Hrozno kozmonaut

 • Autori: TSGL pomenovaný. A.V.Michurina
 • Účel: Tabuľka
 • Bery: Tmavofialová
 • Chuť: jednoduché, bez chuti
 • S kosťami: Áno
 • Čas dozrievania (filter): Skoro
 • Čas dozrievania, dni: 101
 • Odolnosť proti mrazu, ° C: -23
 • Hmotnosť BUCHY, G: Až do 200
 • Výnos: Až 100 c / g

Pozrite si všetky charakteristiky

Cosmonaut’s Grape Rôzne – jeden z najstarších plodín pri načasovaní dozrievania, pretože v posledných dňoch leta môžete odstrániť plodiny. To priťahuje mnoho záhradníkov Gardens rastúce hrozno rôznych odrôd.

História odstránenia

Cosmonautova hrozno bola navrhnutá v centrálnom genetickom laboratóriu známej pre jeho úspešné diela. A. V. Michurina. Práce boli vykonané hybridizáciou odrôd severných čoskoro a muscat vira. V dôsledku toho sa získali hrozno Cosmonauta, čo si vzal všetko najlepšie od svojich rodičov.

Distribúcia geografie

Cosmonautské hrozno sú veľmi dobre kultivované v strednom pruhu, ako aj na juhu Ruska. V Bielorusku nie je menej úspešná trieda.

Popis

Sylom. Bushy rýchlo vyrastú, majú veľké plošné listy zaoblené alebo slabo tvar, rozrezali sa hlboko. Prakticky hladká plechová doska. Odrezky z vyššie hlboké a zatvorené, s lúmenom tvaru ovoidu, spodný zaoblený. Ale niekedy sú otvorené a úzke lierform. Rezanie z pod hlbokou alebo strednou veľkosťou, skôr uzavreté, s lúmenom vo forme elipsy.

Na koncoch nožov sú trojuholníkové ostré klinčeky so svetlými žltými hrotmi, čo je charakteristické pre svaly. Spodný povrch listu sa slabo zníži. Obroat kvety, päť alebo šesť výplň v kvete, a sú dlhšie ako palička. Round-kužeľová nulová, disk-zápach.

Promy odrôd sú:

 • Extrémne skoré starnutie;
 • Vynikajúce príchutné parametre;
 • Odolnosť voči sivom hnilobe;
 • Neplodnosť praskanie.

Mildu’s Arms zaznamenané z mínusov, nešťastné pre výrobu vína.

Čas dozrievania

Kozmonautova Banňa dozrieva 101 dní od opuchu prvých obličiek a stavu technologickej zrelosti. Množstvo aktívnych teplôt rastúcej sezóny – 2200 stupňov. Toto stolové hrozno sa vzťahuje na predčasný termín dozrievania, napríklad v Michurinsku, môžete zobrať už v posledných niekoľkých dňoch augusta.

Bozk

Banda hrozna Cosmonaut váži v priemere 200 gramov. Správna forma, ktorá má kužeľovitú konfiguráciu, strednú moc.

Bobule

Tmavé fialové bobule hrozna majú zaoblenú formu pohybujúcu sa v ovále. Ovocie veľké, hmotnosť – 2,6 gramov, dĺžka – 20,1 mm, šírka – 18,8 mm. Sú to kosti, počet semien v každom berry – 2-4 kusy. Semená malé, forma ich predĺženého vajíčok v tvare vajec.

Chuť

Hrozno má sladkú príjemnú chuť, ale zároveň je to jednoduché, bez špeciálnej arómy a charakteristickej chuti AMUR Vinogradov. Cukrovitá šťava z bobúľ kolísajú pri 184 g / dm3, kyslosť dosahuje 4,8 g / dm3. Mäsité šťavnaté mäso. Profesionálne ochutnávky čerstvého hrozna hodnotili odhad 7,9 z 10 bodov, pretože najčastejšie sa odrody používajú na spotrebu v čerstvej forme.

Výnos

Cosmonaut Grape odrody je vysoko výnos: z jedného hektára môžete zbierať až 100 centier kosačky. Zároveň, neplodné výhonky tvoria 89 percent. A počet plodných krytov – 1,5, pri vývoji výhonkov – 1.3.

Výber výsadbového materiálu

Záhradníci s skúsenosťami odporúčajú nováčikov, aby si odrezávali odrezky a sadenice pre tých, ktorí ich robili z ich viniča a je zapojený do výroby takýchto materiálov profesionálne.

Cherenci

Môžete vyhodnotiť kvalitu, ktorá znižuje malé množstvo kôry. Pri pestovaní kríka z rezania a dodržiavania pravidiel agrotechnológií je miera prežitia približne 90%, vysoko kvalitné zariadenia sú prakticky zaručené. Existuje schopnosť kontrolovať rozvoj hrozna vo všetkých etapách.

Viac informácií

Schody

V súlade s pravidlami Agrotechnológie je miera prežitia približne 100%. Skriny by mali byť zdravé. Venujte pozornosť neprítomnosti poistky, rastu a iných príznakov chorôb.

Viac informácií

Vlastnosti pestovania

Kultivácia Cosmonaut nie je obzvlášť ťažká. Druhy by mali byť napojené, hnojiť, orezávanie. Stojí však za zmienku, že toto hrozno podliehajú mnohým chorobám, takže je dôležité rozprávať so špeciálnymi liekmi v čase. Okrem toho, niekoľko funkcií a pristátie.

Pristátie

Jedným zo spôsobov, ako pristáť, je pristátie viniča požadovanej odrody v čerstvo pochovanej jamke. VYHĽADANIE MLADÉHO VEĽKÉHO VEĽKÉHO ROZHODNUTIA COSMONAUTU sa vykonáva podľa určitých pravidiel.

 1. Po vykopávaní jamy je potrebné vytvoriť HOLMIK pre podporu šalvenia. To robí na severe. Priemer, rovnako ako hĺbka jamiek bude 80 centimetrov.
 2. Ďalej musíte mierne navlhčiť pôdu. Odvodnenie Použite drvený kameň.
 3. Vertikálne nastaviť semenádlo v strede jamy, narovnanie koreňov a posypanie ich krajiny. V rovnakej dobe, smer obličiek by mal byť severným, a korene – južné.
 4. Pôda sa pohybuje na hustú retenciu koreňov sadenice. Koreňová päta sa nachádza vo vzdialenosti asi 50 centimetrov pod zemou. To zabráni zániku kultúry. Tak, jama by mala byť pokrytá 10 centimetrami voľnej pôdy.

Pristátie

Aby sa do 3 rokov stal, vinič dáva zber signálu, je potrebné vziať do úvahy súbor faktorov – od typu pôdy na pozemku do neďalekých rastlín.Najlepší čas na pristátie Väčšina odrôd – jeseň a v chladných regiónoch, prípravy na pristátie začínajú v auguste. Survovanie sa prenesú na zem na konci septembra alebo za 1 desaťročie októbra. Na jeseň pristátie sú vhodné len rastliny s smiešnymi viničmi, s vyvinutým koreňovým systémom as 8-10 očami.Tipy pre začiatočníkov pomôžu zistiť optimálne schémy pre umiestnenie sadenice a odrezkov, ako aj v iných jemnosti tohto procesu.

Viac informácií

Typ pôdy

Hrozno pestované na piesku, čiernej zeme a hlinené pôdy. Pre každú z možností zloženia pôdy sa proces prípravy výrazne líši.

Viac informácií

Výsadba vegetatívnych stromčekov

Základné pravidlá sú rovnaké pre podivné a rastlinné sadenice. Zeleninové volanie sadenice získané skleníkom.

Viac informácií

Pristátie Cherenkov

Odrezky – procesy bez vlastného koreňového systému. Sú vždy zakorenené na jeseň. Postup začína po tom, čo bude lístie.

Viac informácií

Rastliny-susedia

Nasledujúce rastliny majú priaznivo ovplyvniť hrozno: Siderats, uhorky, jahody, cibuľa a cesnak, ruže, skoré triedy bielej kapusty a zelených.

Viac informácií

Opeľovanie

Typ kvetu – Obroat. Pred kvitnutím je vyrobený postrek, pretože bude poskytovať bezproblémové označenie a opelenie hrozna.

Orezávanie

Cosmonaut vyžaduje orezávanie viniča. 7-8 očí by malo byť ponechané na každý vinič.

Systémy zavlažovania

Aby boli bobule veľké a šťavnaté, je potrebné organizovať plné zavlažovanie a kŕmenie. Všetky normy musia byť upravené na poveternostné podmienky a rýchlosť odparovania tekutiny.

Čerstvé dúhovky

S častým systémom zavlažovania sa zvlhčovanie odporúča raz za dva týždne (to znamená dvakrát mesačne počas kvitnutia a vzhľadu bobúľ) toľko, takže pôda je impregnovaná 50 cm hlboko do rastliny, takže rastlina nie je Prepnite na povrchové (dewn) korene. Táto suma môže byť znížená, ak je slama mulčovanie.

Viac informácií

Zriedkavý poľsky

S vzácnym systémom zavlažovania, výber veku a času dozrievania hrozna môžete použiť štandardy uvedené v tabuľke v inom článku.

Viac informácií

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Odolnosť voči zrážkovej odrody kozmonaut -23 stupňov Celzia, ktorá je dobrým indikátorom. Avšak, na zimné obdobie, vinič ešte musí byť pokrytý chladom.

Choroby a škodcov

Na odrody kozmonaut je citlivosť na pleseň, oidium – 4 body. Hrozné hrozné, naopak, ukazuje vysokú stabilitu – 1 bod. A hrozno sa vyznačuje odolnosťou.

Pre profylaxiu je potrebné striekať viniča (počas vzhľadu 4-6 listov). Spracovanie sa vykonáva s použitím takých prostriedkov ako „Radomyl“, „polychróm“ a biologické produkty „Baikal-M1“, „fytoporín-m“. Tieto lieky sa osvedčili a sú druhov vodcov v oblasti boja proti takýmto spoločným a nebezpečným ochoreniam ako plesni.

Prehľad všetkých chorôb a škodcov

Ak sú hrozno vystavené akémukoľvek chorobu alebo hmyzu, vždy sa odráža vo svojom vzhľade. Môže trpieť ako samostatné časti rastliny a celú kultúru ako celok.Hrozné obličky sú zvyčajne väčšina z nich trpia parazitmi.Poškodenie bobule sa objavujú hlavne v prítomnosti plesňových ochorení. Listy sú vždy ovplyvnené vo väčšej miere, mnohé choroby sú okamžite rozpoznané.

Viac informácií

> „>

Mildu >>

Najdôležitejšou znakom ochorenia je prítomnosť bielej naklápanej vlny v spodnej časti plechu.

Viac informácií

> „>

Oidium >>

Symptómy ochorenia sa prejavujú z hornej časti plechu – žlté škvrny s popolným šedeným kvetom, a to aj s bežeckým odtieňom.

Viac informácií

> „>

Gray GNIL >>

Hlavné príznaky šedej hniloby: vzhľad na lístie a bobule hnedých škvŕn a sivého plaku, výskyt hnedých rozvodov a sivého postreku na viniči.

Viac informácií

> „>

Antraznóza >>

Na listoch sú hnedé škvrny s tmavým farebným puzdrom. Časom, vzhľadom k tomu, že tkaniny z rastlín zomrie, otvory sa objavujú na listoch.

Viac informácií

Uskladnenie

Pre víno Cosmonautova odroda nie je nevhodná a takmer nikdy nepoužitá. Najčastejšie sa používa v čerstvej forme a snažte sa dlho skladovať.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: