Hruška prominentný

 • Autori: YU. ALE. Petrov, N. V. EFIMOVA (VSPC)
 • Sa objavili pri prekročení: (VI-53-67) X Mix južného peľu
 • Názvy synonymá: Buggy
 • Hmotnosť plodu, g: 130-150
 • Načasovanie dozrievania: LATELY
 • Účel: Univerzálny
 • Výnos: Vysoká
 • Obchodovateľnosť: Vysoká
 • Koruna: V mladom veku – natiahnutý, potom pyramídový priemer
 • Epishers: Dlhá, stredná hrúbka, svetlohnedá

Pozrite si všetky charakteristiky

Hruška prominentné – nenáročné druhy, testované a osvedčené medzi záhradkami.

História odstránenia

Rozmanitosť bola vedená v Ruskej federácii v roku 1958 snahou Petrov. ALE. a N. V. EFIMOVA. Nový výber bol získaný tým, že sa hlasuje o zmesi hybridnej VI-53-67 peľu peľu zrody južných.

Nový hybridný univerzálny cieľ má iný názov – buggy. Je spojená s vlastnosťami ovocnej textúry.

Hybrid sa ukázal byť v úplnom súlade s očakávaniami autorov, preto v roku 1972. bol počítaný pre elitné odrody. Rastlina preukázala udržateľnosť v realitách ruských zimy. Špeciálna kultúra popularity bola diskutovaná v regióne Moskvy a blízkych regiónoch.

Popis odrôd

Vo výške obce sa tiahne 5-6 metrov. Mladá hruška má nádhernú korunu, postupne získavajú pyramídovú formu. Silný trup s výkonnými vetvami, hrubými krytými ozubenými kolesami, lesklými lístkami a viacerými rilmi. Priemer trupu môže dosiahnuť 25 cm.

Ovocná charakteristika

Hrušky majú strednú alebo veľkú veľkosť. Jedno ovocie v priemere dosahuje 130-150 g. Samostatné vzorky rastú deklarovanú hmotnosť.

Oni sa líšia symetria formy, predĺženú, s rebrovaným povrchom. Svetlo hnedé tuhé a trochu zakrivené.

Nezrelé plody zelenej, a ako rádio získavajú žltok. V niektorých častiach sa koža môže prejaviť oranžový „tan“, ktorý je celkom prijateľný.

Chuť vlastnosti

Nafúknutá hruška šťavnatá, ale skôr hustá. Vo farebnom mlieku, chuť mierne orientovať, s príjemnou kyselinou. Nezvyčajne chutné a voňavé.

Dozrievanie a plodnenie

Dátumy dozrievania – neskoré roky. Strom sa pýta na plody po štvrtý rok od pristátia. Ovocie začína od augusta do polovice septembra.

Výnos

Výnosy tejto odrody ovocia. Z jedného ovocného stromu je možné zostaviť až 50 kg.

Self-trvanie a potreba opeľovačov

ProMinent – zástupca odrody samopidal v neskorom, ale veľkorysom zbere. Ale napriek tomu, že savopynosť, v blízkosti stromu sa odporúča pristáť operátora, napríklad hruškou Rogund. Bude teda možné získať extrémne veľké a mnohé ovocie.

Pristátie

Landing algoritmus pozostáva z nasledujúcich krokov.

 • Korene rastliny počas 24 hodín sa ponoria do biostimulátora alebo 3% roztoku mangánu. Potom, čo sú aplikované hlinku s kravou na pár hodín, sušiť.

 • V centre v studni je nainštalovaná palica, veľkosť, jedna a pol krát vyššia ako sadenice. Bude slúžiť ako podpora stromu.

 • Pred spustením v jamke, musia korene narovnať.

 • Koreňový krk je potrebné umiestniť na 7-8 cm nad zemou.

 • Zaspávajú vysadenie pôdy, manipuláciu a kravatu hrušky na podporu.

 • Okolo stromu je tvorená drážkou vo vzdialenosti polomeru od trupu.

 • Sedenie sa zavlažuje teplou vodou s použitím približne 40 litrov na vodu.

Pestovanie a starostlivosť

Ak je plánovaná závod v južnej oblasti, je lepšie to urobiť na výsledku septembra alebo v prvých dňoch po neho. Počas zimnej sezóny sa schodom posilní a bude sa schopní starať sa dobre. S nástupom pružiny a zvýšením teploty vzduchu sa obec ponáhľa do rastu.

V zmene alebo chladnom prostredí je potrebné zasadiť v polovici uprostred apríla. Pôda je už základom pod jarným slnkom a impregnovaná vlhkosťou z topenia vody. Pristátie by sa však malo vykonávať rýchlo, zatiaľ čo neexistuje žiadna oblička na rastline.

Pre prominentu, priestranná a slnečná záhrada. Ak ju vložíte do tieňa, môžete dostať bez chuti fruits. A to bude mať za následok pokles výnosu.

Odporúča sa zasadiť hrušku, takže zo severu je plot, ktorý chráni pred očistením studeným vetrom.

A hruška netoleruje stagnáciu vody a zomrie v mokradiach. Ak je zasadený v nížine, budete musieť zabezpečiť drenáž alebo zasadiť strom na malú výšku. Je dôležité si uvedomiť, že podzemná voda by sa mala priblížiť, nie je bližšie ako 2 m na povrch.

Rozmanitosť ProMinent Lepšie sa ukazuje na Chernozem, polievku a slabosti pôdy.

Príprava stránky, ktorú potrebujete 6 mesiacov pred pristátím. Pokiaľ ide o konkrétnu rozmanitosť, odporúčajú sa tieto pravidlá.

 • Landing bod sa kopanie asi 1 m v hĺbke a priemer 80 cm.

 • Horná pôdna vrstva (asi 20 cm) sa mieša s ohromujúcim hnojom v množstve 25-30 kg, zavádza sa kilogram superfosfátu, 0,08 g dusičnanu draselného a asi 1 kg dreveného popola.

 • Zmes pôdy sa mieša a naleje dieru vytváraním holMIK.

Starostlivosť o hrušku sa skladá z včasného orezania, mierneho zavlažovania a periodického kŕmenia. Tvorba orezávania zohráva veľkú úlohu vo vývoji obce. Je vyrobený skoro na jar.

Mladé sadenice potrebuje týždennú vodnú vodu 18-20 litrov. Pre dospelé drevo 3-5 rokov sa zavlažovanie vyžaduje každé dva týždne. Objem vody sa znižuje na 60-70 litrov. Ovocný strom zo 6 rokov a starší, môžete robiť s niekoľkými zavlažovaním počas celého roka. Najúčinnejšou metódou je pre hruška. Sa.

Ak počas pristátia dodržiavajte všetky odporúčania, hnojivá budú vyžadovať skôr ako pár rokov po pristátí.

Hnojivá dusíka, napríklad karbamid (dusičnan amónny), sú potrebné len na jar, keď výhonky idú do rastu. Normálne je spotreba asi 35 kg / ha. Organické sa vykonáva raz za 2-3 roky. Na tento účel je vhodný Humus, ale rovnaká akcia bude používať použitie kompostu. Cali a fosfor sú vyrobené na jeseň.

Hruška prominentná, aby sa dostala do 3-krát ročne. Postup sa vykonáva počas alebo po.

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Odolný voči infekcii s výstupom a letími rosy, ale pre tento ovocný strom je veľa iných nebezpečenstiev. Je ľahšie zabrániť infekcii, než na liečbu obce. Pre tento jar a v jesennom období sa vykonáva prevencia.

Na spracovanie budete potrebovať insekticídy alebo komponenty pre boj ľudových metód. Počas obdobia aktívnej vegetácie sa strom upravuje jemným prúdom zmesi vody a mydlom pre domácnosť s dreveným popolom, s sódou kalcinovaným. Postup sa vyžaduje raz za 14 dní. Riešenie s popolami má nutričnú funkciu v dôsledku užitočnej minerálnej kompozície.

Recenzie Recenzie

Ovocie sa zvyčajne používa čerstvé, v neošetrenej forme, sušené. Okrem toho, kúsky plodu sa pridávajú do pečiva, pripravte sa z nich džem, domáci kompómy, voňavé džemy a popraskané marmeláda.

Minusy hybridnej odrody prominentné nie tak moc. Čerstvá úroda sa skladuje do 7-9 dní. Hrušky sú nevyhnutné dozrievanie, takže ich výhodne zbierajú v niekoľkých štádiách. Komplexnosť je niekedy dosahovať pobočky, pretože strom je rástol a rozšírený.

ProMinent priťahuje v nasýtenej chuti a stabilite ovocia. Neslievnené drevené sily rastú aj neskúsené záhradník. Okrem toho, frost-rezistentná kultúra môže rásť aj v drsnej klíme.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár