Hruška jeseň sladká

  • Hmotnosť plodu, g: 80 (do 250)
  • Načasovanie dozrievania: Jeseň
  • Trvanie odstránenia ovocia: Od polovice septembra
  • Účel: Univerzálny
  • Typ rastu: Pamätník
  • Prepravovateľnosť: Dobré
  • Obchodovateľnosť: Vysoká
  • Výška, M: 3.5-4
  • Koruna: Širokouhlý
  • Formulár: Zaoblené hrušky

Pozrite si všetky charakteristiky

Mnohé dačky uprednostňujú rásť v oblastiach hrušiek, ktoré sú charakterizované bohatými plodinami a dobrou adaptáciou na studenú klímu. To môže zahŕňať pear triedy jeseň sladké, čo je najproduktívnejšie, pestované v centrálnom regióne.

História odstránenia

Hruška jeseň sladká je ovocná kultúra s viacročným príbehom. V nadväznosti na odstránenie tejto hrušky, domácich chovateľov pracovali, ktorých úlohou bolo vytvoriť odolný voči mrazu a výnosu. Ryonovaná hruška v centrálnom regióne.

Popis odrôd

Jeseň Sweet je Skrinka strednej triedy, dosahuje výšku 3.5-4 metra. Vyznačuje sa hruškou so širokou pyramidálnou formou koruny s miernym zahusťovaním tmavo zelenými listami a silnými vetvami hnedých hnedých farieb. Vetvy rastú chaotické, takže strom vyzerá celkom dosť.

Ovocná charakteristika

Hruška predstavuje triedu stredných hlbokých stupňov. V priemere je hmotnosť plodu 80 gramov, ale nedávno ovocie sú mierne zväčšené a získavajú hmotnosť až do 250 g. Ovocná forma pravá – hruška v tvare stredného hladkého povrchu. Hrušky sú tenké, s ľahkým leskom a viditeľným subkutánnym bodom. Zrelé ovocie je pokryté svetlovou žltou farbou, ktorá sa zriedi nudným hnedým škvrnám.

Hrušky sú dobre tolerované prepravu a obdviazané predĺženou štvrtou rýchlosťou (60-80 dní), najmä ak odstránite ovocie zo stromu v stave technickej zrelosti – do polovice decembra. Účel univerzálnych ovocia – sú konzumované čerstvé, používané pri varení, spracovaní a konzervách. Plody sú dobre uložené v drevených alebo kartónových boxoch.

Chuť vlastnosti

Chuť a kvalita výrobkov na odrody. Biela a krémová buničina má jemnú, mäsitú, jemnozrnnú a olejovú štruktúru s vysokým obsahom šťavy. Chuť vyvážený, s dominantnou sladkosťou a príjemnou, dezertnou arómou, nezmizne ani s dlhodobým skladovaním.

Dozrievanie a plodenie

PEAR sa vzťahuje na jesenné odrody. Ovocie Strom začína na 3-4 THE ROK po pristátí, a môžete si vychutnať lahodné hrušky ročne (stabilné a pravidelné plody). Peak maximálne hrušky spadá do druhej polovice septembra. Podľa skúsených záhradníkov musia byť hrušky odstránené v štádiu technickej zrelosti, potom sa nedeformujú a pretrvávajú dobre.

Výnos

Výnosy strom prináša dobrý. Poskytnutím vhodnej starostlivosti, z jedného stromu pre plodnú sezónu, môžete zbierať asi 30 kg zrelých plodov.

Rastúce regióny

Hruškový strom jeseň sladký masívne pestovaný na predmestí, v regiónoch Tula a Ryazan, ako aj v Urals av západnej Sibíri.

Self-trvanie a potreba opeľovačov

Druh sebazerateľného, ​​takže zlepšenie výkonu výnosu je možné len s donorovými stromami, z toho kvitnutia, ktoré sa zhoduje s hruškou jeseň sladká. Najvhodnejšími opeľovačkami sú nasledujúce typy: Svetlyanka, Severghanka, Rogneda, Yuryevskaya, Chizhovskaya. Husajúce sadenice opeľovačov, je dôležité splniť pravú vzdialenosť medzi nimi. Optimálne – je to 6 metrov medzi darcami.

Pristátie

Výsadba sadenice sa vykonáva na jar: koniec apríla – začiatok mája. Počas tohto obdobia by sa vzduch a pôda dostatočne ohriala. Umiestnite sadenice sa odporúčajú podľa schémy 5×4 alebo 6×3 m. Na pristátie sa odporúča kúpiť sadenice s vekom 1-2, a nie 3-4 roky, pretože dospelé sadenice sú náchylnejšie na rôzne choroby.

Pestovanie a starostlivosť

Strom Nízke v Agrotechnológii, ale náročné na pôdu a pristátie. Takže, pozemok musí byť zvolený na malom kopci s dobrým osvetlením svetla. Okrem toho musí byť stromček chránený pred návrhmi a nárazovým vetrom. Rhizome Tree nemá rád vlhkosť stagnácie, takže je lepšie, že podzemné vody sú hlboké. Pôdna hruška miluje voľné, úrodné a priedušné. Je nemožné, aby hruškové shadery inými stromami vysadenými na mieste, pretože to môže negatívne ovplyvniť ukazovatele výnosov.

Komplexná detská starostlivosť zahŕňa: hojné zalievanie (po dobu 2 týždňov po výsadbe, a potom dvakrát mesačne pred septembrom), aplikácia hnojív (sa koná 3 roky po pristátí), burín a mulčovanie neďalekej zóny, ročné sanitárne orezávanie pobočiek, tvorby korún , Riedenie lístia, povinné blaženosti, ktoré chránia pred mechanickým poškodením a infekciami, vetrovkou vetrovky Windbridge alebo vrecko, ako aj prevencia vírusov a prevencia hmyzov.

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Odroda imunity. Strom s ľahkosťou toleruje prejsť a mnoho hubových ochorení, ktoré sú náchylné na hrušku. Upozorniť na zasakovanie škodcov hmyz pomôže spracovanie insekticídom.

Stabilita na pôdne klimatické podmienky

Hruška má dobrú odolnosť proti stresu. Je to zimné, rýchlo sa prispôsobuje klimatickým prvkom regiónu, toleruje teplotné rozdiely a teplo. Negatívne reaguje hruškový strom na nadmerné odtienenie, silné návrhy a prebytočnú vlhkosť v pôde.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár