Hruška krasuly

 • Autori: South Ural Research Institute ovocia a zemiakov, e. ALE. Falkenberg
 • Sa objavili pri prekročení: Neskoro x malá radosť
 • Hmotnosť plodu, g: 90
 • Načasovanie dozrievania: Leto
 • Účel: Čerstvé, pre šťavy a nápoje
 • Typ rastu: Pamätník
 • Obchodovateľnosť: Vysoká
 • Výška, M: 4
 • Koruna: stredná výška, zaoblené
 • Epishers: stredné, rovné, hnedé, dospievajúce

Pozrite si všetky charakteristiky

Akýkoľvek záhradník uprednostňuje predčasné kultúrne odrody, aby ste sa potešili s plodmi v polovici leta. Ale hruška Krasul sa líši nielen na načasovanie dozrievania, ale aj vymenovania, chuť, ako aj vzhľad.

História odstránenia

Rozmanitosť bola odstránená v Čeľabinsku na výskumnom ústave South Ural. ALE. Falkenberg, konkrétne pre URAL, s jeho teplotnými kvapkami a krátkou letnou sezónou. Rozvoj kultúry začal v roku 1987. Podľa niektorých údajov bola Pash Krasul uvedená v štátnom registri v roku 2002.

Pre rodičovský pár boli odrody hrubo trochu radosti a neskoro. Nová kultúra ukázala jasne farebné ovocie. Koža bola veľmi trvanlivá a farba sa postupne mení ako dozrievanie.

Hlavnou výhodou odrody je, že hruška má vysokú odolnosť proti mrazu. Strom rastie aj vo najpriaznivejších klimatických oblastiach krajiny, je dobre zažíva zima.

Popis odrôd

Typ rastu na strednej odrode. Výška dospelých dosahuje 4 m. Koruna je malá, stredná výška, zaoblené a semilita. Pri vytváraní sa môže znížiť. Kostrové vetvy rastú z trupu takmer v pravom uhle, len horná časť vetvy mierne upsry. Sú umiestnené voči sebe navzájom kompaktne, nie veľmi preplávané medzi sebou.

Hrúbka barelu je stredná, silná a veľmi obamelly. Ako rastie malý deform, ohýbanie. Nové výhonky majú zelenú. V priebehu času sa farba začne stmaviť, kôra sa stáva hnedou červenou alebo hnedou a hladkou. Obličky na mladých únikov podlhovasté.

Záhradníci poznamenávajú, že malé hroty a trvanlivosť nájdete na plodných pobočkách. Patrí medzi ne jeden z nedostatkov odrody, pretože hroty výrazne robia zber.

Listy elipsis formy, veľkosť stredného a širokého, sú mierne poukazované na špičku. Na farbe dosiek sú zelené, s jemným svetlom nervóznym.

Kresliny na odrody veľké, biele, tvarované podobné miske. Púčiky majú odolnú sladkú chuť. Bohatý kvet sa začína od polovice mája.

Podľa výrobcov, bez hlavného krycieho povlaku, môže strom preniesť mrazu na -30 ° C.

K pozitívnym momentom zahŕňajú skoré dozrievanie ovocia. Záhradníci oslavujú vysoký výnos a jednoduchosť starostlivosti a tvoria korunu. Uviedla, že kultúra má dobrú imunitu.

Medzi explicitné nedostatky odrôd, sa oslavujú malé veľkosti plodov, ako aj interferujúce plodiny. Čas použiteľnosti plodiny je obmedzená na 1-2 týždne v tmavom a chladnom mieste.

Ovocná charakteristika

Veľkosť, plody farby patria do stredu. Sú malé, bergamoto-tvarované a zaoblené. V priemere je hmotnosť ovocia 90 g, maximálna hmotnosť dosahuje 120 g. V období mladých farebných hruších splatnosti zelenej. Neskôr v smiešnych plodoch sa farba kôry stáva zelenou a žltou. Tie strany, že väčšina času boli na slnku, majú malý červený červenať.

Peel tenké, mierne mastné a lesklé. Pri jedle potraviny nie je cítiť, veľmi jemný. Šedé body sú viditeľné pod kožou.

Ovocie sú dobre pripojené k krátkemu rovnému ovocí.

Krémová buničina, mierne voľná. Vnútri malej boxu. Semená sú malé, sú dosť veľké a široké. Sušiaca látka vo vnútri trochu, iba 13%.

Ovocie sú úplne nevhodné na prepravu a dlhodobé skladovanie. Preto najčastejšie hrušky sú stimul, máme alebo pripravujeme šťavy. Rovnako ako stupeň je vhodný na varenie džem alebo džem. Môžete recyklovať mäso v bunde alebo kaše.

Chuť vlastnosti

Ovocie hruškových farieb majú ochutnávku 4,7 bodu. Pre mnohé šťavnaté ovocie, sladké, dokonca mierne zobrazené. Ale podľa homologizácie záhradkárov, ak je leto vynikajúce a nie slnečné, potom sa cítia v poplatkoch.

Celkovo množstvo cukru sa rovná 11,2% o 0,49% kyselín. To dáva zvoleniu sladkosti. Kyselina askorbová na 100 g Účty pre 8,5 mg.

Dozrievanie a plodnenie

Kultúra pre načasovanie dozrievania sa vzťahuje na letné odrody. Plody spadá do piateho roka po pristátí. Prvé ovocie je možné zozbierať na konci júla – začiatkom augusta.

Výnos

Z päťročný stromu môžete odstrániť 20-25 kg hrušiek z desiatich rokov – až 40 kg. Pekný vrchol padá na rastlinu s vekom od 10 do 20 rokov. Potom musí byť strom omladzovaný a orezaný.

Nielen poveternostné podmienky a množstvo slnečného svetla sú ovplyvnené dobrým plodovaním, ale aj včasnou správnou starostlivosťou.

Rastúce regióny

Žiadne obmedzenia pre rastúci región. Spočiatku bola kultúra určená na pestovanie v regióne Ural a West Siberian. Teraz, akýkoľvek Dozcket si môže kúpiť semená a pestovať ho na jeho stránke.

Self-trvanie a potreba opeľovačov

Kultúra nemôže byť opevnená nezávisle, takže potrebuje opeľovačky. Samostatné odrody s rovnakým obdobím kvitnutia. Najčastejšie sú títo predstavitelia hrušky radabon a sever.

Pristátie

Aby sa kultúra dobre na nových miestach a nakoniec dal dobrú úrodu, je potrebné sledovať niekoľko pravidiel vykládky.

 • Čas pristátia môže byť vybraný. Na jeseň sa charakterizuje hojná vlhkosť a chlad, čo dáva dobrú aklimatizáciu. Zároveň v tomto ročnom období neexistujú hmyz alebo škodcovia. Ale ak je oblasť charakterizovaná ostrými kvapkami teploty, potom sa vylodenie odporúča na jar.

 • Pozemok musí byť dobre chránený pred veternými nárazmi, zatiaľ čo nemá počet konštrukcií, ktoré budú blokovať slnečné svetlo. Podľa charakteristík pôdy by ste mali vybrať slabosť alebo neutrálne, voľné a úrodné. Pripraviť ho vopred.

 • Najlepšie je zasadiť mladé sadenice za miernu výšku. Je dôležité, aby pôdne vody nelepili korene. Kultúra sa nepáči príliš mokrá. Mnohé záhradkári sú inštalované na spodnej časti drenážneho systému jamy z rozbitých tehál alebo kamienkov. Priemer jamky je od 70 cm a hĺbka do 1 m.

Pestovanie a starostlivosť

Najčastejšie sa starajú o hrušku farby nie je ťažké, je potrebné jednoducho vykonať nasledujúce položky.

 • Prvé kŕmenie je uvedené na druhý rok po transplantácii. Po tom každé 3 roky. Na jar, dusík prispieva, uprostred leta a na jeseň dávajú preferencie draslíka a fosforu.

 • Koruna môže byť vytvorená na Will. Na stimuláciu sily a rastu je lepšie orezať na 1/3 zo všetkých dĺžky. Všetky škrty musia byť vykonané na ostrý a dezinfixovaný sprievod a všetko zápasí záhradu.

 • Jeden z etáp prípravy na zimu sa považuje za. Udržiava sa v októbri až novembri, pred vyšetrovaním prvého snehu. Rozbiť trup na prvé pobočky.

 • Odporúča sa v prvých rokoch po vystúpení na streamovanie mladých kríkov. K tomu, po obyčajnom teréne, pôda zaspáva s mulčovaním alebo občerstvením. Záhradníci neodporúčajú používať bežec alebo film pri navíjaní barel. Je lepšie riadiť niekoľko kolíkov okolo obvodu a kolíky na zatvorenie grugeroid, a priestor tvarovaný, aby sa zaspal mulčovať.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár