Hrozno lucil

  • Autori: USA
  • Účel: Univerzálny
  • Bery: Ružová
  • Chuť: Sladké s kyslosťou, s arómou Citron-Nutmeg
  • Čas dozrievania (filter): Skoro
  • Čas dozrievania, dni: 120
  • Odolnosť proti mrazu, ° C: -35
  • Názvy synonymá: LUSYLE, LUCILE, LUCILLE
  • Hmotnosť BUCHY, G: Až do 200
  • Typ kvetu: OBOY

Pozrite si všetky charakteristiky

Táto odroda je univerzálna. Používa sa na prípravu vín, rôznych džemov, džemov a iných cukroviniek, ako aj na vrásky. Je obzvlášť cenné pre prípravu marmelády z dôvodu prítomnosti v jeho zložení veľkého počtu pektínu.

História odstránenia

Lucille Grapes je hybrid, jeden z rodičov je vyomvrujúci stupeň. Najprv sa objavil v USA. Okrem hlavného, ​​stále meno – Lusyle.

Distribúcia geografie

Rastie hlavne vo svojej vlasti v Amerike. Ale na predmestí boli odrody – plné klony lucille, dobré znepokojené a ovocie.

Popis

Bush má vysokú rastovú silu. List veľkej veľkosti, zo zadnej časti tváre má nehnuteľnosť na chmýří. Od svojich charakteristických vlastností môžete vyzdvihnúť dobré starnutie viniča.

Čas dozrievania

Vintage začína dozrievať do konca leta, môže sa zbierať v septembri. Takéto dátumy dozrievania sa považujú za skoro. Celé štetce hrozno dozrieva úplne. Z vyrastania zberu ide asi 120 dní.

Bozk

Pozostáva zo stredne veľkého bobule. Zväzky sú dostatočne hustou štruktúrou a kužeľovou. Hmotnosť REACH 200 g.

Bobule

Plody tohto typu ružovej farby, so silnou chuťou a vôňou. Mierne oválna forma. Buničina sliznice bobule je pod hrubou kožou, ktorá je ľahko oddelená. Kyslosť je dostatočne vysoká, rovná 8-12 g / dm3, ale v prítomnosti cukru v 210 g / dm3 bobule nemajú veľmi kyslú chuť.

Chuť

Má bohatú chuť a silný aróma citrónov, s miernym kvetinovým novemom. Zanecháva kyslú dochuť. Vína vyrobené z tejto odrody, bohužiaľ, prirodzená aróma jej bobúľ nie je zachovaná.

Výnos

Označuje vysoké výnosy. Má dobrý koeficient plodnice, rovný 2,4-2,7.

Výber výsadbového materiálu

Záhradníci s skúsenosťami odporúčajú nováčikov, aby si odrezávali odrezky a sadenice pre tých, ktorí ich robili z ich viniča a je zapojený do výroby takýchto materiálov profesionálne.

Cherenci

Môžete vyhodnotiť kvalitu, ktorá znižuje malé množstvo kôry. Pri pestovaní kríka z rezania a dodržiavania pravidiel agrotechnológií je miera prežitia približne 90%, vysoko kvalitné zariadenia sú prakticky zaručené. Existuje schopnosť kontrolovať rozvoj hrozna vo všetkých etapách.

Viac informácií

Schody

V súlade s pravidlami Agrotechnológie je miera prežitia približne 100%. Skriny by mali byť zdravé. Venujte pozornosť neprítomnosti poistky, rastu a iných príznakov chorôb.

Viac informácií

Vlastnosti pestovania

Nevyžaduje osobitné podmienky. Ovocie v rôznych klimatických zónach. Je to nevyhnutná pôda, poskytuje dobrú výmenu vzduchu.

Pristátie

Vhodná schéma univerzálneho pristátia, ktorá sa používa pre mnoho odrôd hrozna. Na výsadbu sadeníc, pôda sa najprv uvoľnila a urobí vybrania 15-18cm.

Pristátie

Aby sa do 3 rokov stal, vinič dáva zber signálu, je potrebné vziať do úvahy súbor faktorov – od typu pôdy na pozemku do neďalekých rastlín.Najlepší čas na pristátie Väčšina odrôd – jeseň a v chladných regiónoch, prípravy na pristátie začínajú v auguste. Survovanie sa prenesú na zem na konci septembra alebo za 1 desaťročie októbra. Na jeseň pristátie sú vhodné len rastliny s smiešnymi viničmi, s vyvinutým koreňovým systémom as 8-10 očami.Tipy pre začiatočníkov pomôžu zistiť optimálne schémy pre umiestnenie sadenice a odrezkov, ako aj v iných jemnosti tohto procesu.

Viac informácií

Typ pôdy

Hrozno pestované na piesku, čiernej zeme a hlinené pôdy. Pre každú z možností zloženia pôdy sa proces prípravy výrazne líši.

Viac informácií

Výsadba vegetatívnych stromčekov

Základné pravidlá sú rovnaké pre podivné a rastlinné sadenice. Zeleninové volanie sadenice získané skleníkom.

Viac informácií

Pristátie Cherenkov

Odrezky – procesy bez vlastného koreňového systému. Sú vždy zakorenené na jeseň. Postup začína po tom, čo bude lístie.

Viac informácií

Rastliny-susedia

Nasledujúce rastliny majú priaznivo ovplyvniť hrozno: Siderats, uhorky, jahody, cibuľa a cesnak, ruže, skoré triedy bielej kapusty a zelených.

Viac informácií

Opeľovanie

Na pestovanie Lucille ho nemusí uspokojiť v blízkosti iných odrôd hrozna. Je to dobrý ovocie a nepotrebuje donory. Vzhľadom k tomu, že kvitne kvety oboch pohlaví, ktoré sú dobre reverzibilné navzájom.

Orezávanie

Prerezávanie sa vyrába po zime, odstrániť mŕtve výhonky. Alebo v priebehu roka s výskytom ochorenia odstrániť zlé časti rastliny.

Systémy zavlažovania

Aby boli bobule veľké a šťavnaté, je potrebné organizovať plné zavlažovanie a kŕmenie. Všetky normy musia byť upravené na poveternostné podmienky a rýchlosť odparovania tekutiny.

Čerstvé dúhovky

S častým systémom zavlažovania sa zvlhčovanie odporúča raz za dva týždne (to znamená dvakrát mesačne počas kvitnutia a vzhľadu bobúľ) toľko, takže pôda je impregnovaná 50 cm hlboko do rastliny, takže rastlina nie je Prepnite na povrchové (dewn) korene. Táto suma môže byť znížená, ak je slama mulčovanie.

Viac informácií

Zriedkavý poľsky

S vzácnym systémom zavlažovania, výber veku a času dozrievania hrozna môžete použiť štandardy uvedené v tabuľke v inom článku.

Viac informácií

Podriadený

Kŕmenie len na druhom roku života kultúry, keď pôda začne vyčerpať.

Pre kŕmenie sa používa vlhké a rašeliny, a hneď po zimovaní robí ohromený. Čerstvý hnoj môže viesť k horiacemu koreňovému systému, takže sa nepoužíva. Stále rastliny hnojiť minerálne hnojivá.

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Má vysoký odpor mrazu, dobre toleruje teplotu s nízkou teplotou do -35 ° C. Ktorý mu umožňuje rásť nielen v južných regiónoch. Vzťahuje sa na odrody hrozna, ktoré nevyžadujú dodatočný prístrešok na zimovanie, čo značne uľahčuje starostlivosť o ňu a je to cenovo dostupné na pestovanie záhradníkov začiatočníkov.

Choroby a škodcov

Veľmi dobre odolné voči plesňovým ochoreniam. Preto je potrebné vykonávať konvenčnú prevenciu od Oidium a plesne. Pokračovať s rastlinou s riešením „Fundazola“.

Z vtákov stavajú bunky okolo kríkov, alebo otáčajú struky do tašiek tkaniny, na zachovanie bobúľ.

Prehľad všetkých chorôb a škodcov

Ak sú hrozno vystavené akémukoľvek chorobu alebo hmyzu, vždy sa odráža vo svojom vzhľade. Môže trpieť ako samostatné časti rastliny a celú kultúru ako celok.Hrozné obličky sú zvyčajne väčšina z nich trpia parazitmi.Poškodenie bobule sa objavujú hlavne v prítomnosti plesňových ochorení. Listy sú vždy ovplyvnené vo väčšej miere, mnohé choroby sú okamžite rozpoznané.

Viac informácií

> „>

Mildu >>

Najdôležitejšou znakom ochorenia je prítomnosť bielej naklápanej vlny v spodnej časti plechu.

Viac informácií

> „>

Oidium >>

Symptómy ochorenia sa prejavujú z hornej časti plechu – žlté škvrny s popolným šedeným kvetom, a to aj s bežeckým odtieňom.

Viac informácií

> „>

Gray GNIL >>

Hlavné príznaky šedej hniloby: vzhľad na lístie a bobule hnedých škvŕn a sivého plaku, výskyt hnedých rozvodov a sivého postreku na viniči.

Viac informácií

> „>

Antraznóza >>

Na listoch sú hnedé škvrny s tmavým farebným puzdrom. Časom, vzhľadom k tomu, že tkaniny z rastlín zomrie, otvory sa objavujú na listoch.

Viac informácií

Uskladnenie

Veľmi dobre uskladnené a tiež tolerovať dopravu dobre. Preto je skvelý stupeň na komerčné účely. Je však potrebné vziať do úvahy malý mínus – bobule sú náchylné na praskanie.

Lucille – American Grape Rôzne, dobre nosné chladné podnebie, ktoré má dobrú prepravu a vysokú kvalitu chuti.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: