Hrozno emir

 • Autori: Výber KALUGINA IN.M
 • Bery: červená fialová
 • Chuť: harmonický
 • Čas dozrievania (filter): Skoro
 • Čas dozrievania, dni: 110-120
 • Odolnosť proti mrazu, ° C: -23
 • Hmotnosť BUCHY, G: 800-2000
 • Hustota luny: Stred
 • Tvar bobule: oválny kužeľ s hlúpy hrot
 • Veľkosť bobule, mm: 52×30

Pozrite si všetky charakteristiky

Grape uprednostňuje teplo a potrebuje neustálu starostlivosť. Dobrá úrodná pôda, podpora a pohodlné klimatické podmienky prispievajú k bohatému plodine. Chovatelia prinášajú nové odrody prispôsobené nepriaznivým faktorom a chorobám. Jeden z týchto odrôd – emir.

História odstránenia

Výrobca krajiny je Ukrajina. V regióne Zaporizhia, v obci Dnepropetrovka Chovateľ Viktor Mikhailovich Kalugin priniesol hybridnú odrodu.

Distribúcia geografie

Emir Grapes rastie v mnohých regiónoch Ukrajiny a vykazuje vynikajúce výsledky.

Popis

Vintage emir – vysoký, stredné právo. Svetlé zelené listy. Typ prístavu – Korešpondencia. Závod má prvé ovocie signálu. Považuje sa za jednu z najlepších foriem hybridných foriem.

Čas dozrievania

EMIR sa vzťahuje na skoré triedy. Obdobie dozrievania trvá len 110-120 dní. V poslednom desaťročí augusta je zvyčajne možné zbierať zber.

Bozk

Stredná hustota kefy váži 800-2000 gramov. Tvar valcový tvar.

Bobule

Veľké bobule vyzerajú veľmi krásne, ako keby nereálne. Veľkosť jedného Berryho 52×30 mm. Grape farebné červené fialové, tým bližšie čas zrenia, bohatšia farba. Emir Podlhovastý formulár, oválny kužeľ s tupým hrotom. Berry Hmotnosť 20-35 gramov. Dokonca aj v dažďovom období, ovocie emiru nie sú prasknuté z prebytočnej vlhkosti.

Chuť

Mäsité chrumkavé mäso má harmonickú chuť. Ovocie tejto odrody zmizli na chvostoch majú príjemnú chuť. Emir z iných kolegov rozlišuje vysokú akumuláciu cukru.

Výnos

Nový stupeň patrí vysoko výnosom. Silné vetvy viniča sú uložené pod rôznymi krytmi, pokrytý hrozna.

Výber výsadbového materiálu

Záhradníci s skúsenosťami odporúčajú nováčikov, aby si odrezávali odrezky a sadenice pre tých, ktorí ich robili z ich viniča a je zapojený do výroby takýchto materiálov profesionálne.

Cherenci

Môžete vyhodnotiť kvalitu, ktorá znižuje malé množstvo kôry. Pri pestovaní kríka z rezania a dodržiavania pravidiel agrotechnológií je miera prežitia približne 90%, vysoko kvalitné zariadenia sú prakticky zaručené. Existuje schopnosť kontrolovať rozvoj hrozna vo všetkých etapách.

Viac informácií

Schody

V súlade s pravidlami Agrotechnológie je miera prežitia približne 100%. Skriny by mali byť zdravé. Venujte pozornosť neprítomnosti poistky, rastu a iných príznakov chorôb.

Viac informácií

Vlastnosti pestovania

Môže byť ovocie na mladých, tenkých výhonkoch. Zámok ovocných obličiek dobrý. Nasledujúci rok sa upevnená rastlina poteší hojné plodenie. Wrestling vinič rýchlo.

Pristátie

Dobre rastie v nížinách s dostatočnou pôdnou vlhkosťou. Pôvodca Emir rastie na mieste, kde sa rieka raz prúdila. Rastlina náročná na slnečné svetlo. Hrozno – sloboda milujúca rastlina a nemá rád tesnosť, takže sa odporúča kopať väčšiu jamu. Zvyčajne sa zasadzuje na jar, medzi krídlami necháva 1,5 až 2 metre a v uličke – 3 metre.

Pristátie

Aby sa do 3 rokov stal, vinič dáva zber signálu, je potrebné vziať do úvahy súbor faktorov – od typu pôdy na pozemku do neďalekých rastlín.Najlepší čas na pristátie Väčšina odrôd – jeseň a v chladných regiónoch, prípravy na pristátie začínajú v auguste. Survovanie sa prenesú na zem na konci septembra alebo za 1 desaťročie októbra. Na jeseň pristátie sú vhodné len rastliny s smiešnymi viničmi, s vyvinutým koreňovým systémom as 8-10 očami.Tipy pre začiatočníkov pomôžu zistiť optimálne schémy pre umiestnenie sadenice a odrezkov, ako aj v iných jemnosti tohto procesu.

Viac informácií

Typ pôdy

Hrozno pestované na piesku, čiernej zeme a hlinené pôdy. Pre každú z možností zloženia pôdy sa proces prípravy výrazne líši.

Viac informácií

Výsadba vegetatívnych stromčekov

Základné pravidlá sú rovnaké pre podivné a rastlinné sadenice. Zeleninové volanie sadenice získané skleníkom.

Viac informácií

Pristátie Cherenkov

Odrezky – procesy bez vlastného koreňového systému. Sú vždy zakorenené na jeseň. Postup začína po tom, čo bude lístie.

Viac informácií

Rastliny-susedia

Nasledujúce rastliny majú priaznivo ovplyvniť hrozno: Siderats, uhorky, jahody, cibuľa a cesnak, ruže, skoré triedy bielej kapusty a zelených.

Viac informácií

Opeľovanie

Hybridný emir samonosný formulár. Nevyžaduje sa žiadne ďalšie opeľovacie práce.

Orezávanie

Je potrebné vykonávať každý rok, odstrániť suché, choré pobočky.

 • Na jeseň sa postup vykonáva po odstránení plodín. Mladé zelené výhonky sú odstránené, nemali čas na rast. Zelená časť viniča je rezaná s malou hnedou časťou zrelého viniča.

 • Leto sa zbaví suchých, zbytočných vetiev a nejakej časti lístia, takže nie na tieňovanie rastliny.

Veľkého významu je umelá tvorba viniča vo forme kvadrangeulárneho paliva.

Zalievanie

Po výsadbe Bush potrebuje zalievanie. Za sezónu zavlažovaná aspoň 4 krát.

 • Najprv na jar.

 • Potom pred tečúcou.

 • Potom, keď hrozno začína zrelé a zmeniť farbenie.

 • Naposledy – pred zimnou dobou v novembri.

Daždivé počasie eliminuje potrebu dodatočného zavlažovania.

Systémy zavlažovania

Aby boli bobule veľké a šťavnaté, je potrebné organizovať plné zavlažovanie a kŕmenie. Všetky normy musia byť upravené na poveternostné podmienky a rýchlosť odparovania tekutiny.

Čerstvé dúhovky

S častým systémom zavlažovania sa zvlhčovanie odporúča raz za dva týždne (to znamená dvakrát mesačne počas kvitnutia a vzhľadu bobúľ) toľko, takže pôda je impregnovaná 50 cm hlboko do rastliny, takže rastlina nie je Prepnite na povrchové (dewn) korene. Táto suma môže byť znížená, ak je slama mulčovanie.

Viac informácií

Zriedkavý poľsky

S vzácnym systémom zavlažovania, výber veku a času dozrievania hrozna môžete použiť štandardy uvedené v tabuľke v inom článku.

Viac informácií

Podriadený

Pred nástupom na palubu, musíte urobiť humus tak, aby sa Seedl má výkonný koreňový systém. Tento postup neignorujte, ak chcete rásť silnú, dobre vyvinutú rastlinu. K dusíku sa pridáva 2 kg popola, 0,5 kg nitromofoski, 1 vedierku pôdy sa pridáva do dusíka.

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

EMIR Ľahko toleruje teplote na -23 ° C. V ťažkej klíme je lepšie pokryť poľnohospodárstvo, aby sa zabránilo poškodeniu viniča.

Choroby a škodcov

Rozmanitosť je odolná voči mnohým chorobám a škodcom, najmä v prvých rokoch kultivácie. Ale stále potrebujete vykonávať preventívne opatrenia so špeciálnymi prípravkami. Odolnosť voči chorobám 2.5-3,0 bodov.

Prehľad všetkých chorôb a škodcov

Ak sú hrozno vystavené akémukoľvek chorobu alebo hmyzu, vždy sa odráža vo svojom vzhľade. Môže trpieť ako samostatné časti rastliny a celú kultúru ako celok.Hrozné obličky sú zvyčajne väčšina z nich trpia parazitmi.Poškodenie bobule sa objavujú hlavne v prítomnosti plesňových ochorení. Listy sú vždy ovplyvnené vo väčšej miere, mnohé choroby sú okamžite rozpoznané.

Viac informácií

> „>

Mildu >>

Najdôležitejšou znakom ochorenia je prítomnosť bielej naklápanej vlny v spodnej časti plechu.

Viac informácií

> „>

Oidium >>

Symptómy ochorenia sa prejavujú z hornej časti plechu – žlté škvrny s popolným šedeným kvetom, a to aj s bežeckým odtieňom.

Viac informácií

> „>

Gray GNIL >>

Hlavné príznaky šedej hniloby: vzhľad na lístie a bobule hnedých škvŕn a sivého plaku, výskyt hnedých rozvodov a sivého postreku na viniči.

Viac informácií

> „>

Antraznóza >>

Na listoch sú hnedé škvrny s tmavým farebným puzdrom. Časom, vzhľadom k tomu, že tkaniny z rastlín zomrie, otvory sa objavujú na listoch.

Viac informácií

Uskladnenie

Užitočný produkt je lepšie používať čerstvé. Hustá koža chráni mäso hrozna a zvyšuje životnosť až 2 mesiace na chladnom mieste. Takáto koža je ľahko žuvajú a nezasahuje do chuti hrozna. Vosy nepoškodia plody. Bobule s rôznymi vinami sú vhodné na výrobu domáceho vína, džúsov. Dopravovateľnosť vysoká.

Recenzie Recenzie

Skúsené hrozno sú spokojní s novou odrodou. Bobule zostávajú veľké av ďalších sezónach sa nestanú menšou. Bohatá úroda vám umožňuje vychutnať si čerstvé hrozno a pripraviť budúce zásoby.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár