Hrozno olymp

  • Autori: KALUGIN VICTOR MIKHAILOVICH
  • Účel: Tabuľka
  • Bery: Tmavo ružová fialová
  • Chuť: harmonický
  • Čas dozrievania (filter): Skoro
  • Čas dozrievania, dni: 115-120 dní
  • Odolnosť proti mrazu, ° C: -23
  • Hmotnosť BUCHY, G: 15-1200
  • Typ kvetu: OBOY
  • Smútok: Existuje tendencia

Pozrite si všetky charakteristiky

Hrozno OLYMPUS môže skutočne priniesť záhradkárov na olympus vinogradárskeho úspechu. Ale preto je potrebné dôkladne študovať svoje vlastnosti a nuansy aplikácie. Pozornosť si zaslúži pristátie a opatrenia základnej starostlivosti.

História odstránenia

Olympus je komplexný hybrid. Špecifické predkovšie formuláre nie sú známe. Vývoj Autor – amatérsky chovateľ Viktor Kalugin. Odroda vstúpila do implementácie od roku 2016. Žiadne ďalšie informácie o jeho vytvorení.

Popis

Čas dozrievania

Tabuľka Grapes Olympus označuje počet predčasných odrôd. Rozlial na 115-120 dní. Za priaznivých podmienok sa zrelosť plodov dosiahne do augusta. V tomto momente už zbierajú dosť cukru. Vizuálne zrelosť je vyjadrená v stmavnutí.

Bozk

V tvare sú niečo priemerne medzi valcom a kužeľom. Vnútri kefy bobule sú veľmi tesné. Hmotnosť klastra sa líši vo veľmi rozsiahlych limitoch. Niekedy dosiahne 1,2 kg. Vynáročná nevýhoda odrôd je.

Bobule

OLYMP Ovocie sú natreté v komplexnej farbe – sledujú a tmavé ružové a fialové poznámky. Dužina je pomerne hustá. Vyznačuje sa mäsitou a šťavou. Ovocie sama pripomína podlhovastý ovál, skôr v súlade s niektorými recenziami, barel. Perevani hrozno získavajú výraznú tmavú farbu.

Chuť

Podľa odhadov TASTOR je tento typ hrozna dosť chutný. Opustí harmonické príjemné pocity. Tam je nejaký zlomok výstredného. Muscat pocit čakať nemá. V vnímaní však neovplyvňuje horšie.

Výnos

Vzhľadom na relatívne malú históriu odrody je stále ťažké oceniť. Presné konečné údaje plodnosti jednoducho nemôžu byť. Avšak, začiatkom starnutia vám umožní dúfať, že na neustále vysokú zbierku. Podpora schopnosti kríkov sa rýchlo rozvíja. Potrebujete čakať niekoľko rokov, aby ste poskytli úplné hodnotenie závodu.

Výber výsadbového materiálu

Záhradníci s skúsenosťami odporúčajú nováčikov, aby si odrezávali odrezky a sadenice pre tých, ktorí ich robili z ich viniča a je zapojený do výroby takýchto materiálov profesionálne.

Cherenci

Môžete vyhodnotiť kvalitu, ktorá znižuje malé množstvo kôry. Pri pestovaní kríka z rezania a dodržiavania pravidiel agrotechnológií je miera prežitia približne 90%, vysoko kvalitné zariadenia sú prakticky zaručené. Existuje schopnosť kontrolovať rozvoj hrozna vo všetkých etapách.

Viac informácií

Schody

V súlade s pravidlami Agrotechnológie je miera prežitia približne 100%. Skriny by mali byť zdravé. Venujte pozornosť neprítomnosti poistky, rastu a iných príznakov chorôb.

Viac informácií

Vlastnosti pestovania

Pristátie

Jar Táto odroda môže byť dokonca aj v severských regiónoch Ruska. Ale neexistujú žiadne spoľahlivé informácie o jeho pristátí. UPOZORNENIE možno predpokladať, že je prípustné, aby sa riadili rovnakými metódami, ako pri raste iných prvých odrôd.

Pristátie

Aby sa do 3 rokov stal, vinič dáva zber signálu, je potrebné vziať do úvahy súbor faktorov – od typu pôdy na pozemku do neďalekých rastlín.Najlepší čas na pristátie Väčšina odrôd – jeseň a v chladných regiónoch, prípravy na pristátie začínajú v auguste. Survovanie sa prenesú na zem na konci septembra alebo za 1 desaťročie októbra. Na jeseň pristátie sú vhodné len rastliny s smiešnymi viničmi, s vyvinutým koreňovým systémom as 8-10 očami.Tipy pre začiatočníkov pomôžu zistiť optimálne schémy pre umiestnenie sadenice a odrezkov, ako aj v iných jemnosti tohto procesu.

Viac informácií

Typ pôdy

Hrozno pestované na piesku, čiernej zeme a hlinené pôdy. Pre každú z možností zloženia pôdy sa proces prípravy výrazne líši.

Viac informácií

Výsadba vegetatívnych stromčekov

Základné pravidlá sú rovnaké pre podivné a rastlinné sadenice. Zeleninové volanie sadenice získané skleníkom.

Viac informácií

Pristátie Cherenkov

Odrezky – procesy bez vlastného koreňového systému. Sú vždy zakorenené na jeseň. Postup začína po tom, čo bude lístie.

Viac informácií

Rastliny-susedia

Nasledujúce rastliny majú priaznivo ovplyvniť hrozno: Siderats, uhorky, jahody, cibuľa a cesnak, ruže, skoré triedy bielej kapusty a zelených.

Viac informácií

Opeľovanie

Olympus kvety ozoeple. V akomkoľvek vinici, aj keď nie sú žiadne iné rastliny, bude sa môcť normálne rozvíjať. Osobitné úsilie prilákať včely nebudú potrebovať. Samozrejme, že normálne opelenie je možné len pri dobrom počasí. Niekedy sú Grapeters nútení pomôcť ich pristátiam.

Orezávanie

Ako už bolo uvedené, rastlina má malú študovanú. Obnovenie orezávania. Vďaka nej je zaručené, že je zaručený dobrý výnos na dlhú dobu. Sotva potrebné špeciálne tvarovanie.

Systémy zavlažovania

Aby boli bobule veľké a šťavnaté, je potrebné organizovať plné zavlažovanie a kŕmenie. Všetky normy musia byť upravené na poveternostné podmienky a rýchlosť odparovania tekutiny.

Čerstvé dúhovky

S častým systémom zavlažovania sa zvlhčovanie odporúča raz za dva týždne (to znamená dvakrát mesačne počas kvitnutia a vzhľadu bobúľ) toľko, takže pôda je impregnovaná 50 cm hlboko do rastliny, takže rastlina nie je Prepnite na povrchové (dewn) korene. Táto suma môže byť znížená, ak je slama mulčovanie.

Viac informácií

Zriedkavý poľsky

S vzácnym systémom zavlažovania, výber veku a času dozrievania hrozna môžete použiť štandardy uvedené v tabuľke v inom článku.

Viac informácií

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Vývojári odrody a predajcov výsadbového materiálu trvajú na tom, že hrozno olympus stabilne prenesie studené na -23 stupňov. A napriek tomu to nie je vždy dosť. Vo väčšine ruských regiónov, žiadne ďalšie otepľovanie pristátí nerobia. Môžete ho odmietnuť len na pobreží Čierneho mora. Podrobnejšie informácie, ktoré sa majú zbierať.

Choroby a škodcov

Olympusová odolnosť voči plesňovým infekciám je stále slabo študovaná. Existujú však niektoré údaje, ktoré umožňuje zvážiť kultúru pomerne počítadlo v porovnaní s inými možnosťami. Spracovanie v prípade potreby, potom minimálne. Špecifické škodcovia nie sú stanovené. Existuje dôvod veriť, že jednoducho „neurobili“ tejto odrody.

Prehľad všetkých chorôb a škodcov

Ak sú hrozno vystavené akémukoľvek chorobu alebo hmyzu, vždy sa odráža vo svojom vzhľade. Môže trpieť ako samostatné časti rastliny a celú kultúru ako celok.Hrozné obličky sú zvyčajne väčšina z nich trpia parazitmi.Poškodenie bobule sa objavujú hlavne v prítomnosti plesňových ochorení. Listy sú vždy ovplyvnené vo väčšej miere, mnohé choroby sú okamžite rozpoznané.

Viac informácií

> „>

Mildu >>

Najdôležitejšou znakom ochorenia je prítomnosť bielej naklápanej vlny v spodnej časti plechu.

Viac informácií

> „>

Oidium >>

Symptómy ochorenia sa prejavujú z hornej časti plechu – žlté škvrny s popolným šedeným kvetom, a to aj s bežeckým odtieňom.

Viac informácií

> „>

Gray GNIL >>

Hlavné príznaky šedej hniloby: vzhľad na lístie a bobule hnedých škvŕn a sivého plaku, výskyt hnedých rozvodov a sivého postreku na viniči.

Viac informácií

> „>

Antraznóza >>

Na listoch sú hnedé škvrny s tmavým farebným puzdrom. Časom, vzhľadom k tomu, že tkaniny z rastlín zomrie, otvory sa objavujú na listoch.

Viac informácií

Uskladnenie

Väčšinou sú ovocie olympa v čerstvom stave. Ako dlho ich uložíte, môže byť len v chladničkách. Namiesto ukladania viac ako 5 dní sa dôrazne odporúča recyklovať úrodu. Treba pripomenúť, že je to jedáleň, nie vinárska kultúra.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár