Hruška

 • Autori: All-Russian Research Institute of Genetics a výber ovocných drevín (g. Michurinsk)
 • Sa objavili pri prekročení: Téma obľúbeného clapp
 • Hmotnosť plodu, g: 150-200
 • Načasovanie dozrievania: Čoskoro Moskva
 • Trvanie odstránenia ovocia: Koncom augusta – začiatkom septembra
 • Účel: Univerzálny
 • Typ rastu: SILNOROSLOYE
 • Výnos: Vysoká
 • Výška, M: Až 4
 • Koruna: Zriedkavé, zaoblené, šírenie

Pozrite si všetky charakteristiky

Výber ovocnej hrušky s romantickým názvom bola vytvorená nasledovníci slávnej Michuriny. Odroda získala popularitu medzi záhradkami z dôvodu nielen bohatej plodiny, krásneho a chutného ovocia, ale aj nenársnosti v kultivácii a odolnosti voči poveternostným podmienkam.

Popis odrôd

Stredné výškové stromy (až 4 metre), s úzkym poiramidalovým typom koruny. Zaoblené listy, s špicatou hrot, tmavo zelená, hladká, bez jarbínu. Biele kvety, malé, s výraznou arómou. Strom kôra hladká, tmavo hnedá. Stupeň – neskoré rezanie, ktoré sa vyhýba poškodeniu nočných kvapiek teploty. Korigované stromy majú krásny dekoratívny vzhľad. Hrušky majú dobrú imunitu ochorenia a škodcov.

Ovocná charakteristika

Hruška prináša hlavné ovocie, priemernú hmotnosť 150-200 gramov. Ďalšie funkcie:

 • Hrušky častejšie ako jedna veľkosť, rozšírený tvar;

 • V čase dozrievania, ovocie sú pokryté voskom RAID;

 • Ako farba stúpa zo svetlej zelenej až svetlej zelenej žltej;

 • Jemný ružový červenať na plody sa objavuje len na slnečnej strane.

Chuť vlastnosti

Malé štepové mäso, krémové, mäkké, voňavé a šťavnaté. Má príjemnú sladkú chuť, niekedy s kyslosťou. Pear Trpezlivosť je zriedka prítomná.

Stupeň citlivosť sa používa v čerstvej forme, zrelé ovocie sú stále krátke. A tiež make džem, džemy, kompóty a sušené ovocie. Vďaka jemnej textúre a chuti, vhodnej na prípravu detskej potraviny. Chudobná tolerovať dlhodobá doprava.

Dozrievanie a plodnenie

Dozrievanie plodov začína do konca leta – začiatok jesene. Prvé označenie plodov sa vyskytuje 4-5 rokov po výsadbe sadeníc. Plody sú vytvorené na hlavných a bočných vetiev.

Výnos

Hruška citlivosť sa vzťahuje na vysoko výnosové kultúry. Z jedného stromu dospelých, podľa recenzií Girodnikov, môžete zbierať asi 40 kg hrušky. Mladé stromy za 4-5 rokov dávajú 6-10 kg. Aktívne triedy ovocia začína 10-12 rokov. V súlade so všetkými pravidlami pre starostlivosť a kultiváciu je kultúra plodná každý rok.

Pristátie

Výsadba stromu je lepší na malej výške a slnečnej oblasti pozemku, kde podzemná voda ide pod 3 metre od povrchu. Takže sadenice rýchlo zostúpia. Blízko hrušky, iných kultúr s priemerným obdobím kvitnutia by mali byť pripojené, hruška si vyžaduje ďalších opeľovačov stromov. To sa robí na zvýšenie výnosu.

Miesto pre výsadbu sadenice sú pripravené z jesene:

 • ďaleko;

 • Odstráňte všetky buriny byliny;

 • Hnojivá prispievajú (kompost, drevený popol).

Vo voľnej pôde pod vplyvom chladu sa znižuje počet škodcov a patogénnych mikroorganizmov. Na jar počas 2 týždňov pred pristátím je potrebné dodatočne vrhnúť otvory s vápnom a nalejte pripravenú pôdu. Lunda vykopávajte aspoň 80 cm hlboký a priemer. Pôda sa zmieša s humusom, ak je to potrebné, sa pridajú fosfátové hnojivá. Schody musia pristáť pred začiatkom vegetácie. Pred nástupom na semenáčku, aby sa v mangánom riešení asi jeden deň.

Mladé stromy lepšie posilňujú s podporou. PEG sú poháňané vo vzdialenosti asi 20 cm od sadenice, takže nie je zraniť koreňový systém a špičkovať trup s povrazom. To sa zabráni zakriveniu trupu a donómu v prípade silného vetra. Ako peg rastie, sa menia na vyššie.

Po vylodenie, hojné zavlažovanie (asi 10-12 litrov vody v každej jamke). Počas vegetačného obdobia bude nasledovať strom, 2 krát bude stačiť. Hnojiť hrušku len v prvom roku. Nasledujúci 2-3 roky to nie je potrebné. Ročné kŕmenie opäť začína 4 roky, keď musí hruška začať ovocie.

Pestovanie a starostlivosť

Kultúra vyžaduje kŕmenie 2-krát ročne: počas kvitnutia a spustenia ovocných reťazcov. Kŕmte lepší dusičnan draselný a superfosfáty. Hotová kompozícia sa nalial priamo pod koreňom stromu.

Nevyžaduje časté zavlažovanie, len raz za 1-2 týždne v závislosti od frekvencie dažďov. Zavlažovanie nasleduje ráno alebo večer, keď nie je priame slnečné svetlo. Stromy dospelých vyžadujú približne 20 litrov pre každú závodu. Medzi zavlažovaním, pôdou voľným a sú utiežka, aby sa zabránilo stagnácii vlhkosti.

Na začiatku marca je potrebné vyrezať sušené vetvy a strieľa s poškodeným obličkami. A uprostred jesene, pred nástupom prvých mrazov, uistite sa, že ste si naklonili korunu a rozrežte výšku trupu.

PEAR sa vzťahuje na odrody odolné voči mrazu, toleruje teplotu až -40 stupňov Celzia. Ale v koncom jesene je lepšie mulčovať pôdu, pridanie pilín, malé kúsky kôry a humusu. Okrem toho môžete zakryť koreňový systém so srdiečkou.

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Stupeň je úplne odolný voči škodcom a hubovým baktériám. Hruška môže byť podrobená chorobám, ktorá je charakteristická pre túto kultúru.

Pre prevenciu, skúsení záhradníci odporúčajú postrek počas kvitnutia a re- \ t. S párom boja s roztokom koloidnej síry a mangánového roztoku pomáha z bakteriózy. Aby ste sa vyhli hnijovým plodom, je potrebné striekať strom s pevnou lesovou popolami.

Z škodcov môže smútok zasiahnuť vlny alebo chrobákov. V boji proti nástroju pomáha striekanie „oxychom“. Cayenne Pepper Riešenie ušetrí z chrobákov.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: