Hrozno Muscat Black

  • Účel: Technické
  • Bery: čierna, s hustým peučikom
  • Chuť: Harmonické, so slabým orechovým arómom
  • S kosťami: Áno
  • Čas dozrievania (filter): Stredná sila
  • Čas dozrievania, dni: 137-149
  • Odolnosť proti mrazu, ° C: -18
  • Názvy synonymá: Cayaba, Červený Frontignsky, Cagliament Muscat, Muscat Cagliabansky, Moskato Nehru, Muscat a Pl Gran Noir, Rother Frongnan, Fiete Mushkay
  • Hmotnosť BUCHY, G: 75-90
  • Výnos: 40-100 c / ha

Pozrite si všetky charakteristiky

Grapes Muscat Black má mnoho synonymá mena – Cayaba, Červený Frontignsky, Feket Mushkay a ďalšie.

História odstránenia

Napriek tomu, že pôvod hrozna Muscat Black zostáva neznámy. Predpokladá sa, že táto mutácia bieleho muškátu. Prvé spomienky o tejto triede sa začne v XIX storočí. Prvýkrát bol objavený na Krymskom polostrove na južnej strane.

Distribúcia geografie

Na starnutie, vyžaduje si teplú klímu, takže rastie hlavne na Kryme a na juhu Francúzska. Veľmi rozmarné pre mrazy, nemá vysoký odolnosť proti mrazu.

Popis

Listy v mukate čierneho zaobleného tvaru svetlo zelené. Vonkajší povrch bez lesného, ​​matného, ​​pitva. Oddehnuté škvrny sa objavujú na listoch, keď dozrievanie bobúľ.

Táto odroda je vhodná na pestovanie v teplých klimatických podmienkach. S náležitou starostlivosťou dáva dobrú vysokú kvalitu zberu, ktorá má dobrú dobu skladovania a vysokú prepravovateľnosť.

Čas dozrievania

Pokiaľ ide o dozrievanie, priemerné odrody hrozna laku. Zvyčajne je celý časový termín 137-149 dní od blokovania na starnutie úrody. Začiatok dozrievania – september, ale zbierať zväzky neskôr, aby sa cukor cukru v bobule.

Bozk

Jeho klastre sú skôr husté, majú formu valec s malými lopatkami a zvážia od približne 75-90 gramov.

Bobule

Ovocie tejto odrody okrúhleho tvaru, bohatá čierna farba s hustou peruou, elastickým dotykom, s trvanlivým kožou a jemným šťavnatým mäsom. Každé bobule je od 2 do 3 semien. Priemer každej bobule je 15-19 mm, považuje sa za priemernú veľkosť.

Počas starnutia sa ich farba zmení z tmavo modrej na nasýtené čierne. Ale šťava z bobúľ nemá farbu, je to transparentné.

Chuť

Má harmonickú chuť so slabým orechovým arómom. Keďže táto trieda je nasýtená cukrom, hrozí z toho. S požadovaným výňatom v zväzkoch sa nahromadili až do 30% cukru, čo umožňuje urobiť červené víno „Zlaté pole“ z tejto odrody s krásnou kyticou, nie nižšími vínami z iných nutmeg Grape odrôd. A tiež kombinovať s hrôzou aleahiko získať vynikajúce víno „Muscat Black Massandra“.

Výnos

Podľa pomeru neplodných výhonkov a ich výmena zvyčajne 61% a 39%, resp. V priebehu času môže náhradné obličky produkovať neplodné vinice, z ktorých plodina nie je menšia ako z hlavných neplodných výhonkov. Výnos odrody je vysoký a pohybuje sa od 40 do 100 centov s hektármi námestia.

Výber výsadbového materiálu

Záhradníci s skúsenosťami odporúčajú nováčikov, aby si odrezávali odrezky a sadenice pre tých, ktorí ich robili z ich viniča a je zapojený do výroby takýchto materiálov profesionálne.

Cherenci

Môžete vyhodnotiť kvalitu, ktorá znižuje malé množstvo kôry. Pri pestovaní kríka z rezania a dodržiavania pravidiel agrotechnológií je miera prežitia približne 90%, vysoko kvalitné zariadenia sú prakticky zaručené. Existuje schopnosť kontrolovať rozvoj hrozna vo všetkých etapách.

Viac informácií

Schody

V súlade s pravidlami Agrotechnológie je miera prežitia približne 100%. Skriny by mali byť zdravé. Venujte pozornosť neprítomnosti poistky, rastu a iných príznakov chorôb.

Viac informácií

Vlastnosti pestovania

Stupeň tohto hrozna sa nepáči veľmi mokrá a silne vápno pôda. Potrebuje teplú klímu a mierne zalievanie. Ako aj včasné orezanie zbytočných výhonkov.

Pristátie

Najlepšie na zasadnutie na slnečnom pozemku. Pôda musí byť mierna vlhkosť a priedušná. A tiež tvoria malé kríky a nedávajú im veľké zaťaženie.

Ak chcete zbierať prvý zber, od začiatku pristátia by mal prejsť 4 roky. Hoci sa prvý prvý zber môže objaviť 2-3 roky po vynesení.

Pristátie

Aby sa do 3 rokov stal, vinič dáva zber signálu, je potrebné vziať do úvahy súbor faktorov – od typu pôdy na pozemku do neďalekých rastlín.Najlepší čas na pristátie Väčšina odrôd – jeseň a v chladných regiónoch, prípravy na pristátie začínajú v auguste. Survovanie sa prenesú na zem na konci septembra alebo za 1 desaťročie októbra. Na jeseň pristátie sú vhodné len rastliny s smiešnymi viničmi, s vyvinutým koreňovým systémom as 8-10 očami.Tipy pre začiatočníkov pomôžu zistiť optimálne schémy pre umiestnenie sadenice a odrezkov, ako aj v iných jemnosti tohto procesu.

Viac informácií

Typ pôdy

Hrozno pestované na piesku, čiernej zeme a hlinené pôdy. Pre každú z možností zloženia pôdy sa proces prípravy výrazne líši.

Viac informácií

Výsadba vegetatívnych stromčekov

Základné pravidlá sú rovnaké pre podivné a rastlinné sadenice. Zeleninové volanie sadenice získané skleníkom.

Viac informácií

Pristátie Cherenkov

Odrezky – procesy bez vlastného koreňového systému. Sú vždy zakorenené na jeseň. Postup začína po tom, čo bude lístie.

Viac informácií

Rastliny-susedia

Nasledujúce rastliny majú priaznivo ovplyvniť hrozno: Siderats, uhorky, jahody, cibuľa a cesnak, ruže, skoré triedy bielej kapusty a zelených.

Viac informácií

Opeľovanie

Nevyžaduje ďalšie opelenie, možno samozrejmé z dôvodu prítomnosti kvetov oboch pohlaví. Zjaz je zvyčajne veľmi veľký, a hladko ide do stĺpca.

Orezávanie

Táto odroda hrozna vyžaduje orezávanie nových výhonkov. Nie je dovolené, aby strany silne rástli, pretože to môže ovplyvniť kvalitu zberu.

Systémy zavlažovania

Aby boli bobule veľké a šťavnaté, je potrebné organizovať plné zavlažovanie a kŕmenie. Všetky normy musia byť upravené na poveternostné podmienky a rýchlosť odparovania tekutiny.

Čerstvé dúhovky

S častým systémom zavlažovania sa zvlhčovanie odporúča raz za dva týždne (to znamená dvakrát mesačne počas kvitnutia a vzhľadu bobúľ) toľko, takže pôda je impregnovaná 50 cm hlboko do rastliny, takže rastlina nie je Prepnite na povrchové (dewn) korene. Táto suma môže byť znížená, ak je slama mulčovanie.

Viac informácií

Zriedkavý poľsky

S vzácnym systémom zavlažovania, výber veku a času dozrievania hrozna môžete použiť štandardy uvedené v tabuľke v inom článku.

Viac informácií

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Má veľmi nízku odolnosť proti mrazu, takže nie je vhodný na pestovanie v severných regiónoch. Hoci neskôr ako iné svaháky vyrába obličky a nie je tak vystavené mrazom. Ak chcete získať dobrú plodinu vyžaduje ďalšie prístrešie kríky.

Choroby a škodcov

Tento typ hrozna je celkom odolný voči plesňovým ochoreniam, napríklad na sivú plesňu a výrazne menej často ako ostatné odrody NUTMEG. Ale veľmi citlivé na takéto choroby ako cherver, plesne, je ohromený klastrovým letákom.

Prehľad všetkých chorôb a škodcov

Ak sú hrozno vystavené akémukoľvek chorobu alebo hmyzu, vždy sa odráža vo svojom vzhľade. Môže trpieť ako samostatné časti rastliny a celú kultúru ako celok.Hrozné obličky sú zvyčajne väčšina z nich trpia parazitmi.Poškodenie bobule sa objavujú hlavne v prítomnosti plesňových ochorení. Listy sú vždy ovplyvnené vo väčšej miere, mnohé choroby sú okamžite rozpoznané.

Viac informácií

> „>

Mildu >>

Najdôležitejšou znakom ochorenia je prítomnosť bielej naklápanej vlny v spodnej časti plechu.

Viac informácií

> „>

Oidium >>

Symptómy ochorenia sa prejavujú z hornej časti plechu – žlté škvrny s popolným šedeným kvetom, a to aj s bežeckým odtieňom.

Viac informácií

> „>

Gray GNIL >>

Hlavné príznaky šedej hniloby: vzhľad na lístie a bobule hnedých škvŕn a sivého plaku, výskyt hnedých rozvodov a sivého postreku na viniči.

Viac informácií

> „>

Antraznóza >>

Na listoch sú hnedé škvrny s tmavým farebným puzdrom. Časom, vzhľadom k tomu, že tkaniny z rastlín zomrie, otvory sa objavujú na listoch.

Viac informácií

Uskladnenie

Jeho zozbierané bobule sú dobre prevedené do dopravy a môžu udržať sviežosť a svoj obchod. Plodina je zmá vzdialená od slnečného žiarenia, najlepšie na chladnom mieste na rozšírenie trvanlivosti.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár