Hrozno krása

 • Autori: Pavlovsky evgeny Georgiecich
 • Účel: Tabuľka
 • Bery: Intenzívne ružová
 • Chuť: Harmonické s Vanilkovou arómou
 • Čas dozrievania (filter): Veľmi skoro
 • Čas dozrievania, dni: 110-120
 • Odolnosť proti mrazu, ° C: -22
 • Hmotnosť BUCHY, G: 500-600
 • Typ kvetu: OBOY
 • Easívske škody: Nestabilný

Pozrite si všetky charakteristiky

Medzi voňavé, hlavné odrody hrozna jeden z najvyhľadávanejších je krása. Aby ste pestovali bohatú úrodu bobule, stojí za to dozvedieť sa viac o niektorých funkciách odrody.

História odstránenia

Opísaná odroda hroznice bola chovaná Pavlovsky Evgeny Georgiecich. Chovateľ prekročil Victoria Rôzne a zmes peľu európskych amurových foriem. Toto je prvá generácia výberu amatérskeho. Pavlovsky experiment uskutočnený s podporou Vnivivu pomenovaného. A. Potapenko. Úspech sa podarilo dosiahnuť v roku 2004. Všetky vlastnosti hrozna ešte neboli študované, pretože od okamihu vzhľadu krásy nie je toľko času.

Distribúcia geografie

Malo by sa povedať, že opísaná odroda hroznice ešte nebola zónovaná. Neexistujú žiadne presné údaje, je dobré pre to v severnej časti krajiny, ale na juhu sa úspešne dospelo a bohatá úroda. Môžete splniť krásu na Kryme a južných regiónoch Ruska a v Moldavsku a Bielorusku.

Popis

Hrozná krása je slávna nielen atraktívnym vzhľadu, ale aj stabilným zberu, úžasná aróma. Ak budete jesť bobule, osviežujúca chuť zostane v ústach. V ľuďoch sa takáto odroda dostala jednoduchý názov „Victoria“.

Buste má silný koreňový systém. Jediný mínus možno považovať za praskanie bobúľ. To sa však deje len za podmienok vysokej vlhkosti. Hrozné pekné zaobchádza odkazuje na zobrazenie tabuľky.

Čas dozrievania

Grape dozrieva v 110-120 dní. Táto odroda sa považuje za veľmi skoro.

Bozk

Rastlina dáva banda kužeľového tvaru. Stredná hustota. Hmotnosť každej kefy je od 500 do 600 gramov.

Bobule

Bobule sú dosť veľké, každá veľkosť je asi 3 cm. Ovocie majú rozšírenú formu, oválnu alebo ovoid, s nevyhnutne špičkovým hrotom. Takýto klastra určite bude zdobiť akúkoľvek slávnostnú tabuľku. Farba bobúľ je intenzívne ružová, ale nerovnomerná – na ostrom konci sa stáva blízko fialovej.

Telo bobúľ je ľahko žuvané, je mäsité a šťavnaté. V každom bobule, dve kosti, sú veľmi malé, takže si s nimi môžete jesť hrozno. Čo je pozoruhodné v triede krásy – koža v bobule je tenká. Hmotnosť jednej boble môže dosiahnuť 6-7 gramov.

Chuť

Bobule sú ocenené pre harmonickú vanilkovú chuť s ľahkosťou.

Výnos

Pri pristátí percentuálneho podielu neplodných výhonkov z každého krídla – 80-90.

Výber výsadbového materiálu

Záhradníci s skúsenosťami odporúčajú nováčikov, aby si odrezávali odrezky a sadenice pre tých, ktorí ich robili z ich viniča a je zapojený do výroby takýchto materiálov profesionálne.

Cherenci

Môžete vyhodnotiť kvalitu, ktorá znižuje malé množstvo kôry. Pri pestovaní kríka z rezania a dodržiavania pravidiel agrotechnológií je miera prežitia približne 90%, vysoko kvalitné zariadenia sú prakticky zaručené. Existuje schopnosť kontrolovať rozvoj hrozna vo všetkých etapách.

Viac informácií

Schody

V súlade s pravidlami Agrotechnológie je miera prežitia približne 100%. Skriny by mali byť zdravé. Venujte pozornosť neprítomnosti poistky, rastu a iných príznakov chorôb.

Viac informácií

Vlastnosti pestovania

Keď hrozné zriedky, môže zasiať Wasp, pretože sa tiež radi dotýkajú bobule. To je dôvod, prečo väčšina rabínov je pokrytá banda drážok.

Ak hovoríme o kvalite starostlivosti, potom sa nevyžaduje. Uistite sa, že potrebujete mulčovať pôdu, pravidelne vodu rastlina, orezanie.

Pristátie

Profesionáli radia na výsadbe sadeníc predčasného jar. Pred tým, pôda nevyhnutne skočí a oplodňuje. Dokonale vhodné ako primárne kŕmenie:

 • hnoja;
 • humus;
 • Komplexné priemyselné hnojivo.

Odrezky zasadené na drenáž. Koreňový systém by mal byť vyšší ako pôda o 50 centimetrov. Rastlina je posypaná so zemou a nevyhnutne zviazaná na Chopler. Bez podpory hrozno rastie zle.

Po pristátí pre každý Bush nalial 2-3 vodné lopaty. V poslednej fáze, pôda okolo je zavraždená. Môže byť použitý pre tento agrofiber alebo slama. Medzi krídlami pozorovať vzdialenosť na jednom a pol meračoch.

Pôda musí byť stredná kyslosť. Ideálne pre čiernu pôdu alebo lesnú pôdu. Ďalším z podmienok veľkého úrody je podzemná voda. V prípade opísanej odrody by mali byť najmenej 1,5 metra.

Pristátie

Aby sa do 3 rokov stal, vinič dáva zber signálu, je potrebné vziať do úvahy súbor faktorov – od typu pôdy na pozemku do neďalekých rastlín.Najlepší čas na pristátie Väčšina odrôd – jeseň a v chladných regiónoch, prípravy na pristátie začínajú v auguste. Survovanie sa prenesú na zem na konci septembra alebo za 1 desaťročie októbra. Na jeseň pristátie sú vhodné len rastliny s smiešnymi viničmi, s vyvinutým koreňovým systémom as 8-10 očami.Tipy pre začiatočníkov pomôžu zistiť optimálne schémy pre umiestnenie sadenice a odrezkov, ako aj v iných jemnosti tohto procesu.

Viac informácií

Typ pôdy

Hrozno pestované na piesku, čiernej zeme a hlinené pôdy. Pre každú z možností zloženia pôdy sa proces prípravy výrazne líši.

Viac informácií

Výsadba vegetatívnych stromčekov

Základné pravidlá sú rovnaké pre podivné a rastlinné sadenice. Zeleninové volanie sadenice získané skleníkom.

Viac informácií

Pristátie Cherenkov

Odrezky – procesy bez vlastného koreňového systému. Sú vždy zakorenené na jeseň. Postup začína po tom, čo bude lístie.

Viac informácií

Rastliny-susedia

Nasledujúce rastliny majú priaznivo ovplyvniť hrozno: Siderats, uhorky, jahody, cibuľa a cesnak, ruže, skoré triedy bielej kapusty a zelených.

Viac informácií

Opeľovanie

Je potrebné bývať prístup k problematike opeľujúcej krásy. Ak záhradník zmešká tento okamih, potom sú bobule v poriadku a výnos je nízky.

Orezávanie

Na kríkoch hrozna sú vytvorené pomerne dlhé výhonky, ktoré vyžadujú povinné orezávanie. V prvom roku profesionáli odporúčajú odstrániť iba konce na viniči. Ihneď po páde listov, re-spúšťanie postupu. V dôsledku tohto spracovania by nemali zostať viac ako 6-8 obličiek.

Rastliny, ktoré sú v teréne viac ako 2 roky, sú orezané intenzívne. Všetky slabé výhonky sú odstránené a neexistujú viac ako 4. Nie je možné skrátiť vinič príliš veľa, inak môže dôjsť k výnosu.

Zalievanie

Ak hrozno nedostane požadované množstvo vlhkosti, potom čaká na bohatý zber. V rovnakej dobe, odroda krásy si vyžaduje špeciálne zavlažovanie. Voda vstupuje do koreňov cez dodatočne vyrobené studne, sú vytvorené vo vzdialenosti 300 mm od koreňov. Ak voda neustále stojí pod kríkom, potom sú korene zhnité.

V prvom roku po pristátí sa zalievanie vykonáva viac ako 1 krát týždenne. Najlepšie to po západe slnka. Zvlášť opatrný na zavlažovanie sa musí liečiť počas kvitnutia.

Systémy zavlažovania

Aby boli bobule veľké a šťavnaté, je potrebné organizovať plné zavlažovanie a kŕmenie. Všetky normy musia byť upravené na poveternostné podmienky a rýchlosť odparovania tekutiny.

Čerstvé dúhovky

S častým systémom zavlažovania sa zvlhčovanie odporúča raz za dva týždne (to znamená dvakrát mesačne počas kvitnutia a vzhľadu bobúľ) toľko, takže pôda je impregnovaná 50 cm hlboko do rastliny, takže rastlina nie je Prepnite na povrchové (dewn) korene. Táto suma môže byť znížená, ak je slama mulčovanie.

Viac informácií

Zriedkavý poľsky

S vzácnym systémom zavlažovania, výber veku a času dozrievania hrozna môžete použiť štandardy uvedené v tabuľke v inom článku.

Viac informácií

Podriadený

V prvom roku odporúčajú, aby sa zdržali kŕmenia, pretože tie, ktoré boli položené počas pristátia, na toto obdobie. Do budúceho roka, na jar, látky obsahujúce dusík. Môžete pridať 40 g superfosfát a 10 gramov menej draslíka.

Akonáhle sa kvety objavili na viniči, je čas používať rastový stimulátor. Na tento účel je „Gibberssellin“ dokonalý. Drogový sprej rastlín.

Ďalej bude použitie kŕmenia potrebné len v čase vzhľadu gíl na viniči. Hnojivá sú pod koreňom.

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Krása triedy má odolnosť voči mrazu na -22 ° C. Existuje potreba normalizácie odrody. V zime nepotrebuje prístrešok.

Choroby a škodcov

Rovnako ako akákoľvek rastlina, hrozno krása môže ovplyvniť plesňové infekcie a škodcov.

Ak sa na povrchu listov objavili červené škvrny, a biely kvet z dna, potom je to pleseň. Taká huba láska vlhkosť. Ak sa chcete zbaviť, je potrebné použiť fungicídy.

Väčšina problémov s chorobami je možné vyhnúť sa, ak je zariadenie vopred ošetrené jedným z liekov. Dobrý výsledok dáva 3 spracovanie pre celú sezónu. Prvý sa vykonáva pred začiatkom kvitnutia, druhý – pred sľubom a tretí sa objaví – až do dozrievania ovocia. No pomáha riešeniu obyčajných potravinárskych sódy.

Prehľad všetkých chorôb a škodcov

Ak sú hrozno vystavené akémukoľvek chorobu alebo hmyzu, vždy sa odráža vo svojom vzhľade. Môže trpieť ako samostatné časti rastliny a celú kultúru ako celok.Hrozné obličky sú zvyčajne väčšina z nich trpia parazitmi.Poškodenie bobule sa objavujú hlavne v prítomnosti plesňových ochorení. Listy sú vždy ovplyvnené vo väčšej miere, mnohé choroby sú okamžite rozpoznané.

Viac informácií

> „>

Mildu >>

Najdôležitejšou znakom ochorenia je prítomnosť bielej naklápanej vlny v spodnej časti plechu.

Viac informácií

> „>

Oidium >>

Symptómy ochorenia sa prejavujú z hornej časti plechu – žlté škvrny s popolným šedeným kvetom, a to aj s bežeckým odtieňom.

Viac informácií

> „>

Gray GNIL >>

Hlavné príznaky šedej hniloby: vzhľad na lístie a bobule hnedých škvŕn a sivého plaku, výskyt hnedých rozvodov a sivého postreku na viniči.

Viac informácií

> „>

Antraznóza >>

Na listoch sú hnedé škvrny s tmavým farebným puzdrom. Časom, vzhľadom k tomu, že tkaniny z rastlín zomrie, otvory sa objavujú na listoch.

Viac informácií

Uskladnenie

Plody sú dokonale odohraní dopravy a môže ležať na pultu na dlhú dobu, bez straty kvality výrobku.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: