Hruška redobokaya

  • Autori: Falkenberg E. ALE., MAZUNIN M. ALE., Puttyatin B. A. (FGBNA Federálne agrárne výskumné centrum pobočky Ural Ruskej akadémie vied)
  • Sa objavili pri prekročení: Nehaxid x žltá
  • Rok predpokladov: 2002
  • Hmotnosť plodu, g: 150-180
  • Načasovanie dozrievania: Koncom septembra
  • Účel: Univerzálny
  • Typ rastu: Pamätník
  • Výnos: Vysoká
  • Prepravovateľnosť: Vysoká
  • Obchodovateľnosť: Vysoká

Pozrite si všetky charakteristiky

Pear RedObokaya je odvodená pre pestovanie v regiónoch rizikového poľnohospodárstva – jeho odolnosť voči mrazu (až -32 stupňov Celzia) a možnosť starnutia v podmienkach krátkeho leta boli účelom chovu práce. Univerzálny účel plodov umožňuje nielen používať ich v čerstvej forme, ale tiež variť džem, džem, compotes, suché.

História odstránenia

Autorstvo v vzhľade odrody patrí k chovateľom Falkenberg E. ALE., Masunina M. ALE., Putyathina B. A. Z Federálneho agrárneho výskumného centra pobočky Ural Ruskej akadémie vied. Sa objavili pri prechode odrôd nehy a žltozadu. Odroda je registrovaná na štátnom trhu výberu úspechov v roku 2002.

Popis odrôd

Priemerný striekajúci strom dosiahne výšku 4 metrov. Rýchlo rastie, v prvých 5-6 rokoch takmer úplne dosiahne výšku dospelého stromu. Koruna Nehbast má zaoblený tvar, konce vetiev ohýbali. Veľké svetlé zelené listy rozšíreného tvaru majú matný vlnitý povrch, skrútený skrutkou a malými klinčekmi pozdĺž okrajov. Hrubé nerovnomerné výhonky pokryté hnedou peelingovou kôrkou. Kvety strom na konci mája, pokryté veľkými bielymi a ružovými kvetmi s oválnymi lístkami. Ovocná hruška na zložitých raketách, kopíroch, ovocných vetvičkách, niekedy na koncoch rastu uniknúť.

Plusy hrušky RedObokay: Odolnosť voči mrazu, vynikajúci výnos, schopnosť dlhodobého skladovania, nenáročnosť v pestovaní a starostlivosti, vysoká odolnosť voči tradičným ochoreniam, dobrej komodite, možnosť prepravy, trvanie skladovania až 4 mesiace.

Nevýhody odrody – tendencia k smotanom, TART Chuť v prvých dňoch po odstránení.

Ovocná charakteristika

Veľké (150-180 g) Ovocie natreté v žltej zelenej farbe s malinovým barelom, pripevneným na hrubé, zakrivené, dlhé ovocie.

Chuť vlastnosti

Ochutné hodnotenie ovocia 4.5. Biela jemnozrnná buničina je naplnená šťavou, má príjemnú sladkú chuť s pikantnou kyselinou a silnou arómou. Jemná koža ovocia tenká, na dotyk mastných a príjemných.

Dozrievanie a plodnenie

Hruška sa vzťahuje na odrody pesora – stabilné ročné plody začína 5-7 rokov. Zber začína koncom septembra.

Výnos

Vysoký výnos – priemer 105 c / ha.

Rastúce regióny

Stupeň je určený na pestovanie v podmienkach studených regiónov Ruska – Sibíri, Ural.

Self-trvanie a potreba opeľovačov

Ak chcete získať konzistentne vysoké výnosy v blízkosti, odrody opeľovačov (huste, mýtus, severnédha) s rovnakými podmienkami kvitnutia a plodovania. Vzdialenosť k opeľovačom by nemala presiahnuť 10 metrov.

Pristátie

Miesto pre červenú krv zvolené solárne, s ochranou od severného vetra a silné návrhy. Vysoké bariéry alebo budovy by nemali byť bližšie ako 4 metre, aby sa nenapadli rastlina. Vzdialenosť medzi stromami najmenej 3,5 m. Podzemná voda prispieva k nakladaniu a následnej smrti koreňového systému, takže ich maximálna výška nemá prekročiť 2-2,5 m.

Pre posedenie vopred (na jeseň alebo na jar 2 týždne pred pristátím) pripravte pristátie džem s rozmermi 70×100 cm. Odstrániná úrodná vrstva obohatená organickým (vlhkým, kompostom, vrhom vtákov), pridajte riečny piesok, 0,3 kg superfosfátu. Namontujte piliere vo forme dutiny, položil vrstvu drenáž, s použitím kamienkovej, strednej a malého frakcie štrku, zlomených tehál, nasekaných hrbole a dokonca pokrčený plechovky. Zhora búšil hormstery obohatenú pôdnu zmes. Potom je jamka pokrytá polyetylénom a nechajte v tejto forme pred pristátím.

Pri pristátí sadenice, musíte presne vyrovnať korene na povrchu hlineného kopca, potom zaspať, dobre tesniacu pôdu. Tenký Troller je viazaný na podporu, okolo atraktívneho kruhu je organizovaná bariérový kruhový kopec, zalievanie 20 litrov vody a mulched. Dlhé vetvy na treť.

Pestovanie a starostlivosť

Ďalšia starostlivosť o rastliny spočíva v tvorbe korún, sanitárne orezávanie, keď slabé, choré, sušené na jar a jeseň. Prvý tvarovací orezávanie sa vykonáva 4 alebo 5 rokov po pristátí na začiatku jari, bezprostredne po snehu. Omladzujúci orezávanie sa vykonáva oveľa menej – každých 6-7 rokov. Podujatím je odstrániť staré výhonky, ktoré sú príliš zahusťovaní koruny, ale je možné prerezať najviac 25% z celkovej hmotnosti.

Zavlažovanie sa vykonáva 4-násobok sezóny: pred kvitnutím, počas bookonizačného obdobia, uprostred leta (v suchu je napojená častejšie), jesenná vlhkosť zisková hojná voda je 60 litrov na meter štvorcový. Takéto opatrenie robí drevo elastickejšie a zvyšuje jeho odolnosť proti mrazu. Najlepší spôsob, ako zalievanie, je metóda postrekovania.

Podávače sú potrebné vo forme minerálnych a organických látok. Organické je vyrobené počas jesenných ľudí o raz za 3-4 roky. Je to 20-30 kg hnoja, kompostov alebo humusu. Pokiaľ ide o minerálne hnojivá, je pružina potrebná dusíkové látky, ktoré prispievajú k zvýšeniu vegetatívnej hmotnosti. Počas bootonizačného obdobia budú komplexné hnojivá potrebné špeciálne pre ovocné stromy. Hruška hovorí vďačne snímať v prioritných kruhoch Sideratova. Slúžia ako základ pre následné mulčovanie.

Napriek vyhlásenému odolnosti odrody, mladé rastliny potrebujú v prvých 2-3 rokoch dodatočný prístrešok. Prioritné kruhy by mali byť pokryté borovicou alebo smrekom. Pre nedostatok takejto môžete použiť Burlap. Seno alebo slama prispievajú k vzhľadu myší, a to je takmer garantovaná smrť rastlín, pretože hlodavce milujú, aby sa tešili z zimných tendických kôry. Dospelý strom sa pripraví na zimovanie na inej technológii.

Povrch zeme je purifikovaný z pholov (listy, ovocie) a záhradného koša. Trunks a tretina dĺžok spodných vetiev Bieli so zmesou vápna (2 kg), síran meďnatým (0,3 kg) a práškovým ílom (1 kg), ktorý tiež zvyšuje šance na bezpečnú zimovanie a šetrí od hlodavcov. Valcový kruh odchádza na zavedenie organického a zničenia roztrhaných škodcov, zimovanie v zemi. Prepínaná časť Mulčovač s pilitou alebo rašelinou. Je dôležité si uvedomiť – skorú jarnú vrstvu mulčovania musí byť odstránená, aby sa zabránilo sluchu a prehriatiu koreňového systému.

Ak chce záhradník reprodukovať hrušku s pomocou potoka, potom ako zbierka, ktorú môžete použiť Seedman USSUI HEAR.

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Odroda má vynikajúce ukazovatele pre udržateľnosť pasty, ako aj škodcov, napríklad sa nebojí hrudníckych kliešťov.

Stabilita na pôdne klimatické podmienky

Zakázané špeciálne pre chladné oblasti, redobocked dokonale toleruje silné mrazy až -30 stupňov.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár