Hrozno Taife Pink

  • Autori: Uzbekistan
  • Účel: Tabuľka
  • Bery: Tmavo ružová s fialovým odtieňom, pokrytý stredným voskovaním a bodkami
  • Chuť: Príjemné, harmonické, s ľahkou tartness
  • S kosťami: Áno
  • Čas dozrievania (filter): neskoro
  • Čas dozrievania, dni: 167
  • Odolnosť proti mrazu, ° C: -18
  • Názvy synonymá: Gissori, Kizyl Taife, Taife Kizyl, TIII Kyzyl, toyfi surrhr
  • Hmotnosť BUCHY, G: 675

Pozrite si všetky charakteristiky

Tabuľka Hrozno Taife Pink – Jeden z najlepších odrôd pestovaných v strednej Ázii. Prvé zmienky sú datované xii-XIII storočia. N. Ns. Predtým, ako všetko začal pestovať arabské hrozno. Názov „Taife“ Kultúra prijatá na počesť Arabského prístavu Taef, odkiaľ hrozno začalo svoju obchodnú cestu v VIII. Hrozno a spotrebitelia tiež poznajú Taife pod inými menami: Dogwood Taife, TIII Kiziyl. Je tiež nazývaný bezpečný, gissori, toyfi, akty a monti.

História odstránenia

Predované stolové stupne Rose Grapes sa pestuje na plantáže v Bukhara a Samarkunsku, av budúcnosti sa rozšírili na iné územia. V dávnych dobách boli východné hrozno považované za exotickú liečbu. Sladké a svetlé úžasné bobule predstavovali chuť v rôznych krajinách. Arabský obchodníci prezentovali svet skutočným vrcholom prolifekčných východných záhrad.

Distribúcia geografie

V modernej dobe sa táto odroda pestuje na vinice v Gruzínsku, Dagestane a Tadžikistane. Najväčší prevalencia plantáže, kde Taife rastie – Uzbekistan a Stredná Ázia, odkiaľ odroda. Ale dobrý rast a zber, môže dať v akýchkoľvek teplých oblastiach so suchou klíma – ideálny pre ružovú ružovú.

Hrozno na juhu Ruska sa tiež kultivujú atraktívnu chuť a vzhľad východnej odrody. Proces kultivácie však vyžaduje prísnu dodržiavanie všetkých techník agrotechnológie. A v regiónoch stredného prúžku Ruska, najmä v jeho severných častiach, získanie dobrého zberu Taife je problematická udalosť.

Popis

Typy kríky rastú veľmi silné. Tmavo hnedé vinič s červeným odtieňom, zdobené zelenými lístkami a veľkými ružovými hroznami. Mladé výhonky sa vyznačujú temnou malinou hranicou. Ako dozrievajú, získajú hlboký hnedý odtieň.

Kríky sa musia vytvoriť od prvého roka ich kultivácie. Tradične, tvarovanie výroby centrálnym spôsobom. Dvakrát ročne musí byť naparovanie, pretože na kríku sú vytvorené početné výhonky.

Čas dozrievania

Maturácia centrálneho ázijského stola triedy zaberá 167 dní.

Bozk

Cylindro-kužeľovitá kefka s hmotnosťou približne 675 g. Bočné čepele sú dobre vyvinuté.

Bobule

Typhy tmavé ružové ovocie s fialovým odtieňom. Bobule sa nepriepustia nie veľmi hustý vosk nájazd s bodkami. Vnútri Fetus 2-3 kosti. Podľa referenčných charakteristík to predstavuje až 2% bobule. Kosti môžu byť úplne neprítomné, ale je to neparacteristické pre ružovú ružovú. Kosti sú veľké, ale mäkké. Vo forme hrozna sú podlhovasté valcové, horná časť skosenia. Hmotnosť každej bobule je od 4-8 g.

Chuť

Bobule príjemnej a harmonickej chuti, cítili ľahké. Sugaroscopy – 172 g / DM3, kyslosť – 6,5 g / dm3. Hustá koža. Telo je mäsité, chrumkavé a husté. Chuť bobúľ sa odhaduje o 7,4 bodov v Rusku av strednej Ázii – pre všetkých 9 bodov. Za 100 g účtov za 65 kcal.

Výnos

S mladými krídlami nečakajte na veľký úrodu. Prvá plodina spadá do trojročného obdobia rastúcej kultúry. Výnos najprv bude veľmi malý – až 3-4 kg z jedného kríka. Tento ukazovateľ však rastie, keď sa zvyšuje vinič. V budúcnosti sa objem plodiny zvýši a dosiahne štandard v 14 kg.

Výber výsadbového materiálu

Záhradníci s skúsenosťami odporúčajú nováčikov, aby si odrezávali odrezky a sadenice pre tých, ktorí ich robili z ich viniča a je zapojený do výroby takýchto materiálov profesionálne.

Cherenci

Môžete vyhodnotiť kvalitu, ktorá znižuje malé množstvo kôry. Pri pestovaní kríka z rezania a dodržiavania pravidiel agrotechnológií je miera prežitia približne 90%, vysoko kvalitné zariadenia sú prakticky zaručené. Existuje schopnosť kontrolovať rozvoj hrozna vo všetkých etapách.

Viac informácií

Schody

V súlade s pravidlami Agrotechnológie je miera prežitia približne 100%. Skriny by mali byť zdravé. Venujte pozornosť neprítomnosti poistky, rastu a iných príznakov chorôb.

Viac informácií

Vlastnosti pestovania

Exotická východná kultúra môže rásť aj na liatej pôde. Vykonáva sa jeho kultiváciou regálmi, kvôli viacerým krokom. Bush je ovocie a na miestach, kde je podzemná voda blízko. Taife si vyžaduje nielen správny prístup pri pristátí a pestovaní, ale aj určitou klímou.

Pristátie

Hroznové vinice sú vysadené skoro na jar, kým sa obličky zamietajú. Približné obdobie – začiatok marca. Pred nástupom na stravovanie je TRELLIS inštalovaná, do ktorej bude vinič pripevnený počas obdobia rastu.

Pred nástupom do koreňa sejazbov je potrebné 3 hodiny počas 3 hodín v teplej vode s pridaním rastového stimulátora. Toto opatrenie je potrebné na zníženie rizika kultúrnej lézie podľa plesňových ochorení.

Pre pristátie dobre osvetlené slnkom. Ak toto miesto nie je, môžete si vybrať, kde je slnko aktívne ráno. Pôda musí byť dobre vypustená a explodovať.

Pristátie

Aby sa do 3 rokov stal, vinič dáva zber signálu, je potrebné vziať do úvahy súbor faktorov – od typu pôdy na pozemku do neďalekých rastlín.Najlepší čas na pristátie Väčšina odrôd – jeseň a v chladných regiónoch, prípravy na pristátie začínajú v auguste. Survovanie sa prenesú na zem na konci septembra alebo za 1 desaťročie októbra. Na jeseň pristátie sú vhodné len rastliny s smiešnymi viničmi, s vyvinutým koreňovým systémom as 8-10 očami.Tipy pre začiatočníkov pomôžu zistiť optimálne schémy pre umiestnenie sadenice a odrezkov, ako aj v iných jemnosti tohto procesu.

Viac informácií

Typ pôdy

Hrozno pestované na piesku, čiernej zeme a hlinené pôdy. Pre každú z možností zloženia pôdy sa proces prípravy výrazne líši.

Viac informácií

Výsadba vegetatívnych stromčekov

Základné pravidlá sú rovnaké pre podivné a rastlinné sadenice. Zeleninové volanie sadenice získané skleníkom.

Viac informácií

Pristátie Cherenkov

Odrezky – procesy bez vlastného koreňového systému. Sú vždy zakorenené na jeseň. Postup začína po tom, čo bude lístie.

Viac informácií

Rastliny-susedia

Nasledujúce rastliny majú priaznivo ovplyvniť hrozno: Siderats, uhorky, jahody, cibuľa a cesnak, ruže, skoré triedy bielej kapusty a zelených.

Viac informácií

Opeľovanie

Odkazuje na obroat, samo-leštiace odrody. Môže rásť, na opelenie nepotrebuje vinič v okolí.

Orezávanie

Je veľmi dôležité, aby sa včasné orezávanie. Vyrába sa od februára do marca, pred odhalením obličiek. V prvom roku, ktorý sa má znížiť na Bush, je všetko nad 2-3 obličkami. Nechajte len 2 silné úteky. Steying odrezať, ako sa objavujú.

Zalievanie

Čím vyššia úroveň zavlažovania na vinohradoch, tým lepšia je produktivita viniča. Lemované v pôdnom viniči potrebuje okamžité zavlažovanie. Po, v prvej vegetácii, vlhkosť milujúci hrozno potrebujú týždenné zalievanie, ak pršalo. Objem vody je potrebný dostatočný na pôdu 15-25 cm do hĺbky. Ak naliaťte intenzívnejšie, pravdepodobnosť zakorenenia koreňového systému je vysoká. Zrelý vinič každý týždeň nie je potreba vody. Zavlažovanie sa vykonáva ako pôda sušená. Štandardná hĺbka zmáčania.

Systémy zavlažovania

Aby boli bobule veľké a šťavnaté, je potrebné organizovať plné zavlažovanie a kŕmenie. Všetky normy musia byť upravené na poveternostné podmienky a rýchlosť odparovania tekutiny.

Čerstvé dúhovky

S častým systémom zavlažovania sa zvlhčovanie odporúča raz za dva týždne (to znamená dvakrát mesačne počas kvitnutia a vzhľadu bobúľ) toľko, takže pôda je impregnovaná 50 cm hlboko do rastliny, takže rastlina nie je Prepnite na povrchové (dewn) korene. Táto suma môže byť znížená, ak je slama mulčovanie.

Viac informácií

Zriedkavý poľsky

S vzácnym systémom zavlažovania, výber veku a času dozrievania hrozna môžete použiť štandardy uvedené v tabuľke v inom článku.

Viac informácií

Podriadený

Pri vykládke si vyžaduje kompostu vo výške 2 lyžíc a 300 g poľnohospodárstva. Hnojivá sú zmiešané so zemou a položené do jamy počas pristátia. Ďalší podávač sa vykonáva po niekoľkých rokoch. V budúcnosti sa odporúča konať na rovnakom harmonograme aplikácie hnojív.

Taife ukazuje mulčovaciu vrstvu asi 5 cm. Vykonáva sa pomocou trávy, drveného lístia alebo slamy. Vhodné sú aj komposty a drevené piliny.

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Tepelne milujúce hrozno odoláva Frost už nie viac -18. V novembri je vinič jazdy umiestnený v prístrešku. Krytá rastlina ľahko toleruje chladné obdobie.

Choroby a škodcov

Taife’s Stupeň je slabo odolný voči plesnikom a oidium. Bojová huba je vykonávaná fungicídmi. V zimnom období je huba v pôde, nie zamrznutie a prežitie na popile, takže pružina vyžaduje profylaktickú liečbu. Urobte to v fáze obličiek, a so známkami infekcie znova spracované.

Hlavným nepriateľom odrody je cobweb tick. Aj vinič podlieha útokom klastrového letáku a priťahuje mučení. Z parazitov, puzdra sprej so štandardnými insekticídmi.

Prehľad všetkých chorôb a škodcov

Ak sú hrozno vystavené akémukoľvek chorobu alebo hmyzu, vždy sa odráža vo svojom vzhľade. Môže trpieť ako samostatné časti rastliny a celú kultúru ako celok.Hrozné obličky sú zvyčajne väčšina z nich trpia parazitmi.Poškodenie bobule sa objavujú hlavne v prítomnosti plesňových ochorení. Listy sú vždy ovplyvnené vo väčšej miere, mnohé choroby sú okamžite rozpoznané.

Viac informácií

> „>

Mildu >>

Najdôležitejšou znakom ochorenia je prítomnosť bielej naklápanej vlny v spodnej časti plechu.

Viac informácií

> „>

Oidium >>

Symptómy ochorenia sa prejavujú z hornej časti plechu – žlté škvrny s popolným šedeným kvetom, a to aj s bežeckým odtieňom.

Viac informácií

> „>

Gray GNIL >>

Hlavné príznaky šedej hniloby: vzhľad na lístie a bobule hnedých škvŕn a sivého plaku, výskyt hnedých rozvodov a sivého postreku na viniči.

Viac informácií

> „>

Antraznóza >>

Na listoch sú hnedé škvrny s tmavým farebným puzdrom. Časom, vzhľadom k tomu, že tkaniny z rastlín zomrie, otvory sa objavujú na listoch.

Viac informácií

Uskladnenie

Po nenávidení plodiny môže zostať na kríkoch dosť dlho, bez straty jeho chuti a komoditných vlastností.

Recenzie Recenzie

Hrozno sú najčastejšie používané ako dezert v čerstvej forme, urobte ovocie kompót a chutné hrozienka. Grosi bez toho, aby bol dotknutý komoditný pohľad tolerovať nakladanie a prepravu, bez ohľadu na vzdialenosť.

V priemyselnom meradle sa trieda Taife používa na výrobu jedální a opevnených vín. V ZSSR, v Uzbekistane, populárne víno, pomenované po hrozne, ktoré mu slúžili so surovinami, bola vyrobená v Uzbekistane.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár