Hruška karataevskaya

 • Autori: Pushkin I. ALE., Kalinina I. Ns., Karataeva E. Ns. (FGBNA Federal Altai Vedecké centrum Agrobiotechnológie)
 • Sa objavili pri prekročení: Od opeľujúcej triedy Stupel Stupel Dessert Mlievskaya
 • Rok predpokladov: 2011
 • Hmotnosť plodu, g: 107
 • Načasovanie dozrievania: Čoskoro Moskva
 • Trvanie odstránenia ovocia: Od polovice septembra
 • Účel: Univerzálny
 • Typ rastu: Pamätník
 • Obchodovateľnosť: Dobré
 • Výška, M: 2-4

Pozrite si všetky charakteristiky

Karataevskaya hruška sa môže stať vynikajúcou náplňou pre akúkoľvek záhradu. Je však potrebné rásť veľmi opatrne a starostlivo. Preto je potrebné študovať konkrétne okolnosti a charakteristiky.

História odstránenia

Nútor rozvoja tejto závodu patrí zamestnancom ALTAI Vedecké centrum Agrobiotechnológie. Hlavná práca bola pod dohľadom chovateľov lúča. Kalinina a karatav. Proces sa uskutočnil na používanie peľu dezertu MLUEVKA na opeľovanie stromov hrušky vnučky. Je známe, že štátna registrácia závodu sa uskutočnila v roku 2011.

Popis odrôd

Priemerné stromy Karataevskaya dosahujú 2-4 m na výšku. Koruna má zaoblený tvar. Pre vetvy zvyčajne vzácne umiestnenie. Hrubé výhonky natreté vo svetlom hnedej tóne, vrcholy sú krčmy. Ďalšie funkcie:

 • slabý rozklad stromov;

 • Priemerná veľkosť listov, charakterizovaná tvarom v tvare vajec a tmavou zelenou farbou;

 • Formácia ovocia na bežných alebo komplexných krúžkoch.

Ovocná charakteristika

V priemere ovocie vážia 107 g. Ich forma – ako klasická široká hruška. Koža nie je príliš hrubá, je charakterizovaná leskou a olejnosťou. Subkutánne body početné a vizuálne viditeľné. Ovocie sú natreté zelenou farbou, za normálnych podmienok sa skladujú do 14 dní v chladničkách do 60 dní. Počas obdobia splatnosti spotrebiteľov je hlavná maľba belavý, zakrytý – rozmazaný, tmavý-červený.

Chuť vlastnosti

Biela buničina sa vyznačuje miernou hustotou. Je to charakteristika jej kyslej sladkej chuti. Plody sú tiež veľmi šťavnaté. Podiel cukru dosahuje 12,2% a koncentrácia titrátnych kyselín – 0,64%. Pre každých 0,1 kg suchej hmotnosti predstavuje 62 mg tanínov.

Dozrievanie a plodnenie

Karataevskaya hruška – typický skorý stupeň. Zbierať začiatok úrody od polovice septembra. Prvé plodenie začína na 4 alebo 5 rokov rozvoja. Je prakticky nemožné predpovedať to vopred. V budúcnosti sa každý rok objavia nové hrušky. Výnimky sú spojené len s úplne zlými podmienkami obsahu a porušením pravidiel.

Výnos

Oficiálne produktivita Karataevskaya hrušky na 16,7 kg plodov s 1 stromom. Kolekcia s 1 hektárom môže dosiahnuť približne 114 centov. Podľa iných údajov je na úrovni 9.3 ton. Podmienky zadržania a ako dobre sa hrá počasie. Treba tiež zdôrazniť, že plodina sa rozlišuje vysokými produktmi.

Rastúce regióny

Hruška karataevskaya zónovaná pre východnú Sibíri. Pretože jeho pristátie v regiónoch so mäkším podnebím je teoreticky možné. Ale takmer pre to chýba objektívne informácie. Je potrebné venovať pozornosť priemernému odolnosti voči suchu takejto odrody. Na miestach s malým množstvom zrážok, to bude mať rozšírené zalievanie.

Pristátie

Táto odroda je mimoriadne citlivá na kolísanie počasia. Pre neho budete musieť vybrať dôkladne osvetlené, pokryté vetrom. Vhodné sú najlepšie juhové a východné strany, za predpokladu, že neexistujú žiadne návrhy. Vzdialenosť k akémukoľvek inému stromu by mala byť 4-7 m. Optimálna pôda – kombinácia piesku a hliny; Môžete tiež aplikovať hnedú a šedú lesnú pôdu.

Substrát musí byť zvlhčený. Po uvoľnení v nej je položený rašelina. Cook Wells lepšie z jesene. Optimálny čas na pristátie – začiatok počasie jari. Ak uprednostňujete jesenné pristátie, kuchárske jamy je potrebné asi 20-25 dní. Je tiež užitočné nasýtiť dobre hnojom.

Pestovanie a starostlivosť

V prvom roku by Karataevskaya mala byť vodu intenzívne s použitím 20-30 litrov vody aspoň 4 krát v vegetačnom období. Ešte častejšie by sa malo vykonať v obdobiach suchých. Dospelé stromy môžu byť napojené 2 krát v sezóne. Bude optimálne posypané. Na začiatku druhého roka by sa kmene mali rozbiť a oplodnené. Okrem toho bude potrebné znížiť hrušku a vytvoriť korunu.

V prvom roku, strom štipka. To je dôležité aktivovať rast výhonkov. V nasledujúcich rokoch sa uchyľujú úplné orezávanie. Uistite sa, že eliminuje jediné nadmerne rastúce náhradné vetvy. Vzhľadom na nízku odolnosť proti mrazu s prístupom zimy je potrebné prijať opatrenia.

Je to o:

 • zakrytie valcovacej plochy mulčovania (zahusťovanie);

 • ochrana vetra;

 • zadržiavanie snehu;

 • Barrel Wrap a kostrové vetvy v mladých hruškach;

 • Vodotesné zavlažovanie.

Recenzie Recenzie

Karataevskaya hruška pomerne veľa poľnohospodárov. Napriek malej veľkosti ovocia sa vyznačujú vynikajúcimi gastronomickými vlastnosťami. Mínus je však malý odpor voči zime, ktorý často oslavuje. Vo všeobecnosti dominujú pozitívne hodnotenia. Veľa závisí, ako vždy, od samotných chovateľov.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár