Hrozno pino nair

  • Autori: Francúzsko (Burgundsko)
  • Účel: Technické
  • Bery: Námornícka modrá
  • Chuť: harmonický
  • S kosťami: Áno
  • Čas dozrievania (filter): neskoro
  • Čas dozrievania, dni: 141-151
  • Odolnosť proti mrazu, ° C: -22
  • Názvy synonymá: Arbst Blauer (Augustiner), BULUER BURGUMUND (BLAUER), BLUAD SCHPETBURGLINK (BLAUER SYLVE), Burgunder (Burgunder), Ver Dore, Grosse (Grosse Burgunder), Genttil Noir (Gentl Noir), Kek Burgundi, Clawner Blau, Modra Burgunda ( Modra Burgunda), Moriyon (Morillon), Nagyburgundi, Niir de Franconier, Noirien (Noirien), Ranks Ranking, Pinot Negru (Pinot Negru), Pinot Smere, Pinot Black, Petit Noir (Plant Dore), Plan Fin (rastlina Fin), Pinot Franc Noir, Rother Burgunder, Savugnín Noir, Franz Pinot (Franc Pinot), Frankisch Schwartz (Frankische Schwarze), Formantin Noir (Cerna Okrugla), Schwarzklevner (Schwarzklevner) \ t.
  • Hmotnosť BUCHY, G: 66-120

Pozrite si všetky charakteristiky

GRAPES PINOT NOIR – jeden z najznámejších a populárnych odrôd. Je to on, kto slúži ako surovina pre legendárne burgundové víno. Ostatné vína z Pino Noura, vrátane šampanského, získajú nadšené názory na vinárov a spotrebiteľov. Stupeň je technickým druhom. Jeho vlasť je úrodné krajiny Francúzska a presnejšie, potom konkrétne Burgundsko. Chuť a chuť hrozna závisí od počasia, klímy a starostlivosti, takže v každom prípade môže mať vlastné charakteristiky.

Rozmanitosť Pinot Noir má veľa ďalších mien: Arbst Blauer, Augustiner, Bluuer Shpetburgunder, Burgunder. A tiež trieda je známa ako veľmi DOR, Hrubá (Blau) Burgunder, Dámske Nouar, Moriyon. Zaokrúhlené hodnosť, čierna, pin, pinot sillen a pinot fran – to je všetko rovnaké. A je to len časť slávnych synonymá-titulov slávneho Pinot Noura.

História odstránenia

Pinot noir – jeden z progenitorov nenápadného počtu odrôd známych, medzi ktorými: Aligote, Gue Blanc, Chardonnay, Gama Noir. Vo Francúzsku, približne 40 z jeho klonov oficiálne zaregistrovaných. Ale dnes neexistuje jednotná verzia pôvodu a názov odrody. Pravdepodobne jeho meno Pino Nuar dostal kvôli podobnému zdvihu s borovicou shashha (pinot). A tiež nie je vylúčené, že názov odrody má prepojenie s francúzskou režijnou oblasťou. Je tam v oblasti Pinol (Pignoly), hrozno rástli v stredoveku.

Pokiaľ ide o pôvod, Pinot Noura je určený francúzskou registráciou. Ale nerobí bez alternatívnych verzií. Podľa niektorých dokumentov na území Francúzska, akonáhle Rimania populárne túto rozmanitosť.

Distribúcia geografie

Predpokladá sa, že najlepší pinot noir sa pestuje v burgundsku. Táto fakulta je chladná klimatická a vápencová pôda v regióne. Samozrejme, že geografia odrody pristátia nie je obmedzená len na Francúzsko. Hrozno sa pestuje na plantáže v Rakúsku, Argentíne a Austrálii, Pinot Noura Vineyards rozšíriť na kanadské krajiny, v severných regiónoch Chorvátska, v Čile a Nemecku, v Gruzínsku a Taliansku, v Maďarsku, Rumunsku a Moldavsku, Macedónsku, Novom Zélande a na juhu Afrika, ako aj v Srbsku, Švajčiarsku, Bulharsku, USA a Uruguaji. Úspešne sa pestuje Ukrajinci, Česi a Slováci.

Popis

Pinot NOIR sa vyznačuje vysokou citlivosťou na slnko, huby, plesne a hnilobu. Bobule s tenkovrstvom sú obzvlášť citlivé na kolísanie teplôt. Hrozno tejto odrody sú extrémne závislé na terorar. Kusta Pinot Nourah Priemer, s Trebahension Shots.

Čas dozrievania

Obdobie od kvitnutia na odstránenie plodiny je 141-151 dní. Čas dozrievania sa považuje za neskoro.

Bozk

Tesné zhluky valcového alebo cylindro kužeľového tvaru. Hmotnosť samostatnej partie je od 66-120 gramov.

Bobule

Zaoblené tmavé modré ovocie s sisrous rock. V buničine do 3 kostí. Hmotnosť bobule približne 2-3 gramy. Skin tenký a trvanlivý.

Chuť

Harmonická chuť hustej buničiny otvára Berry Arome. Keď je ochutnávka, je meninový príchuť, cherry tóny. V poplatciách hrozna pestovaných v južnej klíme, poznámky o fialkách. Obsah cukru 214 g / DM3. Kyslosť 7,7 g / dm3.

Výnos

Nízkym cyklom, ale vysoko hodnotená. Sklon k jedlu. Bobule dozrievajú približne do polovice septembra. Garrenders sa chystá manuálne, veľmi elegantné.

Výber výsadbového materiálu

Záhradníci s skúsenosťami odporúčajú nováčikov, aby si odrezávali odrezky a sadenice pre tých, ktorí ich robili z ich viniča a je zapojený do výroby takýchto materiálov profesionálne.

Cherenci

Môžete vyhodnotiť kvalitu, ktorá znižuje malé množstvo kôry. Pri pestovaní kríka z rezania a dodržiavania pravidiel agrotechnológií je miera prežitia približne 90%, vysoko kvalitné zariadenia sú prakticky zaručené. Existuje schopnosť kontrolovať rozvoj hrozna vo všetkých etapách.

Viac informácií

Schody

V súlade s pravidlami Agrotechnológie je miera prežitia približne 100%. Skriny by mali byť zdravé. Venujte pozornosť neprítomnosti poistky, rastu a iných príznakov chorôb.

Viac informácií

Vlastnosti pestovania

Získajte kvalitatívnu úrodu tohto hrozna je možné len podliehať všetkým.

Pristátie

Kultúra je citlivá na podmienky výsadby a náročné na kvalitu opatrení pôdy a osvetlenia. Pestovať lepšie v južných sekciách, povolené na svahoch. Najviac prijateľná pôda je voľný hlinený vápenec. Kyslosť pôdy je nastaviteľná na normálnu 6,5-5 pH. Ako rastie Bush, môže sa obťažovať s lístkom, ktoré je potrebné čiastočne zmeniť, zaistiť prenikanie slnečného žiarenia na klastre.

Pri výsadbe na jar sa jam začína pripraviť z jesene. Vykopávajú, pozorujú vzdialenosť v rozsahu 100 cm. Ulička umiestnená vo vzdialenosti 1-12 m. Pri pristátí jesenné prípravky sa zaoberajú tri týždne: drenáž suitov a po hnojivách prispievajú.

Svietidlá starostlivo zasadili, snažili sa poškodiť rhorómy. Potom je pôda zhutnená a zavlažovaná, vykonáva sa mulčovanie zóny ROAR. Aby ste to urobili, budete potrebovať rašelinu alebo slamu s vrstvou 5-10 cm.

Pristátie

Aby sa do 3 rokov stal, vinič dáva zber signálu, je potrebné vziať do úvahy súbor faktorov – od typu pôdy na pozemku do neďalekých rastlín.Najlepší čas na pristátie Väčšina odrôd – jeseň a v chladných regiónoch, prípravy na pristátie začínajú v auguste. Survovanie sa prenesú na zem na konci septembra alebo za 1 desaťročie októbra. Na jeseň pristátie sú vhodné len rastliny s smiešnymi viničmi, s vyvinutým koreňovým systémom as 8-10 očami.Tipy pre začiatočníkov pomôžu zistiť optimálne schémy pre umiestnenie sadenice a odrezkov, ako aj v iných jemnosti tohto procesu.

Viac informácií

Typ pôdy

Hrozno pestované na piesku, čiernej zeme a hlinené pôdy. Pre každú z možností zloženia pôdy sa proces prípravy výrazne líši.

Viac informácií

Výsadba vegetatívnych stromčekov

Základné pravidlá sú rovnaké pre podivné a rastlinné sadenice. Zeleninové volanie sadenice získané skleníkom.

Viac informácií

Pristátie Cherenkov

Odrezky – procesy bez vlastného koreňového systému. Sú vždy zakorenené na jeseň. Postup začína po tom, čo bude lístie.

Viac informácií

Rastliny-susedia

Nasledujúce rastliny majú priaznivo ovplyvniť hrozno: Siderats, uhorky, jahody, cibuľa a cesnak, ruže, skoré triedy bielej kapusty a zelených.

Viac informácií

Opeľovanie

Grape Kultúra Grade Pinot Noir vlastnil kvitnutie. Poskytuje dostatočné opelenie, dokonca aj na daždivé letnú sezónu a malým počtom opeľujúcich hmyzov.

Orezávanie

Kríky vyžadujú tvorbu. Strieľa narezané do 2-3 očí. Prerezávanie je ostro nabrúsené dezinfikovaným čepeľou secuteurs. Raz ročne sú všetky extra a choré výhonky rezané.

Zalievanie

Zavlažovanie neodporúča nie príliš často. Kríky by mali ležať priekopy na zalievanie. Znenie kvapky systému je žiaduce, čo bude dokonca najlepšou voľbou pre hrozno francúzskeho pôvodu. Prvé zavlažovanie padá na začiatku jari. Zavlažovanie zastavenia pri kvitnutí a 2 týždne pred začatím. V letnom období sa dostatočné množstvo vody na dospelému kríku považuje za 40 až 60 litrov.

Systémy zavlažovania

Aby boli bobule veľké a šťavnaté, je potrebné organizovať plné zavlažovanie a kŕmenie. Všetky normy musia byť upravené na poveternostné podmienky a rýchlosť odparovania tekutiny.

Čerstvé dúhovky

S častým systémom zavlažovania sa zvlhčovanie odporúča raz za dva týždne (to znamená dvakrát mesačne počas kvitnutia a vzhľadu bobúľ) toľko, takže pôda je impregnovaná 50 cm hlboko do rastliny, takže rastlina nie je Prepnite na povrchové (dewn) korene. Táto suma môže byť znížená, ak je slama mulčovanie.

Viac informácií

Zriedkavý poľsky

S vzácnym systémom zavlažovania, výber veku a času dozrievania hrozna môžete použiť štandardy uvedené v tabuľke v inom článku.

Viac informácií

Podriadený

Potrebujeme 3-4 kŕmenie ročne od 3 rokov po výsadbe kultúry. Prvé kŕmenie sa vykonáva pred kvitnutím chovom 50 g Nitroposki na 1 vedier vody, a ďalšie potrebné za 2 týždne pred tvorbou bobúľ. Na vodnom veže sa pridá 20 gramov kalimagsezie a dusičnanov amónneho. Počas niekoľkých týždňov na zber, musíte kŕmiť soli soli soli v množstve 20 gramov s rovnakým množstvom superfosfátu rozpusteného v 10 litroch vody. Po zbere, potrebujem konečný, štvrtý obväz. Tentokrát hnojivá (vlhké, superfosfát) sú zmiešané do pôdy počas výhrady.

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Zimná ťažnosť je dosť vysoká, stupeň je s výnimkou -22 stupňov. V areáli s doskami zimného hrozna, ktoré potrebujete na pokrytie. Zároveň, mulčovanie rašelina buď humusom. Kríky sa skrývajú pod vytvrditeľným materiálom. Dokonca aj vinič ovplyvnený mrazom dosť rýchlo sa prichádza k otepľovaniu.

Choroby a škodcov

Hrozno sú v mierne citlivej na pleseň a oidium, v slabom chudobnom – šedej hnilobe, leták. Pre túto odrodu je veľmi dôležité vykonávať celú sezónu preventívne spracovanie od parazitov a chorôb. Spracovanie je uvedené v intervaloch za 1-2 mesiace.

Prehľad všetkých chorôb a škodcov

Ak sú hrozno vystavené akémukoľvek chorobu alebo hmyzu, vždy sa odráža vo svojom vzhľade. Môže trpieť ako samostatné časti rastliny a celú kultúru ako celok.Hrozné obličky sú zvyčajne väčšina z nich trpia parazitmi.Poškodenie bobule sa objavujú hlavne v prítomnosti plesňových ochorení. Listy sú vždy ovplyvnené vo väčšej miere, mnohé choroby sú okamžite rozpoznané.

Viac informácií

> „>

Mildu >>

Najdôležitejšou znakom ochorenia je prítomnosť bielej naklápanej vlny v spodnej časti plechu.

Viac informácií

> „>

Oidium >>

Symptómy ochorenia sa prejavujú z hornej časti plechu – žlté škvrny s popolným šedeným kvetom, a to aj s bežeckým odtieňom.

Viac informácií

> „>

Gray GNIL >>

Hlavné príznaky šedej hniloby: vzhľad na lístie a bobule hnedých škvŕn a sivého plaku, výskyt hnedých rozvodov a sivého postreku na viniči.

Viac informácií

> „>

Antraznóza >>

Na listoch sú hnedé škvrny s tmavým farebným puzdrom. Časom, vzhľadom k tomu, že tkaniny z rastlín zomrie, otvory sa objavujú na listoch.

Viac informácií

Uskladnenie

Pre dlhé skladovanie je táto odroda hrozno nevhodná. Zbieranie zberu, okamžite prejdite na jeho spracovanie alebo implementáciu.

Recenzie Recenzie

Vo väčšine vinárskych regiónov po celom svete, odrody rastú vinárov. Na dosiahnutie limitných indikátorov Taniny sa ovocie stlačí priamo s kefou.

Hrozno uctievajú túto odrodu pre úžasnú kyticu chuti a vône. Spektrum vín z pino noir je veľmi široké: jednoduché kyslé sladké vína, komplexné voňavé vzorky najvyššej značky.

Odroda sa tiež používa na výrobu šampanského (s Pinotom menším a chardomom), tiché ružové vína.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár