Hruška abbot vettel

  • Autori: Francúzsko
  • Názvy synonymá: Abbát Fetel
  • Hmotnosť plodu, g: Viac ako 200
  • Načasovanie dozrievania: Jeseň
  • Trvanie odstránenia ovocia: Začiatkom septembra
  • Účel: Čerstvá forma
  • Typ rastu: Pamätník
  • Výnos: Vysoká
  • Prepravovateľnosť: Áno
  • Obchodovateľnosť: Vysoká

Pozrite si všetky charakteristiky

Hruška francúzskeho selekcie Abbot Vettel, tiež známy ako Abbát cítil, kultivovaný od konca XIX storočia, počas ktorej sa podarilo získať širokú popularitu medzi európskymi záhradkami, úspešne aklimatizovaný v Rusku. Ovocie tejto odrody sú obzvlášť dobré v čerstvej forme, v dezertoch a šalátoch, majú vynikajúce kvality výrobkov, dobre tolerovať dopravu. Zozbierané hrušky je možné skladovať do 4 mesiacov.

Popis odrôd

Priemer dreva, nie viac ako 3-4 metre na výšku. Pre hrušku Abbot Vettel je charakterizovaný širokouhlým korunovým tvarom, hrubý s veľkými svetlými zelenými lístkami.

Ovocná charakteristika

Tenká koža s drsnosťou svetla týchto hrušiek naznačil na zeleninovej žltej farbe, môže mať svetlo červenať na povrchu zo slnečnej strany. Plody sú podlhovasté-hruškovité, dostávajú masy 200 g alebo viac, sú považované za veľké. Teplota buničiny, šťavnaté, má čistý biely alebo mierne krémový odtieň.

Chuť vlastnosti

Hruška tejto odrody sladká chuť s korenistými poznámkami. Existuje charakteristická nádherná vôňa.

Dozrievanie a plodnenie

Plody dozrievajú na jeseň, začiatkom septembra. Prvé hrušky sa objavujú 3 roky od okamihu pristátia. Maximálny stupeň návratu dosiahne po 8 rokoch.

Výnos

Abbot Vettel sa vzťahuje na High-Dostupné odrody Pears.

Rastúce regióny

Najlepší plodný strom demonštruje v teplej a mokrej klíme približujú sa k Stredozemnému more. Rusko bolo úspešne zasadené v Ústrednom výbore, ako aj v subtropických zónach územia Krasnodar.

Self-trvanie a potreba opeľovačov

Rozmanitosť je samočinná, v dodatočnom opeľovaní nepotrebuje. Ale pristátie v blízkosti iných odrôd hrušky pomáha zvýšiť výnos ovocného stromu.

Pristátie

Skroty hrušiek tejto odrody sú obvyklé, ktoré sa majú umiestniť na pľúcne, živiny bohaté pôdy s neutrálnou kyslosťou. Je dôležité si vybrať miesto s nízkym umiestnením podzemnej vody – nie bližšie ako 3 m od povrchu pôdy, solárne, chránené pred vetrom. Nedostatok osvetlenia povedie k poklesu výnosu, spomaliť starnutie ovocia.

Pristátie ovocných stromov trávia na jar alebo jesenné obdobie. Mali by sa vybrať zdravé mladé rastliny vo veku 1-1,5. Lepšie salónia s uzavretým koreňovým systémom, silné výhonky a zdravé elastické listy. Sú umiestnené riadkami, vzdialenosť 6 × 5 metrov.

Pits sa pripravujú s priemerom 1 m a hĺbkou 80 cm, je postavená nižšie pyramídové násyp. Ak má záves otvorený koreňový systém, je vopred vyčistený zo suchých procesov, uvoľnený v zmesi hlinky s popolom. Zariadenie sa potom umiestni do pripraveného otvoru, zaspí na úroveň trávnika, takže koreňový krk nad ním, kompaktný pôdu. Potom je strom hojný, valcový kruh je posypaný mulčovačom.

Pestovanie a starostlivosť

V procese pestovania hrušiek môže vyžadovať medzeru. Je obzvlášť dôležité pre mladé stromy, počas obdobia dozrievania plodín. Ale môžete okamžite pomôcť semenáčku, dokonca aj pri pristátí. V prvých 3 rokoch rastliny poskytujú mierne, ale pravidelné zalievanie. Dospelé stromy potrebujú dodatočnú vlhkosť len počas obdobia náboru hmotnosti.

A hrušky budú užitočné na uvoľnenie prioritného kruhu, aktualizovať vrstvu mulčovania na jar a jeseň. Kŕmenie najmä veľká pozornosť sa venuje pádu. V prebliku, po vypúšťaní listu, valcovací kruh je nasýtený zmesou hnoja, humusu, rašeliny. Na jar je strom dobre vnímaný dusíkovým podávaním s močovinou – 50 g na 10 liter je dosť dosť, potom v 2 týždňoch môžete urobiť draslík a fosforu.

Forming orezávanie odrody Abbot Vettel sa nevyžaduje. Ale v jarnom období, počas opuchu obličiek sa odporúča vykonať rehabilitáciu. Všetky mŕtve, suché, škody porazené škodcami. Úseky sekcií na veľké vetvy sa dezinfikovali, potom sa pokryjú záhradnými odbojmi.

Barrel z pružiny na jeseň 2-3 krát pokrytý whitewash na zabezpečenie ochrany proti škodcom. V zime sa takéto opatrenia vystrašujú hlodavcov. Mladé sadenice s roztokom 1,5 kg hliny a 2 kg vápna na 10 litrov vody pokryté úplne. Dospelí stromy bieli do nižších vetiev.

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Rozmanitosť ukazuje vysoký stupeň odolnosti voči väčšine chorôb ovocných stromov. Jarné spracovanie korunových fungicídov proti cestám.

Stabilita na pôdne klimatické podmienky

Hruška Abbot Vettel High Winter Hardiness. Je schopný prenášať mrazy na -17 stupňov bez prístrešia. Rozmanitosť je dobre prispôsobená suchu.

Recenzie Recenzie

Záhradníci rastúce hrušky Abbot Vettel poznamenal vynikajúce chuťové vlastnosti ovocia. Sú dobré v čerstvej forme av kompótoch alebo sirupe. Hrušky sa nerozpadnú na časti, majú jasnú arómu a chuť v konzervovanej forme. Hlavnou nevýhodou odrody je nízka prahová hodnota odporu mrazu. V chladných oblastiach s krátkym letom, že v zime to môže zomrieť produktivita.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár