Hrozno Galahad

 • Autori: Novocherkassky vnieviv. Ja.A. Potapenko
 • Účel: Tabuľka
 • Bery: Amber žltá
 • Chuť: jednoduché, harmonické
 • Čas dozrievania (filter): Veľmi skoro
 • Čas dozrievania, dni: 95-100
 • Odolnosť proti mrazu, ° C: -25
 • Hmotnosť BUCHY, G: 600-1100
 • Typ kvetu: OBOY
 • Ochutnávka, body: 8.9

Pozrite si všetky charakteristiky

Existuje mnoho odrôd a hybridov hrozna s slušnou chuťou, ktorá môže byť pestovaná na vlastnom pozemku. Jedným z nich je Galahad – hrozno, prispôsobené podmienkam miernej klímy a schopný dať dobrú plodinu s náležitou starostlivosťou. Má dobrú predajnosť a dopravu.

História odstránenia

Galahad priniesol v roku 2007 v Rusku vďaka chovateľom FGBNU VNIIVIV. Ja. A. Potapenko, rozdrvenie niekoľkých odrôd. Bolo to 2 fázy odstránenia. Rozmanitosť Talismana bola opelená s peľou, ktorá pošlo, po prekročení výslednej vzorky s rôznymi radosťami.

Následne sa chovatelia dostali odrody s vysokou odolnou stolnou hrozna s vysokými výťažkami, veľkým ovocím a vynikajúcou chuťou. V súčasnosti je to veľmi populárne medzi milencami a odborníkmi.

Distribúcia geografie

Rozmanitosť bola plánovaná na pestovanie v miernej klíme Ruska. Je mimoriadny, takže môže byť použitý v oblasti územia Krasnodar, ako aj na predmestí, v Urals a dokonca aj v Sibíri.

Hrozno nemožno zahrnúť do kultivácie v južných oblastiach, niekedy rastie na oblúkoch a arboroch. Na severe sa trieda pestuje cez kríž, inak zomrie kvôli premenlivým a chladným poveternostným podmienkam.

Popis

Galahad sa objavil relatívne nedávno, ale už sa im podarilo zarobiť veľa pozitívnej spätnej väzby z dôvodu vysokých technických špecifikácií.

Čas dozrievania

Hrozno je veľmi skoro. Z toho, ako sa obličky rozpustia, 95-100 dní idú do splatnosti. Na juhu Ruska je možné zber zozbierať na konci júla v strednom pruhu – začiatkom augusta. Vo viac severných regiónoch, odroda dozrieva 10-15 dní neskôr.

Bozk

Majú formu valec a priemerná hmotnosť 600-1100 g. Kefy sú sklopené celkom dobre, mierne hustota. Breakdi nemajú polovicu.

Ovocie sú pripevnené k hrebenii slabo, takže sa neodporúča predbehnúť na kríkoch, musíte zbierať bobule včas.

Bobule

Veľká veľkosť (27,5 x 21,5 mm), majú oválny tvar a hmotnosť približne 10-12 g. Farba nezdravých plodov – mlieko-zelená, zrelé bobule majú jantárový žltý odtieň. Mierna hustota koža, mäso je mäsité. Cukráreň – 180-210 g / DM³, kyslosť – 5-6 g / DM³.

Chuť

Jednoduchá a harmonická chuť odrôd si zaslúži uznanie mnohých záhradníkov. Je stredne sladká, má ochutnávku 8,9 bodov. Bobule sa stávajú sladšie za posledných 7 dní dozrievania. Pri jedení sa koža prakticky necíti.

Výnos

Vintage Grapes, so správnou úrovňou agrotechniky, môžete získať 15-20 kg bobule z jedného dospelého kríka. Percento neplodných výhonkov hrozna – 60-75, rýpadlo koeficient – 1,3-1,5.

Výber výsadbového materiálu

Záhradníci s skúsenosťami odporúčajú nováčikov, aby si odrezávali odrezky a sadenice pre tých, ktorí ich robili z ich viniča a je zapojený do výroby takýchto materiálov profesionálne.

Hrozno Galahad

Cherenci

Môžete vyhodnotiť kvalitu, ktorá znižuje malé množstvo kôry. Pri pestovaní kríka z rezania a dodržiavania pravidiel agrotechnológií je miera prežitia približne 90%, vysoko kvalitné zariadenia sú prakticky zaručené. Existuje schopnosť kontrolovať rozvoj hrozna vo všetkých etapách.

Viac informácií

Hrozno Galahad

Schody

V súlade s pravidlami Agrotechnológie je miera prežitia približne 100%. Skriny by mali byť zdravé. Venujte pozornosť neprítomnosti poistky, rastu a iných príznakov chorôb.

Viac informácií

Vlastnosti pestovania

Odroda je nenáročná v kultivácii, ale získať veľkú a zdravú úrodu, je potrebné si zapamätať základné agrotechnické techniky a špecifické vlastnosti samotného Galahada.

Pristátie

Čas pristátia by sa mal vybrať s prihliadnutím na podnebie regiónu, v ktorom je odroda vysadená. Na severe potrebujete zasadiť hrozna koncom apríla alebo začiatkom mája. V tomto prípade sú odrezky kvalitatívne zakorenené a nahromadené živiny potrebné na zimovanie.

Na juhu, hrozno vysadené na konci septembra alebo začiatkom októbra. Jarné a jesenné pristátie sa vykonávajú rovnako, základné rozdiely v procese nemajú.

Hrozno Galahad

Pristátie

Aby sa do 3 rokov stal, vinič dáva zber signálu, je potrebné vziať do úvahy súbor faktorov – od typu pôdy na pozemku do neďalekých rastlín.Najlepší čas na pristátie Väčšina odrôd – jeseň a v chladných regiónoch, prípravy na pristátie začínajú v auguste. Survovanie sa prenesú na zem na konci septembra alebo za 1 desaťročie októbra. Na jeseň pristátie sú vhodné len rastliny s smiešnymi viničmi, s vyvinutým koreňovým systémom as 8-10 očami.Tipy pre začiatočníkov pomôžu zistiť optimálne schémy pre umiestnenie sadenice a odrezkov, ako aj v iných jemnosti tohto procesu.

Viac informácií

Hrozno Galahad

Typ pôdy

Hrozno pestované na piesku, čiernej zeme a hlinené pôdy. Pre každú z možností zloženia pôdy sa proces prípravy výrazne líši.

Viac informácií

Hrozno Galahad

Výsadba vegetatívnych stromčekov

Základné pravidlá sú rovnaké pre podivné a rastlinné sadenice. Zeleninové volanie sadenice získané skleníkom.

Viac informácií

Hrozno Galahad

Pristátie Cherenkov

Odrezky – procesy bez vlastného koreňového systému. Sú vždy zakorenené na jeseň. Postup začína po tom, čo bude lístie.

Viac informácií

Hrozno Galahad

Rastliny-susedia

Nasledujúce rastliny majú priaznivo ovplyvniť hrozno: Siderats, uhorky, jahody, cibuľa a cesnak, ruže, skoré triedy bielej kapusty a zelených.

Viac informácií

Opeľovanie

Kvety sú univerzálne (kvetinový typ – obr), vďaka ktorej je opelenie vysokou kvalitou.

Orezávanie

Prvé štyri roky sa musí prerezávanie Galahádu vykonať len na správne vytvorenie kríkov. Na jednom viniči by mal byť ponechaný 6-8 obličiek.

Existujú 2 možnosti orezávania:

 • krátke-3-4;
 • Dlhé – 10-12 očí.

V lete sa vinič čerpá, aby sa upravila jeho dĺžka. Tiež odstránené poškodené výhonky a listy, ktoré môžu tieňové hranice.

Jesenné orezávanie sa vykonáva po líski. Ak to neurobíte, vinič môže rásť príliš veľa, v dôsledku toho nechá všetky sily v zelenej hmote. Vzhľadom na nedostatok látok bude ovocie malé.

Zalievanie

S cieľom pochopiť, ako často je tu veľa odrody, by sa mali zohľadniť poveternostné podmienky. Ak je leto daždivé, zalievanie zníženie, ak suché – zvýšenie. Za normálnych podmienok sa hrozno vylial raz pol alebo dva týždne. Vysoké kríky potrebujú 30-40 litrov vody pre jedného kríka.

Po odstránení zimného prístrešia, nepotrebujete vode hrozno naraz príliš veľa, mali by ste použiť 5 litrov vody s teplou teplotou (25-30 stupňov).

Etapy a zavlažovacie technológie v oblasti vegetačného obdobia:

 • Po odstránení prístrešia;
 • 5-7 dní pred začiatkom kvitnutia;
 • V procese kvitnutia nie je nutné vody odrody, pretože inak sa púčiky môžu rozpadať;
 • zavlažovanie po kvitnutí;
 • Počas obdobia dozrievania nie je potrebné zavlažovanie;
 • Ak je na jeseň cieľ, hrozno zalievanie 14 dní pred útulkom.

Systémy zavlažovania

Aby boli bobule veľké a šťavnaté, je potrebné organizovať plné zavlažovanie a kŕmenie. Všetky normy musia byť upravené na poveternostné podmienky a rýchlosť odparovania tekutiny.

Hrozno Galahad

Čerstvé dúhovky

S častým systémom zavlažovania sa zvlhčovanie odporúča raz za dva týždne (to znamená dvakrát mesačne počas kvitnutia a vzhľadu bobúľ) toľko, takže pôda je impregnovaná 50 cm hlboko do rastliny, takže rastlina nie je Prepnite na povrchové (dewn) korene. Táto suma môže byť znížená, ak je slama mulčovanie.

Viac informácií

Hrozno Galahad

Zriedkavý poľsky

S vzácnym systémom zavlažovania, výber veku a času dozrievania hrozna môžete použiť štandardy uvedené v tabuľke v inom článku.

Viac informácií

Podriadený

Je potrebné stráviť niekoľko kŕmení v rôznych časoch:

 1. Jar – Po zahrievaní pôdy po zime, musíte urobiť komplexné hnojivá;
 2. 7 dní pred obdobím kvitnutia – organické (kompost, vták vrh a hnoj), potaš a fosforečné hnojivá;
 3. 7 dní po kvitnutí – odroda sa spracuje s použitím vodného roztoku síranu draselného alebo superfosfátov, môžete tiež pridať hnojivá do pôdy pred uvoľnením.

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Galahad je schopný odolať dostatočne ťažkým mrazom – až -25 ° C. Jeho odolnosť proti mrazu je dobrá, preto v južných oblastiach, hrozno nevyžaduje prístrešok. Pri pestovaní odrody v chladnejšej klíme, kde sú drsné zimy, je potrebné byť chránený viničom.

Rastlina je pokrytá na jeseň, po uskutočniteľnosti lístia. Ak chcete skryť, musíte odstrániť vinič z podpory a jemne opraviť na zemi. Zem pod viničom je mulched. Kruhy sú skryté burláčik, môžete tiež zaspať svoj syr alebo vytvoriť okolo drevenej krabice. Po snehu padania zhora by ste mali vybudovať snehový záves.

Pred položením viniča je dôležité odstrániť buriny, ktoré padli listy a ďalšie odpadky, ako hmyz larvy alebo hubové spory môžu byť umiestnené, ktoré sú tiež schopné nadhodnotiť v prístrešku.

Choroby a škodcov

Odroda je odolná voči plesnivým bodom 2,5 bodu, na Oidium – 3 body, na šedú hnilobu – o 2 body. Prakticky nie je poškodená osou. V prípade, že rastlina je napriek tomu s plesňovými ochoreniami, je potrebné vykonať preventívnu liečbu 3-krát pre sezónu pomocou kvapalnej kvapaliny, meďnej sipopu alebo akéhokoľvek iného fungicídu.

Prvýkrát hrozna sprej 7 dní po odstránení prístrešia, druhý – po odhalení listov. Tretie spracovanie sa vykonáva po odkvitnutí. Neodporúča sa používať chemikálie počas kvitnutia a 20-25 dní pred dozrievaním ovocia.

Poškodenie poškodenia môže udrieť vtáky, kľúče ovocia. Na ochranu hrozna z nich je potrebné, aby každý klaster umiestnil sieťovinu (bunky musia byť malé) alebo na pokrytie tohto materiálu viniča úplne.

Najnebezpečnejšie a rozšírené škodcov – hrozno. Ak sa chcete zbaviť, je potrebné zaobchádzať so závodom s 7% roztokom močoviny alebo „nitrafen“.

Hrozno Galahad

Prehľad všetkých chorôb a škodcov

Ak sú hrozno vystavené akémukoľvek chorobu alebo hmyzu, vždy sa odráža vo svojom vzhľade. Môže trpieť ako samostatné časti rastliny a celú kultúru ako celok.Hrozné obličky sú zvyčajne väčšina z nich trpia parazitmi.Poškodenie bobule sa objavujú hlavne v prítomnosti plesňových ochorení. Listy sú vždy ovplyvnené vo väčšej miere, mnohé choroby sú okamžite rozpoznané.

Viac informácií

Hrozno Galahad> „>

Mildu >>

Najdôležitejšou znakom ochorenia je prítomnosť bielej naklápanej vlny v spodnej časti plechu.

Viac informácií

Hrozno Galahad> „>

Oidium >>

Symptómy ochorenia sa prejavujú z hornej časti plechu – žlté škvrny s popolným šedeným kvetom, a to aj s bežeckým odtieňom.

Viac informácií

Hrozno Galahad> „>

Gray GNIL >>

Hlavné príznaky šedej hniloby: vzhľad na lístie a bobule hnedých škvŕn a sivého plaku, výskyt hnedých rozvodov a sivého postreku na viniči.

Viac informácií

Hrozno Galahad> „>

Antraznóza >>

Na listoch sú hnedé škvrny s tmavým farebným puzdrom. Časom, vzhľadom k tomu, že tkaniny z rastlín zomrie, otvory sa objavujú na listoch.

Viac informácií

Uskladnenie

Plody na kríkoch nie sú príliš dlhé. Ak je úrodu na nich ponechaná na pár týždňov, bobule sú strašidelné. Rezanie rovnakých zväzkov nie sú zachované, nepokračujú sa pri preprave a uskladnení. Na chladnom a suchom mieste môžete ušetriť bobule až 2 mesiace.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár