vinič dáva zber signálu, je potrebné vziať do úvahy súbor faktorov – od typu pôdy na pozemku do neďalekých rastlín.Najlepší čas na pristátie Väčšina odrôd – jeseň a v chladných regiónoch, prípravy na pristátie začínajú v auguste. Survovanie sa prenesú na zem na konci septembra alebo za 1 desaťročie októbra. Na jeseň pristátie sú vhodné len rastliny s smiešnymi viničmi, s vyvinutým koreňovým systémom as 8-10 očami.Tipy pre začiatočníkov pomôžu zistiť optimálne schémy pre umiestnenie sadenice a odrezkov, ako aj v iných jemnosti tohto procesu.

Viac informácií

Typ pôdy

Hrozno pestované na piesku, čiernej zeme a hlinené pôdy. Pre každú z možností zloženia pôdy sa proces prípravy výrazne líši.

Viac informácií

Výsadba vegetatívnych stromčekov

Základné pravidlá sú rovnaké pre podivné a rastlinné sadenice. Zeleninové volanie sadenice získané skleníkom.

Viac informácií

Pristátie Cherenkov

Odrezky – procesy bez vlastného koreňového systému. Sú vždy zakorenené na jeseň. Postup začína po tom, čo bude lístie.

Viac informácií

Rastliny-susedia

Nasledujúce rastliny majú priaznivo ovplyvniť hrozno: Siderats, uhorky, jahody, cibuľa a cesnak, ruže, skoré triedy bielej kapusty a zelených.

Viac informácií

Opeľovanie

Prítomnosť jastrabových kvetov určuje odroda ako samočinný. Nie je potrebné ďalšie opeľovanie.

Orezávanie

Hlavnou úlohou starostlivosti je včasná a kompetentná orezanie. Aplikuje sa dlhé orezávanie, skrátenie výhonkov pre 4-10 šupiek. Procesy vybrané na plodnenie musia byť vysokokvalitné a neporušené. Výhodne si vyberte priemerné stonky.

Manipulácia s prerezávaním strávením opatrnosťou. S akoukoľvek škodu je riziko rán, ktoré sa neuskutočňujú na trvalých pobočkách. Počet počtu procesov na Bush berie do úvahy oči.

Zalievanie

Odroda akútne reaguje do suchého obdobia. Pre vysoko kvalitné plodnenie vyžaduje vodnú kultúru. Rovnako dôležité pre kontrolu zalievania. Hojná omladzovanie je plná vývoja hniloby. Zvlášť ukázalo sa, že voda voči kríkom po zime, počas obdobia kvitnutia a po ňom. V suchu, norma a poradie vlhkosti sa zvyšuje. S vytvorenými močmi, zníženie zavlažovania.

Predtým, ako sa prístrešku hrozna vykonáva čitateľa vlhkosti (pár dní pred izoláciou). Pravdepodobnosť zmrazenia suchej pôdy je vyššia ako mokrá. Všeobecne platí, že za každý rok života, KUSTE má byť 2 lyžica vody.

Systémy zavlažovania

Aby boli bobule veľké a šťavnaté, je potrebné organizovať plné zavlažovanie a kŕmenie. Všetky normy musia byť upravené na poveternostné podmienky a rýchlosť odparovania tekutiny.

Čerstvé dúhovky

S častým systémom zavlažovania sa zvlhčovanie odporúča raz za dva týždne (to znamená dvakrát mesačne počas kvitnutia a vzhľadu bobúľ) toľko, takže pôda je impregnovaná 50 cm hlboko do rastliny, takže rastlina nie je Prepnite na povrchové (dewn) korene. Táto suma môže byť znížená, ak je slama mulčovanie.

Viac informácií

Zriedkavý poľsky

S vzácnym systémom zavlažovania, výber veku a času dozrievania hrozna môžete použiť štandardy uvedené v tabuľke v inom článku.

Viac informácií

Podriadený

Na začiatku vegetácie sa zavádzajú dusíkové hnojivá. Táto metóda prispieva k aktívnemu rastu zdravých výhonkov a pripravuje kultúru na plodnenie. Na jar a leto sú potrebné draslík a fosfátové podávače potrebné na vytvorenie kríkov. Ak zaostávajú v rozvoji, sa ako striekacie hnojivo používajú rastové podávače.

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Odolnosť voči mrazu teplejšej odrody je nízka. Hrozno potreboval prístrešok, keď sa teplota v mieste rastu zníži prípustná. V chladnom hrozna odporúčané kompletné útočisko v možnostiach:

 • Sendvič – podlahový materiál v niekoľkých vrstvách;
 • S pomocou Agrofibera na ráme oblúka.

Choroby a škodcov

Odolnosť voči Oidium sa odhaduje odborníci v 5 bodoch, ktoré sa považujú za silnú citlivosť. Na pestovanie dobrého zberu, potrebujú preventívne opatrenia, liečbu a stabilné kŕmenie. Najmä pomáha odolať chorobám a škodlivým kompozíciám s draslíkom a fosforu. Grade Dame prsty, podobne ako iné stredné ázijské odrody, sa nedotýka s hubovou infekciou a rôznymi parazitmi.

Prehľad všetkých chorôb a škodcov

Ak sú hrozno vystavené akémukoľvek chorobu alebo hmyzu, vždy sa odráža vo svojom vzhľade. Môže trpieť ako samostatné časti rastliny a celú kultúru ako celok.Hrozné obličky sú zvyčajne väčšina z nich trpia parazitmi.Poškodenie bobule sa objavujú hlavne v prítomnosti plesňových ochorení. Listy sú vždy ovplyvnené vo väčšej miere, mnohé choroby sú okamžite rozpoznané.

Viac informácií

> „>

Mildu >>

Najdôležitejšou znakom ochorenia je prítomnosť bielej naklápanej vlny v spodnej časti plechu.

Viac informácií

> „>

Oidium >>

Symptómy ochorenia sa prejavujú z hornej časti plechu – žlté škvrny s popolným šedeným kvetom, a to aj s bežeckým odtieňom.

Viac informácií

> „>

Gray GNIL >>

Hlavné príznaky šedej hniloby: vzhľad na lístie a bobule hnedých škvŕn a sivého plaku, výskyt hnedých rozvodov a sivého postreku na viniči.

Viac informácií

> „>

Antraznóza >>

Na listoch sú hnedé škvrny s tmavým farebným puzdrom. Časom, vzhľadom k tomu, že tkaniny z rastlín zomrie, otvory sa objavujú na listoch.

Viac informácií

Uskladnenie

Výraz je nevhodný pre dlhodobé skladovanie. Zber len v suchom a jasnom počasí. Mokré bobule sú náchylné na rýchle hniloby. Hrozno zapadá do boxov a odstraňuje chladnú tmavú miestnosť. V jasnom svetle sa ukladanie hrozna neodporúča.

Najlepšie kefy sú uložené pri 0 ° C a vysoká vlhkosť – 80%. V teplej a suchosti, odparovanie vlhkosti vedie k sušeniu bobule.

Priestory Je vhodné ležať sivé s pridaním dusičnanov a suchej piliny. V pripravenej miestnosti sú zväzky schopné preniesť na -4 stupňov. Môžete tiež uložiť Hrozno zavesené na drôte. Pravidelne je potrebné revidovať zber na prítomnosť ohrozeného hrozna.

Recenzie Recenzie

Dame prsty – stupeň sušenia, optimálne vhodné pre obrobok hrozienok. Tiež, šťavnaté hrozno sú vhodné na výrobu vína, lahodných džúsov a kompótov. Z neho dobre, marinády a veľkolepé ozdoby riadu.

V priebehu storočí sa rozmanitosť dámy nestratia rozšírenú popularitu. Záhradníci sú pripravení prekonať všetky ťažkosti s jeho kultiváciou, aby si mohli vychutnať sladké, mierne chrumkavé bobule.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: