Hruška

 • Autori: E.N. Sedov, A.V. Parshin, N.G. Krasova, M.V. Mikheev (výber VNIISPK)
 • Sa objavili pri prekročení: Baret tolstobhetka (ussuri pear x bere dil) x lesná krása
 • Načasovanie dozrievania: Zima
 • Trvanie odstránenia ovocia: V polovici septembra
 • Účel: Čerstvá forma
 • Výnos: Vysoká
 • Koruna: Široký, kompaktný
 • Epishers: zakrivené, zaoblené v priereze, hnedé, bez opomenutia
 • Utiecť: stredná veľkosť, široký, zaoblený, krátkodobé, tmavo zelené, hladké, lesklé, s jemným nervom, zriedka sa nachádza na úteku
 • Formulár: Wiggly nepriechodný, jednorozmerný, široký

Pozrite si všetky charakteristiky

Na záhradkárov žijúcich v regiónoch s miernym a miernym kontinentálnym podnebím je hruška s istotou zaradená na druhú popularitu po Apple Tree. Napriek množstvu domácich a zahraničných novítcov chovu, hrušky, „staré časovače“ zostávajú široko vyhľadávané. Napríklad, hruška z okamihu mnoho rokov sa považuje za jednu z najlepších zimných odrôd.

História odstránenia

Január bol do najstaršej inštitúcie Ruska priniesol v najstaršom priemysle – all-ruský výskumný ústav výberu (VNIISPK). Základom budúceho výberového centra sa stal škôlkou založená uprostred XIX storočia v provincii Oryol.

V roku 1955, na Oryol Fruit-Berry Pilot Station, vedci Sedov. N., Parshino A. V., Mikheva M. V. a Krasova N. G. Oznámil jesenné hrušky Bere Tolstobheck a lesnej krásy. Výsledná škála hrušiek bola nazvaná januárom, pretože jej plodina je dokonale udržiavaná až do nového roka sviatkov.

V roku 1977 bola trieda uznaná ako elita, a od roku 1983 existuje proces testov štátnej odrody v rôznych oblastiach pestovania tejto poľnohospodárskej kultúry.

Popis odrôd

Hruška január – Vysoký zimný stupeň s vynikajúcim základom. Odnímateľná zrelosť jednorozmerného, ​​s výrazným tvarom hrušky sladkých plodov spadá do polovice septembra.

Malý kompaktný strom má široký rám symetrickej koruny rastu takmer 90 ° k trupu zaoblené v časti vetiev so zakrivenými hnedými výhonkami a hladké tmavo zelené listy stredne veľkého veľkosti. Kmeň je pokrytý hrubými šedou kôrou.

Ovocná charakteristika

Ovocie odrody sa líšia v priemerných veľkostiach (do 200 g), sú to trochu squat, klasická hruška v tvare širokého dna a malou stuhou. Na začiatku pádu boli tieto hrušky natreté vo svetlej zelenej farbe, ktorá sa v čase spotrebiteľského zaobchádzania stane žltozelenou, hnedým odtieňom a červeno-rushings „sú k nej pridané. Zrelé hrušky Javorar vyzerá veľmi atraktívne.

Mnohé subkutánne tmavo zelené bodky na koži ovocia sú jasne viditeľné. Koža týchto hrušiek suché a drsné, skôr hustá. Biele mäso, mierne nazelenalé, s príjemnou tuhosťou a výraznou zrnitosťou textúrou. V kontexte môžete vidieť malé „żúrovňové“ srdce s malými semienmi.

Ovocie vyhlásili veľmi vysoké horenie. V komore chladničky pri + 2 ° C sú hrušky dokonale uložené v zásobníkoch po dobu 3 mesiacov, vo filmových obaloch – až 5 mesiacov. S minimálnym mínus, nebudú pokaziť asi 120 dní, ale znížiť teplotu viac -1 ° C nestojí za to: telo a koža sú strnisko, odšťastie je stratené. Na dozrievanie hrušky z chladničky, odstrániť a poslať, aby ste si ľahli pri teplote + 18-20 ° C počas ďalších 20-25 dní. Hrušky sa stanú trochu mäkším a viac.

Chuť vlastnosti

Hodnotenie ochutnávky ovocia je vysoké, presahuje 4 body. Chuť nasýtený a sladký. Hruška január – užitočný produkt bohatý na pektín (3%) a vitamín C (6 mg / 100 g). Hlavným účelom odrody je použitie čerstvej formy, hoci je možné spracovať časť plodiny na džem a džem.

Dozrievanie a plodenie

Januárová SAPLOT začína ovocie za 5-6 rokov, za prestávku – rok skôr. Plody sú rovnomerne umiestnené cez celú korunu dreva.

V centrálnych regiónoch Ruskej federácie možno hruška Yankaaviarskej zozbieraná od 15. septembra. Poponáhľajte si so zbierkou plodov nie je užitočná – nezrelé hrušky v chladničke sa stanú tvrdo, môže začať zhoršiť.

Výnos

Záhradníci oceňujú odrody pre vysoké výnosy: v priemyselnom meradle, ktorá sa má zbierať až do 130 c / ha, a zo stromu do 100 kg. Plody sú pevne držané na vetvy, padajú len zo silného vetra. Strom môže niekedy byť „odpočinok“, ale v polohe nie je jasná periodicita. Hrušky Montáž Jeden-dimenzionálny, dobrý typ komoditu.

Rastúce regióny

Stupeň je dobrá a ovocia na mnohých územiach Ruskej federácie, ale je častejšia v regióne sťahovania: Skúšky vykonané v škôlkach centrálnej čiernej Zeme ukázali, že január je nenáročný pre zloženie pôdy a tolerovať nepriaznivé Doba počasia. Ale jeho zimná ťažnosť je vyhlásená za stredné – mrazivé, menšie zimy môžu spôsobiť mrazené korene a kôru, léziu ovocia a rast obličky.

Self-trvanie a potreba opeľovačov

Táto odroda je sebaobsluhnutá, ale susedstvo oboch kvitnúcich stromov zároveň zlepšuje proces tvorby nestály.

Pristátie

Pre výsadbu dediny skoro na jar, musíte si vybrať slnečno, chránené pred severným vetrom. Pod lúčom slnka budú budúce ovocie rozsvietia jasnú „rumóniu. Na mieste by nemala byť žiadna lezecká voda, lepšie, ak sa nachádza na malom kopci.

Zo stromu do „susedov“ by mal odolať vzdialenosti najmenej 4 metrov. Blízko hrušky, môžete pristáť maliny, jazmínové kríky, lilacs, ale nemali by byť umiestnené kosti ovocia: čerešňa a slivky.

Pri výbere sejakosti musíte venovať osobitnú pozornosť zdraviu svojho koreňového systému.

Pestovanie a starostlivosť

Pre túto odrodu nie je potrebná žiadna osobitná starostlivosť, všetky agrotechnické opatrenia sú štandardné:

 • Zlepšenie výživy pôdy sa dosiahne zavedením organického kŕmenia;

 • Rastové, plodnice a imunitne rastliny stimulujú minerálne hnojivá;

 • Január január je potrebný pravidelný, ale mierny zalievanie;

 • Pred zimou je potrebné izolovať prioritnú zónu, vybudovať hlinené nábrežie.

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Pre mnoho chorôb ovocia, táto odroda má pretrvávajúcu imunitu, ale huba z hrušky môže pre neho predstavovať vážne nebezpečenstvo. Preventívne opatrenia: Čistenie padlých plodov a pobočiek, odstránenie slabých výhonkov – pomáhajú predchádzať chorobám. A ak je strom napriek tomu chorý, potom aplikovanie fungicídov s obsahom medi.

Škodcovia budú chrániť agrotechnické metódy a striekanie s prírodnými a chemikáliami.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár